Ron Paul

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
nic się nie stało. Ron jest kojarzony z partią republikanów i działa w jej ramach, i w oparciu o nią. To tylko kolejny przykład świadczący o tym że ludzie z wewnątrz systemu, nie zmienią go. W polsce nie zrobi tego JKM i NP/ UPR a w USA Ron Paul.

Jeśli natomiast chodzi o darczyńców i wolontariuszy, sprawa wygląda inaczej. Ludzie włożyli często masę kasy, którą mogli przeznaczyć np na budowę domu dla swojego dziecka albo na pomoc dla biednych -ten facet ich oszukał i czują się przez niego oszukani. Podobnie sprawa ma się z wolnontariuszami, tracili swój cenny czas i pieniądze, a nawet mieli niezbyt miłe problemy z policją. Mogą więc mieć pretensje i chyba będą mieli.
Inni znowu, którzy go wspierali, stracili na reputacji.
 

crack

Active Member
784
110
http://www.youtube.com/watch?v=mGfcS6NkiAY


Cyberius przecież Ron Paul nie udzielił póki co poparcia Romneyowi i wątpię, żeby tak się stało, gdyż wypowiadał się na ten temat bardzo często w wywiadach. Była rozmowa na temat jego i innych republikańskich kandydatów i mówił, że pozostali kandydaci republikańscy niewiele się od siebie różnią i nie może poprzeć kogoś kto nie zgadza się z prawie żadnym jego postulatem a na pytanie w jednym z wywiadów kto z kandydatów ma poglądy najbliższe niemu (w domyśle dziennikarza - republikańskich kandydatów) po chwili namysłu odpowiedział ironicznie i ze śmiechem "Gary Johnson".
A Rand Paul nigdy nie był libertarianinem.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
crack napisał:
http://www.youtube.com/watch?v=mGfcS6NkiAY


Cyberius przecież Ron Paul nie udzielił póki co poparcia Romneyowi i wątpię, żeby tak się stało, gdyż wypowiadał się na ten temat bardzo często w wywiadach.

Więc na razie powstrzymuje się z opiniami, wyżej w poprzednim komentarzu napisałem:
nic się nie stało. Ron jest kojarzony z partią republikanów i działa w jej ramach, i w oparciu o nią.

Jednak faktem jest że wielu ludzi którzy wspierali Rona czuje się oszukanych

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fhGVmHBZH14[/video]


[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mGfcS6NkiAY&[/video]

"Lew Rockwell stwierdził że w kampanii Paula nigdy nie chodziło o zwycięstwo. Ciekawe co na to miliony jego zwolenników i darczyńców? radtrap.wordpress.com/2012/06/11/zdrajcy-ron-i-rand-paul/
 

Peterus

New Member
75
4
Heh musiałem tu na forum wejść, żeby zobaczyć czy wolnościowcy się tym interesują w Polsce.
IMO Rand przekonał ojca do tego, że to jest niewielki koszt a bardzo pomoże jemu. Ale to jest fatalny pomysł, ponieważ w kongresie itd nie ma szans nigdy na żadne "libertariańskie skrzydło", które miałoby dookoła Randa wyrosnąć. Jak już to zrobią pro-rynkową grupkę w stylu piąta woda po kisielu niby libertariańskim. Zresztą żeby się rozwijać będą musieli się korumpować... aktywizm mógł wypchać do przodu kilka osób, ale dla n kongressmanów po prostu zabraknie z tego pieniędzy. Taki ma być endgame dla lat aktywizmu? Przekonać partię republikańską, żeby troszkę zmieniła kierunek? Troszkę spowolnić katastrofę?

Zresztą, nawet gdyby RP wygrał te wybory, nawet gdyby miał jakimś cudem większość w Kongresie na zawołanie to i tak by nie zawrócił Statyzmu. Rozmontowywanie państwa, które kasuje 43% pkb musiałoby trwać kilka pokoleń, żeby nie było ogromnych strajków i rozwały. Jakby próbował od razu np departament edukacji rozwiązać to związki zawdowe nauczycieli poszłyby na całość. Krew na ulicach aż by się z tego wycofał. Niezła trauma była po 3000 zabitych w zamachu, co by się działo gdyby 3000 osób zginęły w zamieszkach?

Wielu ludziom, którzy go wspierali nieźla zabił ćwieka w ten sposób. Ale może to i na dobre wyjdzie, jeżeli uznają, że kompromisy są tutaj nie dopuszczalne i po prostu zostaną przy idei która za nim stała a nie za jego synem...
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
"Wednesday the 25th of July is the day that libertarian Congressman Ron Paul’s political legacy will be written, as the House votes on his bill to audit the Federal Reserve.
In order to pass, the Federal Reserve Transparency Act, H.R. 459, needs two-thirds of the House to vote in favor. That equates to around 292 votes.
Last month, a bipartisan vote in the House Oversight Committee was almost completely unanimous in approving the bill, advancing it to the House floor.
http://www.infowars.com/ron-pauls-political-legacy-will-be-decided-today/
 
D

Deleted member 427

Guest
Wszystko fajnie, ale:

FED to prywatny bank, zarządzany przez władzę federalną

a zatem prywatny czy zarządzany przez władze federalną?
 
A

Aeger

Guest
Tak stoi w literaturze. FED jest bankiem prywatnym, sterowanym poprzez władzę federalną. Gdy o nim przeczytałem, to popukałem się w głowę. Poziom absurdu przebił Marka Grabie ze Spadkobierców (Dr. Dreyfus).

Wbrew nazwie sugerującej iż jest to organ federalny, jest to prywatny bank, zarządzany przez organy władzy federalnej.
 
G

grudge

Guest
W aktualnym (23-29 sierpnia) "Uważam Rze" jest wywiad z Ron'em Paul'em. Opowiada o wyborach prezydenckich i rozwoju libertarianizmu w USA.
 
A

Aeger

Guest
Grudge z przyszłości? Ty masz już u siebie sierpień.... :D

Już mam tą gazetkę i czytam. Pierwsze pytanie z grubej rury.\

"Liberałowie (Demokraci) wydają publiczne pieniądze, bo wydaje się im, że w ten sposób, będą mogli tworzyć nowe miejsca pracy. Konserwatyści mówią z kolei - będziemy budowali bomby i samoloty bezzałogowe, dzięki czemu każdy będzie żyć dostatnio. Ale to jest błąd w rozumowaniu.'
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 411
4 438
Taaa, czytałem. URze zdaży się czasem taki wyskok, a to wywiad z Korwinem, tutaj z Paulem, czasem któryś stały publicysta (Ziemkiewicz...) sypnie czymś, co można uznać za zgodne z ideałami wolnościowymi. Ale zaraz później sflekują "neoliberalne wymysły" i czar pryska. Byłem ciekaw gazetki Wprost Przeciwnie (czy jak ona tam się miała zwać), no ale ktoś zyebał i wyszły te dwa numery...

Mimo wszystko dobrze, że ten wywiad się pojawił, mainstream jak na razie onanizuje się wizytą Romneya. Nawet Wałęsa stwierdził, że Mitt bardzo mu odpowiada, bo jest do niego podobny :D
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 411
4 438
Przepraszam za off-top, nie mogę się powstrzymać:
- Mogę sympatyzować, prawdopodobnie będę, dlatego że z tego, co się dowiedziałem z tej rozmowy bardzo mi odpowiada, ale jeszcze to za mało. Trzeba jeszcze parę rzeczy zobaczyć, jak będzie je rozwiązywał - powiedział o Romneyu Wałęsa.
Ten to ma gadane! Na początku lat 90. jak Wałęsa coś mówił w TV to jednocześnie spiker go tłumaczył na polski, może trzeba powrócić do tego zwyczaju ;)
 
A

Aeger

Guest
Co Wałęsa myśli o Romney'u?

a. (bardzo mi odpowiada)
b. (prawdopodobnie będę [sympatyzować])
c. (mogę sympatyzować)
d. (trzeba jeszcze parę rzeczy zobaczyć)
e. (jeszcze to za mało)

A to wszystko w jednym zdaniu! Tłumacze mają ciężki orzech do zgryzienia...
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Nawet Wałęsa stwierdził, że Mitt bardzo mu odpowiada, bo jest do niego podobny :D
[/quote]
chodziło mu o dzieci -Rom ma piątkę

a. (bardzo mi odpowiada)
b. (prawdopodobnie będę [sympatyzować])
d. (trzeba jeszcze parę rzeczy zobaczyć)
e. (jeszcze to za mało)

A to wszystko w jednym zdaniu!.

bo trzeba to wziąść na logikię:) [a] są za wysłaniem mięsa do iranu, ale że przez dwadzieścia lat dawali du... za darmo to mają moralnego kaca [d i e] i chcą się przynajmniej dla formalności potargować -choć i tak wiadomo że dadzą znowu dupy za darmo. Bo przecież i tak nic za to nie dostaną.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 411
4 438
Wiem, że chodziło o liczbę dzieci (i nawet posiadanie żony), ale to wciąż niedorzeczne.
Pytany przez dziennikarzy, czy rozmawiał z Romneyem o zniesieniu wiz dla Polaków podróżujących do USA oraz o budowie tarczy antyrakietowej w Polsce powiedział: "Nie, to były za niskie tematy".
Myślę, że najpodlejsze stanowisko, które łaskawie zgodziłby się piastować słynny elektryk to Prezydent Świata.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Już oficjalnie wiadomo dlaczego Ron Paul został udupiony:
Korwin-Mikke.pl ➟ Żydzi nie chcą uhonorowania Rona Paula

Aj waj napisał:
To jest bardzo niepokojące dla tak wielu Amerykanów, zwłaszcza amerykańskich Żydów, widzieć, że Partia Republikańska będzie honorować antyizraelskiego kongresmena Rona Paula na swojej konwencji, ale nie jest to zbyt zaskakujące - powiedział w oświadczeniu p. Dawid Harris, prezes i dyrektor generalny Krajowej Żydowskiej Rady Demokratycznej.

Tak coś czuję, że syjoniści i USmańska żydokomuna sprowokują jakiś holokauścik na żydach. Albo powrócą czasy sprzed pół wieku, że w dobrym hotelu i dobrej restauracji żyda nie ugoszczą. Wracając do wyborów, to przez honorowanie na konwencji Rona Paula, ten będzie miał związane ręce i nie będzie mógł poprzeć Gary'ego Johnson'a. Ale Sara Palin, która ma i tak "wszędzie przechlapane" (komuchy i etatystyczne popaprańce nie lubią utalentowanych i urodziwych) będzie mogła przekonać wielu z Tea Party, by ci poparli Gary'ego Johnson'a.
 
Do góry Bottom