1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Sport to zdrowie

Dyskusja w 'Hyde-Park' zaczęta przez Ciek, 26 Grudzień 2014.

 1. vast

  vast Well-Known Member

  Posty:
  2 722
  Otrzymane Polubienia:
  5 104
  W końcu to cyborg :)
   
 2. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  833
  Otrzymane Polubienia:
  1 615
 3. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  1 929
  Otrzymane Polubienia:
  5 775
  Moim zdaniem przy treningu dużymi ciężarami - wymuszającymi serie max 5 powtórzeń, krótkie przerwy między seriami nie mają sensu.
   
 4. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  833
  Otrzymane Polubienia:
  1 615
  To co napisałem ma być komplementarne do typowego treningu na siłę maksymalną i moc 5 serii po 5 powórzeń z przerwami 3 minuty. Oczywiście nie będę mieszał tych metod na jednym treningu.
   
 5. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  833
  Otrzymane Polubienia:
  1 615
 6. tomky

  tomky Well-Known Member

  Posty:
  786
  Otrzymane Polubienia:
  1 836
 7. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  833
  Otrzymane Polubienia:
  1 615
  youtube
  Od początku do około 2m 20s
   
 8. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 135
  Otrzymane Polubienia:
  4 012
  Wspaniała asekuracja.
   
 9. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  833
  Otrzymane Polubienia:
  1 615
  A Wy ile kg dzisiaj podnieśliście?
   
  snajper, wah and (deleted member) like this.
 10. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  297
  Otrzymane Polubienia:
  957
  Wywiad z Dr Paulo Ubiratan ze szpitala w brazylijskim Porto Alegreon.
  /z przymróżeniem oka /

  – Doktorze, ćwiczenia aerobowe przedłużają życie, prawda?

  – Ludzkie serce jest tak zaprogramowane, aby uderzyć określoną ilość razy. Nie marnujmy więc tych uderzeń na ćwiczenia. Wszystko się przecie zużywa. Twierdzenie, że sport to zdrowie jest tak samo trafne, jak sugestia że szybka jazda samochodem przedłuży jego sprawność. Chcesz żyć dłużej? Zrób sobie siestę!

  – A co z mięsem? Czy rzeczywiście dla zdrowia należy jeść jak najwięcej owoców i warzyw?

  – Zastanówmy się nad logistyką pokarmu. Co je krowa? Trawę i kukurydzę, prawda? To przecież rośliny. Zjedzenie befsztyka jest więc niczym więcej jak bardzo efektywnym wprowadzeniem warzyw do naszego organizmu. A że nasze trawienie wspomaga jedzenie produktów zbożowych, od czasu do czasu warto też posilić się drobiem.

  – A czy należy ograniczyć spożycie alkoholu?

  – W żadnym wypadku! Wino robi się przecież z owoców. Z kolei brandy,czy cognac to przedestylowane wino, co oznacza nic więcej jak to, że z wyjściowych owoców zabiera się więcej wody, aby człowiek mógł je jeszcze lepiej wykorzystać. To po prostu skondensowane owoce. Z kolei piwo to produkt zbożowy. Trzeba je pić!

  – Jakie są korzyści z regularnych ćwiczeń fizycznych?

  – Tak jak już mówiłem: nie marnujmy serca. Nie należy naprawiać czegoś, co nie jest zepsute. Skoro się dobrze czujesz, to po co sobie komplikować życie. 15 minut seksu dziennie jest więcej niż wystarczające do utrzymania formy.

  – A co ze smażelinami? Ostatnio mówi się dużo o ich szkodliwości.

  – Nie, jeśli używamy oleju roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są podstawą zdrowego żywienia.


  – No ale ćwiczenia pomagają na pewno w odchudzaniu?

  – Z tym też trzeba uważać. Bowiem intensywnie ruszane mięśnie mają przecież tendencję do wzrostu. Zobaczmy na takie wieloryby. Żywią się tylko planktonem, piją tylko wodę, cały czas się ruszają i jakie są grube! Poza tym pamiętajmy: zając cały czas biega, skacze ale żyje maksymalnie 15 lat. Z kolei żółw nie skacze, nie biega, porusza się powolutku, nic nie robi i żyje nawet 450 lat. Gdyby dużo chodzenia było zdrowe, to listonosze żyliby wiecznie!

  – A co z czekoladą?

  – Toż to kolejna roślina! Kakao jest wspaniałym pokarmem powodującym uczucie szczęśliwości. Jedzmy go jak najwięcej!
  I pamiętajmy;
  Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!
   
  snajper, Eli-minator, kr2y510 and 4 others like this.
 11. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  833
  Otrzymane Polubienia:
  1 615
  Czytałem kilka lat temu ten ironiczny tekst, ale dzięki za przypomnienie.
   
 12. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  833
  Otrzymane Polubienia:
  1 615
  Badanie zauważyło korelację między posiadaniem niskiej siły mięśniowej jako dziecko, a szansą na zostanie inwalidą (przyjmowaniem socjalu dla inwalidów) 30 lat później.
  Muscular weakness in adolescence is associated with disability 30 years later: a population-based cohort study of 1.2 million men
   
  snajper and wah like this.
 13. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 261
  Otrzymane Polubienia:
  5 749
  Nie żyje Konrad Gaca. Ekspert ds. walki z otyłością

  Zmarł Konrad Gaca, ekspert ds. walki z otyłością. Jak podał „Kurier Lubelski”, ciało znaleźli w czwartek rano jego bliscy. Śledczy wyjaśnią przyczyny śmierci.

  Konrad Gaca stworzył autorski system odchudzający Gaca System. Był ekspertem ds. walki z otyłością, często zapraszanym do programów telewizyjnych.

  Na antenie Polsatu prowadził program „Fat killers”. Stworzył też specjalne centra zajmujące się walką z otyłością. Pomógł wrócić do zdrowia wielu osobom.

  Był wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w Kulturystyce & Wellness i Fitness & Wellness.

  Zmarł w wieku 42 lat. Sprawą jego śmierci zajmuje się policja i prokuratura. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

  [​IMG]

  Co mogło pójść nie tak?
   
  snajper and wah like this.
 14. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 981
  Otrzymane Polubienia:
  11 021
  Niski poziom glukozy we krwi to kiepski nastrój.
   
 15. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  833
  Otrzymane Polubienia:
  1 615
 16. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  217
  Otrzymane Polubienia:
  1 145
  Jest i kolejny powód, żeby pozbyć się "brzucha chciwego kapitalisty".

  Otyłość... ogłupia! Nadmiar kilogramów uszkadza mózg i pamięć [Nowe badania]

  Otyłość ma negatywny wpływ na kondycję intelektualną – są na to dowody naukowe. Neurobiolodzy z Uniwersytetu Princeton udowodnili, że spore problemy z wagą prowadzą do uszkodzeń w obrębie hipokampu, ograniczając przez to zdolność do uczenia się oraz zapamiętywania informacji.

  Otępieni przez... otyłość?
  Nieprawidłowa waga ciała ma nie tylko wpływ na nasz wygląd. Okazuje się, że może nam szkodzić dużo bardziej niż dotąd sądzono i wpływać także na to, jak myślimy i przyswajamy wiedzę. Opublikowane na łamach "Journal of Neuroscience" wyniki badań wskazują, że otyłość może mieć związek z osłabieniem naszych zdolności umysłowych. Na razie potwierdziły to eksperymenty na myszach laboratoryjnych – choć już wcześniej sugerowano, że skutkiem otyłości może być przyspieszenie procesu starzenia się mózgu (nawet o 10 lat).

  Prof. Elizabeth Gould z Uniwersytetu Princeton wykazała, że po 12-tygodniowej diecie wysokotłuszczowej osobniki, które brały udział w badaniach, nie tylko ważyły o 40 proc. więcej, ale także można było u nich zauważyć oznaki zmniejszonego potencjału umysłowego. Nie radziły sobie ze znalezieniem wyjścia z labiryntów i nie były w stanie zapamiętać nawet bardzo prostych informacji o położeniu danego obiektu.

  Otyli mogą mieć problem ze sprawnym myśleniem
  Dalsze, bardziej szczegółowe analizy pozwoliły zauważyć, że otyłość doprowadziła do mikrouszkodzeń w obrębie ich komórek nerwowych. W kilku częściach hipokampa dochodziło do uszkodzeń powodujących zaburzenia w odpieraniu sygnałów, co miało bezpośredni wpływ na proces uczenia się i zapamiętywania informacji. Ich komórki odpornościowe zaczynały działać negatywnie na komórki nerwowe. Przez to gryzonie osiągały gorsze wyniki w testach oceniających ich sprawność umysłową.

  Naukowcy zidentyfikowali też u otyłych osobników większą liczbę komórek mikrogleju, które stały się aktywne. Pełnią one ważną rolę w tzw. odpowiedzi immunologicznej i mogą mieć związek z otyłością. Przyrost tkanki tłuszczowej wiąże się bowiem z powstawaniem cytokin prozapalnych, które prowadzą do tego, że dochodzi do stanu zapalnego w całym organizmie. Co ciekawe, kiedy badacze wpływali na funkcjonowanie mikrogleju u otyłych myszy, udawało się im osiągać lepsze wyniki w testach umysłowych. Czy podobne zjawisko może zachodzić także u ludzi?

  Jeśli ekspertom udałoby się znaleźć sposób na ograniczenie szkodliwego działania mikrogleju na komórki nerwowe w mózgu, mogłoby to pomóc nie tylko w rozwoju nowych metod walki z otyłością (z którą obecnie musi sobie radzić około 650 mln dorosłych ludzi na całym świecie), ale także w znalezieniu kolejnych sposobów na to, by radzić sobie z wieloma chorobami neurodegeneracyjnymi mózgu – m.in. chorobą Alzheimera czy demencją starczą.

  https://zdrowie.radiozet.pl/Dieta/Otylosc-Nadmiar-kilogramow-uszkadza-mozg-i-pamiec.-Nowe-badania
   
  aluzci, snajper, wah and 1 other person like this.

Udostępnij Tą Stronę

 1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje