Ukraina w Uni Europejskiej

OP
Matrix

Matrix

libertarianka mimo woli
1 281
211
Mieli szansę już na kurs Zachodni, przegrali, wygrał prorosyjski Janukowicz, Juszczenka nie Tymoszenko też nic nie wskórała, z tego wniosek, że nie mają szans bez rozlewu krwi ewentualnie oderwać się od Rosji niech to wbiją sobie do zakutego łaba. Niechęć do Ukrainy Polaków jest na rękę Putinowi, może dlatego te flagi UPA Krzysiu. Z tego wniosek, że ci Kaczynscy są strasznie dla niego wkurzający. To znaczy jeden tylko już został.:p
 

Antoni Wiech

paranacjonalista
Członek Załogi
3 667
4 953
Tylko, że mają bardzo dobrze rozwiniętą szarą strefę, której się nie wlicza do PKB.
Na szybko dane z netu:

"Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy ocenia, iż udział szarej strefy w gospodarce Ukrainy wyniósł. na koniec I kwartału 2012 r. 34% "
[http://www.ogrodinfo.pl]

"Z najnowszych badań wynika, że udział szarej strefy w Rumunii sięga jednej trzeciej PKB."
[http://www.obserwatorfinansowy.pl]

"Już niemal 25 proc. polskiej gospodarki działa na czarno."
[http://www.pb.pl/]

Według netu więc, różnice nie są aż tak dramatyczne. Niech mają nawet te 5% więcej PKB to i tak nędza.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 895
...wygrał prorosyjski Janukowicz,...
Jakunowycz nie jest pro-ruski.

Moim zdaniem Jakonowycz gra na przetrzymanie, po to by zagrać w zależności od rozwoju stosunków Rosja-Niemcy. Na razie straszy Niemcy i Rosję porozumieniem Ukrainy z Chinami.
Jeśli Rosja i Niemcy będą współpracować przeciw temu porozumieniu, to wstąpi do Unii w ostatniej chwili. Wygra:
- wybory, bo będzie tym prezydentem, który wprowadził
- skłóci Rosję z Niemcami, bo rozszerzy niemieckie wpływy poza strefę Ribbentrop-Mołotow i odetnie ruską eksklawę w Naddniestrzu
- wytarguje trochę na Polsce
Jeśli Rosja i Niemcy nie będą intensywnie współpracować przeciw porozumieniu Ukrainy z Chinami, to on to zrobi i wygra:
- wybory, bo rozda bonusy tej współpracy na kredyt
- wbije klin pomiędzy Rosję i Niemcy
- Ukraina uzyska niezależność od UE i Ruskich
Wygranie wyborów jest bardzo ważne dla tych co raz sięgnęli po władzę, dla większości z nich to narkotyk. Stąd "opozycja" chce przedterminowych wyborów bo wie, że tylko w ten sposób sama dorwie się do koryta. Bo "opozycji" chodzi wyłącznie o koryto, a Unia to tylko pretekst do rozgrywki.

Juszczenka nie Tymoszenko też nic nie wskórała, z tego wniosek, że nie mają szans bez rozlewu krwi ewentualnie oderwać się od Rosji niech to wbiją sobie do zakutego łaba.
Obca agentura nie ma szacunku wśród swoich.
 
Ostatnia edycja:

adkorzen

Well-Known Member
190
342
Widziałem dzisiaj w centrum Kielc, przy ul. Sienkiewicza flagi ukraińskie wiszące obok polskich. Nie wiem po kiego chuja to tam wisi, pewnie jakieś wyrażenie solidarności dla Ukrainy w dążeniu wstąpienia do UE.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 895
A ja zajrzałem na Głos Rosji, by się dowiedzieć jaka jest oficjalna ruska linia w stosunku do Ukrainy. Głos Rosji ➩ tag Ukraina
I jest tam trochę ciekawych rzeczy...

USA grożą Ukrainie chaosem i przemocą
Nuland oświadczyła, że władze kraju stanęły przez wyborem: albo „wyjść naprzeciw oczekiwaniom narodu”, albo też „rozczarować go, ryzykując pogrążeniem w chaosie i przemocy”.
Czyli agentura USA w gotowości bojowej. Ciekawe czy użyją jako wsparcie wytresowanych, radykalnych muzułmanów, jak w Libii, Egipcie czy Syrii?

Moskwa jest przeciwna zewnętrznej ingerencji w sprawy Ukrainy
Moskwa wyraziła zdumienie w związku z tym, że NATO złożyło oświadczenie w sprawie niedopuszczalności siłowego rozpędzenia demonstracji na Ukrainie. „Nie wiadomo także, po co sekretarz generalny paktu odpowiada na pytania, związane z sytuacją w Kijowie”
No tak, linia paktu Ribbentrop-Mołotow ma zostać przekroczona, więc Rosja wkurwiona i postawiła zawczasu laufra w Armenii. Unia wkurwiona pieje głosikiem NATO.

Ciekawie wypowiada się Andrzej Szcześniak. Warto przeczytać całość.
„Czego w sferze gospodarki od Ukrainy wymaga UE?”
Podpisanie Porozumienia byłoby katastrofalne dla Ukrainy. Przede wszystkim dla zwykłego konsumenta gazu, gdyż ceny wzrosłyby prawie czterokrotnie. Jeszcze silniej uderzyłoby to w przemysł ciężki, gdyż przewagą dzięki której teraz Ukraina produkuje i eksportuje swoje produkty są przede wszystkim tanie surowce energetyczne.
Wytłuszczenie moje.
Ciekawe czy prounijne małpy, które widzimy na zdjęciach z Majdanu, zdają sobie z tego sprawę? Czy te omamione durne kurwy, wraz z resztą tłuszczy, chcą płacić za gaz cztery razy więcej?


Na marginesie.
Michalkiewicz jak zwykle celnie tę sytuację skomentował.
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2968
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 895
Te FEMENki to są jednak zdrowo jebnięte :confused:.
Co chcesz?
To są wyszkolone kurwiszony, dobrze opłacane przez zachodnie wywiady. Oczywiście nie bezpośrednio, a przez biznesmenów i innych filantropów, którzy tez chcą na tym swoje urwać.

Nie Rosja, nie Niemcy (UE) ale Chiny.
Gdzie dwóch się bije...
A swoją drogą, Chiny dla Ukrainy to najlepsza opcja. Poza pokurwieńcami z UE i na krótki dystans od ruskiego niedźwiedzia. Przy okazji zyska Białoruś, bo nie zostanie zamknięta pomiędzy Ruskimi i UE. Zyskają Ruscy, bo nie osaczą im Naddniestrza i nie wpuszczą Unii poza granice paktu Ribbentrop-Mołotow.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 895
Przejrzałem tagi 'Ukraina' na różnych portalach...
http://polish.ruvr.ru/tag_7582566/
http://wiadomosci.onet.pl/ukraina
http://wiadomosci.wp.pl/query,ukraina,szukaj.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,114916.html?tag=Ukraina
I co? Jaki wniosek? - Parada agentury wszelkiej maści. Buzki, Sikorskie, Kaczyńskie, Kwaśniewskie i inne gady ubeckiego chowu. Nawet sam Saakaszwili się ujawnił, by pokazać światu, że agentura USA też jest tam obecna. Jedni podburzają motłoch na majdanie, a inni lepiej ustawieni, dostępują zaszczytu złożenia hołdu Julii I Pięknej, która podobno przechodzi menopauzę głodówkę. Nic tylko spisać zarazę i wrzucić na jakiś assassination market, do odjebki.
 
Ostatnia edycja:
OP
Matrix

Matrix

libertarianka mimo woli
1 281
211
he,he, na szczęście Janukowicz nic sobie z tego nie robi. A piękna Julia nazwała go 2 gim Stalinem. Może ma coś ze Stalina.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 895
Agentura USA i UE chce doprowadzić do siłowego obalenia Jakunowycza, szykuje wielki spęd bydła w Kijowie. W wielu miastach USA i UE też będą organizowane spędy bydła, jako wiece wsparcia dla majdanu. Ale cała ta operetka ma i dobre strony. Lenin w Kijowie spadł na ryj.
Mnie zdziwiło jedno, czemu ten czerwony skurwysyn tak długo się tam uchował?

he,he, na szczęście Janukowicz nic sobie z tego nie robi.
Bo ma dokładną prognozę pogody w Kijowie. http://pogoda.net/Ukraina/Kijow - wpierw będzie mokro, potem mokre zamarznie i po dwóch, trzech dniach wymiękną. ;)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 895
Operetki EUromajdanowej ciąg dalszy...

Głos Rosji ➩ Kijów: za zburzenie pomnika Lenina zatrzymywani są nawet świadkowie
Jak oświadczył deputowany z ramienia partii „UDAR” Walerij Karpuncow, zatrzymywani są nawet zwykli świadkowie, którzy stali w pobliżu i wyrażali negatywny stosunek do „reżimu Stalina-Lenina”.
A skąd taka reakcja?
Bo pomnik Lenina to była część światowego dziedzictwa wpisana na listę UNESCO. :p (uwaga! gazeta.pl)
- Wojna z pomnikami zawsze jest barbarzyństwem. W ten sposób w historii najnowszej pojawił się przypadek rozwalenia pomnika wniesionego na listę światowego dziedzictwa UNESCO - oświadczył rzecznik, choć monument wodza bolszewickiej rewolucji nigdy na tej liście nie był.

Łukjanenko porównał sprawców obalenia monumentu z afgańskimi talibami, "którzy ostrzelali z czołgów posąg Buddy". Drugi taki przypadek miał miejsce, "gdy w Kijowie, w centrum Europy, zrujnowano pomnik Lenina" - powiedział rzecznik, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.
Reporter rosyjskiej telewizji relacjonujący EU-majdan na żywo, dostał Oskara. :p

Sikorski ujawnił plany w stosunku do Ukrainy. Sikorski uważa, że Kliczko nie jest politycznie uformowany. Starsi i Mądrzejsi chcą postawić na innych? Czyżby swymi cwelami chcieli uczynić Jaceniuka i Poroszenkę?
Uwaga! Gazeta.pl ➩ Sikorski: Domaganie się ustąpienia Janukowycza to błąd
"widać u niego pewne podobieństwo z młodym Lechem Wałęsą". - To osoba politycznie jeszcze nie do końca uformowana. Ale bardzo charyzmatyczna - powiedział. - Ale są też inni, jak Jaceniuk, Poroszenko. Są ludzie, co do których można domniemywać, że będą w stanie przeprowadzić reformy

Będą deportacje? Służby Ukrainy dostały czarne listy manipulatorów politycznych grasujących na Ukrainie. Listy sporządza Oleh Carow.
https://www.facebook.com/notes/andr...my-deportation-from-ukraine/10151926628517949
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 569
10 972
Nie wiem co Kliczko trzyma w portfelu, ale myślę, że może kiepsko się nadawać do "politycznego jeszcze do końca uformowania", bo ma zbyt wiele kasy. Najlepiej uformowani są gołodupcy, którzy wszystko zawdzięczają "politycznie formującym", o takim z góry wiadomo, że będzie żreć z ręki, ba, z podłogi, bo innego sposobu na życie nie jest sobie w stanie nawet wyobrazić.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 895
No i dowiadujemy się, że słynny Kliczko to bydle NKWD-owskiego chowu i powiązany z bandytami ściągającymi haracz. Jak do tego dołożymy niemiecki paszport to szkoda, że go nie odjebali.
Dowiadujemy się, że dziadek ukraińskich pięściarzy był funkcjonariuszem NKWD. Dzięki temu nie cierpiał tak, jak jego rodacy podczas "hołodomoru" (wielki głód w latach 1932-33).
sportfan ➩ Mroczne fakty z życia Kliczków! Mieli układ z gangsterem...
Najbardziej kontrowersyjny jest wątek dotyczący samych gigantów boksu. Konkretnie chodzi o ich początki w tej dyscyplinie sportowej. Okazuje się, że mieli układ z... człowiekiem ze środowiska przestępczego!

To niejaki gangster "Rybko". Człowiek ten dorobił się pieniędzy na haraczach, które ściągał od sklepikarzy i właścicieli restauracji. Kto wie, jak potoczyłyby się losy młodych pięściarzy, gdyby nie jego nielegalne pieniądze.

Gangster został zastrzelony w 2005 roku. Wtedy jednak Władimir i Witalij Kliczkowie już bardzo dobrze radzili sobie w ringu, a do tego potrafili zadbać o swoje interesy.
Szkoda, że nie spadł. :(
Niezależna.pl ➩ Czy Witalij Kliczko mógł zginąć jak Lech Kaczyński? UDAR: to próba zamachu
 

deith

Active Member
230
147
UKRAINA kontratakuje!
http://www.reddit.com/r/self/comments/1vhgp5/yesterday_my_country_became_north_korea_20/
http://ti-ukraine.org/news/4269.html

TL;DR:
16 stycznia rząd postanowił zdelegalizować protestantów co spowodowało... więcej protestantów. Generalnie niezły bajzel tam teraz jest.

Przeklejenie z reddita:
 • You can't gather more than 5 cars in a column (so, traffic jams are illegal now).
 • You can be judged without presence of you or even your lawyer.
 • You can be punished by 2 years of jail for "defamation" (what is defamation and what isn't - it is decided by our corrupted judges).
 • It is a crime to insult a judge or a policeman, also it's illegal to collect information about policemen and judges (it is because we protesters collected information about policemen that beat people and judges that made unlawful resolutions in order to punish them (in legal ways only)).
 • Blocking of entrance to house (3 years of jail), blocking administration buildings (5 years)
 • It is now illegal to use helmet, hard hat, mask or even scarf on your face when you gather together
 • Huge Internet restrictions, complete Internet censorship (materials can be banned even without court)
 • Extremism (every call to overthrow the current government (the main demand of our protests now), including call in the Internet, is extremism too) is punished very strictly now
 • Organizations and people that receive funding abroad should be called "foreign agents" and should pay shameful tax.
 • The law that was intended to free political prisoners (pushed by opposition) that were imprisoned during protests, was revised in the way that it also makes police forces non-responsible for their crimes
 • The immunity of deputy can be cancelled much easier than before (in order to target political opposition that backs our protest)
I tak z ciekawszych:
 • Blocking of entrance to house (3 years of jail), blocking administration buildings (5 years)
Mhmm, nie można zamykać drzwi do domu?

+ filmik od White-Ra -
+ zajebiste, jak nie mają broni to średniowiecze -
+ na koniec Kliczko dostaje z gaśnicy
Na youtube od groma teraz tego jest.

Kto wie czy to było w telewizji? Bo może jestem pare dni za całym światem.
Warto obserwować, będziemy wiedzieli jak kiedyś u nas będzie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom