countryboy
New Member
- 131
- 1
Chyba jednak ktoś słucha, skoro jest w Sejmie i ludzie z mediów chcą go pytać. Nawet jeśli jego pierdolenie jest niegroźne, to po co one? Chyba nie rekompensuje sobie w ten sposób starczej niemocy?
kawador napisał:Moim zdaniem Niesiołowski nie stanowi żadnego zagrożenia - wątpię, żeby jego pierdolenia słuchał ktokolwiek w PO, łącznie z Donekiem.
Niesioł to jest pierwszy pies Tuska i platformy, jak trzeba wyskoczyć i wydrzeć ryja na opozycję to jest pierwszy, przy innych okazjach nigdy go nie słyszałem. Nie przywiązywałbym wagi do tego co on mówi.
Choć Donald Tusk ogłosił w piątek śmierć ACTA, internet wciąż żyje w strachu. Tym razem grozę budzi projekt zmiany Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną (w skrócie ŚUDE).
Internauci boją się zapisów wprowadzających procedurę blokowania "bezprawnych treści", bez kontroli sądu. Blokować ma właściciel strony, na wniosek osoby lub firmy, która poczuła się dotknięta publikacją lub której utwór spiratowano. Na usunięcie treści będzie miał trzy dni. Jeśli właściciel witryny odmówi, będzie mu grozić proces o odszkodowanie.
Minister kultury Bogdan Zdrojewski patronował porozumieniu, które szło zdecydowanie dalej niż umowa ACTA. Miało ono pozwolić dostawcom internetu na gromadzenie danych o internautach i przekazywanie ich bez żadnej kontroli innym organizacjom - informuje tvn24.pl. - Tekst porozumienia jest kompromitujący - uważają specjaliści.
Obywatele Niemiec nie mogą się dowiedzieć, kto reprezentował ich kraj w negocjacjach ACTA, ponieważ władze boją się o bezpieczeństwo tych ludzi. Tworzy to absurdalną sytuację - gniew spowodowany brakiem przejrzystości rządu powoduje... dalszy brak przejrzystości.
http://di.com.pl/news/45158,0,Pierwszy_ ... sieci.htmlTym krajem jest Holandia, która zapisy dotyczące neutralności wprowadziła do swojego prawa telekomunikacyjnego. Dostawcy sieci w tym państwie będą mogli wpływać na ruch w sieci tylko w taki sposób, który służy interesom użytkownika sieci. Ustawa ogranicza też możliwość odcinania internautów od sieci...
Ponadto przyjęte prawo zawiera zapisy anty-podsłuchowe, które ograniczają stosowanie przez operatorów takich rozwiązań, jak głęboka inspekcja pakietów. Prawo ogranicza też możliwość odcinania użytkownika internetu od dostępu do sieci.
Cyberius napisał:drugie info:
"Partia Piratów w Holandii dostała od sądu zakaz linkowania do stron proxy umożliwiających korzystanie z usług The Pirate Bay.
9 czerwca w wielu miastach na całym świecie odbędą się wydarzenia, których uczestnicy wyrażą swój sprzeciw wobec ACTA, IPRED, CISPA i innych inicjatyw, w ramach których politycy i/lub firmy chcą sobie podporządkować internet. . Planowane są protesty m.in. w Belgii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Finlandii, Francji, Polsce, Rumunii, Zjednoczonym Królestwie, Austrii oraz w innych krajach, także w USA.
W Polsce takie protesty odbędą się w sześciu miastach.
w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.
http://di.com.pl/news/45482,1,0,ACTA_i_ ... erwca.html
Jeśli decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie ACTA będzie negatywna, Komisja Europejska ją zignoruje – powiedział o tym Karel de Gucht, komisarz ds. handlu UE, od dawna popierający kontrowersyjną umowę.
Madlock napisał:Ta neutralność w sieci to zwykłe podporządkowanie operatorów władzom. Czy jakiś operator sam z siebie zablokował komuś internet, bo ktoś piracił?