Tania chińszczyzna z DX, Aliexpress, Gearbest itp.

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
U mnie z Ali dotarło wszystko. Jeszcze zostały im dwie paczki z duperelami, ale mają czas. Śledzenie skończyło mi się, bo jedna wyszła z Chin, a druga z Malezji, a jako że one ekonomiczne, to w pl śledzenia nie ma.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 556
15 441
No bo Ali to w zasadzie nie jest sklep, w odroznieniu od ibuygou, gearbesta itp. Z drrugiej strony wysylka z Polski, tnawet jesli VAT jest doliczony, to mozliwosc bezproblemowwgo odliczenia VAT na firmę . Przykład. Accessories4You.

Sa jeszcze przyklady posrednie jak smartking (swiezy debiutant) i wlasnie ten valuebasket, u którego podobno nigdy VAT nie grozi odbiorcy koncowemu
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Smartking to cwane gapy. To pośrednik, za nic nie odpowiada. Umowę możesz rozwiązać do 14 dni, ale oni mają 45 na realizację.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Nabyłem drogą kupna Japanese Matcha Green Tea, dość dużo im tego schodzi, ciekawe jak smakuje.

Jak by ktoś szukał dobrych latarek to polecam Convoy. Seria S (polecam S2, S2+, zasięg do ok 50m, sterownik najlepiej 1,4A), Seria C zwłaszcza C8 (zasięg powyżej 100m). Na banggood.com mają dobrą ofertę.


pc5108368-famous_fresh_aroma_japanese_matcha_green_tea_powder_with_eu_standard.jpg
Uwielbiam matchę. Może też sobie zamówię, dzięki!
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 556
15 441
Tak. Facet nazywal sie dawniej smartandroid. Miał.troche fakapow (nie wałków) , od których popsula mu sie opinia, i startuje z nową marką ponoc bogatszy w doswiadczenia :) Twierdzi że bierze forse w zasadzie za to ze zna angielski, jest obcykany w handlu z żółtymi i w razie czego zajmuje sie procedurami reklamacyjnymi, ponaglaniem itp. Nie jesem jego targetem, ale pogadalem sobie z nim na czacie i na trudne pytania odpowiada kompetentnie i uczciwie. N

Jest bardzo szczery - spytalem czy jesli kupie u niego sprzet ktory ma oficjalna dystrybucje w Polsce jak Huawei P8, to gwarancja da sie przez polski oficjalny serwis realizować. Powiedzial ze najprawdopodobniej nie. Bez sciemy.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Zajebiście. Tylko daje tyle gwarancji co dowolny znany sklep z chińszczyzną, czyli niewiele. W takim wypadku gdzie korzyść?
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 556
15 441
No, korzyść w tym że zna angielski, sam koresponduje z tymi żółtymi, działa w Polsce i jest kompetentny. Komfort to słowo klucz.

Dla mnie to nic nie warte, ale znam takie osoby (obojga płci) które w życiu nie kupiłyby czegoś na Ali (tym razem mówię o np. ciuchach, perfumach torebkach, zegarkach itp.) a na iOffer - proszę bardzo. Bo jest przetłumaczone maszynowo (nawet nieźle) i to wystarczy by czuć się komfortowo.
 
Ostatnia edycja:

Madmar318

Well-Known Member
303
1 081
Nawet już druga paczka, ale nie wiem kiedy to zużyje. Trudno mi powiedzieć czy ci będzie smakować, sypiesz połowę łyżeczki, czuć dość specyficzny smak. Coś jakby mocna zielona herbata, choć nie do końca... Jak będę kupował następną, to poszukam oryginalną Japońską, ale ona będzie dość droga. Ponoć jest różnica.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Najbardziej wkurwiają te wszystkie pisowskie trolle, zatrudnione przez biura polityczne PiS. Spamują komentarzami pod wszystkimi artykułami, zaciekle bronią tych zjebanych pomysłów PiSu i fikają do każdego, kto się ośmieli skrytykować PiS.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Pozostaje tylko liczyć na to, że ustawa jest napisana nieudolnie i sklepy znajdą jakiś haczyk, że jednak będą mogły wysyłać do Polski, co jest całkiem prawdopodobne.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
taa bo za granicą sie bedzie komuś chciało szukać haczyka by raz na jakiś czas wysłać coś klijentowi z jakiejś polski...
prędzej po prostu napiszą we do not ship to poland i chuj...
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Rozwiązanie mogą zaproponować polscy dostawcy, którym bardziej zależy, bo to od nich mają być podobno wyciągane konsekwencje w przypadku nie podporządkowania się tym przepisom.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
pewnie takie że podniosą ceny usługi dostawy o te 4 dychy + koszt obsługi dodatkowego podatku...
i zagraniczne sklepy podniosą cene przesyłki zgodnie z taryfą przewoźnika...
no chyba ze mają free shipping to wtedy abo zrobią wyższą cene dla klijentów z polski abo zrezygnują z zysku co raczej jest mało prawdopodobne
 

Norden

Well-Known Member
723
900

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ciekawe czy da się sprowadzać chińszczyznę na wynajęte skrytki w Czechach lub na Słowacji? Dobre w takim rozwiązaniu może okazać się to, że od droższych produktów VAT nie trafi do polskiej skarbówki.
 
Do góry Bottom