1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Szumlewicz oraz inne lewackie przypały

Dyskusja w 'Nierząd' zaczęta przez dataskin, 30 Listopad 2013.

 1. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  746
  Otrzymane Polubienia:
  2 075
  Mniejsza tam z wysokością płac i uzwiązkowieniem. Duże sklepy mają de facto niższe podatki (międzynarodowa inżynieria finansowa i księgowa niedostępna małym sklepom) i dyktują warunki dostawcom. Wiesz, że np. Obi czy inny Leroy płacą dostawcy glazury po pół roku? Pootwierali sobie linie kredytowe za 0%. A Lidl to ma linię kredytową z de facto państwowych banków, np. Europejskiego Bank Odbudowy i Rozwoju. To ma tyle wspólnego z wolnym rynkiem co szogunat w Japonii. Po prostu arystokracja ustawiła system w którym spija śmietanę, a reszta zapierdala.

  Rozumiesz czemu taki Szumlewicz broni de facto regresywnego podatku dla firm międzynarodowych, a jest za progresywnym podatkiem dla osób fizycznych? Typowa metoda niszczenia klasy średniej i średniego biznesu, a premiowania kilku (słownie: KILKU) właścicieli kapitału na Ziemi. To jest prosta droga do komunizmu.

  Komuszek Szumlewicz nie patrzy na biznes oczami praktyka, a konsumenta, bo w komunizmie jest wąska elita decydentów i masy. Nie ma miejsca na klasę średnią i drobnych przedsiębiorców.

  I dopóki nie zrozumiesz procesów gospodarczych, to będziesz komuszył jak on. W ogóle komuchy to produkt kapitalistów. Nawet była taka satyra z przełomu wieków: Marks pieszczony przez bankierów.

  [​IMG]
   
  xawas, lernakow, Norden and 2 others like this.
 2. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 505
  Otrzymane Polubienia:
  10 256
  Za tu nie bawią się w januszowe tricki z wrzucaniem w koszty itd.
   
 3. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  875
  Otrzymane Polubienia:
  1 991
  Ktoś potrafi odszyfrować ten akronim?

   
  Staszek Alcatraz and Brehon like this.
 4. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 150
  Otrzymane Polubienia:
  3 744
  to jest bank międzynarodowy a nie państwowy
   
 5. Mr. Drakow

  Mr. Drakow Member

  Posty:
  5
  Otrzymane Polubienia:
  38
  [​IMG]
   
  xawas, ultimate, TeeM and 8 others like this.
 6. Brehon

  Brehon Well-Known Member

  Posty:
  522
  Otrzymane Polubienia:
  1 176
  http://fortune.com/2017/11/30/economist-joseph-stiglitz-bitcoin-should-be-outlawed/
   
 7. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  571
  Otrzymane Polubienia:
  1 037
  A tu niezła riposta dla tego fiutka.
   
  xawas, dataskin, ultimate and 2 others like this.
 8. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 856
  Otrzymane Polubienia:
  15 920
  W USA jest naprawdę niewesoło. Szumlewicze dominują.
  Ponad 20 proc. młodych Amerykanów postrzega Stalina jako bohatera

  Dodatkowo według badań Fundacji Pamięci Ofiar Komunizmu 44 proc. młodych Amerykanów wolałoby żyć w kraju socjalistycznym a nie kapitalistycznym.

  Fundacja przeprowadziła ankietę wśród młodych Amerykanów, w wieku 21-29 lat. Według tego badania 23 proc. z nich postrzega Józefa Stalina za bohatera. Podobny odsetek sądzi tak o dyktatorze Korei Północnej Kim Dzong Unie, a 26 proc. za bohatera uznaje Włodzimierza Lenina.


  Przejebane. :(
   
  xawas, inho, ernestbugaj and 7 others like this.
 9. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  958
  Otrzymane Polubienia:
  3 105
 10. Finis

  Finis Anarchoindywidualista

  Posty:
  369
  Otrzymane Polubienia:
  983
  Niekoniecznie :)

  Wystarczyłoby tym chujkom zrobić takie reality show, np. "Gulag Survivor 2018". Oto zasady programu:
  1. Wpadają do nich do mieszkania, domu "komuchy" (niech to będą ludzie grający czekistów lub nkwdzistów),
  2. Maja 30 minut na spakowanie się.
  3. Kolejny etap polega na odbyciu trwającej 4 tygodnie "podróży" - oczywiście w bydlęcych wagonach, z rurą w ścianie zamiast toalety. Dwa posiłki dziennie składające się z: słonej zepsutej ryby, zgniłego chleba. Zupa oczywiście z obierek.
  4. Etap końcowy to już docelowy gułag. Ale tylko jeden tydzień - oczywiście, jeśli wszystkie lewackie pizdeczki to przeżyją. Ciężka praca o głodowych racjach, mieszkanie w ziemiance. A co kurwa najważniejsze, bez dostępu do tych jebanych I-pedałofonów i i gey-neta.

  Wszystko oczywiście z dopracowaniem szczegółów z epoki: mundury, traktowanie oraz wszędobylskie portrety tego gruzińskiego padalca, tej czerwonej zakały.

  I nie będę za to przepraszał - po przeczytaniu "Czerwonej zarazy" i "Zapisków oficera armii czerwonej" nie mogłem napisać inaczej!
   
  xawas, Hitch, ultimate and 12 others like this.
 11. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  8 258
  Otrzymane Polubienia:
  9 453
  na libnecie też chwalili stalina, w końcu odjebał tyle komuchów...
   
  Hitch, Claude mOnet and Maudit like this.
 12. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 856
  Otrzymane Polubienia:
  15 920
  Problem w tym, że Lenin był gorszy od Stalina i zabił więcej. I to właśnie Lenin jest bardziej popularny w USA u młodzieży!
  23% - Stalin vs. 26% - Lenin
  Więc to raczej portrety tego pół-krwistego, Kałmuka - Lenina powinny towarzyszyć całej oprawie. No i przydałby się jakiś aktor, odgrywający tego zasrańca Trockiego, który by zagonił bydło do budowy pomnika Kaina i do oddawania mu czci.
   
  Claude mOnet and Finis like this.
 13. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  746
  Otrzymane Polubienia:
  2 075
  Mózgi rewolucji bolszewickiej działały w USA:

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom.html

  i nic nie zapowiada aby w miedzyczasie straciły władzę. Powiedziałbym, że obszar ich władzy systematycznie powiększa się. Zachód komuszy się metodą ewolucyjną, przez powolną zmianę świadomości mas i koncentrację kapitału. To drugie następuje dzięki handicapom jaki ma na sterowanym rynku oligarchia. Koncentracja kapitału oznacza m.in. koncentrację mediów, koncentrację ośrodków zdolnych do sponsoringu (partii, uczelni, think-tanków), lobbowania, możliwość nieoficjalnego bojkotu wrogów. Koporacje zaczynają przypominać wielkie, komusze ministerstwa.
  Monsanto - ministerstwo ziarna
  FB, Google - ministerstwo Internetu
  itd.
  Równolegle działa system podatkowy utrudniający koncentrację kapitału w skali mikro, np. b.wysoki podatek dochodowy, katastralny dzięki któremu domy w państwach dużo bogatszych od Polski wyglądają dużo gorzej niż w Polsce.
  Ostateczna forma jest taka, ze państwo zbiera podatki, utrzymuje dla ludu "stołówkę", wypełnia zamówienia na określony profil siły roboczej, a kasa idzie do ministerstw.

  Przestrzegam przed debilkami i małymi kurwami sprowadzającymi temat do teorii o "marszu przez instytucje". Nie było żadnego marszu, to są odgórnie realizowane plany. Ci co niby mieli maszerować przez instytucje, sami nie potrafili butów zasznurować.
   
  xawas, lernakow, TeeM and 1 other person like this.
 14. alfacentauri

  alfacentauri Well-Known Member

  Posty:
  781
  Otrzymane Polubienia:
  893
  Ja tam nie lubię tego tematu gdzie się jeździ po mało znaczących przychlastach, jednak czasami tu zaglądam.
  ale to źródło co zalinkował Doman jest wręcz skarbnicą lewackiego przychlaścizmu.
  Polecam http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/ue/plan.html
  Taka skrócona dawka:

  Program dla Polski

  W Polsce, pod pretekstem walki z komuną, doprowadzono do likwidacji w latach 90. branżowych ośrodków rozwojowych i studiów strategicznych, a w roku 2001 zlikwidowano także państwowy Instytut Rozwoju i Studiów Strategicznych. Przy naszym wielomiliardowym deficycie handlowym z braku środków upada również państwowy Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego oraz Instytut Pracy i Spraw Socjalnych - przy 20-procentowym bezrobociu w kraju.

  Znaczenie planowania rozwojowego

  W efekcie planowanie rozwoju społeczno-gospodarczego kraju zostało przesunięte ze sfery realnej w obszar ideologii i iluzji.

  (...)
  Dokumenty rządowe przewidują ogólnie kontynuowanie dotychczasowej polityki gospodarczej, wyprzedaż kolejnych polskich zakładów produkcyjnych oraz pełną realizację zaleceń Unii Europejskiej. Prowadzić to będzie do dalszej destrukcji polskiej gospodarki i zaostrzenia kryzysu w kraju.
  (...)
  Wzrost konkurencyjności gospodarki ma zostać osiągnięty w wyniku dalszej likwidacji nierentownych zakładów produkcyjnych oraz wzrostu innowacyjności realizowanej ze środków własnych zakładów produkcyjnych.
  (...)
  Obecna sytuacja w gospodarce

  Od szeregu lat polityka gospodarcza państwa nakręca spiralę recesji w kraju. Wraz z upadkiem krajowej aktywności gospodarczej spadają dochody publiczne, podtrzymywane przejściowo wyprzedażą majątku narodowego. Ale w niedługim czasie państwu może zagrozić bankructwo.

  (...)
  Cele i kierunki potrzebnych działań

  Uruchomienie i zdynamizowanie polskiej gospodarki wymaga realizacji czterech wzajemnie powiązanych celów społeczno-gospodarczych:
  1. zwiększenia popytu krajowego, konsumpcyjnego i inwestycyjnego oraz odpowiedniego zwiększenia siły nabywczej ludności i sfery budżetowej,
  2. skutecznego przyhamowania i ograniczenia importu oraz wspierania eksportu krajowej produkcji i usług,
  3. ułatwień i preferencji dla krajowych producentów i wykonawców,
  4. znacznego zwiększenia zatrudnienia i zmniejszenia bezrobocia.

  Realizacja tych celów wymaga przede wszystkim:
  (...)
  2. zastosowania szeregu środków finansowych, stymulacyjnych i protekcyjnych,
  3. opracowania i realizacji szeregu rządowych i samorządowych programów społeczno-gospodarczych w różnych dziedzinach.

  Niestety, to co od dwunastu lat w strukturach państwa i w gospodarce jest planowo niszczone, a było budowane przez dziesięciolecia, nie da się odbudować i zmodernizować w ciągu jednego czy dwu lat. Kryzysowy stan gospodarki oraz wielość i rozległość koniecznych do podjęcia zadań i zastosowanych środków wymaga, dla ich skonkretyzowania i koordynacji, opracowania wieloletniego narodowego programu społeczno-gospodarczego. Takie plany, jak np. ministra i premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego, były podstawą rozwoju gospodarczego naszego kraju w okresie międzywojennym, a także znacznie wcześniej, jak np. "Czternastoletni plan rozwoju rządowego górnictwa i hutnictwa" księdza Stanisława Staszica. Potrzebny dzisiaj wieloletni program odbudowy i rozwoju, konieczny dla wyprowadzenia kraju z tak wielkiego zniszczenia i kryzysu, powinien objąć trzy programy etapowe, realizowane kolejno:

  1. Trzyletni Program Naprawczy

  2. Pięcioletni Program Rozruchowy

  3. Siedmioletni Program Rozwojowy i Stabilizacyjny.

  W okresie realizacji dwóch pierwszych programów konieczny będzie duży zakres zaangażowania państwa w gospodarkę, ale będzie on stopniowo zmniejszany w następnych latach. W każdym programie powinny być określone inne priorytety i zastosowany nieco inny pakiet środków finansowych i instrumentów ekonomiczno-prawnych.

  W pierwszym okresie naprawa i rozruch gospodarki powinny być finansowane z deficytu budżetowego, zadłużenia wewnętrznego, taniej zagranicznej pożyczki infrastrukturalnej oraz, w miarę możności, ze środków pomocowych Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
  (...)
  Trzyletni Program Naprawczy

  Program ten, o charakterze ratunkowym, powinien, przy zastosowaniu nadzwyczajnych środków, zrealizować następujące zadania:

  1. Organizacja kompetentnych i ideowych organów władzy państwowej w gospodarce i sądownictwie, odbudowa państwowych ośrodków studiów strategicznych oraz Urzędu Antymonopolowego o poszerzonych kompetencjach w zakresie regulacji i kontroli rynku.
  2. Odbudowa polskich rządowych i społecznych środków masowego przekazu w służbie prawdy, wszechstronności informacji oraz wartości narodowych i kulturalnych, wolnych od indoktrynacji laicko-kosmopolitycznej.
  3. Odbudowa polskiej bankowości, banków państwowych, komunalnych i spółdzielczych oraz polskich funduszy emerytalnych i instytucji ubezpieczeniowych.
  4. Oddłużenie samorządów terenowych i państwowych zakładów pracy oraz poddanie ich skutecznej dyscyplinie finansowej i płacowej.
  5. Przeprowadzenie poważnej dewaluacji złotego oraz zasadnicze obniżenie oprocentowania kredytów inwestycyjnych i obrotowych dla przedsiębiorstw. Wprowadzenie kontroli dopływu i odpływu kapitału do Polski.
  6. Przywrócenie ceł importowych, podatków granicznych i kontyngentów, szczególnie w stosunku do towarów dotowanych za granicą oraz w zakresie produkcji chronionej w kraju (w tym artykułów rolno-spożywczych).
  7. Zamiana dewizowej spłaty dawnych długów państwowych na spłatę krajową produkcją i usługami (eksportem).
  8. Powstrzymanie bankructwa i wyprzedaży polskich przedsiębiorstw, szczególnie w sektorach strategicznych. Powstrzymanie dalszej budowy supermarketów.
  (...)
  11. Zwiększenie (urealnienie) świadczeń socjalnych dla najbiedniejszych oraz dodatków dla rodzin wielodzietnych. Poszerzenie zakresu robót publicznych zatrudniających bezrobotnych.
  13. Opracowanie konkretnego Pięcioletniego Programu Rozruchowego na następny okres oraz zarysu Siedmioletniego Programu Rozwojowo-Stabilizacyjnego na dalsze lata. Zwiększenie nakładów na naukę i badania związane z tymi programami.

  Pięcioletni Program Rozruchowy

  Program ten powinien zrealizować następujące zadania:
  1. Dokończenie realizacji zadań podjętych w Programie Naprawczym.
  2. Uruchomienie dużych, tanich kredytów infrastrukturalnych dla inwestycji rządowych i samorządowych (finansowanych ewentualnie z taniej pożyczki zagranicznej).
  3. Uruchomienie dużych kredytów budowlanych (mieszkaniowych), w znacznym stopniu umarzanych po zasiedleniu.
  4. Podjęcie realizacji wielkich rządowych programów inwestycyjnych w zakresie budowy autostrad i budownictwa przeciwpowodziowego. Rozpoczęcie rządowych programów modernizacji produkowanego w kraju wyposażenia armii, policji, straży pożarnych i innych służb oraz PKP.
  5. Podjęcie szerokiej realizacji samorządowych inwestycji komunalnych i infrastrukturalnych (m.in. przygotowujących tereny budowlane) oraz budownictwa socjalnego i niskoczynszowego.
  6. Podjęcie realizacji ogólnokrajowego powszechnego budownictwa mieszkaniowego, przy zabezpieczeniu krajowego zaopatrzenia i wykonawstwa.
  7. Szeroka promocja krajowych wyrobów i usług oraz aktywne wspieranie eksportu. Profilowanie polskich specjalności produkcyjnych na rynku europejskim oraz we współpracy z krajami Wschodu i Dalekiego Wschodu.
  9. Zwiększenie dodatków rodzinnych i wychowawczych dla niepracujących matek wielodzietnych, dalsze urealnienie świadczeń socjalnych oraz zwiększenie zakresu robót publicznych. Umocnienie funkcji socjalnej państwa.
  10. Opracowanie konkretnego Siedmioletniego Programu Rozwojowo-Stabilizacyjnego na następujący okres. Znaczne zwiększenie nakładów na oświatę i naukę w służbie kraju.
  Siedmioletni Program Rozwojowo-Stabilizacyjny
  Program ten powinien zrealizować następujące zadania: ...
   
  GAZDA and kr2y510 like this.
 15. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  746
  Otrzymane Polubienia:
  2 075
  Fajnie, ale jak wkleiłem okolice prac Antonnego Suttona, a ty to zignorowałeś i poszukałeś poglądów admina/autora na inny temat aby zdyskredytować temat źródeł komunizmu w ogóle nie odnosząc się do nich.
  No to ja podam przykłady podobnie błędnego rozumowania i cwaniaczkowania w dyskusji:

  1. wolnościowiec obala Teorię Względnosci, bo Einstein napisał kiedyś artykuł chwalący socjalizm.
  2. antyklerykał obala teorie Wielkiego Wybuchu, bo została sformułowana przez katolickiego księdza Georga Lemaîtra.
  3. negujemy zbrodnię katyńską, bo zdemaskowała ją III Rzesza.
  itd.

  Żeby stosować taką sztuczkę trzeba mieć marne zdanie o dyskutantach, tzn. podejrzewać, że są podatni na podstawowe techniki manipulacji. Aż tak gardzisz tym forum?

  To jest przychlaścizm etatystyczny a nie lewacki. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy ludzie lubią proste podziały, np. wolnościowa arkadia VS zamordystyczna chujnia, ale czasem pożytecznie jest umieć odróżnić komunizm Breżniewa od komunizmu Mao, socjalizm PRL od socjalizmu Szwecji, lewicę od lewactwa, faszyzm od nazizmu itd.
   
  TeeM, Maudit, Sputnik and 1 other person like this.
 16. alfacentauri

  alfacentauri Well-Known Member

  Posty:
  781
  Otrzymane Polubienia:
  893
  Zgadzam się tu z Tobą. Pomimo, że różne rzeczy mogą mieć wiele cech wspólnych, to jak najbardziej mogą wykazywać również różnice. Uważam nawet, że jak się z tym chce skutecznie walczyć to dobrze jest orientować się w tych różnicach!
  Niekoniecznie by zdyskredytować, bo uwierz mi, że jakbym chciałbym dyskredytować jakiegoś pingponga to zrobiłbym to wprost. Nie zmienia to faktu, że różni etatyści mogą nawzajem przeciwko sobie dostarczać argumentów. Etatystyczny admin jakiejś strony może zamieścić sporo własnego czy cudzego bełkotu, ale jednocześnie może dostarczyć argumentów przeciwko innym etatystom.

  A odnośnie tego co napisałeś:
  Czy FB jest jakimś ministerstwem internetu? FB nie jest obowiązkowy i nawet bez niego można całkiem dobrze funkcjonować. Żyję bez niego i nie czuję bym coś tracił. Co on takiego daje? Dla przykładu obecnie wiele restauracji nie ma już swoich stron internetowych, a ma swoje profile na fb. Jak taka restauracja ma swoją stronę, to wchodząc na nią mogę szybko znaleźć jadłospis, a jak wchodzi się na fb to przegląda się często masę niepotrzebnych informacji, jakieś zdjęcia z eventu polegającego na spotkaniu się w niej kółka emerytów i rencistów w zeszły czwartek itp. To jest mało funkcjonalne, bo to jest taki śmietnik, gdzie się wszystko wrzuca: własne zdjęcia, memy, głupkowate filmiki. I właśnie te memy i głupkowate filmiki pomogły wielu prawakom zaistnieć, pomogły prawactwu zwiększyć swe wpływy. Tu muszę przyznać, że bez fb prawaki byłyby na znacznie gorszej pozycji i ta ich pozycja zależy w dużej mierze od fb, dlatego traktują fb właśnie jako jakieś ministerstwo. Buntują się, że Zuckerberg blokuje ileś tam ich profili (a powinni być mu wdzięczni za wylansowanie ich) i boją się, że może ich całkowicie stamtąd wyrzucić, bo oni by bez tego fb zginęli. Dlatego buntują się przeciwko polityce fb, a nie przeciwko samemu fb. Chcieliby, aby ktoś nad tym przejął kontrolę, a nie żeby fb przestał istnieć. FB nie zaistniał dzięki jakimś wielkim akcjom z bilbordami itp. On zaistniał dzięki owczemu pędowi, bo jak znajomi to mają i twierdzą, że mieć swój profil to wielki lans, no to trzeba go mieć. On się rozwijał oddolnie. Nawet jakby ktoś to wcześniej czy później zaczął finansować, to robił to dlatego, że ten owczy pęd robił z tego niezły interes. A jakby komuś zależało na tym, żeby fb przestał istnieć to powinien stosować podobną metodę tylko na odwrót. Starać się wytworzyć owczy pęd, ale polegający na tym, że korzystanie z fb jest obciachem (coś jak sprawa innego portalu społecznościowego nk), wtedy wpływy fb będą spadać. Ale prawaki się na to nie odważą, bo podetną sobie gałąź na której siedzą. Oni potrzebują fb, ale marzy im się fb o bardziej prawackim regulaminie. I to między innymi prawaki biorące udział w tym owczym pędzie przyczyniają się do tego, że fb jest tak silne jak jest.
   
  Maudit, Claude mOnet and GAZDA like this.
 17. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 734
  Otrzymane Polubienia:
  13 229
  Kurzgesagt ostatnio promuje гарантированный минимум.

  Oczywiście komuchy pieją z zachwytu w komentarzach...
   
  kr2y510 likes this.
 18. TeeM

  TeeM anarchodresiarz, chuligan wolności

  Posty:
  994
  Otrzymane Polubienia:
  2 863
  Pamiętam, że jak miałem ~5 lat, to zastanawiałem się, dlaczego państwo nie wydrukuje każdemu po milion złotych, żeby każdy był bogaty. Potem mi przeszło.
   
 19. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 505
  Otrzymane Polubienia:
  10 256
  Czekaj, dam ci coś trudniejszego.

  Skoro udział kosztów płac w produkcie jakiejś fabryki to dajmy na to 20%, to należy ustawowo podnieść zarobki o 100%
  Ceny produktów wzrosną co prawda o 20%, ale za to ludzie bedą mieli o 100% więcej pieniędzy.
  Tym sposobem ludzie beda mogli sobie kupić o 80% towarów.

  Gwarantuję że ogromna większość wyborców nie znajdzie w tym rozumowaniu dziury i próbując polemizować w telewizji z kimś kto jest zwolennikiem takiej ustawy, przegrasz debatę. Z tego miejsca chciałem pozdrowić sympatyków demokracji, w tym bezpośredniej.
   
 20. TeeM

  TeeM anarchodresiarz, chuligan wolności

  Posty:
  994
  Otrzymane Polubienia:
  2 863
  Jak patrzę na te debaty to zakładam, że przegrałbym chyba każdą, bo wolałbym zamknąć mordę niż grać w te szachy dla debili :D
   
  Staszek Alcatraz likes this.

Udostępnij Tą Stronę