Tania chińszczyzna z DX, Aliexpress, Gearbest itp.

OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Do 45€ się nie liczy. Standardowo sklepy jeśli poprosisz deklarują mniej.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
btw. jaki masz budżet i czego oczekujesz od telefonu?
Przydałoby mi się coś z dobrym aparatem foto i slotem na microsd. Budżet nie wiem jaki, powiedzmy do 1000 zł, ale im mniej, tym lepiej. Raczej nie planuję wyrywać lasek na telefon, III Aksjomat jednak zobowiązuje.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Podtrzymuję chętkę na tego Bluboo. (choć nadal jeszcze nie kupiłem sobie smartfona)
Zwłaszcza że pojawiły się już pierwsze testy w Polsce. http://www.dobreprogramy.pl/Bluboo-...rego-nie-strach-wziac-w-podroz,Lab,64967.html i inne unboxingi na Jutubie. (jeśli chcesz go szybko, to niektóre sklepy wysyłają z Europy z przesyłką rzędu 3 dni, ale cena nie wynosi wtedy 150 dolców a 170 euro.

W moje potrzeby ten sprzęt trafia świetnie - aplikacje których używam, czyli społecznościówka, navi, endomondo, przeglądarka mają sporą nadwyżkę mocy, wypasionych gierek kompletnie nie potrzebuję, a fotofilem też nie jestem - wystarczy że fotki wychodzą na 3+
Gdybym potrzebował sprzętu markowego, czyli bez dreszczyku emocji i z normalną dystrybucją, to jakieś Xiaomi, Huawei/Honor albo najnowsza Moto G też się łapią w tym budżecie. Tyle że mają raczej słabe baterie (w porównaniu). Osobiście niczego poniżej 3000 mAh już nie akceptuję.
Reszta parametrów przeze mnie wymaganych to 2GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, LTE, ekran raczej 720p niż 1080p i możliwie najnowszy Android 5.x.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Z tanich (to znaczy <$200) godnych uwagi chińskich telefonów to na placu boju są praktycznie dwa: Elephone P8000 ora UMI Iron. Oba 5.5", full HD, Android 5+, LTE, 3G RAM, w P8000 duża bateria, przyzwoite ekrany i wykonanie. Czekam na informacje jak jest w Ironie z GPS, bo były jakieś narzekania i pewnie któryś kupię.


 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Niezłe, niezłe - zwłaszcza ten Elephone.
W starych Mediatekach rzeczywiście był problem z GPS-em, a wszędzie piszą że teraz już jest OK.

Przy okazji - moje oczekiwania (od św. Mikołaja) wobec słuchawek :)
Douszne, z mikrofonem i regulacją głośności oraz przewijaniem utworów, bluetooth 4.x, wbudowany (tak, w uchu) pulsometr, minimum 6 godzin rozmowy/muzyki. Jeszcze nie ma takiej chińszczyzny w ofercie, ale już Jabra takie oferuje. Tyle że za 800 złotych i tylko 5 godzin. Pewnie trudno wpakować bateryjkę w kabelek, która byłaby odpowiednio lekka i pojemna. Mnie to rybka, w kabelku nie musi być, może być taka obroża na karku. Nie biegam i nie zamierzam, jeżdże rowerem.
ZfakleO.jpg
 

Doyle B.

plata o plomo
62
199
Gionee Elife E7 (3gb / 5.5 gorilla / snapdragon 800 4x / 32gb) za 170$ z wysyłką DHL - w 3 dni na miejscu.
Od ponad dwóch miesięcy mam, sprawuje się wyśmienicie - ale "ładny" nie jest.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
To elephone wygląda fajnie, ale 5,5 to chyba za duże jest jednak. Od kiedy kupiłem tablet to phablet nie jest mi raczej potrzebny. Jakiś pomysł na dobry aparat foto w 4 calach?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Moje telefony ewoluują od 3,5", przez 4", do 4,5" i raczej poniżej 5" nie chcę już schodzić - po prostu im większy telefon, tym lepiej go się obsługuje i łatwiej się z niego korzysta. 4,5" obecne już jest niewygodne - pisać ciężko, czytać też, bo wzrok nie robi się lepszy, więc nie polecam niczego poniżej 5". Właśnie dlatego, że mam tablet 8", to korzystanie z telefonu 4,5" wydaje się męką.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Ponadto poniżej 4,5 cali trudno już znaleźć coś sensownego. Telefony w wersjach "mini" czy "compact" mają 4,8 do 5,2 cala :)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Opisujmy w tym wątku doświadczenia z dostawą, eksploatacją, ew. supportem i tak dalej.

Aaaaaby zagaić i zawęzić temat: umówmy się, że marek typu Huawei, ZTE, Xiaomi nie zaliczamy już do taniej chińszczyny.
A ja właśnie chciałbym zapytać o ostatnią wymienioną przez Ciebie firmę. Rozjebały mi się ostatnio nołnejmowe słuchawki do przenośnego sprzętu i robiłem rozpoznanie, aby mniej więcej wiedzieć, czego unikać, a co sprawdzić. Zacząłem od firm, po których spodziewałbym się kompetencji w tej dziedzinie, ale okazało się, że produkty AKG czy Sennheisera wcale jakoś w tym segmencie - dokanałówek - nie rządzą niepodzielnie i nawet masowy Philips potrafi wypuścić lepsze produkty, tym bardziej górujące pod względem stosunku ceny do jakości (w tym trwałości - a to akurat ważne). Z pewnością nie zamierzam wydawać na nie więcej niż stówę.

Tak czy owak, w zachwalanych przez rynek produktach zaczęła się przewijać nazwa Xiaomi (Piston V3). Ktoś się orientuje lub coś na ich temat wie?

Dać Azjatom szansę czy zastosować patriotyzm konsumencki wobec dekadenckich inżów Okcydentu?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Tak czy owak, w zachwalanych przez rynek produktach zaczęła się przewijać nazwa Xiaomi (Piston V3). Ktoś się orientuje lub coś na ich temat wie?
Jeśli chodzi o dobry jakościowo sprzęt z Chin, to najlepsze produkty nie są wylansowane na rynku światowym, marki te są znane jedynie w Chinach, a firmy które produkują jakościowe wyroby nie mają nawet angielskich stron.

Dać Azjatom szansę czy zastosować patriotyzm konsumencki wobec dekadenckich inżów Okcydentu?
Tak, trzeba dać szansę Azjatom. Trzeba też ryzykować.


Ja ostatnio kupiłem myszkę, podróbkę Logitech'a. Kopia niewiele odbiega od oryginału, różni się minimalnie krawędziami z obróbki plastiku, przy czym prądu bierze mniej. Tu w Polsce musiałbym płacić ≥40zł, a w Chinach dostałem dwie za 35zł z dostawą. Kolega jednak powiedział mi, że mogłem lepiej wydać kasę inwestując w chiński produkt. Myszka chińska tej samej klasy <$3, a wypasiona (jakościowo) ~$9.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Przy Xiaomi ryzyka nie ma. Miałem w łapkach dwa ich telefony w ciągu ostatniego miesiąca - bardzo przyjemne i szybkie. Akcesoriów Xiaomi nie mialem w ręku, ale mają bardzo dobrą renomę - powerbanki, słuchawki, ostatnio opaska MiBand.

A jeśli chodzi o jeszcze tańszy sprzęt, to słuchawki Amazona mają - jak na swoją cenę - rewelacyjne recenzje w różnych serwisach..
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Zdecydowanie dać szansę i to najlepiej przez chiński portal. Tym sposobem jest całkiem duże prawdopodobieństwo bezpodatkowego zakupu.

Warto patrzeć na chińskie portale które mają wysyłkę z EU (niektórych lub wszystkich przedmiotów). Zazwyczaj cena jest odrobinę wyższa (ale to nie reguła - nie wiem jak to robią), ale przesyłka o wiele szybsza.

(ciekawe jak to się wklei (z linkami), wzięte z http://bluboo.com.cn/online.html)




 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Już się szykuję na te wyprzedaże.

Właśnie doszedł do mnie Lenovo ZUK Z1 i się cieszę. Za niecałe 300 EUR mam 5.5" FullHD z Cyanogenem, 64GB flasha, 3GB RAM, USB Type-C (tu problem kabli) i znośnym procesorem. Chyba będę zadowolony.
 

Madmar318

Well-Known Member
303
1 081
Uważajcie na sklep Gearbest.com zwłaszcza jeśli zamawiacie bez trackingu. Dużo paczek ostatnio pogineło a obsługa się bardzo popsuła. Mi już 3 paczka od nich zagineła, ale postraszyłem ich PayPalem
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Uważajcie na sklep Gearbest.com zwłaszcza jeśli zamawiacie bez trackingu. Dużo paczek ostatnio pogineło a obsługa się bardzo popsuła. Mi już 3 paczka od nich zagineła, ale postraszyłem ich PayPalem

1. Dwa razy zginęło i zamówiłeś trzeci raz, znowu bez trackingu?
2. Paypalem się nie straszy - zgłaszasz sprawę do Paypala i to on straszy.
 
Do góry Bottom