Tania chińszczyzna z DX, Aliexpress, Gearbest itp.

tolep

five miles out
8 555
15 441
Opisujmy w tym wątku doświadczenia z dostawą, eksploatacją, ew. supportem i tak dalej.

Aaaaaby zagaić i zawęzić temat: umówmy się, że marek typu Huawei, ZTE, Xiaomi nie zaliczamy już do taniej chińszczyny. Aby poszerzyć - oczywiście nie ograniczamy się do tabletów i telefonów.

9XkSgoY.png


Na początek pytanie (ale bez ankiety):

Czy spotkaliście się kiedykolwiek z sytuacją, by pojawiło się nowe firmware (aktualizacja) do chińskiego telefonu lub tabletu (oczywiście nie wspieranego przez polski badge marketing, jak Pentagram, Overmax czy inny Kruger&Matz)?
 

novotarq

Member
73
87
Ostatnio kupiłem na Aliexpress body do e-fajki, model Vamo V5:
UT8XFbdXgxcXXagOFbXc.jpg

To mój pierwszy zakup na Aliexpress, dzięki namowie znajomego, który już chyba wydał tam sumę pieciocyfrową i tylko raz miał jakiś problem.
Przesyłka szła 3 tygodnie, żadnych problemów nie mam, polecam sprzedawcę: http://www.aliexpress.com/store/130273
Link do produktu: http://www.aliexpress.com/snapshot/6432088641.html

IMHO jest fajniej wykonany od e-vic joytech, a kosztował 1/4 jego ceny. Następny zakup to jakieś clearomizery i może (na próbę) ciuch/torebka dla kobity. Ogólnie - Ali jest super do zakupu drobnicy, jebać VAT! :D
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Bralibyście za 149 dolców? Sprzedaż od jutra.

3GPyNYy.jpg

http://www.geekbuying.com/item/BLUB...GB-13-0MP-IPS-HD-Miracast---Black-345294.html

Zalety jak dla mnie:
bateria!!!
rozdzielczość (720x1280, uważam że full hd to już gruba przesada, właśnie z uwagi na baterię)
nie odstawanie z technologiami (świeży Android, LTE, przyzwoite 2GB+16GB +SD)

Wady:
- prawdopodobnie waga i rozmiary, ale chyba wypróbuję to w praniu.

Mój poprzedni smartfon miał 4 cale, a obecnie jadę na głupiofonie, no ale jednak zatęskniłem do bycia online.

Wygląda na to, że to coś może spełnić mój główny warunek - wytrzymać od świtu do nocy na baterii cokolwiek bym nie robił (scenariusz hardkorowy: włączone wszystkie synchronizacje "społęczościowe", włączona nawigacja lub endomondo oraz włączone Spotify puszczane przez słuchawki bluetooth.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Główny problem - zatrzymają na cle. Ostatnio wszystko zatrzymują, bo nie są idiotami. Gdyby była wysyłka z EU za trochę wyższą cenę, byłoby bardzo fajnie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
No właśnie postój celny najbardziej wkurwia. A najlepsze jest to, że paczka idzie przez dwa urzędy celne. Chyba jedni kontrolują drugich.




Przy czym moja interakcja z Pocztą Polską, która pośredniczyła z Urzędem Celnym, była niemal natychmiastowa.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Mama potrzebowała telefon z klapką. W miarę nowoczesny ale z klapką, bo zawsze miała telefony z klapką. No to Aliexpress. Po odrzuceniu telefonów "refurbished" placu boju pozostały trzy telefony <$200. Owszem są piękne, dizajnerskie, chińskie telefony z klapką >$500 (na Ali występują tylko Gionee???). Są to perfekcyjnie zrobione fony, z ceramiki lub tytanu, pozłacane, ze szkłem szafirowym, z wyjebanym wyświetlaczem i z bebechami innych firm. Z pośród tych trzech, pierwszy odpadł Lenovo, bo miał tylko jeden ekran, a pozostałe miały dwa ekrany. Potem odpadł kolejny, bo jego specyfikacja u każdego sprzedawcy była inna, na obudowie z tyłu napisane miał "SnapDragon", a w środku teoretycznie miał być MediaTek. Więc na placu boju pozostał DaXian W189, za <$100.
Specyfikacja wystarczająca, bo mamie nie chodzi o gry, a o proste apki:
2 x SIM
2 x CPU 1GHz (MT6572)
RAM 512MB
itd.

Telefon przyszedł, ładny i pachnący. Wszystko jak trzeba. No to włączam i sprawdzam. Popierdala jak mały cygan na targowisku co "goni złodzieja". No ale koniec zabawy, trzeba zrootować, wyjebać chińszczyznę (Soghu, Baidu i inne apki nieczytelne dla Białego Człowieka), zainstalować co trzeba, skonfigurować i przeszkolić matkę. Czyli MTKdroidTools kliku, kliku i godzinka roboty. I tu pierwszy problemos:
5VvGu4Z.png

Co? Hardware : MT6572 (MTK is Fake!)
Czyżby Chińczycy podrabiali samych siebie? Co oznacza podrobiony procek?
No i rootowanie nie przeszło. Męczyłem się dwa dni, od czasu do czasu próbując różnych softów. No to może chiński soft? Przeszedł. Jest konsola BusyBox. Teraz wyjebka tego softu. Wyjebka pozostałej chińszczyzny... No i test fona (CPU-Z), co on ma. I tu szok.
- zamiast 512MB jest 1GB RAM
- zamiast dwurdzeniowego procka MT6572, jest ośmiordzeniowy MT6592, na płycie do czterordzeniowego MT6582.
Czyżby kitajce zachowywali się jak sprzedający z furmanki, czy samochodu kartofle rolnik, który gdy waga przeważy, zawsze dorzuca kilka kartofli w bonusie, by nie być posądząny o niedoważenie towaru?
Raczej nie. Po prostu procki MT6572 "wyszły", więc przestawił płytkę (czytaj: zmienił zawartość ROM-u) na pinowo zgodne czterordzeniowce MT6582, a jako że wszystkie procki są w podobnej cenie, to kupił ośmiordzeniowce MT6592, które ładuje do wszystkiego co produkuje. Z RAM-em jest jeszcze inaczej. Kostki na 1GB są tańsze od kostek 512MB, bo tych się już nie produkuje, one są na magazynach, do starszych rzeczy.
I co teraz?
Czekam na jakiś nowy ROM, z obsługą MT6592...


Na marginesie:
- sprzedawca jest o.k. - http://www.aliexpress.com/store/1351075
- produkt jest o.k. - http://www.aliexpress.com/item/DaXi...572-Dual-core-WCDMA-WiFi-5MP/32236849416.html
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Poważnie? Chciałeś telefon z 512 MB RAM? To jest okrucieństwo. Nadto, Android dopiero od 4.4 obsługuje natywnie TRIM, co ma cholerne znaczenie.

A skoro szanowna rodzicielka upierała się na klapkę, trzeba było albo jej nie posłuchać, albo do normalnego smartfona dorzucić ochronne etui z klapką za parę złotych.
 
T

Tralalala

Guest
Nie używałem ale jak szukałem leków z Indii to właśnie podawali na stronce aby przekierowywać przez UK i podawali link do jednej z firm świadczących takie usługi. Temat też przeglądałem jak znajomy chciał zamawiać z USA tableta.
Więc jak chcesz konkretne firmy to musisz pogrzebać w komentarzach
Podobnie działa virtual office, tylko na dłuższą metę. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro

Działa to tak, że firma A ma biuro w np. UK i na ich adres zamawiasz paczkę a oni Ci potem zawartość wysyłają na adres w PL.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Przecież mówimy o jednorazowych przesyłkach. Korzystałeś z usług takich firm labo znałeś kogoś kto by korzystał?

Poza tym, przy kupnie gizma za 500 złotych (cena Hąkąg) ryzykujemy co najwyżej koniecznością zapłacenia 150 zł VAT i cła, albo nawet mniej, bo chińscy sprzedawcy jeśli ich poprosić, bez problemu wpiszą mniejszą wartość. A ile będzie kosztować przesyłka z UK do Polski i o ile to wydłuży czas?

I czy nie jest tak, że to leki szczególnie przerzuca się przez UK, z powodu liberalniejszej polityki farmaceutycznej?

btw. V1a6ra zadziałała? ;)
 
T

Tralalala

Guest
Chodzi nie tylko o opłaty ale też przetrzymywanie paczek. Ja nie korzystałem, i nie wiem czy ktoś kogo znam korzystał.
Jeżeli chodzi o leki to poprostu ten sprzedawca nie wysyłał do Polski, ale tu nie chodziło o politykę tylko raczej różne interpretacje urzędu celnego, który raz działa tak a raz inaczej (a przynajmniej tak czytałem o problemach z nimi).

Niestety nie ;(
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Poważnie? Chciałeś telefon z 512 MB RAM? To jest okrucieństwo.
Ale po co więcej?
Informacja o nowych mailach, Linphone i rozkład jazdy autobusów i tramwajów w Katowicach. Może jeszcze będzie filharmonia przez www? I nic więcej.

Nadto, Android dopiero od 4.4 obsługuje natywnie TRIM
Ale to dotyczy wyłącznie pamięci Flash.

A skoro szanowna rodzicielka upierała się na klapkę, trzeba było albo jej nie posłuchać, albo do normalnego smartfona dorzucić ochronne etui z klapką za parę złotych.
Ale chodziło o klapkę z normalną telefonową klawiaturą.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
@tolep, kupiłeś ten telefon? Szukam teraz czegoś niedrogiego dla siebie, bo mi się nie opłaca zdejmować simlocka z mojego samsunga solida. Swoją drogą, ja bym się nie jarał aż tak bardzo baterią, powerbanki są tak tanie, że bardziej się opłaca mieć dodatkową baterię gdzieś w plecaku niż taszczyć w kieszeni cięższy telefon. Ja się przyglądałem telefonowi Mlais M52, ale szczerze mówiąc totalnie się nie znam na telefonach. Czytałem też, że do 150 euro nie powinni naliczyć cła, natomiast VAT zawsze można sobie wrzucić w koszty działalności jak ktoś ma swoją.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Nie i żałuję że nie kupiłem. W międzyczasie miałem dostać "służbowy" od jednego klienta, ale z tym nie wyszło. Więc znów jestem na progu decyzji :)

Wiesz, z powerbankiem w kieszeni to nie bardzo tegez...

btw. jaki masz budżet i czego oczekujesz od telefonu?
 
Ostatnia edycja:

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
NIe wiem czy się liczy, ale kupilem 2GB RAM-u do jednego starego laptopa na ebayu sprzedawca w HK i nic nie doliczyli, ale szło ponad 20 dni. Cena 50 zł.
 
Do góry Bottom