Reklama zewnętrzna/ład przestrzenny a inicjowanie agresji

  • Thread starter Deleted member 427
  • Rozpoczęty

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 888
22 114
W sumie nieważne, czy infrastruktura 5G zabija ptaki i ludzi, ale na pewno szpeci otoczenie.


Pół biedy, kiedy coś takiego ląduje na i tak szpetnym socrealistycznym bloku.


Ale w bardziej zabytkowych miejscówkach wypadałoby to jakoś poukrywać. Niemcy mieli na to lifehacka:
 
Ostatnia edycja:

dzwonek polifoniczny

Active Member
116
103
Osiedla dla najuboższych, które stają się jeszcze gorszymi ogniskami przestępczości, wandalizmu i społecznego marazmu niż slumsy, które miały zastąpić.
Słyszeliście o Lunik IX?
Osiedle posiada bardzo niskie standardy życia: media takie jak gaz, elektryczność czy woda zostały odcięte, ponieważ Romowie nie płacili za ich użytkowanie[3]. Przez zalegające śmieci oraz palenie w piecach czym popadnie, również standardy zdrowotne są niskie, a choroby takie jak biegunka, świerzb, wszawica, zapalenie wątroby i zapalenie opon mózgowych są powszechne. Bezrobocie na osiedlu jest bliskie 100%[3]. Na obszarze osiedla istnieje jedna szkoła i jedno przedszkole[2].

Luník IX obsługiwany jest przez linię autobusową numer 11, która zatrzymuje się tylko na wybranych przystankach autobusowych. Wejście na pokład autobusu jest dozwolone tylko przez drzwi frontowe. Z powodu częstych ataków agresywnych mieszkańców, kierowcy autobusów jeżdżący na linii otrzymują dodatkowe bonusy pieniężne za ryzyko w pracy[4].
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 888
22 114
Waldemar Deska dowalił z grubej rury:

Ład Przestrzenny = Eugenika! Mają wspólny fundament, wspólny fundament rasizmów, dyskryminacji, nierównego traktowania, niesłusznych uprzywilejowań – tu dotyczy grup uprzywilejowanych: architektów, inżynierów, prawników i usłużnych biurokratów. (Inne wartościowe elementy Ładu Przestrzennego, infrastruktura, urbanistyka, przeznaczenie gruntów to tylko margines nie mający w tym równaniu zastosowania).

Przypomnę. Eugenika to ideologia czystości. „Ład Przestrzenny” to idea ładności.

W imię eugeniki najpierw nie dopuszczano do narodzin dzieci z wadą, zezowatych, niedosłyszących, brzydkich, potem zaczęto je likwidować, najpierw ułomnych, potem homoseksualistów, Cyganów, na końcu Żydów.

W imię ładu przestrzennego najpierw się nie dopuszcza, potem likwiduje domy, domy w których mieszkają ludzie. Różnica pomiędzy eugeniką a „Ładem Przestrzennym” jest mikroskopijna. Tam likwidowano brzydoty biologiczne człowieka, tutaj likwiduje się „brzydoty” stanowiące Godność człowieka – domy mieszkalne. Domy rodzinne. Tam i tu najpierw zapobiegano (generalna prewencja) potem likwidowano (bezwzględny obowiązek pozwolenia na budowę i bezwzględny nakaz rozbiórki).

Zwolenników tego przepisu argumentującym: zaostrzyć przepisy bo nie chcemy „Gargameli” zapytam, jak byście się czuli, gdy Wasza Córeczka urodziła się z wadą, z zezem, z wargą… a inni domagaliby się…

Otrząśnijcie się. Piękno czy Ładność to też wartości ale nie kosztem krzywd, niesprawiedliwości, przymusu.


[link]
Kurde, kiedyś to było... Od razu stawiało się urbanistów każących rozebrać szopę Waldka Deski obok nazioli z Lebensbornu. Nie było przebacz na libnecie. :)

Swoją drogą, przypomniała mi się dawna wrzutka Ziemkiewicza z jego "Polactwa", wyglądająca na jakąś urbanistyczną teorię spiskową o PRLu.

Zrzut ekranu z 2020-09-19 21-03-35.png

Czy istnieje dowód na to, że kliny napowietrzające miały jakiekolwiek zastosowania przydatne do mitygacji skutków uderzenia atomowego na miasto, czy to efekt sławetnego researchu ziemkiewiczowskiego?

Nie rozumiem za bardzo, na czym miałaby polegać fałszywość "przepływu w stronę odwrotną". W sumie, co za różnica, w którą stronę wentylacja wentyluje? Grunt, że jest przewiew w którąkolwiek ze stron, żeby to spełniało swoje zadanie, nie?
 
Do góry Bottom