Przywitaj się! :)

Ezechiel

New Member
7
32
Jakby ktoś nie wiedział, to sam Ojciec Założyciel libnetu, więc ustawiać się w kolejce do całowania sygnetu :)
Tylko dlaczego tosia usuwa konta zasłużonych użytkowników libnetu? (bądź takich co kiedyś byli bardzo aktywni)
Rozumiem usuwanie martwych kont z 0 albo niewielką ilością postów, ale nie stałych bywalców. :)
 

sefore

New Member
14
26
Cześć jestem studentem prawa i trenuje crossfit[emoji38]
A tak zupełnie serio,najprawdopodobniej mam z was wszystkich najmniej liberalne poglądy jednak bardzo podobają mi się tutejsze dyskusje więc postanowiłem założyć tutaj konto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Cześć jestem studentem prawa i trenuje crossfit[emoji38]
A tak zupełnie serio,najprawdopodobniej mam z was wszystkich najmniej liberalne poglądy jednak bardzo podobają mi się tutejsze dyskusje więc postanowiłem założyć tutaj konto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może od razu daj się zaszufladkować i napisz jakim typem komucha jesteś:
-katokomuch,
-nacjokomuch (zwany również nacjozjebem),
-ekokomuch,
...
 

sefore

New Member
14
26
Może od razu daj się zaszufladkować i napisz jakim typem komucha jesteś:
-katokomuch,
-nacjokomuch (zwany również nacjozjebem),
-ekokomuch,
...

Z Twojej rozpiski wychodzi ze nacjozjebem(jeśli nacjozjeby według Twojej definicji chcą oddzielenia kościoła od państwa).Jestem za sporym liberalizmem w gospodarce,jednak jeśli chodzi o szeroko rozumiany światopogląd to jestem bardziej konserwatystą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Z Twojej rozpiski wychodzi ze nacjozjebem(jeśli nacjozjeby według Twojej definicji chcą oddzielenia kościoła od państwa).Jestem za sporym liberalizmem w gospodarce,jednak jeśli chodzi o szeroko rozumiany światopogląd to jestem bardziej konserwatystą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A prywatnie to możesz być i siostrą miłosierdzia. Libertarianizm jest stosunkiem do innych, nie do siebie. Większość tu też prywatnie jest konserwatywna, ale nie mają potrzeby narzucania tego konserwatyzmu innym siłą.
 

sefore

New Member
14
26
A prywatnie to możesz być i siostrą miłosierdzia. Libertarianizm jest stosunkiem do innych, nie do siebie. Większość tu też prywatnie jest konserwatywna, ale nie mają potrzeby narzucania tego konserwatyzmu innym siłą.

A gdzie ja napisałem,że chce narzucić komuś moje poglądy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
U

ultimate

Guest
images

:D
 

sefore

New Member
14
26
Napisałeś, że jesteś nacjozjebem. Nacjozjeb poświęca wolność innych dla kolektywnej idei państwa lub narodu.

Napisałem też,że jestem za rozdziałem kościoła od państwa co nie występuje w nacjonaliźmie.Dostałem 3 szufladki do wyboru,wybrałem tą do której mi najbliżej.To nie oznacza,że jestem w 100% w którejkolwiek z nich


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Napisałem też,że jestem za rozdziałem kościoła od państwa co nie występuje w nacjonaliźmie.Dostałem 3 szufladki do wyboru,wybrałem tą do której mi najbliżej.To nie oznacza,że jestem w 100% w którejkolwiek z nich


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dostałeś trzy-kropek jako jedną z alternatyw, ale wolałeś wtłoczyć się w przygotowane szufladki. Nacjonalizm, nie musi mieć konotacji stricte religijnych. Naród jest pierwszą świętością nacjonalizmu. Socjalistyczny nacjonalizm niemiecki, nie sprzyjał żadnemu z kościołów. Opisz gdzie dopuszczasz interwencję społeczeństwa, państwa, a my otworzymy ci oczy...
 
Ostatnia edycja:

sefore

New Member
14
26
Dostałeś trzy-kropek jako jedną z alternatyw, ale wolałeś wtłoczyć się w przygotowane szufladki. Nacjonalizm, nie musi mieć konotacji stricte religijnych. Naród jest pierwszą świętością nacjonalizmu. Socjalistyczny nacjonalizm niemiecki, nie sprzyjał żadnemu z kościołów. Opisz gdzie dopuszczasz interwencję społeczeństwa, państwa, a my otworzymy ci oczy...

Zalożyłem ,że 3 kropek to Twoja reakcja na mój post,a nie alternatywa.
Naród jest 1 świętością jednak brany też jest pod uwagę los
ogółu społeczeństwa(np.praca u podstaw,praca organiczna).
Narodowysocjalizm to była hybryda,w której mieszały się takie ideologie
jak nacjonalizm,komunizm(laicyzacja społeczeństwa,bardzo podobne teksty i plakaty propagandowe) czy też szowinizm-nienawiść do innych krajów/ras z przekonaniem o swojej wielkości.
Uważam,że państwo powinno zapewnić
obywatelowi bezpieczeństwo poprzez
odpowiedni i prosty system prawny,dostęp do broni,militarne zabezpieczenie granic,możliwość(a nie obowiązek)odkładania pieniędzy na emeryture do państwa,zabezpieczenia strategicznych sektorów gospodarki takiego jak przemysł energetyczny(z racji ważności tego przemysłu uważam że powinien być państwowy).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Zalożyłem ,że 3 kropek to Twoja reakcja na mój post,a nie alternatywa.
Naród jest 1 świętością jednak brany też jest pod uwagę los
ogółu społeczeństwa(np.praca u podstaw,praca organiczna).
Narodowysocjalizm to była hybryda,w której mieszały się takie ideologie
jak nacjonalizm,komunizm(laicyzacja społeczeństwa,bardzo podobne teksty i plakaty propagandowe) czy też szowinizm-nienawiść do innych krajów/ras z przekonaniem o swojej wielkości.
Uważam,że państwo powinno zapewnić
obywatelowi bezpieczeństwo poprzez
odpowiedni i prosty system prawny,dostęp do broni,militarne zabezpieczenie granic,możliwość(a nie obowiązek)odkładania pieniędzy na emeryture do państwa,zabezpieczenia strategicznych sektorów gospodarki takiego jak przemysł energetyczny(z racji ważności tego przemysłu uważam że powinien być państwowy).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
System prawny nie zapewnia bezpieczeństwa, dostęp ? możliwość? Nie rozumiem... subsydia? Pod strategiczne sektory gospodarki można podpiąć każde pojęcie. Czemu to nie miałoby być rolnictwo? W końcu bez niego umrzemy z głodu, albo przemysł samochodowy? Co z piekarniami, młynami i szewcami? Czemu to inicjatywa prywatna jest "strategicznie" gorsza? W PL mamy 34 elektrownie konwencjonalne (wodne/węglowe). Co raz większą możliwość budowania prywatnych elektrowni przez pojedyncze gospodarstwa. Nie rozumiem problemu? Rosjanie wykupią? :D
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Zalożyłem ,że 3 kropek to Twoja reakcja na mój post,a nie alternatywa.
Naród jest 1 świętością jednak brany też jest pod uwagę los
ogółu społeczeństwa(np.praca u podstaw,praca organiczna).

Nie jest. Swietoscia jest wolnosc wynikajaca z wlasnosci. Reszta to nadbudowa.

Uważam,że państwo powinno zapewnić obywatelowi bezpieczeństwo poprzez odpowiedni i prosty system prawny,

Taki system to byl tylko w spoleczenstwach przed panstwowych (np. "barbarzyncy" z Irlandii, Islandii, Slowianie przed podbojem Piastowskich zbirow, zlodzei i gwalcicieli).

dstęp do broni,

Panstwo zapewnia brak dostepu do broni. A pozwala ja miec tylko pacholkom rezimu. W przeszlosci byli to wojowie, potem szlachta, a obecnie policja, zolnierze, politycy i ich ochrona.

militarne zabezpieczenie granic,

Kalasz i opancerzony woz na poczatek, a w razie czego kasiora na wynajecie najemnikow lepiej sie sprawdza niz poleganie na pomocy mafii.

możliwość(a nie obowiązek)odkładania pieniędzy na emeryture do państwa,

A po co? Nie ma prywatnych ubezpieczycieli? A rozumiem! Chcesz miec pewnosc, ze ubezpieczyciel nie padnie bo bedzie zawsze mogl "legalnie" ograbic twoich sasiadow i wyplacic ci emeryturke. No super.

zabezpieczenia strategicznych sektorów gospodarki takiego jak przemysł energetyczny(z racji ważności tego przemysłu uważam że powinien być państwowy).

Enegetyka jest zbyt wazna aby zostawiac ja w rekach politykow.

BTW, nie odpowiedziales sobie jeszcze na czym polega roznica miedzy panstwem a przedsiebiorstwem prywatnym. Otoz prywaciarz i polityk darzy do tego samego: wzbogacenia sie jak najszybciej i jak najnizszym kosztem. Roznica jest "tylko" taka, ze prywaciarz zazwyczaj musi ciezko pracowac aby sprzedac swoje uslugi lub towary, a panstwo uzyskuje majatek za pomoca przemocy i grabiezy. Wiec jesli wybierasz to drugie to albo jestes zlym czlowiekiem albo ignorantem.
 

sefore

New Member
14
26
System prawny nie zapewnia bezpieczeństwa, dostęp ? możliwość? Nie rozumiem... subsydia? Pod strategiczne sektory gospodarki można podpiąć każde pojęcie. Czemu to nie miałoby być rolnictwo? W końcu bez niego umrzemy z głodu, albo przemysł samochodowy? Co z piekarniami, młynami i szewcami? Czemu to inicjatywa prywatna jest "strategicznie" gorsza? W PL mamy 34 elektrownie konwencjonalne (wodne/węglowe). Co raz większą możliwość budowania prywatnych elektrowni przez pojedyncze gospodarstwa. Nie rozumiem problemu? Rosjanie wykupią? :D

System prawny ma zapewnić bezpieczeństwo w skutek odpowiednich regulacji prawnych uniemożliwiających działanie krzywdzące dla jednostki.To ,że jest to trudne do spełnienia to inna sprawa.
Strategiczne sektory przemysłu to takie bez których nie ma szans żeby państwo istniało,bez energii w obecnym świecie nie przetrwasz.Inicjatywa prywatna nie jest gorsza jednak istnieje niebezpieczeństwo ,że fabryki zostaną wykupione przez przyszłego agresora.Rolnictwa całego nie wykupisz[emoji57]
I niech będzie możliwość,jednak państwo też powinno mieć swoje zasoby.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

sefore

New Member
14
26
Nie jest. Swietoscia jest wolnosc wynikajaca z wlasnosci. Reszta to nadbudowa.
S: WNacjonalizmie naród to najwyższa świętość nie własność.

Taki system to byl tylko w spoleczenstwach przed panstwowych (np. "barbarzyncy" z Irlandii, Islandii, Slowianie przed podbojem Piastowskich zbirow, zlodzei i gwalcicieli).



Panstwo zapewnia brak dostepu do broni. A pozwala ja miec tylko pacholkom rezimu. W przeszlosci byli to wojowie, potem szlachta, a obecnie policja, zolnierze, politycy i ich ochrona.

S:powinno zapewnić dostęp do broni,nie robi tego co jest błędem.


Kalasz i opancerzony woz na poczatek, a w razie czego kasiora na wynajecie najemnikow lepiej sie sprawdza niz poleganie na pomocy mafii.

S:Tarcze antyrakietową też wynajmiesz?


A po co? Nie ma prywatnych ubezpieczycieli? A rozumiem! Chcesz miec pewnosc, ze ubezpieczyciel nie padnie bo bedzie zawsze mogl "legalnie" ograbic twoich sasiadow i wyplacic ci emeryturke. No super.

S:Dlatego,że człowiek ma prawo do wyboru gdzie chce odkładać na emeryture.

Enegetyka jest zbyt wazna aby zostawiac ja w rekach politykow.

S:Izbyt ważna żeby ryzykować przejęcie jej przez obce państwo.

BTW, nie odpowiedziales sobie jeszcze na czym polega roznica miedzy panstwem a przedsiebiorstwem prywatnym. Otoz prywaciarz i polityk darzy do tego samego: wzbogacenia sie jak najszybciej i jak najnizszym kosztem. Roznica jest "tylko" taka, ze prywaciarz zazwyczaj musi ciezko pracowac aby sprzedac swoje uslugi lub towary, a panstwo uzyskuje majatek za pomoca przemocy i grabiezy. Wiec jesli wybierasz to drugie to albo jestes zlym czlowiekiem albo ignorantem.

Przepraszam za post pod postem ale pisząc z telefonu nie da się zacytować podwójnie,a tak będzie przynajmniej wiadomo do kogo pisze.
Edit:Odpowiedzi od razu pod Twoim fragmentem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry Bottom