Ukraina w Uni Europejskiej

M

Matrix

Guest
Nie dało się pokojowo podpisać woli przylączenia do UE, bo Putin zabronił to teraz trzeba to zrobić ze strachu przed wojną domową. Lud wybrał- dość zacofania, biedy, strachu przed wszechpotężną Rosją. Czas na demokrację a la zachód, a więc wyrównywanie rozwoju gospodarczego, walka z korupcją, szansa dla mądrych, zdolnych i wykształconych, zachód uwiódł społeczeństwo ukraińskie skutecznie i nieodwracalnie.

Aż dziw, Ze JKM nie odradza na swoim blogu Ukrainie pomysłu przyłączenia do Eurosojuzu, a bohaterem nr 1 jest Jarosław Kaczyński
kaczynski_kijow_pap_epa600.jpeg
 
C

Cngelx

Guest
W informacjach płynących z Ukrainy zbyt ciężko odróżnić propagandę od faktów, aby móc się wypowiedzieć na ten temat.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Aż dziw, Ze JKM nie odradza na swoim blogu Ukrainie pomysłu przyłączenia do Eurosojuzu, a bohaterem nr 1 jest Jarosław Kaczyński
kaczynski_kijow_pap_epa600.jpeg
A co takiego dobrego w Eurohujni?
Eurohujnia nie jest jedyną alternatywą dla podporządkowania Ukrainy Rosji.

Znany sowiecki dysydent, W. Bukowski powiedział: "Ukraińcy, którzy na siłę pchają się do tej Unii, nie rozumieją, że to może spowodować ich tragedię narodową".
Władimir Bukowski: – Te wszystkie gry wokół Ukrainy to całkowity idiotyzm. Ten świat zwariował. Europa i kierownictwo Unii Europejskiej nie rozumieją, że Ukraina zupełnie nie pasuje do Unii. Ukraińcy, którzy na siłę pchają się do tej Unii, nie rozumieją, że to może spowodować ich tragedię narodową. Umowa z Unią zrujnuje ich rolnictwo. Unia nałoży na nich takie restrykcje, że nawet zabroni im produkować ulubione sadło, a Ukraińcy przecież nie mogą bez niego żyć…

Nie rozumieją, że stowarzyszenie może spowodować masowe bezrobocie na Ukrainie. Komu w Europie są potrzebne te gigantyczne przestarzałe zakłady pracy? One nie są w stanie konkurować z nowoczesnym przemysłem europejskim. To może doprowadzić do nowej antypomarańczowej rewolucji i do całkowitego już podporządkowania Ukrainy Rosji.

Dla wzmocnienia swej niepodległości Ukraina potrzebuje wstąpienia do NATO, a nie do Unii. Jedynie NATO może zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo i na zawsze pogrzebać pragnienia Kremla o podporządkowaniu Ukrainy.

Ukraińscy przywódcy, zarówno ci rządzący, jak i opozycyjni pomylili geografię z polityką. Propozycje europejskie to jest czystej wody zakłamanie. Gospodarka Ukrainy zupełnie nie jest gotowa do integracji. Podpisanie umowy grozi katastrofą. Wplątanie do tej sprawy Julii Tymoszenko to już po prostu cynizm.

Moim zdaniem ci co teraz protestują i chcą Ukrainy w Unii, to płatni zdrajcy i użyteczni idioci. To ci sami co rozpętali tzw. "pomarańczową rewolucję" i zrobili w bambuko naród ukraiński. Trzeba mieć nadzieję, że ta operetka skończy się jedynie jako farsa, a Ukraińcy nie dadzą się ponownie zrobić w huja.


Kaczyński jest dobry tylko na czas rewolucji - powiedział Wałęsa
Przyganiał kocioł garnkowi.
Mam nadzieję, że zostanie obrzucony jakimś gównem.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Zabawne, że ktoś, kto mieni się prawakiem, bierze udział w nagonce do lewackiego eurokołchozu.

Co samego wstąpienia Ukrainy do UE, nie mam zdania. Wiadomo, UE to syf, tylko Ukraina ma syf u siebie nawet i bez UE, wiec w sumie co za różnica?Chyba byłbym za, pożytku z tego niewiele, ale jest jeden znaczny plus - łatwiej wyemigrować.

Swoją drogą, kiedyś się zastanawiałem nad koncepcją zainwestowania kasy w tamtejszą ziemię rolną, hektar dawało się kupić w pakietach za mniej niż tysiaka, ale jak zacząłem robić rozeznanie, to się okazało, że większość na pniu powykupywali to już "zachodni inwestorzy". Tak więc nie martwiłbym się o brak środków dla "demokratycznej opozycji", tym bardziej, że oprócz ziemi, jest tam też trochę przemysłu do rozjebania i surowców energetycznych do rozkradnięcia :)
 

Voy

Active Member
386
242
mi się akurat wydaje że dla Ukrainy wstąpienie to Jewrosojuzu jest lepszą ze złych dostępnych opcji. Bo na tę chwilę są tak naprawdę dwie:
  • status quo i powolne zwiększenie zależności lennej od Rosji - co jest wybitnie nieciekawą opcją
  • przystąpienie do organizacji zachodnich typu EU, NATO itd.
  • teoretycznie jeszcze jako opcje możnaby podać uniezależnienie się Ukrainy od wpływów zewnętrznych, ale w to chyba nikt nie wierzy.
Unia oczywiście ma wiele minusów - od pedałów po z góry narzucone rozmiary marchewek - nie ma co się rozpisywać na ten temat, bo to każdy wie. Jednak UE niesie za sobą kilka plusów: ogranicza w pewnym stopniu korupcję (a przynajmniej sprawia że jest mniej bezczelna) i co najważniejsze w tym momencie - wyrywa Ukrainę ze szponów Rosji. Tak, wiem że to wybór czyim być niewolnikiem, ale biorąc pod uwagę jak wygląda Karlsruhe, a jak Rostów nad Donem - osobiście uważam że lepszą opcją jest życie w państwie zależnym od Niemca, niż od kacapów.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Zamordyzm zamordyzmem, ale irytuje mnie to podporządkowywanie się jakimś jeszcze większym organizmom politycznym. To smutne, że nawet poganiacze niewolników nie chcą być niezależni, tylko szukają jakiegoś kolektywu poganiaczy niewolników.

Postrzegam Unię Europejską jako grupę wsparcia dla sfrustrowanych elit, które zdobyły władzę, nie mają pojęcia co dalej i potrzebują porad od podobnych sobie, którzy też nie wiedzą co dalej i komu tu się podporządkować... Nikt nie ma żadnych ambicji bycia niezależnym, tak jak było to na przykład z Tito.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ja to widzę tak. Jak przystąpią, to im się oczy otworzą i zobaczą, że przez bogate europejskie ludy są traktowani jak bydło, jak podludzie. Więc z czasem w UE będzie większa siła odśrodkowa, która wcześniej rozsadzi Eurokołchoz. Jak wejdą w orbitę Rosji, to stosunki UE-Rosja się pogorszą i UE będzie słabsza. Jak będą grać na zwłokę lub kombinować z niezależnością, to może być różnie.
Ukraińskie "prawaki" są bardzo nietypowe.W ogóle ta cała Свобода jest jakaś dziwaczna.
http://englishrussia.com/2013/11/25/gay-pride-parade-in-kiev/
Eeeeeee tam. Zapłacili bezdomnym i bezrobotnym za maszerowanie, więc ci maszerują. Widać po znudzonych mordach, że bez przekonania te flagi niosą. Na pedałów ani na gender-postępowców nie wyglądają. A Swoboda cóż, cierpi na schizofrenię objawową. Poza tym na Ukrainie trudno o spójną narodową siłę polityczną, w każdej części Ukrainy mają inne traumy i inny stosunek do innych nacji.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
A ja znam pannę która była na Ukrainie w trakcie "pomarańczowej rewolucji" i pierwsze pokojowe protesty rozpoczęli przebrani na pomarańczowo studenci z Erasmusa, zwiezieni autokarami, flagi i peruki były przygotowane w kartonach w ilościach hurtowych. Studenci (Hiszpanie, Włosi etc. ) najpierw myśleli, ze to impreza, a panna patrzyła na to z oczami "jak 5 zł" (nie jest Polką, Ukrainką ani Rosjanką). Tak się robi rewolucje.

Kilka słów na ten temat spłodził Doxa http://slomski.us/2013/12/02/ukraina-2/ i Hans Klos http://hansklos.blogspot.de/2013/12/wiesci-ze-wschodu-inne-spojrzenie.html . Od znajomych Ukraińców wiem, ze w mniejszych miejscowościach nic się nie dzieje a ludzie maja to generalnie w dupie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Polska jak zwykle wychodzi przed szereg : Zachowuje się jak bogate zachodnie państwo.
Dlaczego?
Ja jestem za zniesieniem wiz dla większości nacji, a jak zapanuje tu ankap, to dla wszystkich. Niech Ukraińcy przyjeżdżają, będą tańsze fajki, tańsza wódka, tańsze kurewki i tańsi pracownicy. Będzie więcej szarej strefy. I być może jakaś myśląca część z nich doceni to, co ma na miejscu i nie poleci do Eurokołchozu jak stado much do gówna.

Moim zdaniem cała ta szopka z Ukrainą wzięła się z jednej rzeczy. Janukowycz i ci co za nim stoją, postawili na Chiny. Janukowycz obecnie jest w Chinach. Jak Ukraina zwiąże się z Chinami, to stracą i Unia i Rosja. Jak plan się uda, to Ukraina z czasem będzie mogła pokazać środkowy palec i Ruskim i Europiździelcom.
A skoro kocur wyjechał, to myszy harcują. I właśnie to widzimy. Razwiedki wszystkich krajów uruchomiły agentury i nawet główni ukraińscy oligarchowie nie wiedzą co jest grane, bo wrogie, zwalczające się razwiedki mogą nagle współpracować przeciw opcji chińskiej.
Poczekajmy na powrót chińskiego smoka. Wtedy sprawy się wyjaśnią.
 
Ostatnia edycja:
A

Antoni Wiech

Guest
Zabawne, że ktoś, kto mieni się prawakiem, bierze udział w nagonce do lewackiego eurokołchozu.

Co samego wstąpienia Ukrainy do UE, nie mam zdania. Wiadomo, UE to syf, tylko Ukraina ma syf u siebie nawet i bez UE, wiec w sumie co za różnica?Chyba byłbym za, pożytku z tego niewiele, ale jest jeden znaczny plus - łatwiej wyemigrować.
Ludzie są zdesperowani, bo na Ukrainie jest ogromna bieda, więc łapią się czego się da. Mam wrażenie, że ludzie tutaj nie zdają sobie nawet sprawy jaka tam jest nędza. Ja też, dopóki nie sprawdziłem ich PKB. Oczywiście, można ten wskaźnik negować, ale sądzę, że warto mu się przyjrzeć.

Oni mają o połowę mniejsze PKB na głowę (mierzone siłą nabywczą) niż najbiedniejszy kraj UE, czyli Rumunia.

7,500$ Ukraina,
13 000 $ Rumunia,
20,900$ Polska

[dane z netu]

Żeby to sobie wyobrazić to najlepiej przyjąć, że w Polsce zarabia się 3x mniej. Podejrzewam, że tam są też duże nierówności i są pewnie rejony, że dosłownie ludzie nie mają co do garnka włożyć. Dlatego chcą spierdalać GDZIEKOLWIEK, gdzie jest lepiej, jeśli tylko jest cień szansy.

Na marginesie, media polskie przemilczają jedną sprawę. Jak się przyjrzycie demonstracjom to widać nierzadko flagi UPA:

ukraina_afp600.jpeg


ukraine-no-confidence-vote.si.jpg


1745097732_2877445469001_635947-tmb1.jpg


Mnie jednak zastanawia to zdjęcie z Ukrainy :D

z15006807Q,Demonstracje-na-Ukrainie.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
OP
M

Matrix

Guest
Te flagi UPA mnie denerwują,mam coraz większy szacunek do Janukowicza, który zdegradował Banderę, gdy Juszczenko i Tymoszenko go gloryfikowali, nic dobrego z Ukraińców nie mieliśmy w historii, biedna Ukraina to dobrze dla Polski, to bardzo wredny naród, jak mówiła mi babcia, gorsi od hitlerowców. Życzę jednak Janukiwiczowi i inteligentnemu Azarowi powodzenia i kropka. Dzięki Antoni za te zdjęcia.
 
C

Cngelx

Guest
Oni mają o połowę mniejsze PKB na głowę (mierzone siłą nabywczą) niż najbiedniejszy kraj UE, czyli Rumunia.

7,500$ Ukraina,
13 000 $ Rumunia,
20,900$ Polska

[dane z netu]

Żeby to sobie wyobrazić to najlepiej przyjąć, że w Polsce zarabia się 3x mniej. Podejrzewam, że tam są też duże nierówności i są pewnie rejony, że dosłownie ludzie nie mają co do garnka włożyć. Dlatego chcą spierdalać GDZIEKOLWIEK, gdzie jest lepiej, jeśli tylko jest cień szansy.

Tylko, że mają bardzo dobrze rozwiniętą szarą strefę, której się nie wlicza do PKB.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Na marginesie, media polskie przemilczają jedną sprawę. Jak się przyjrzycie demonstracjom to widać nierzadko flagi UPA:


ukraine-no-confidence-vote.si.jpg

Jakbyś miał kasę i posmarował, to byłyby tam flagi i proporce Pierona, znalazła by się tam ekipa rodowierców ze swoimi symbolami, a nawet mogłyby się tam pojawić flagi dywizji SS. Kwiestia ceny.
A gdyby znalazły się tam flagi dywizji SS, to byłaby niezła operetka. :p

1745097732_2877445469001_635947-tmb1.jpg


Mnie jednak zastanawia to zdjęcie z Ukrainy :D
Ja chętnie przydzieliłbym coś ciepłego w śliczne gardziołka ;)
A serio. Pewnie zapłacili by mieć ładne laski na planie zdjęciowym. Jak kurwiszonom z Femen i jak Julii Tymoszenko...
 

Voy

Active Member
386
242
Żeby to sobie wyobrazić to najlepiej przyjąć, że w Polsce zarabia się 3x mniej. Podejrzewam, że tam są też duże nierówności i są pewnie rejony, że dosłownie ludzie nie mają co do garnka włożyć. Dlatego chcą spierdalać GDZIEKOLWIEK, gdzie jest lepiej, jeśli tylko jest cień szansy.

Studiuję z ukrainką i jak mi mówiła porównanie cen i pensji do polskich to aż nie mołem uwierzyć. Ogólnie rzecz biorąc - ceny minimalnie niższe niż u nas (za wyjątkiem alkoholi, fajek itp), a pensje kosmicznie niższe. Np jej matka dostaje emeryturę ~150zł/mc, jedyni którzy dostają wysokie emerytury to dawni marynarze z łodzi podwodnych i byli pracownicy elektrowni atomowych - czyli ci, którzy teoretycznie nie powinni dożyć emerytury...
 
Do góry Bottom