Tania chińszczyzna z DX, Aliexpress, Gearbest itp.

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Dziś na Aliexpresie jest "Festiwal Zakupów 11.11". Wszyscy dają zniżki. Właśnie z tej okazji przed chwilą dostałem PM od jednego ze sprzedawców gdzie kiedyś kupiłem zegarek. No więc wszedłem na jego sklep. Patrzę i oczom nie wierzę! Kiedyś sklep w którym były najniższe ceny (przynajmniej na to co mnie się podobało), oferuje wszystko 2,2 razy drożej niż konkurencja. Z tego 2.2 raza drożej, daje zniżki na 11.11. Ale i tak wychodzi znacznie drożej niż u konkurencji. ;)
No cóż, kupujący niech się strzeże, Azja to Azja.
 

Madmar318

Well-Known Member
303
1 081
1. Dwa razy zginęło i zamówiłeś trzeci raz, znowu bez trackingu?
2. Paypalem się nie straszy - zgłaszasz sprawę do Paypala i to on straszy.
1. Trzecią paczkę zamówiłem z trackingiem, ale że nie mieli towaru to rozdzielili paczkę. Poza tym często zamawiam co parę dni. Problem ma dużo więcej osób, więc ostrzeżenie jest jak najbardziej uzasadnione.
2. Na jedno wychodzi.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 556
15 443
Przy Xiaomi ryzyka nie ma. Miałem w łapkach dwa ich telefony w ciągu ostatniego miesiąca - bardzo przyjemne i szybkie. Akcesoriów Xiaomi nie mialem w ręku, ale mają bardzo dobrą renomę - powerbanki, słuchawki, ostatnio opaska MiBand.

A jeśli chodzi o jeszcze tańszy sprzęt, to słuchawki Amazona mają - jak na swoją cenę - rewelacyjne recenzje w różnych serwisach..


I oto odpowiedź na pytanie kto próbuje równać do kogo.
http://www.dobreprogramy.pl/Samsung...gnietego-przez-Xiaomi-Mi-Band,News,68059.html
http://pclab.pl/news66849.html

W komentarzach zazwyczaj "nie mają startu"

2015-11-09 16_19_11-Samsung przygotowuje rywala dla Xiaomi Mi Band __ PCLab.pl.png
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Ja właśnie czekam na Flash dyski od Netac'a, które mają sprzętową blokadę zapisu. Netac to chyba jedyna firma, która oferuje taką opcję.
TppAkSi.jpg
 

Madmar318

Well-Known Member
303
1 081
Nabyłem drogą kupna Japanese Matcha Green Tea, dość dużo im tego schodzi, ciekawe jak smakuje.

Jak by ktoś szukał dobrych latarek to polecam Convoy. Seria S (polecam S2, S2+, zasięg do ok 50m, sterownik najlepiej 1,4A), Seria C zwłaszcza C8 (zasięg powyżej 100m). Na banggood.com mają dobrą ofertę.


pc5108368-famous_fresh_aroma_japanese_matcha_green_tea_powder_with_eu_standard.jpg
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 556
15 443
Najnowszy raport Gartnera

Mądrofony + głupiofony razem
2015-11-19 16_47_03-Gartner.png


Same mądrofony.

2015-11-19 16_48_08-Gartner.png

Wygląda na to, że Windows Phone jest martwy. Microsoft jest w pierwszej tabelce tylko dlatego, że zawiera ona te wszystkie małe Nokie z Symbianem i guziczkami. Nie zanosi się na to, by nadchodzący mobilny Windows 10 mógł zmienić sytuację, tym bardziej, że sprzedaż tabletów generalnie spada na pysk. Więc nie wiem jak MS mógłby skłonić śpiących deweloperów niezależnych do zajęcia się tworzeniem aplikacji na Windows.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Mój telefon działa na Cyanogen OS, więc updaty są ciągle, plus jest na niego Cyanogemod. No, ale to Lenovo, więc jeden z ten 5 najlepszych. Inna sprawa, że dotychczasowa Motorola G, choć pierwszej generacji, to całkiem niedawno dostała update do 5.1.1.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 556
15 443
Już się szykuję na te wyprzedaże.

Właśnie doszedł do mnie Lenovo ZUK Z1 i się cieszę. Za niecałe 300 EUR mam 5.5" FullHD z Cyanogenem, 64GB flasha, 3GB RAM, USB Type-C (tu problem kabli) i znośnym procesorem. Chyba będę zadowolony.

No i jak? Mogę prosić o rozwinięcie? Nigdy nie miałem w łapkach telefonu z Cyanogenem. Wszystkie aplikacje Google działają jak w normalnym Androidzie? Da się zmienić launcher na np. Google Now albo dowolny inny? I trochę pozostałych wrażeń na temat tego sprzętu by się przydało. Coś Cię wkurza na przykład?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Cyanogen OS to normalny Android na bazie Cyanogenmoda. W pełni customizowalny - cały zestawy skórek się ściąga i wygląda tak, jak chcemy. Wszystko działa jak powinno, bo to dość czysty Android. Launchera nie zmieniałem, ale rzecz jasna, można to zrobić. Ta baza oznacza też, że kiedyś będzie prawdopodobnie dobra ścieżka przesiadki się na Cyanogenmoda, co zapewnia dobre wsparcie na przyszłość. System jest aktualizowany regularnie chyba, bo po aktywacji telefonu dostałem kilka zaległych aktualizacji OTA.

Dobry ekran, 1920x080, 5.5". Build quality spoko, ale plastik - to nie jest taki w pełni flagowy model. Duża bateria, 4100 mAh - w trybie czuwania traci 5% przez noc. Dają dobry zasilacz 2A, więc nawet z tą baterią telefon się ładuje bardzo szybko. 2 SIMy (nano) jak ktoś potrzebuje. LTE działa. Bardzo dobry czytnik linii papilarnych, naprawdę działa bezproblemowo. Dobry głośnik. 64 GB flasha, 3GB RAM, przyzwoity procesor, choć nie najnowszy - Snapdragon 801, 4 rdzenie, 2.5GHz - wszystko działa szybko.

Co jest kontrowersyjne/niefajne? USB Type-C - trzeba zaopatrzyć się kabelki i przejściówki. Teraz to nie problem, bo wydałem parę dolców na Ali i jestem obstawiony, ale może się zdarzyć, że będziemy gdzieś w terenie i nie podładujemy z czyjejś ładowarki micro-USB. Teraz mam w portfelu przejściówkę, więc jestem spokojny.

Mam sporo problemów z GPSem - lubi się zwiesić i trzeba reboota zrobić. Nie wiem, czy to mój egzemplarz, czy wada systemu - to na razie najbardziej mnie wkurza. Pościągałem jakieś apki resetujące GPSa i zobaczę.

Ja jestem bardzo zadowolony, bo za te pieniądze, to świetny telefon. Ale ja nie jestem też jakimś specjalnie doświadczonym użytkownikiem, bo wcześniej miałem jakieś badziewia, a potem całkiem dobrą Motorolę G, od której ten Zuk Z1 jest o niebo lepszy.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Hyhy, wpisałem zuk z1 gps issues i od razu wyskoczyło fourm z Twoim postem. :)
Hyhy, bo nie dbasz o prywatność, jesteś dokładnie sprofilowany przez wyszukiwarkę i w wynikach wyszukiwania masz faworyzowane strony, które często odwiedzasz kosztem tych, których prawdopodobnie bardziej potrzebujesz, żeby zdobyć tą konkretną informację. ;) Wpisz to samo w trybie prywatnym i porównaj wyniki.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 556
15 443
Hyhy, bo nie dbasz o prywatność, jesteś dokładnie sprofilowany przez wyszukiwarkę i w wynikach wyszukiwania masz faworyzowane strony, które często odwiedzasz kosztem tych, których prawdopodobnie bardziej potrzebujesz, żeby zdobyć tą konkretną informację. ;) Wpisz to samo w trybie prywatnym i porównaj wyniki.

Nie to forum, tylko xda-developers.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
Gearbest to dobry sklep. Zapytałem się czy by mi nie wystawili faktury na jakiś zakup, w odpowiedzi dostałem draft w edytowalnym excelu ze skanem pieczątki żebym sobie wpisał co chcę. Standardowo też deklarują przy większych zakupach, że paczka ma wartość 50% rzeczywistej ceny. Orient > Okcydent.

Pytanie techniczne, czy rootując telefon mogę coś namieszać? I czy się da z tego wycofać? To dla mnie czarna magia, a chyba muszę to zrobić. Zamierzam podążyć według tych wskazówek: http://forum.xda-developers.com/elephone-p8000/general/tutorial-flash-root-update-elephone-t3248742 Jakby ktoś miał jakieś sugestie to z góry dziękuję. Sam telefon całkiem przyjemny. Ciężki, to lubię. Po włączeniu pojawiały się jakieś błędy z google store, ale aktualizacja softu chyba pomogła.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 556
15 443
Zwrócił ktoś z Was uwagę na sklep valuebasket? Dziwaczna trochę strona, ale opinie na forach przeważnie pozytywne. Występują w polskich porównywarkach i dla wielu produktów mają najniższe i to zdecydowanie, ceny.

Przy okazji, Amazon.de zaczął się reklamować że dostarcza do Polski. I że stronę .de mają również w wersji angielskiej. Wow, myślę sobie, fajnie, zwłaszcza że centrum logistyczne mają 20 km ode mnie w Poznaniu.
Ta, jasne...
2015-12-11 11_07_56-XIAOMI Mi In-Ear Headphones Piston 3_ Amazon.de_ Elektronik.png
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
Dziwny ten sklep. Ceny w PLN źle mi się widzą, a już zwłaszcza zapis "cena zawiera koszty przesyłki, ubezpieczenia, podatek". Zaletą zakupu bezpośrednio na wschodzie jest właśnie szansa ominięcia dodatkowego kosztu vat, cła i cholera wie czego. Nie tak się agoryzm buduje.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Wiesz, czasem chcesz dostać towar, a nie budować agorę. Z 12 przedmiotów zamówiony na Ali na wyprzedaży dotarła połowa. Co z tego, że mi kasę zwrócą, ja chciałem te rzeczy, a po miesiącu mam gówno.

Telefon kupiłem w europejskim sklepie, płacąc ten jebany VAT, ale telefon mam, a połowę akcesoriów nie dotarła tymi agorystycznymi kanałami.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
U mnie wszystko podochodziło oprócz zestawu dodatkowych bateryjek do drona za $6, ale na to jeszcze mają czas. Telefon jak kupowałem to wykosztowałem się na dostawę jakąś bajerancką z opcją śledzenia (1$ różnicy).
 
Do góry Bottom