Seriale - wątek ogólny

Hitch

3 220
4 872
Odpuściłeś "The Wire"? NAJLEPSZE dzieło, jakie powstało przy pomocy kamery? I don't want to live on this planet anymore :(
 
A

Aeger

Guest
History wypuściło bardzo przyzwoity serial Vikings. Akapom powinien się spodobać odcinek nr.1 ze sceną osądzenia osoby oskarżonej o zabójstwo. Prawie jak na Islandii.
 

Racibor

Well-Known Member
408
2 159
History wypuściło bardzo przyzwoity serial Vikings. Akapom powinien się spodobać odcinek nr.1 ze sceną osądzenia osoby oskarżonej o zabójstwo. Prawie jak na Islandii.
Wszystkim antychrześcijanom spodoba się natomiast odcinek drugi ze sceną rozwalania krzyża toporem.
Warto dodać, że w serialu będzie można usłyszeć muzykę Wardruny.
 
A

Aeger

Guest
W sumie po trzech odcinkach stwierdzam że serial oparty na historii Ragnara Lothbroka udał się History. I ma niezłą oglądalność.
 
A

Aeger

Guest
Nie byłoby takie ciekawe jako oryginał :) Ale muszę zwrócić honor Netflixowi - House of Cards jest genialnym serialem.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Widziałem pierwsze dwa odcinki House of Cards i potwierdzam, że na razie jest zajebiście. Ale jeżeli podobny schemat utrzyma się do końca sezonu (pirania w akwarium z karpiami) to będę zawiedziony.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
History wypuściło bardzo przyzwoity serial Vikings. Akapom powinien się spodobać odcinek nr.1 ze sceną osądzenia osoby oskarżonej o zabójstwo. Prawie jak na Islandii.
Dziwne, że skoro do skazania potrzebna była jednomyślność, to nikt nie zagłosował przeciw.

Jestem po pierwszym odcinku i widzę, że oczywiście pożałowali pieniędzy choćby na jednego speca od historycznej sztuki walki wikingów. No i dostaliśmy typowy wygląd walk:
- każdy macha wszystkim jak cepem
- czasami ktoś wykona jakąś nierealistyczną sztuczkę, kontrastującą z jego dotychczasową szermierczą żenadą
- kto wykona więcej i bardziej bezsensownych sztuczek wygrywa.

Czekam na starożytnych kosmitów. W pierwszej scenie prawie się pojawili XD (ulatujące z pobojowiska dusze).
 
A

Aeger

Guest
To nie jest dokument a serial. Oczywiście musiano podkoloryzować acz asatryjczycy z Polski są generalnie zadowoleni. Poza tym to History, jednak pewne standardy trzymają.
 

Pauson

New Member
19
12
@Madlock

W czwartym odcinku jest porządna bitka ze ścianą tarcz. W trzecim jest niestety trochę gorsza, niby są dwie ekipy a tłuką się jeden na jeden.
 

Caleb

The Chosen
511
271
Obejrzę Wikingów jak treść będzie dostępna na stronie kanału history (w tym momencie uroczy kobiecy głos mówi mi, że nie jest).
 

Racibor

Well-Known Member
408
2 159
Obejrzę Wikingów jak treść będzie dostępna na stronie kanału history (w tym momencie uroczy kobiecy głos mówi mi, że nie jest).
Tam jest dostępne tylko dla amerykańskich IP i w słabej jakości.

A serial z każdym odcinkiem coraz lepszy. W czwartym rzeź baranków bożych i bezczeszczenie kościoła w rytm muzyki Wardruny:D Rozwala scena, w której Skarsgard krztusi się i wypluwa z obrzydzeniem wino mszalne.
 

military

FNG
1 766
4 727


Nigdy niepokazany w tv pilot serialu Babylon Fields - o tym, że trupy wstają z grobu, ale wcale nie chcą nikogo żreć, tylko wrócić do społeczeństwa. Fajne, szkoda że porzucili pomysł.
 

Caleb

The Chosen
511
271
PSYCHO-PASS to nowa seria anime od studia Production I.G. (m. in. Ghost In The Shell). Niedaleka przyszłośś. Społeczeństwo kontrolowane przez rząd. Bezpieczeństwo zapewnia system Sibyl mon itorujący obywateli na każdym kroku. Dzieki rozmieszczonym wszędzie skanerom możliwe jest dokonanie pomiaru współczynnika umożliwiającego zakwalifikowanie obywatela jako potencjalnego przestępcy. Wyłapywaniem tych potencjalnych przestępców zajmuje się specjalny oddział tamtejszej bezpieki, której agentom w brudnej robocie pomagają aresztowani wcześniej potencjalni przestępcy, którzy "podpisai lojalkę". Bezpieka korzysta z nowoczesnej broni zintegrowanej z systemem (Dominatory), która w zależności od zmierzonego współczynnika uaktywnia odpowiedni tryb zastosowania przymusu bezpośredniego (od obezwładnienia do sprzątnięcia delikwenta). Okazuje się jednak, że niektórzy prawdziwi zbrodniarze mają współczynnik zbrodni w granicach normy.
Tak fabuła rysuje się w dużym uproszczeniu. W praktyce to rewelacyjna cyberpunkowa dystopia utrzymana w ciężkim i mrocznym klimacie z niesamowitą animacją. Kawał solidnego kina dla dorosłego odbiorcy. W serialu pojawia się nawet pojęcie anarchizmu. Czarny charakter mógłby budzić sympatię, ale łamie NAP :(
Połączenie GITS, Matrixa i Raportu Mniejszości. Ostatni odcinek ma być wyemitowany dziś w nocy czasu japońskiego.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Vikings
Szósty odcinek za nami. Walki dalej wyglądają jak młócenie cepem zboża. Ktoś dostrzegł jakiś sens w tym jak zmieniali broń w pojedynku? W ogóle to co to za bezsens z tym pojedynkiem, nie mógł tak od razu? Oczywiście stary król (jarl) nie mógł być tylko królem, który ma inne zdanie na jakiś temat, musiał być przy okazji okrutnikiem i dzieciobójcą (ciekawe, że wszyscy w wiosce zapomnieli o tym dzieciaku). Podejrzewam, że o wżenionym "potężnym sojuszniku" też wszyscy zapomną XD.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Widziałem wszystkie 6 odcinków tych Wikingów. Odczucia mieszane. Czegoś tu wyraźnie brakuje: przynajmniej jebania, krwi, scen batalistycznych i gdzieniegdzie pojawiają się braki w logice (np. to co Madlock już dopisał). Mnie najbardziej rozjebała scena chyba w 5 epizodzie, gdzie król tego księstwa w Anglii wrzucił swojego pachołka do dołu pełnego węży - skąd we wczesnośredniowiecznej Anglii doły pełne boa dusicieli itp. egzotyki to pojęcia nie mam :) Dla mnie w takim serialu powinno być tyle krwi co w Spartakusie, jebania tyle co w cyklu "Rocco invades ..." i do tego jakaś konkretna bitka, a nie machanie toporkami jak przy rąbaniu drzewa na opał, to wtedy można byłoby mówić, że jest fajnie. Przydałoby się też trochę ofiar z ludzi składanych bogom (ta laska co to ją odjebali by towarzyszyła staremu earlowi była ok ale przydałoby się więcej), chociaż tutaj raczej czekam z utęsknieniem na jakąś produkcję opisującą zabawy druidów w masowe palenie żywcem ofiar w klatkach z wikliny. W ogóle brakuje też ładnych kobiet, ta blondynka żona Ragnara ma taką paskudną kwadratową szczękę ...
 

Caleb

The Chosen
511
271
No tak, walki... heh...
Ktoś dostrzegł jakiś sens w tym jak zmieniali broń w pojedynku?
To akurat totalna bzdura. Początkowo myślałem, że może ktoś celowo zepsuł.
W ogóle to co to za bezsens z tym pojedynkiem, nie mógł tak od razu? Oczywiście stary król (jarl) nie mógł być tylko królem, który ma inne zdanie na jakiś temat, musiał być przy okazji okrutnikiem i dzieciobójcą (ciekawe, że wszyscy w wiosce zapomnieli o tym dzieciaku).
A ciekawe jak szybko znaleźli nowego kowala?
do tego jakaś konkretna bitka, a nie machanie toporkami jak przy rąbaniu drzewa na opał
Momentami miałem wrażenie, jakby ekipa wyruszyła na wycieczkę krajoznawczą.
W ogóle brakuje też ładnych kobiet, ta blondynka żona Ragnara ma taką paskudną kwadratową szczękę ...
Nie zwróciłem uwagi. Mnie się podoba. Oryginalna uroda.

Ogólnie rzecz biorąc mam mieszane uczucia, podobnie jak przedmówcy. Niby wszystko super - zajebista pogańska zagłada (Floki rewelacyjny), a czasami wieje jakąś cepelią. Nic to, oglądamy dalej :rolleyes:
 
Do góry Bottom