Sport to zdrowie

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Cały czas mają problemy ze stawami i kośćmi

To nie od sterydów, tylko od samych ćwiczeń. Pewnie źle dobierają obciążenie i nie wykonują ćwiczeń z poprawną formą. Przetrenowanie też może wchodzić w grę. Bez sterydów mieliby tylko gorzej.

chorują cały czas

Na co? Na przeziębienie?

wyglądają na 10 lat starszych ode mnie, pomimo, że są młodsi!

Bo sterydy anaboliczne mają działanie androgenne

Pisząc że biorąc sterydy będziesz zdrowszy, wykazujesz swoją bezgraniczną ignorancję. Do książek (medycznych) knypie!

Sam wykazujesz ignorancję w temacie. Przykład Poniżej:

Ps. Faceci, czy kobiety dosyć szybko łysieją biorąc sterydy. Może to też objaw zdrowotnosci!?

-Od kiedy łysienie jest objawem złego stanu zdrowia?
-Gdybyś wiedział cokolwiek o przyczynach łysienia, to zapewne wiedziałbyś również, że sterydy go nie powoduję, lecz jedynie przyśpieszają proces ze względu na silne działanie androgenne. Większy poziom testosteronu = większa konwersja do DHT = szybsze wypadanie włosów.
-Co do łysienia kobiet to się nie wypowiadam, bo tutaj przyczyna jest nieznana. Nie można więc jednoznacznie stwierdzić, że sterydy są/nie są odpowiedzialne za łysienie u kobiet.
 
Ostatnia edycja:

Claude mOnet

Well-Known Member
1 034
2 339
Sorry chłopaki, macie rację, właśnie byłem u dietetyka-koksa i mi powiedział, że sterydy anaboliczne powodują, że człowiek staje się zdrowy jak ryba, ba jest zdrowszy niż ryba! Ech, tylko brać i czekać na efekty... :cool::confused:

Tutaj jest gość co zna się na kulturystyce i sterydach (mówi, że nie bierze, ale inni twierdzą że jest na koksie przynajmniej czasami), pokazuje szkodliwość sterydów:


A tutaj gość, który o nauce, głównie chemii ma pojęcie, w skrócie mówi, że sterydy nie tylko powodują niszczenie wątroby i nerek, ale nawet przyspieszają rozwój raka!


Zaoranie "koksów" z lib.netu level hard! I to nawet nie zrobiłem ja... Do książek knypy! :D

Skutki uboczne brania sterydów anabolicznych z pierwszej lepszej książki medycznej (tylko nie powołujcie się na spisek Big Pharmy!):
  • Zaburzenie układu hormonalnego: przyjmowanie sterydów powoduje prawie zawsze spowolnienie lub zahamowanie wewnętrznego wydzielania testosteronu poprzez impuls wewnętrzny pochodzący z organizmu. Organizm samoczynnie reguluję poziom hormonów w obiegu ciała. Im większy poziom testosteronu, tym mniejsza produkcja. Efektem takiego stanu jest trwałe uszkodzenia mechanizmu wydzielniczego, co może doprowadzić do impotencji, zaniku jąder. Do zaburzeń układu hormonalnego zalicza się także ginekomastia, czyli proces powstawania w ciele mężczyzny kobiecych piersi wraz gruczołami poprzez wytwarzanie się z organizmie większej ilości estrogenu (żeńskiego hormonu). Wszystkie zaburzenia układu hormonalnego powstają na skutek androgenicznego działania substancji anabolicznych. Działanie androgeniczne wpływają na cechy płciowe, do których zalicza się owłosienie, barwa głosu funkcjonowanie gruczołów oraz narządów krwionośnych i płciowych.
  • Zaburzenia układu krwionośnego (naczyniowego): pod wpływem substancji anabolicznych organizm podatny jest na wszelakie choroby układu krążenia m.in. zmniejszenie zdolności krzepnięcia krwi, nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca, nieprawidłowe rozszerzenia mięśnia sercowego Do chorób układu naczyniowego wywołanych przez sterydy zalicza się: żółtaczkę, choroby wątroby, niewydolność nerek, rak. Przyczyną tego stanu jest zewnętrzna ingerencja hormonalna, czyli przyjmowanie hormonów.
  • Zaburzenie gospodarki wodnej w organizmie: często występuję wada polegająca na zatrzymaniu wody i sodu w naczyniach i tkankach, co doprowadza do powstawianie obrzęków hiperwolemicznych. Proces ten nosi nazwę retencji wody i sodu, a jednym z objawów jest efekt spuchniętej twarzy i stawów
  • Zaburzenia psychiczne: udowodniono, że anaboliki zwiększają ogólną agresję, która doprowadza do utraty kontaktu z otoczeniem. Człowiek przestaje kontrolować swoje zachowanie, traci przyjaciół, staję się jednostką aspołeczną. Do zaburzeń psychiki należą równość stany depresyjne, lękowe oraz bezsenność.
  • Inne: do innych skutków ubocznych podczas przyjmowania sterydów należą: trądzik(pobudzenie gruczołów łojowych), bóle głowy, brzucha i rozstępy.
 
Ostatnia edycja:

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 091
Filmów nie oglądałem, szkoda mi czasu.

Zaburzenie układu hormonalnego: przyjmowanie sterydów powoduje prawie zawsze spowolnienie lub zahamowanie wewnętrznego wydzielania testosteronu poprzez impuls wewnętrzny pochodzący z organizmu. Organizm samoczynnie reguluję poziom hormonów w obiegu ciała. Im większy poziom testosteronu, tym mniejsza produkcja. Efektem takiego stanu jest trwałe uszkodzenia mechanizmu wydzielniczego, co może doprowadzić do impotencji, zaniku jąder. Do zaburzeń układu hormonalnego zalicza się także ginekomastia, czyli proces powstawania w ciele mężczyzny kobiecych piersi wraz gruczołami poprzez wytwarzanie się z organizmie większej ilości estrogenu (żeńskiego hormonu). Wszystkie zaburzenia układu hormonalnego powstają na skutek androgenicznego działania substancji anabolicznych. Działanie androgeniczne wpływają na cechy płciowe, do których zalicza się owłosienie, barwa głosu funkcjonowanie gruczołów oraz narządów krwionośnych i płciowych.

Dlatego Bozia dała antyestrogeny, stosowane by utrzymać estrogen w ryzach w czasie cyklu i odblokować układ hormonalny po nim.

Zaburzenia układu krwionośnego (naczyniowego): pod wpływem substancji anabolicznych organizm podatny jest na wszelakie choroby układu krążenia m.in. zmniejszenie zdolności krzepnięcia krwi

Przy niewielkich dawkach niektórych specyfików krzepliwość krwi może się zmniejszyć, ale na ogół zwiększa się nieznacznie.

kołatanie serca, nieprawidłowe rozszerzenia mięśnia sercowego Do chorób układu naczyniowego wywołanych przez sterydy zalicza się: żółtaczkę, choroby wątroby, niewydolność nerek, rak.

Jedynie przy wieloletnim stosowaniu bardzo dużych dawek.

Zaburzenie gospodarki wodnej w organizmie: często występuję wada polegająca na zatrzymaniu wody i sodu w naczyniach i tkankach, co doprowadza do powstawianie obrzęków hiperwolemicznych. Proces ten nosi nazwę retencji wody i sodu, a jednym z objawów jest efekt spuchniętej twarzy i stawów

To też efekt przekształcania się testosteronu w estrogen, rozwiązywalny przy pomocy antyestrogenów.

Zaburzenia psychiczne: udowodniono, że anaboliki zwiększają ogólną agresję, która doprowadza do utraty kontaktu z otoczeniem. Człowiek przestaje kontrolować swoje zachowanie, traci przyjaciół, staję się jednostką aspołeczną. Do zaburzeń psychiki należą równość stany depresyjne, lękowe oraz bezsenność.

Zwiększenie agresji, u normalnych, potrafiących kontrolować się osób, to nie wada, lecz zaleta. Nie bez przyczyny przymiotnik "agresywny" jest komplementem w sporcie i biznesie.

Natomiast "furia sterydowa" to mit: http://www.sfd.pl/art/Pogromcy_Mitów/_Furia_sterydowa_i_zabójstwa_–_roid_rage!-a1233.html
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Tutaj jest gość co zna się na kulturystyce i sterydach

Ten człowiek to znany oszust, w dodatku mocno niestabilny emocjonalnie. Nie będę rozpatrywał jego bełkotu, bo reguły każdy jego filmik jest stronniczy, podaje on argumenty udowadniające jego postawę, a ignoruje argumenty, które jej przeczą.

Zajmę się drugim filmikiem, tym od "youtubowego naukowca".

-2:55 koleś zalicza testosteron do grupy hormonów płciowych i chwilkę później mówi, że oprócz hormonów płciowych są jeszcze te "prawdziwe sterydy, na które niektórzy mówią koks". To właściwie początek filmu, a tutaj już taki bubel. Testosteron jest naturalnie występującym androgenem - sterydem anabolicznym. W ludzkim organizmie pełni rolę hormonu. Wykluczanie testosteronu z grupy sterydów anabolicznych obnaża stan wiedzy tego gościa.

-4:12 do 4:45 brzmi "zdrowo"

-4:55 pojawia się napis "istnieją naturalne sposoby podniesienia poziomu testosteronu". Tak, oczywiście, same ćwiczenia i specjalna dieta pomagają, tylko że zmiana w poziomie teścia jest tak znikoma, że efekty są zerowe.

-5:15 jest napisane, że poziom testosteronu można podnieść przez stymulację seksualną. No shit sherlock. Można, ale chwilowo.

-5:18 znowu wymieniane są "zdrowe" efekty

-5:50 koleś przechodzi to wymieniania efektów ubocznych. Oczywiście wrzuca wszystko do jednego worka, czyli przypisuje te negatywne efekty każdemu sterydowi, kiedy prawda jest zupełnie inna. Niektóre skutki uboczne będą specyficzne dla danego sterydu, a niektóre substancje w ogóle nie będą ich wykazywały. Takim upraszczaniem wprowadza się tylko zamęt i sieje panikę. Rzetelności w tym zero.

Wymienia:
-Zmiany skórne, czyli krosty i trądzik. Przerażający efekt uboczny.
-Ubywa owłosienia - znowu manipulacja lub zwykła niewiedza. Kwestię wypadania włosów prostowałem już w poprzednim poście.
-Przybywa owłosienia na ciele. Bardzo niezdrowy objaw. Podobno po czasie człowiek zamienia się w muchę.
-Obniżenie męskiego libido. Po raz kolejny kłamstwo lub totalna niewiedza. Istnieją związki, które mogą do tego doprowadzić, lecz większość aas drastycznie zwiększa libido, gdyż ich głównym skutkiem jest zwiększenie poziomu testosteronu. O ile kontroluje się aromatyzację, to nie występuje obniżenie libido. Po odstawieniu zaś wiadomo, że spadnie, bo organizm musi wznowić własną produkcję testosteronu. Ale na to też jest odpowiednia terapia.
-Przerost prostaty. Nie-aromatyzujące związki nie powodują tego problemu. Aromatyzujące tak, lecz inhibitory aromatazy odwracają proces.
-Ginekomastia. Problem nie występuje, kiedy stosuje się środki zapobiegawcze (w postaci antyestrogenów chociażby)
-Zwiększone ryzyko kontuzji. Jak się ćwiczy po spartańsku, to może tak być.
-Starzenie się kości. Nie wiem skąd on to wziął, wygląda na to, że chyba z polskiej wikipedii. Sterydami anabolicznymi leczy się osteoporozę, więc tak nie bardzo ma gościu rację... Chyba że pomylił anaboliki z kortykosterydami.
-Kurczenie się jąder. Jak najbardziej odwracalne, i zupełnie obojętne dla zdrowia.

Teraz przechodzi do skutków poważnych:
-Sterydy powiększają tkanki rakowe. Wierutna bzdura, były robione badania na myszach i nic takiego nie zostało wykazane. Koleś miesza efekty uboczne sterydów z hormonem wzrostu.
-Hepatoksyczność. Po raz kolejny koleś się błaźni. "Tabletki są zwykle bardziej toksyczne dla wątroby". Hepatoksyczne są jedynie 17-alfa alkilowane sterydy. Przez to, że posiadają grupę alkilową, są aktywne oralnie. Tak więc toksyczne dla wątroby są WYŁĄCZNIE orale (lecz nie wszystkie, wyjątek: Mesterolon aka proviron), sterydy wstrzykiwane domięśniowo nie są toksyczne.
-Wzrost agresji. Tak występuje. Większy poziom testosteronu = większa agresja, ale czemu on uważa to za powazny skutek uboczny?
-Przerost serca. Znowu niewiedza. Serce bez stymulacji może urosnąć od hormonu wzrostu, za to od sterydów może wystapić przerost lewej komory serca, ale musi to być połączone z intensywnymi ćwiczeniami. Ponadto serce rośnie od ćwiczeń również bez sterydów, więc jest to efekt uboczny z dupy. Na koksie po prostu ćwiczą jak pojebani i stąd ten przerost.
 
Ostatnia edycja:

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
i jeszcze prostowanie mądrości z twojej książki medycznej jakiegoś znachora:

Efektem takiego stanu jest trwałe uszkodzenia mechanizmu wydzielniczego

Bzdura kompletna. Proces jest odwracalny.

Do zaburzeń układu hormonalnego zalicza się także ginekomastia, czyli proces powstawania w ciele mężczyzny kobiecych piersi wraz gruczołami poprzez wytwarzanie się z organizmie większej ilości estrogenu (żeńskiego hormonu).

To już zaorane.

Do chorób układu naczyniowego wywołanych przez sterydy zalicza się: żółtaczkę, choroby wątroby

Tylko przy oralach (i też nie wszystkich, patrz proviron).

Zaburzenie gospodarki wodnej w organizmie: często występuję wada polegająca na zatrzymaniu wody i sodu w naczyniach i tkankach, co doprowadza do powstawianie obrzęków hiperwolemicznych. Proces ten nosi nazwę retencji wody i sodu, a jednym z objawów jest efekt spuchniętej twarzy i stawów

To się bierze blokery estrogenów i nie ma problemu. A nawet jak się tego nie robi, to problem nie stwarza zagrożenia dla zdrowia.

Zaburzenia psychiczne: udowodniono, że anaboliki zwiększają ogólną agresję, która doprowadza do utraty kontaktu z otoczeniem. Człowiek przestaje kontrolować swoje zachowanie, traci przyjaciół, staję się jednostką aspołeczną. Do zaburzeń psychiki należą równość stany depresyjne, lękowe oraz bezsenność.

Bełkot. Taki sam jak twierdzenie, że wstrzykiwanie marihuanen zamienia cię w gwałciciela.
 
Ostatnia edycja:

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 091
-4:55 pojawia się napis "istnieją naturalne sposoby podniesienia poziomu testosteronu". Tak, oczywiście, same ćwiczenia i specjalna dieta pomagają, tylko że zmiana w poziomie teścia jest tak znikoma, że efekty są zerowe.

Pomaga redukcja tkanki tłuszczowej, o czym na tym forum akurat warto wspomnieć:

Testosteron w górę? ZMA, DAA, metanabol? Po prostu Schudnij!

Przykładowo eksperymenty:
  1. z 2010 roku (Reis) – 20 mężczyzn, w średnim wieku 37 lat. Wyjściowy poziom testosteronu 11.8 nmol l−1, po interwencji chirurgicznej i zmianie stylu życia, nastąpiła poprawa ilości testosteronu o 12,5 nmol l−1 (spadek wagi ciała o 44% w ciągu 2 lat i 2 miesięcy),
  2. z 2012 roku (Pellitero), 33 mężczyzn, w wieku 41 lat - wyjściowy poziom testosteronu 8.6 nmol l−1 Po interwencji chirurgicznej waga spadła o 37%, a poziom testosteronu wzrósł o 10,3 nmol l−1 (w ciągu 52 tygodni),
  3. Pritchard (1999) – same ćwiczenia fizyczne, 14 mężczyzn w wieku 21 lat, czas trwania 13 tygodni - spadek wagi ciała o 6%, wzrost testosteronu o 5,1 nmol l−1
  4. Dieta (VLCD) – badanie Niskanen z 2004 roku: 58 mężczyzn, spadek wagi o 14% w ciągu 9 tygodni, wzrost testosteronu o 5,0 nmol l−1 (z poziomu wyjściowego 12 nmol l−1 wzrost do 17 nmol l−1)
 
Ostatnia edycja:

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 794
8 467
Henry Tseng ćwiczył do przedostatniego dnia swojego życia. W wieku 80 lat ćwiczył jogę i stawał na głowie. Zmarł w wieku 111 lat a w chwili śmierci był najstarszym mężczyzną w Stanach Zjednoczonych.

https://www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-henry-tseng-obit-20190324-story.html

la-1553443421-dhq6nby95f-snap-image
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 410
Regularne ćwiczenia mogą poprawić pamięć osób z niewydolnością serca

Ćwiczenia mogą poprawić pamięć u osób z niewydolnością serca.

Zgodnie z badaniem, którego wyniki zaprezentowano na kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, problemy poznawcze występują aż u 2/3 pacjentów z niewydolnością serca.

Włoscy naukowcy podkreślają, że osoby, które w ciągu 6-min testu (ang. 6 minute walk test, 6MWT) pokonały większą odległość, a także ludzie młodsi i lepiej wykształceni rzadziej wykazywali deficyty poznawcze. Wyniki sugerują zatem, że sprawniejszych pacjentów cechuje zdrowsze funkcjonowanie mózgu.

Przekaz dla pacjentów jest taki, że powinni się gimnastykować. Na razie nie mamy bezpośrednich dowodów, że aktywność fizyczna poprawia funkcjonowanie poznawcze chorych z niewydolnością serca, ale wiemy, że wpływa ona korzystnie zarówno na jakość, jak i długość ich życia. Dodatkowo badania na starszych dorosłych wykazały, że ćwiczenia wiążą się z poprawą funkcji poznawczych. W przyszłości mamy nadzieję wykazać, że tak samo jest w przypadku pacjentów z niewydolnością serca - opowiada prof. Ercole Vellone z Università degli Studi di Roma Tor Vergata.

Do funkcji poznawczych szczególnie uszkodzonych u chorych z niewydolnością serca należą pamięć, prędkość przetwarzania, a także funkcje wykonawcze, tj. zwracanie uwagi, planowanie, ustanawianie celów, podejmowanie decyzji i rozpoczynanie realizacji zadań.

To obszary ważne dla zapamiętania informacji związanych z leczeniem i właściwą reakcją na proces chorobowy. Pacjenci z niewydolnością serca z łagodnym zaburzeniem poznawczym [ang. mild cognitive impairment, MCI] mogą np. zapominać o przyjmowaniu leków i nie rozumieć, że tycie to sytuacja alarmowa wymagająca interwencji.

Studium ekipy Vellone'a unaocznia, że dysfunkcja poznawcza jest częstym problemem u osób z niewydolnością serca; 67% ma co najmniej lekką jej postać. Klinicyści muszą dostosować do tego swoje podejście, np. angażując opiekunów z rodziny, by nadzorowali przyjmowanie leków.

W badaniu wykorzystano dane ze studium HF-Wii, które objęło 605 pacjentów z niewydolnością serca z 6 krajów. Średnia wieku wynosiła 67 lat; 71% próby stanowili mężczyźni. Funkcjonowanie poznawcze określono za pomocą Montrealskiego Testu do Oceny Stanu Poznawczego (ang. Montreal Cognitive Assessment, MoCA), a tolerancję wysiłku pacjentów zbadano, wykorzystując 6MWT.

Funkcjonuje błędne przekonanie, że pacjenci z niewydolnością serca nie powinni ćwiczyć. To, oczywiście, nieprawda. Trzeba[po prostu] znaleźć aktywność, która sprawia przyjemność i wykonywać ją regularnie. [...] Mamy mocne dowody, że to poprawi stan zdrowia i pamięć i sprawi, że poczujesz się lepiej.

http://kopalniawiedzy.pl/niewydolno...zaburzenia-poznawcze-MCI-Ercole-Vellone,30016
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 205
Spinach chemical should be put on doping ban list, say researchers

A study released by Freie Universitat Berlin suggests that ecdysterone, a chemical found in the leafy green vegetable, has a similar effect to steroids and should be added to the list of substances banned in sport, CNN affiliate RTL reported.
(..)
"We saw drastic increases in maximum performance in bench press in the group that took ecdysterone," co-author Maria Parr, a doping researcher at the university's Institute of Pharmacy, told CNN via telephone.


Jeśli jest na to tylko jedno badanie naukowe i dlatego zabronią spożywania normalnych ilości szpinaku przed zawodami, będę zdziwiony.
 
Do góry Bottom