Tania chińszczyzna z DX, Aliexpress, Gearbest itp.

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Jakiś generyczny chiński powerbank, nieważne. Niech będzie nawet renomowany Aukey.
Superior Panel: Built with SUNPOWER solar arrays, solar conversion efficiency up to 21.5%-23.5%, while most panels in the market are only 15%
View attachment 3176
Chodzi mi o ten solar. Załóżmy że jest środek dnia, maj, bezchmurnie, zwracamy się prosto w stronę słońca. Jaką moc potrafi taki solar wygenerować realnie? 200 mW, 500 mW? Widzieliście jakiś test?
Ja bym stawiał na to:
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ja bym stawiał na to:


Ja kupiłem power bank DIY za jedyne $1.12 z dostawą. Został mi jeden akumulatorek 18650/3000mAh i chciałem go jakoś zagospodarować.

HTB1aH8MLVXXXXcvXpXXq6xXFXXXa.jpg


Co do power banków DIY, to drobna uwaga. Otóż ten który jest na filmie, ma jedną wadę, mianowicie wszystkie akumulatorki są połączone równolegle. W takim przypadku wszystko jest dobrze o ile, wszystkie włożone tam akumulatorki są tej samej firmy i mają te same parametry (napięcie znamionowe, pojemność, stopień zużycia, upływność itd.). Jednak najczęściej jest tak, że do takich kitów ludziska wkładają wszystko co im wpadnie w łapska, czyli kilka z odzysku z baterii od lapka, jedna nowa nadmiarowa, bo jak się kupi 4 w pudełku to wychodzi taniej jak 3 i reszta z aukcji na Allegro. To nie jest dobre rozwiązanie, bo wszystkie będą się szybciej niszczyć i tracić pojemność.

Jednak co w przypadku, gdy każdy akumulatorek pochodzi z innej parafii?
Otóż należy kupować takie power banki DIY, które nie łączą akumulatorków równolegle, a każdy z nich traktują osobno (tzw. "smart power bank" lub "intelligent power bank"). Są troszkę droższe, ale za to pozwalają optymalnie wykorzystać zasoby. Np. takie:

TOMO-V8-4-Portable-18650-Battery-Charger-Box-Intelligent-Display-Power-Bank-Case-5V-2A-Powerbank.jpg


Na marginesie.
Do power banków najlepiej dawać akumulatorki bez zabezpieczeń, bo zabezpieczenia są w elektronice power banku. Raz że mają większą pojemność, bo miejsce elektroniki zajmuje większy akumulator. Dwa że są tańsze, bo producent nie musi tam wkładać elektroniki.




Jakiś czas temu zastanawiałem się czy nie kupić akumulatorków NiZn do sprzętów AGD. Potrzebowałem 6 szt. gabarytu AA(R6). Ponieważ nie mogłem się zdecydować czy w nie wejść (wymagają innej ładowarki), więc kupiłem 8 najtańszych NiMH, po $0.64 za sztukę z dostawą. Zobaczymy czy będą mieć ponad 70% deklarowanej pojemności. Jeśli tak, to będzie ok.
https://www.aliexpress.com/store/pr...attery-NI-MH-battery/1192337_32791047507.html
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Nie dostałeś, czy chujowe były? Ja na razie miałem spory o niedostarczenie, bez problemu załatwione.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Nie dostałem. Zamówiłem fajne ładowarki 230V/3xUSB w tym samym dniu i przyszły 3 tygodnie temu. A kable nie. Fakt że od innego sprzedawcy i chyba inną pocztą.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Od ponad doby strona Aliexpress (Alibaba podobnie) nie działa, lub się ładuje pomalutku. Gearbest działa troszkę lepiej. Inne jak sprawdzałaem to nie działały. Ale zakupów nie da się robić. Co do diabła się odpierdala?
Sprawdzałem inne strony z Chin i wygląda, że jest o.k., Ku6 streamuje wideo czysto...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Nie wiem. Dziś miałem to samo. Jak się chciałem zalogować system powiedział, że jest zajęty i bym spróbował później. I tak kilka razy pod rząd. Zmieniłem IP, sprawdzałem z innych państw i śmiga. A ode mnie z PL hujnia. Potem mi się udało zalogować, by sprawdzić korespondencję od sprzedawcy i skopiować numery paczek. Po 15 minutach, raz działa raz nie.
 
U

ultimate

Guest
@tolep , @mikioli
Nigdy nie zależało mi na różnych technologicznych nowinkach, ale na dobrej jakości.Kiedyś kolega kupił telefon, monitor i jakieś drobiazgi. Chwalił sobie i mnie też namówił na chińszczyznę. Kupiłem lodówkę i padła zanim skończyła się gwarancja.Po niej kupiłem polską, zapłaciłem 300 zł więcej i przez 5 lat nie wydałem grosza na serwis. To samo było ze skuterkiem i telewizorem.Chciałem skuter a nie było mnie stać żeby wydać 10 tyś i kupiłem chinol za 2000. Nie katowałem go, dbałem a i tak co chwilę się psuł. Wymieniałem cylinder, tylną oponę,tłok. Żeby go ulepszyć to trzeba wydać dużo kasy a każdy mechanik policzy sobie solidnie. Mały telewizor od Chińczyka też szybko zdechł. Może trafiłem na jakiś felerny model. Nie wiem. Od dłuższego czasu nie kupuje chińszczyzny i nie kupuje nic w sieci tylko w sklepach stacjonarnych.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Chciałem skuter a nie było mnie stać żeby wydać 10 tyś i kupiłem chinol za 2000. Nie katowałem go, dbałem a i tak co chwilę się psuł.
A w Polsce kupiłeś, czy w Chinach?
Kolega z Niemiec, jak mu zabrali prawko za szybkość i alkohol, przesiadł się z musu na chińskiego moplika. Na dzień dobry, kupił zestaw DIY, czyli nowy tłok, cylinder, wał i procesor. I tak z zabawki na gwarancji 50cc zrobił lepszą zabawkę 85cc bez gwarancji, która rozpędzała jego tłuste dupsko do ponad 100 km/h. Nie miał żadnych problemów z serwisem. Sam serwisował w garażu raz, dwa razy do roku. Używa go do dziś, jak chce podjechać w okolicy, do kościoła czy na zakupy.
Ja na chińszczyznę nie narzekam. Widocznie albo miałem/mam farta, albo wiedziałem/wiem co wybrać.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
W polskich sklepach pełno jest chińskich wag jubilerskich o dokładności do 0.01 g (10 mg) za około 20 złotych, czyli po tyle samo co w Chinach

sku_259150_1.jpg


Tymczasem nigdzie nie widzę - w równie rozsądnej cenie - wagi wyskalowanej do 0.001 g (1 mg) które też można kupić w Chinach
Tu cena 75 złotych, wraz z odwaznikiem kalibrującym.
http://www.volumerate.com/product/2...ewelry-weighing-w-tray-tweezers-weight-426479
sku_426479_1.jpg


Pytanie: widzieliście przypadkiem wagę taką jak ta druga - w Polsce? W cenie porówywalnej?
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Jak wam wygląda sprawa z cłem przy troszkę droższych zakupach. Zatrzymali komuś przesyłke, a jeśli tak czy dużo jest pieprzenia sie z dokumentami, czy trzeba gdzieś jeździć, czy można załatwić online?
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
powiedzmy do 800 max, W ogóle dobrze by było wiedziec jaka jest górna granica prz ktorej masz spokój a od kiedy sie czepiają.
 
Do góry Bottom