Tak będzie w AKAPie

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Dzisiaj Walentynki, więc warto dorzucić nieco słodyczy, żeby ocieplić wizerunek anarchokapitalistów


ca3a3aa68854cd7484b328df0bfb2e88a9b1c781d9365624c7dcfc63330b91ea-63
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Dwóch śmiałków "grających" w tenisa 3000 stóp nad Los Angeles, 1925.

F9jPBbVWEAARDej

Na pierwszym planie znajduje się Ivan Unger, a w tle Gladys Roy. Byli oni częścią trupy o nazwie 13 Black Cats i zarabiali na życie wykonując akrobacje w całym kraju. Roy zarabiała od $200 do $500 ($3,000 do $7,500 skorygowane o inflację) za występ, ale powiedziała, że ledwo zarabiała pieniądze, ponieważ jej wydatki były wysokie. Omówiła niektóre ze swoich akrobacji w artykule z 26 maja opublikowanym przez LA Times:


"Robię wszystko, od Charlestona po grę w tenisa na skrzydłach pędzącego statku, po zwisanie nogami z podwozia, gdy statek zbliża się do ziemi. W momencie, gdy moje palce dotykają ziemi, podrywam ciało do góry, a samolot ląduje w chmurze pyłu. Wygląda to dziesięć razy bardziej ekscytująco niż w rzeczywistości, ponieważ tłum nie widzi mnie z powodu chmury pyłu. Ostatnio tłumy zaczynają się męczyć nawet moimi najtrudniejszymi akrobacjami, więc muszę wymyślać nowe, jeśli chcę utrzymać reputację śmiałka. W końcu dojdzie do wypadku.
Wystawcy wiedzą i cieszą się z tych wypadków, ponieważ ich uszy są nastawione na brzęk złota wpadającego do ich mocnych skrzyń. W ten sposób wydarzenie to oznacza sukces lub porażkę. Gdyby ktoś cofnął się w przeszłość, prawdopodobnie znalazłby mnie ponownie w rzymskim cyrku. Wołałbym: "Niech żyje Cezar! My, którzy mamy umrzeć, pozdrawiamy cię! A promotor Cezar odwróciłby kciuk w dół".

Rok później Roy zginęła w tragicznym wypadku po tym, jak została uderzona przez śmigło po sesji zdjęciowej. Miała zaledwie 25 lat.
F9jPBbVWcAAZWkJ
 
Do góry Bottom