Szafa Kiszczaka

pawlis

Samotny wilk
2 328
8 462
No, wszechstronny ten nasz Bolek :D:
https://naszapolska.wordpress.com/2016/04/24/kolejna-sensacja-rosyjskie-media-walesa-wspolpracowal-tez-z-kgb/
Kolejna sensacja? Rosyjskie media: Wałęsa współpracował też z KGB


Jak podają rosyjskie media, Lech Wałęsa – były prezydent RP i “lider Solidarności” nie tylko długo współpracował z komunistycznym reżimem w Polsce donosząc na kolegów zapieniądze, ale i z rosyjskim wywiadem – szeroko znanym jako KGB

Rosyjski serwis internetowy „Gazeta.ru” sugeruje, że Wałęsa miał współpracować z rosyjskim wywiadem i powołuje się na słowa byłego oficera FSB Aleksandra Michajłowa, który twierdzi, iż było rzeczą normalną, że KGB szukało dojścia i kontaktów z Wałęsą. Serwis podkreśla jednocześnie, że wielu europejskich przywódców ma nieczystą przeszłość. Wymienia przy tym kanclerz Angelę Merkel, która miała współpracować z komunistycznymi służbami, czy szefa NATO Jensa Stoltenberga, który był rozpracowany przez KGB.

Z dozą pewnej niepewności, należy takie informacje przekazywać, bowiem Rosjanie mogą grać w tej chwili Lechem Wałęsą.

RMF24.pl
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 493
19 959
Następne szpargały z kiszczakowej szafy.

Cenckiewicz: Kiszczak infiltrował polskich żołnierzy na emigracji
Dokumenty z "szafy Kiszczaka"
Dzisiaj, 2 listopada (11:10) Aktualizacja: 1 godz. 49 minut temu

W archiwach wojskowych odnaleziono nieznane historykom raporty Czesława Kiszczak z czasów, gdy pod koniec lat 40., jako oficer stalinowskiej Informacji Wojskowej w Londynie infiltrował żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie - ujawnił dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz.

Na środowej konferencji prasowej w MON Cenckiewicz powiedział, że akta te w lutym 1990 r. trafiły z MSW do Centralnego Archiwum Wojskowego, gdzie nie zostały wciągnięte do ewidencji. Cenckiewcz podkreślił, że 16 lat temu po utworzeniu IPN akta te powinny tam trafić, ale tak się nie stało. Dodał, że w tej sprawie złoży zawiadomienie do prokuratury.

Czy wymienione w raportach Kiszczaka osoby były represjonowane, muszą stwierdzić historycy - powiedział Cenckiewicz.

Jak mówił dziennikarzom Cenckiewicz, dokumenty o działalności por. Kiszczaka dla Informacji Wojskowej w Londynie (gdzie przebywał po wojnie - PAP) były do tej pory nieznane historykom, co - dodał - pozwalało Kiszczakowi przez lata mówić, że w zasadzie niczego złego w Londynie nie robił, pomagał tym, który chcieli wrócić do kraju, a nawet przestrzegał ich przed represjami.

"Dokumentacja, którą chcemy dzisiaj zaprezentować, pokazuje pewną precyzję w działalności Czesława Kiszczaka, przekazywanie informacji o konkretnych osobach do Głównego Zarządu Informacji (...), są adnotacje o przekazaniu sprawy do Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego lub innych jednostek aparatu represji" - powiedział Cenckiewicz.

"Nie chce teraz jednoznacznie stwierdzić, że osoby, na które wskazuje w swoich raportach Czesław Kiszczak, były objęte represjami, to jest zadanie dla historyków, którzy będą analizowali te materiały" - zaznaczył. Dodał, że "na pierwszy rzut oka przynajmniej kilka osób z tej listy było represjonowanych".

W ocenie Cenckiewicza materiały świadczą jednak o tym, że "Czesław Kiszczak wystawiał osoby powracające do kraju na pewne represje". Relacjonował, że Kiszczaka w latach 40. XX w. w Londynie interesowali przede wszystkim żołnierze wywiadu i kontrwywiadu, czyli Oddziału II Sztabu Głównego WP, a także oficerowie, którzy eksponowali swoje antykomunistyczne poglądy i agitowali, by nie wracać do Polski, oraz byłymi żołnierzami Wehrmachtu, którzy w trakcie wojny dołączyli do Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

W dokumentach - powiedział Cenckiewicz - są też donosy, które Kiszczak otrzymywał od żołnierzy w Londynie.

Powiedział, że wśród znalezionych akt są także dokumenty wytworzone przez wywiad wojskowy PRL - Zarząd II Sztabu Generalnego WP, którego szefem Kiszczak był w latach 70. XX w. "Dokumenty te oczywiście powinny były trafić do IPN. Z jakichś przyczyn nie trafiły. W tej sprawie już kilka zawiadomień do prokuratury IPN złożyłem. Jest śledztwo, więc pewnie prokuratura ustali, jakie są przyczyny, dla których taka duża ilość materiałów nie została przekazana do IPN" - powiedział Cenckiewicz.

Dodał, że zarządzony przez niego spis dokumentów pokazał zasadnicze różnice między "tym, co fizycznie stoi na półkach" w archiwum, a tym, co jest ujęte w ewidencji. "W ten sposób znaleźliśmy m.in. te materiały dotyczące Zarządu II Sztabu Generalnego - wywiadu wojskowego PRL, ale znaleźliśmy także te dokumenty Głównego Zarządu Informacji, a wśród nich materiały por. Czesława Kiszczaka" - powiedział Cenckiewicz.

Zmarły w listopadzie 2015 r. Kiszczak był oficerem Informacji Wojskowej, potem służył w Wojskowej Służbie Wewnętrznej; w latach 70. był szefem wywiadu oraz kontrwywiadu wojskowego. W 1981 r. został szefem MSW - jako bliski współpracownik gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Współodpowiedzialny za stan wojenny.
 

pawlis

Samotny wilk
2 328
8 462
Grafolodzy potwierdzają: Wałęsa współpracował z SB. 31 stycznia mamy poznać pełne informacje w tej sprawie


Opinia grafologów dotycząca teczki TW Bolek, przygotowana przez Instytut Sehna w Krakowie, potwierdza współpracę Lecha Wałęsy z SB – dowiedziała się PAP od źródeł zbliżonych do kierownictwa IPN oraz Kolegium IPN. Źródła nie sprecyzowały, jakiego okresu miałaby dotyczyć ta współpraca.

Pełne udzielenie informacji w tej sprawie planowane jest na wtorek; opinia Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie ma zostać przedstawiona na konferencji prasowej.

Według źródeł zbliżonych do Biura Prezesa IPN oraz do Kolegium IPN, opinia ws. dokumentów z teczki TW Bolka, które znaleziono po śmierci gen. Czesława Kiszczaka w jego domu, potwierdza współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Opinia liczy ok. tysiąca stron. Według tych źródeł tylko co do paru dokumentów zgłoszone są wątpliwości, nie mają jednak one znaczenia dla tej oceny. Źródła nie określiły jakiego okresu dotyczy ta współpraca.

Biegli Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie prowadzili badania z dziedziny pisma porównawczego dotyczące teczki TW Bolek od maja 2016 r. W teczce jest m.in. odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy z SB, podpisane: Lech Wałęsa „Bolek”. B. prezydent zanegował autentyczność dokumentów przejętych przez IPN od wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku.

Opinię w sprawie dokumentów z teczki TW Bolek biegli Instytutu Sehna w Krakowie mieli wydać do 31 stycznia 2017 r. Ekspertyzę zlecono w ramach śledztwa prowadzonego przez białostocki pion śledczy IPN w sprawie podejrzenia poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariuszy SB w dokumentach „Bolka”, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej.Autentyczność dokumentu zanegował Wałęsa.

Wszczęto je w lutym ub. roku po pierwszych wypowiedziach Wałęsy o sfałszowaniu akt z teczki, m.in. pokwitowań odbioru pieniędzy. Po tym jak w kwietniu Wałęsa zanegował autentyczność okazanych mu dokumentów rękopiśmiennych TW Bolka z teczki, IPNzlecił ekspertyzy z dziedziny pisma porównawczego.

Przed tygodniem na konferencji IPN Wałęsa oświadczył, że „ani na sekundę nie był po tamtej stronie".

Jestem czysty jak łza — dodał.

Kategorycznie zaprzeczył autentyczności dokumentów przejętych przez IPN od wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku.

Udowodniłem na papierach wszelkich i IPN udowodnił, że podrabiano na mnie papiery z nazwiskami włącznie. Teraz chwycono się Kiszczaka i teczek Kiszczaka. Przecież dobrze wszyscy wiedzą, że ten Kiszczak dał polecenie, by zniszczyć wszelką dokumentację. Są protokoły, spisy, nazwiska —argumentował.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 338
3 909
Tak sobie myśle - jest radocha że Cenckiewicz pokazał prawde. Szacun. A teraz można otworzyć jego książke o Kaczce i poczytać jak bez mydła mu wchodzi.
Załatwił Bolka i słusznie, tylko czy na pewno chodziło mu o prawde?
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 772
13 238
Tak sobie myśle - jest radocha że Cenckiewicz pokazał prawde. Szacun. A teraz można otworzyć jego książke o Kaczce i poczytać jak bez mydła mu wchodzi.
Załatwił Bolka i słusznie, tylko czy na pewno chodziło mu o prawde?
Którą? Biografię, w dwóch częściach, gdzie SC był jednym z bodaj 5 autorów? Pośmiertną?
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 338
3 909
Tak tę. Nie czytałem całej, jedynie fragmenty zwłaszcza te o "przemyśle pogardy" jaki otaczał go w czasie prezydentury.
Ogólnie poświecał sie dla Ojczyzny otoczony przez paszczurów. Wszechstronnie wykształcony, przenikliwy poilityk który wyrastał ponad swoje czasy i takie tam. Ta książka jest wybitnie włazidupska, i rzuca - jeśli przynajmniej o mnie chodzi - cień na motywacje Cenckiewicza.
 

mikioli

Well-Known Member
2 619
4 682
Tak tę. Nie czytałem całej, jedynie fragmenty zwłaszcza te o "przemyśle pogardy" jaki otaczał go w czasie prezydentury.
Ogólnie poświecał sie dla Ojczyzny otoczony przez paszczurów. Wszechstronnie wykształcony, przenikliwy poilityk który wyrastał ponad swoje czasy i takie tam. Ta książka jest wybitnie włazidupska, i rzuca - jeśli przynajmniej o mnie chodzi - cień na motywacje Cenckiewicza.
Cenckiewicz to zwykły śmiertelnik. Gdy opublikował z Gontarczykiem książkę, to był normalnym historykiem, ale cała ta nagonka, wywalenie z roboty wstrząsnęło nim... I w tej trudnej chwili, to środowisko PiS-uarów pozwoliło mu przeżyć ekonomicznie (wystarczy pooglądać kto chodził na spotkania ze Sławkiem) i broniło go przed michnikowszczyzną... Nie dziwota, że jak zbity pies, liże rękę Pana który go przygarnął.

EDIT.
PS.
Mimo wszystko ja go bardzo cenię. O ile jego książki (przynajmniej te co czytałem) są strasznie formalne i naukowe (tony przypisów itd ). To sposób w jaki opowiada różne rzeczy jest niesowity. Generalnie fachowiec, ale trzeba pamiętać, o jego ukąszeniu. No cóż... we're only humans.
 
Ostatnia edycja:

tolep

ChNiNK! ChP!
7 772
13 238
Klasyk klasykiem, ale cały film pokazuje dosyć spójny portret psychologiczny Wałęsy. Cytaty z donosów, notatki oficerów SB, opowieści Gwiazdów i Wyszkowskiego. I nie jest to wbrew pozorom portret malowany całkowicie na czarno.
 

tomislav

Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski
4 782
11 925
Walka buldogów pod dywanem wciąż trwa, ale nie sądzę, by Noblysta trafił do mamra. Po prostu wydaje mi się to niedorzeczne w III Rzeszy Pospolitej Ubekistańskiej.
Chyba, że ktoś chce ponownie nadać mu status męczennika za wolność, gdyż jeśli skończy w celi, oburzy się cały Postępacki Polski Kwiat Lewacki, no i ... mamy ruchawkę.
 

GoldenColt

Well-Known Member
822
3 092
A te zeznania składał już po zmianie praw? Bo wcześniej za fałszywe zeznania groziło do 3 lat.
 

Antoni Wiech

paranacjonalista
Członek Załogi
3 657
4 883
Wałęsie odpierdala kolejny raz. Udostępnia takie kwiatki [screenshot dodatkowo jakby usunął]:


I tu nie chodzi, że na przeciwnikach robi wrażenie obrzucanie błotem z przekleństwami. Chodzi o to, że gość nie kuma, że zraża również zatroskanych o jego los różnych lemingów, którzy uważają, że prezentują wysoki poziom kulturalny.
 

Attachments

Do góry Bottom