Tania chińszczyzna z DX, Aliexpress, Gearbest itp.

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Czy ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia z tanimi chińskimi odkurzaczami typu romba??

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Hej, własnie zastanawiam się nad zakupem jakichs rzeczy z Gearbest za około tysiąca złotych. Jak to robić, czy lepiej wysłać w dwóch mniejszych paczkach? Będzie to szło z Hong Kongu. Chodzi o to by nie zatrzymali na cle. Gdzie GearBest mialby wpisać te wartosc i czy idą na to?
Mój laptop z Gearbest szedł z H-K jakimś kurierem (EMS/DHL - nie pamiętam), nie pocztą i naliczyli mi cło ryczałtowe 40zł.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
@kr2y510 te kamienie co podlinkowałeś są fajne i tanie, ale strasznie małe. Ciężko mi wyobrazić sobie ostrzenie na 10 cm, to chyba bardziej turystyczny sprzęt niż do użytku domowego. Trzeba mieć dobry fach w ręku żeby w ogóle ostrzyć z ręki bez akcesoriów pomagających utrzymać kąt, a im mniejsza ostrzałka, tym więcej umiejętności manualnych trzeba.

Ja się zastanawiam nad czymś takim:
https://www.aliexpress.com/item/OPE...sc&btsid=a157a085-0187-4078-83cb-522d6a7879d8

lub
https://www.aliexpress.com/store/pr...9037.html?spm=2114.10010108.1000023.12.Mqf2ZX


"THE same as L*A*N*S*K*Y" :)

@Jaranek opinia?
 
D

Deleted member 4683

Guest
Nie mam pojecia, ostrze na trianglach spydero albo "z ręki". Moim zdaniem wygląda ok. Może poszukaj czegoś na forum knives.pl ?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
kamienie co podlinkowałeś są fajne i tanie, ale strasznie małe. Ciężko mi wyobrazić sobie ostrzenie na 10 cm, to chyba bardziej turystyczny sprzęt niż do użytku domowego.
Ten naturalny 10 cm jest do finalnego polerowania (nie trzeba zbyt dużo ruchów na nim robić) po ostrzeniu na kamieniu/płytce o niższej gradacji. Ja to wkładam w imadełko przykręcone do stołu.

Trzeba mieć dobry fach w ręku żeby w ogóle ostrzyć z ręki bez akcesoriów pomagających utrzymać kąt
Ja nigdy nie miałem akcesoriów, a jakoś ostrzyłem.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 556
15 441

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Jakiś generyczny chiński powerbank, nieważne. Niech będzie nawet renomowany Aukey.
Superior Panel: Built with SUNPOWER solar arrays, solar conversion efficiency up to 21.5%-23.5%, while most panels in the market are only 15%
View attachment 3176
Chodzi mi o ten solar. Załóżmy że jest środek dnia, maj, bezchmurnie, zwracamy się prosto w stronę słońca. Jaką moc potrafi taki solar wygenerować realnie? 200 mW, 500 mW? Widzieliście jakiś test?
Nie widziałem testów, ale producenci z takiej powierzchni deklarują nawet 1,5W... wiadomo, że najlepiej działa ogniwo jak jest zimno ale bardzo słonecznie... tyle, że natura tak nie działa :D Dlatego myślę, że 1W jeśli to jakiś super hiper super ogniwo, może być realne... ale nie więcej :p
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 556
15 441
Nie widziałem testów, ale producenci z takiej powierzchni deklarują nawet 1,5W... wiadomo, że najlepiej działa ogniwo jak jest zimno ale bardzo słonecznie... tyle, że natura tak nie działa :D Dlatego myślę, że 1W jeśli to jakiś super hiper super ogniwo, może być realne... ale nie więcej :p

Skoro deklarują 1.5 W to 1W da się może osiągnąć latem między zwrotnikami, w południe...
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Raczej stawiałbym na jakieś wewnętrzne kitajskie obostrzenia, bo VAT płacisz po kursie, jak w Inpay.pl
 

Madmar318

Well-Known Member
303
1 081
Kupiłem ostatnio telefon na Mediateku X20 - Xiaomi redmi pro 4 note ino z 3GB pamięci ram i z mocniejszą baterią względem tego Vernee Apollo Lite. Wyszło 620zł, obeszło się bez cła. Zakup na banggood.com obecnie są niewiele droższe.

Wydaje mi się że zakup telefonu na snapie 625 będzie lepszym rozwiązaniem, bo mediateki są robione w starszej technologii 20 nm (snap 14nm). Snap powinien być bardziej energooszczędny i zimniejszy. Aczkolwiek jak ktoś kupił na mediateku to nie ma co sobie zawracać głowy.
 
Ostatnia edycja:

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Choć praktycznie nie ma to chyba znaczenia, Xiaomi nie mają B20 dla LTE. To jest główny z nimi problem.
 

Madmar318

Well-Known Member
303
1 081
Są modele z B20 (zwykle piszę international albo global) i bez B20. Jak jest to dobrze, ale jak nie ma to nic się nie dzieje.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
jak sie sprawa ma z przelewem? musze placic 30zł za przelew do chin (tyle ponoc on kosztuje) jak kupuje z aliexpres?
 
Do góry Bottom