Rządy Prawa i Sprawiedliwości

tolep

ChNiNK! ChP!
7 772
13 242
Miałem dać siana z tym tematem na jakiś czas, ale dziś trafiłem na kolejną koszerną perełkę i nie wytrzymałem. :D
Kto obroni Polskę przed Sorosem i sprowadzanymi przez niego islamistami? Żydowscy bojówkarze! ta dam! :) Nie, to nie żart. Jak widać nadwiślańscy Indianie są za tępi i za tchórzliwi by żyjąc w masie 36 milionów coś zrobić, natomiast Żydzi których istnienie w PL było jeszcze 10 lat temu tabu, stają się na tyle mocni by pomoc zaoferować. I pomyśleć, że to służby II RP szkoliły zalążki służb izraelskich. Ech...Reklamę bojówkarzom z Betaru 2.0 robi pan Pospieszalski w TV PiS.


Jest to wyjątkowo perfidna i przeżarta hucpą propaganda mająca ocieplić wizerunek Żydów i odwrócić o 180 stopni percepcję zagrożeń. Widz zapomina, że Soros to Żyd, teraz Żyd kojarzyć się będzie wręcz przeciwnie. Tymczasem żydowskim modus operandi na Europę jest multi kulti, co wyrażone zostało wielokrotnie wprost i jest z nawet racjonalnie uzasadnione: w społeczeństwie wymieszanym niczyja odmienność nie razi, a własne interesy narodowe najlepiej przeprowadzać w morzu zatomizowanych "obywateli" imperium typu Unia, Rosja albo USA którzy żadnych lokalnych interesów nie formułują. Mamy przy okazji motyw trockistowskiej permanentnej rewolucji. Zamiast uciąć temat ściągania uchodźców, polit-poprawności, marksizmu kulturowego....pretensje kierujemy do muzułmanów. Tak jakby przeciętny kozojebca był członkiem spisku opartego na zasadzie "osiedlajmy się tam". Nie jest możliwy taki spisek, ponieważ nie jest możliwe osiedlenie się w kraju który sobie tego nie życzy. Blisko mojego ideału są klimaty ze Szwajcarii gdzie w lokalnym referendum ludzie określają czy chcą przybysza. Zachowane jest prawo osiedlania, ale ogranicza równolegle przed wtargnięciem hołoty. Tow. Pospieszalski jest daleki od takich koncepcji.
Liczba błędów w rozumowaniu/argumentowaniu powyżej jest tak oszałamiająca, ze nie podjemuję się systematycznej polemiki. To nawet nie to, że Twoje twierdzenia są nieprawdziwe. Są, nie są...
Idzie o to, że popierasz je kompletnym gównem. Chaotycznym zbiorem słów i fraz kluczowych.
 

Antoni Wiech

paranacjonalista
Członek Załogi
3 657
4 884
Liczba błędów w rozumowaniu/argumentowaniu powyżej jest tak oszałamiająca, ze nie podjemuję się systematycznej polemiki. To nawet nie to, że Twoje twierdzenia są nieprawdziwe. Są, nie są...
Idzie o to, że popierasz je kompletnym gównem. Chaotycznym zbiorem słów i fraz kluczowych.
Dokładnie. Jak Żydzi mówią o popieraniu multikulti to jest to ich oczywista i zorganizowana akcja, a jak mówią, że są przeciw to perfidna hucpa, bo po cichu i tak popierają.

Każdą teorię da się w ten sposób uzasadnić, bo wszystkie argumenty za mają być zawsze prawdziwe, a przeciwne zawsze nieprawdziwe. To jest w ogóle [i tu pozwolę sobie na ad personam w stylu lewackim] cecha oszołomstwa ideologicznego, ale zaraz pewnie kolega wyskoczy z tekstem, że uskuteczniam hasbarę.

Na marginesie Sorosa przyłapali na dotowaniu Arab Association for Human Rights i innych niechętnych Izraelowi grup. Ale oczywiście to pewnie perfidna hucpa.

Prawda jednak najprawdopodobniej jest taka, że u samego żydostwa są różne frakcje. Być może lewicowa jest dominująca, co nie zmienia faktu, że rzeczywistość nie jest tak 0/1 jakby chcieli tego różni odkrywcy żydowskich spisków.
 

bombardier

Well-Known Member
1 382
5 914
PiS chcę zrobić referendum ws. przyjmowania uchodzców w 2019, w dzień wyborów. Trzeba pogratulować, ktoś tam myśli.
https://dorzeczy.pl/kraj/31886/Refe...-Duda-Jestem-gotowy-zglosic-taki-wniosek.html

A z dobrych wiadomości, trafił, w końcu, do sejmu oczekiwany projekt usuwający odpowiedzialność karną za przekroczenie granic obrony koniecznej. Nowy paragraf ma brzmieć:
Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej, odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo przylegającego do nich ogrodzonego terenu lub odpierając zamach poprzedzony wdarciem się do tych miejsc - chyba, że przekroczenie granic obrony koniecznej było rażące.
Dobre i to, o rozszerzeniu tego zapisu na każdą sytuację obrony nie ma przecież co marzyć...
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1049657,projekt-rozszerzenia-granic-obrony-koniecznej.html
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 894
Waszczykowski: "Polska największym partnerem flankowym". Nie, on nie sepleni w kwestii kredytów frankowych. Chodzi o flankę - termin sojuszniczej nowomowy. W czasie napaści na Irak były to "zobowiązania sojusznicze" a teraz jest "flanka". Każdy czas ma swój bon mot. Dalej mamy:
Polski minister mówił też, że zachęcał Trumpa do przyjazdu argumentami dot. wydawaniem przez Polskę 2 proc. PKB na budżet wojskowy, „więc spełnia te życzenia NATO-wskie i amerykańskiego prezydenta”.
Ciekawe, że u kosmopolitów z PiS nie ma nawet chęci ściemniania, że te 2% to wynik wewnętrznych kalkulacji strategicznych. Trzeba się pochwalić spełnianiem cudzych życzeń.
 

bombardier

Well-Known Member
1 382
5 914
Dosyć istotna sprawa, wbrew pozorom.

Ziobro w sprawie wyroku drukarza, który odmówił wydruku plakatów Fundacji LGBT

Czekam na uzasadnienie, kiedy ono zostanie sporządzone, na pewno skieruję kasację do Sądu Najwyższego. Uważam ten wyrok za błędny, naruszający konstytucyjną zasadę wolności sumienia – mówił na antenie radiowej „Jedynki” prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Adam J. obwiniony został za to, że umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmówił wykonania świadczenia na rzecz Fundacji LGBT Business Forum w Warszawie. W opinii sądu pierwszej instancji, odpowiedzialności na podstawie art. 138 Kodeksu Wykroczeń podlega każdy przedsiębiorca, który oferując usługi odmówi zawarcia umowy z osobą czy innym podmiotem, który chce z tych usług skorzystać. Sąd stwierdził, że Adam J. był obowiązany do świadczenia usługi, pomimo niezawarcia z Fundacją LGBT Business Forum w Warszawie stosownej umowy na wykonanie tzw. roll-upu. Wyrokiem z dnia 31 marca 2017 r. Sąd Rejonowy dla Łodzi- Widzewa uznał drukarza winnym popełnienia zarzucanego mu wykroczenia.


– Nie może być tak, że zmusza się ludzi do wykonywania czynności, które są w sposób jaskrawy sprzeczne z ich wewnętrznymi przekonaniami – ocenił Ziobro. - To jest fundamentalna zasada wolności, ja stoję po stronie wolności – dodał. Prowadzący zwrócił uwagę, że Sąd Najwyższy był przez Ziobrę wielokrotnie krytykowany. - Wierzy pan w tej sprawie w Sąd Najwyższy? - zapytał dziennikarz. - Będę podejmował wszystkie przewidziane w prawie działania - odpowiedział minister sprawiedliwości.


– Chodzi mi o to, żeby środowiska homoseksualne nie wymuszały pod pretekstem homofobii angażowania się w ich ideologiczne pomysły przez ludzi, którzy się z nimi stanowczo nie zgadzają – mówił Ziobro. – Nie pozwolę nikomu krzywdzić homoseksualistów, którzy wykonują profesjonalnie, uczciwie swoją pracę – dodał. – Czym innym jest ochrona osób z uwagi na uprzedzenia co do życia prywatnego, czym innym jest narzucenie prywatnych przekonań siłą, przemocą państwa. Polska musi być tu państwem wolności. Przecież również środowiska homoseksualnie nie chciałyby być zmuszane do drukowania w swoich drukarniach pozycji, które krytykują ich poglądy czy określają homoseksualizm jako chorobę. Jest wolność i tę wolność szanujmy – powiedział minister Ziobro.


Apelacja Ordo Iuris

Broniący mężczyzny prawnicy Instytutu Ordo Iuris, złożyli apelację. Podnoszą w niej kwestię błędnej interpretacji art. 138 Kodeksu Wykroczeń przez sąd pierwszej instancji. Według Sądu w polskim porządku prawnym obowiązek świadczenia usługi obowiązuje już od momentu oferowania świadczenia, przez co przedsiębiorca nie może odrzucić świadczenia.


Interpretacja przez Sąd przepisu 138 KW nie przystaje zupełnie do wolnorynkowej rzeczywistości. Co niezwykle istotne, wyrok oparty na niej niesie zagrożenia dla przedsiębiorców i ogranicza gwarantowaną Konstytucją wolność prowadzenia działalności gospodarczej wraz z jej fundamentem – swobodą kontraktowania, w którą wpisana jest możliwość wyboru kontrahenta – powiedział mec. Bartosz Lewandowski, obrońca Adama J.
https://dorzeczy.pl/kraj/32653/Ziob...y-odmowil-wydruku-plakatow-Fundacji-LGBT.html
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 692
7 560


Książka "Macierewicz i jego tajemnice" jedzie już do księgarni i saloników prasowych w całej Polsce.
Książka opisuje powiązania Antoniego Macierewicza z rosyjską mafią i rosyjskimi służbami.
Przygotowywałem tę publikację przez 18 miesięcy.
Zawarłem w niej nowe informacje - dotąd niepublikowane i ukryte lub rozproszone i przemilczane.
Zamieściłem w niej kilkaset przypisów i innych odniesień do źródeł.
Jest też pięć ilustracji o dość szczególnym charakterze...
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 647

Mam mieszane uczucia jak oglądam takie filmy. Z jednej strony fajnie, że stawiają się UE. Ale z drugiej ludzie za granicą jak to oglądają to mają mylne wrażenie, że jak mają rozum w jednej kwestii(PiS), to i w innych jest podobnie.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 647
Który dokładnie argument?
A przyjąć to może i można było. Pytanie, czy rzeczywiście uciekliby do Niemiec, czy w części rozeszli się po Polsce? I czy to by nie było tak, że najpierw 7 tys., a potem 20 tys., a potem kolejne 50 tys.
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 772
13 242
I czy to by nie było tak, że najpierw 7 tys., a potem 20 tys., a potem kolejne 50 tys.
Ten, że to Polska podpisała. Poważne państwo wywiązuje się z umów.
A porozumienie było tylko na te 7. Następnych już można było nie podpisać.


http://natemat.pl/154243,parafia-pr...smy-im-mieszkanie-i-oferte-pracy-to-niepojete

Parafia Najświętszego Serca Jezusa w Śremie kilka tygodni temu przyjęła rodzinę chrześcijańskich uchodźców z Syrii. Proboszcz postarał się o mieszkanie na nowym osiedlu, wyżywienie, szkołę dla dzieci, a także oferty pracy dla dorosłych. Niestety – Syryjczycy w ostatnią niedzielę pod osłoną nocy wyjechali do Niemiec. – Bez słowa. A daliśmy im tyle pomocy.... Teraz mamy nauczkę na przyszłość – mówi naTemat ksiądz proboszcz Ryszard Adamczak.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 894
Poważne państwo wywiązuje się z umów.
Poważne państwo realizuje swoją politykę. Gdyby USA wywiązywały się z umów z Indianami, to byłyby dziś zapyziałą prowincją, której nikt nie traktuje poważnie. Michalkiewicz w swoich felietonach lubi posługiwać się terminem "państwo poważne" co oznacza przebiegłe, silne i skurwysyńskie.

Natomiast jako obywatel mam gdzieś umowy podpisane w moim imieniu przez jakiegoś zdradzieckiego śmiecia z imperium które za swój cel postawiło sobie zniszczenie mnie na różne subtelne sposoby, tj.
  • zagwarantowanie, że moi potomkowie będą spłacać odsetki od zaciągniętych przez państwo kredytów
  • ubogacenie mojej społeczności mentami z Afryki i zmuszenie mnie do szukania enklaw w moim - kurwa - własnym kraju.
  • w długiej perspektywie narażenie, że moi odlegli potomkowie dopuszczą się zoofilii i spłodzą metysów z rasami których średnie IQ nadaje się do pasania krów.
W poważnym kraju Kopacz zostałaby po prostu powieszona po sprawiedliwym procesie, a kraj opuściłby Unię do czasu aż komisarze ludowi ochłoną.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 894
Ruszyła budowa fabryki Mercedesa współfinansowana przez podatników

Niemiecki koncern zapowiadał, iż w jego fabryce silników zatrudnienie znajdzie około 500 osób, a to oznacza, że polski podatnik zapłaci blisko 162 tys. złotych za każde stworzone miejsce pracy. Jednocześnie pieniądze te najprawdopodobniej się nie zwrócą, bowiem montownia jest budowana na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która zwalnia szczególnie zagraniczne przedsiębiorstwa z większości obowiązujących w Polsce podatków.
zauważyłem, że pisiorki jarają się "miejscami pracy". Proponuję po prostu zapłacić każdemu z tych 500 pracowników 162000+ i cześć. he he.
Przy okazji wychodzi "germanofobiczna" twarz PiS. Mieli podliczać za II Wojnę a futrują RFN dotacjami. tymczasem w niemieckich gazetach i tak polaczków obsrają jako darmozjadów. Polaki robaki kuhva - jak mawiał genialny testo zaszczuty przez autystycznych cebularzy.
Przy okazji dodam, że podobny manewr Niemcy zrobili w Rosji. Tam też wybudowali fabryki i też dostali dotacje. Tak, te "mocarstwo" robi laskę Niemcom nie gorzej niż III RP.

info o tej dotacji widziałem pierwszy raz na Podziemna TV. Tam jakiś troll pisowski jechał po gościu za szarganie dobra partii która chce naszego dobra.
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 772
13 242
info o tej dotacji widziałem pierwszy raz na Podziemna TV. Tam jakiś troll pisowski jechał po gościu za szarganie dobra partii która chce naszego dobra.
Nihil novi

(2004, Wyborcza)
Nie będziemy mieli pierwszej w Europie fabryki aut tej koreańskiej firmy. Hyundai to już trzeci koncern motoryzacyjny, który ominął Polskę w czasach rządów SLD. Dlaczego wolał Słowację - tego nie wiadomo

We wtorek rano w Seulu Hyundai oficjalnie ogłosił, że swoją pierwszą fabrykę aut w Europie wybuduje na Słowacji, odrzucając ofertę Polski.

Budowa zakładów w mieście Żylina zacznie się już w pierwszej połowie tego roku i pochłonie 700 mln euro. Od 2007 r. w fabryce będzie produkowanych do 200 tys. mało- i średniolitrażowych aut rocznie; zakład zatrudniać ma wtedy 2,4 tys. osób. Wcześniej zapowiadano, że cała koreańska inwestycja będzie miała wartość 1,1 mld euro, da pracę 3,5-4 tys. osób, a produkować będzie do 300 tys. małolitrażowych samochodów rocznie. O produkcji większych pojazdów nie wspominano.

O koreańską inwestycję Polska i Słowacja rywalizowały od listopada zeszłego roku. Wcześniej z konkurencji odpadły Czechy i Węgry. "Polska zaoferowała naprawdę dobre warunki, ale naszym priorytetem były niskie koszty" - powiedział agencji AFP anonimowy przedstawiciel należącej do Hyundai firmy Kia, która będzie realizować inwestycję. Według AFP miał na myśli niższe wynagrodzenia i lepsze warunki pracy na Słowacji.

W połowie lutego przedstawiciele Hyundaia mówili zaś, że wybiorą ten kraj, który ma większy potencjał rozwoju gospodarczego, nie kierując się tylko niższymi kosztami robocizny. Nie wiadomo zatem, czy związany kapitałowo z niemieckim DaimlerChryslerem koreański koncern zmienił priorytety, czy też zdaniem Koreańczyków Słowacja ma większy od Polski potencjał rozwoju.

(2016, materiały prasowe Kia)
TO JUŻ 10 LAT EUROPEJSKIEJ PRODUKCJI KIA MOTORS NA SŁOWACJI  • Ponad 2,5 mln pojazdów i 3,8 mln silników wyprodukowanych w Europie
  • Wartość inwestycji z zakładzie produkcyjnym Kia Żylina wynosi 1,7 mld €
  • Ponad 20.000 nowych miejsc pracy w fabryce na Słowacji i sieci poddostawców.
Kia Motors obchodzi 10 rocznicę rozpoczęcia produkcji w Europie. Od 7 grudnia 2006, dnia oficjalnego początku europejskiej produkcji seryjnej, z linii montażowych Kia Motors Slovakia w mieście Żylina zjechało już ponad 2,5 mln pojazdów oraz 3,8 mln jednostek napędowych.Od czasu swego przybycia na Słowację, firma Kia Motors zainwestowała już ponad 1,7 mld € (Euro), tworząc co najmniej 20.000 nowych miejsc pracy w samym zakładzie produkcyjnym i wśród 40 najważniejszych dostawców. Działająca na co dzień w systemie trzyzmianowym Kia Motors Slovakia zatrudnia bezpośrednio ok. 3800 osób wytwarzających gamę modelową Kia cee’d, Sportage i Venga z przeznaczeniem na eksport do 95 krajów całego świata – obok rynku lokalnego. Samochody z kierownicą po prawej stronie (RHD) stanowią 14% produkcji zakładu Żylina – a na drogach Słowacji porusza się już niemal 40.000 pojazdów pochodzących z jedynej europejskiej fabryki samochodów Kia.
 
Do góry Bottom