Przydatne programy

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Chodzi o to, żeby czytać i za to nie płacić a nie żeby nie czytać.

Jako ze mam go gdzieś i tak czy inaczej nie zapłace za Piano, co on traci na tym tricku?
Co za różnica czy go czytam i nie płacę lub nie czytam i nie płacę?
Traciłby wtedy gdyby osoby skłonne płacić nie zrobiły tego bo mają rozszerzenia
W takim razie takie porady trzeba byłoby raczej wkleić na jakims ichnim forum
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
@up
Nie znam tego grammaly bo to jakieś zamknięte gówno, a ono mnie nie interesuje.
Ja mam gramatykę w jednym palcu, uczyłem się tego tłumacząc artykuły z angielskiej wikipedii... i używałem google translate jako słownika.

LibreOffice posiada na pewno tezaurus i sprawdzanie gramatyki.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Rozproszony komunikator wykorzystujący blockchain PyBitmessage od ostatniej wersji 0.6.2 nadaje się już do normalnego używania. Mamy w nim:
- wiadomości
- listy mailowe
- broadcasty
- chany anonimowe (otwarte bez cenzury lub zamknięte, wszystko zależy od tego czy używa się białych list czy czarnych)
Komunikator zapewnia zarówno anonimowość jak i prywatność. Może dodatkowo współpracować z siecią Tor. Wiadomości są trzymane w rozproszonej sieci, czyli na komputerach innych użytkowników do 28 dni. Posiada kryptografię deterministyczną, czyli możemy gadać z wielu lokalizacji pamiętając jedynie unikalne hasło z którego generowaliśmy adresy.
Ostatnia wersja jest już po polsku. Komunikator jest dostępny na Windows 32/64, Linux (Ubuntu, Debian, Fedora, openSUSE, Gentoo oraz Guix), OSX, FreeBSD i OpenBSD.
https://github.com/Bitmessage/PyBitmessage/releases/tag/v0.6.2
https://bitmessage.org/wiki/Main_Page

Tu jest porównanie do innych komunikatorów:
https://bitmessage.org/wiki/FAQ#How_does_Bitmessage_compare_to_other_messaging_methods

Zachęcam do popularyzacji.
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Korzystałem. Jest OK.
Z tego co widzę ten program nie instaluje syfu. W praktyce to aplikacja Webowa. "Natywny" dla Windowsa klient wygląda na jakiś prosty klient tej aplikacji Webowej, pewnie z wbudowanym jakimś silnikiem przeglądarki.

Rozproszony komunikator wykorzystujący blockchain PyBitmessage od ostatniej wersji 0.6.2 nadaje się już do normalnego używania. Mamy w nim:
- wiadomości
- listy mailowe
- broadcasty
- chany anonimowe (otwarte bez cenzury lub zamknięte, wszystko zależy od tego czy używa się białych list czy czarnych)
Komunikator zapewnia zarówno anonimowość jak i prywatność. Może dodatkowo współpracować z siecią Tor. Wiadomości są trzymane w rozproszonej sieci, czyli na komputerach innych użytkowników do 28 dni. Posiada kryptografię deterministyczną, czyli możemy gadać z wielu lokalizacji pamiętając jedynie unikalne hasło z którego generowaliśmy adresy.
Ostatnia wersja jest już po polsku. Komunikator jest dostępny na Windows 32/64, Linux (Ubuntu, Debian, Fedora, openSUSE, Gentoo oraz Guix), OSX, FreeBSD i OpenBSD.
https://github.com/Bitmessage/PyBitmessage/releases/tag/v0.6.2
https://bitmessage.org/wiki/Main_Page

Tu jest porównanie do innych komunikatorów:
https://bitmessage.org/wiki/FAQ#How_does_Bitmessage_compare_to_other_messaging_methods

Zachęcam do popularyzacji.
Warto podkreślać, że w praktyce ten komunikator bardziej konkuruje z emailem z GPG (oficjalna korespondencja, która nie musi być przesyłana błyskawicznie), niż z komunikatorami rozumianymi jako "Instant messaging" typu Gadu-Gadu, XMPP.
Czy możesz powiedzieć coś więcej jak on działa na Gnu/Linuksie i innych systemach FOSS? Kiedyś testowałem i było słabo. Jest napisany w Pythonie. Na Windowsa był kompilowany i dlatego wysyłanie wiadomości trwało tyle ile miało trwać, ale już na Gnu/Linuksie był wykonywany przez interpreter i dlatego wysyłanie wiadomości trwało jakiś rząd wielkości dłużej.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Jest napisany w Pythonie. Na Windowsa był kompilowany i dlatego wysyłanie wiadomości trwało tyle ile miało trwać, ale już na Gnu/Linuksie był wykonywany przez interpreter i dlatego wysyłanie wiadomości trwało jakiś rząd wielkości dłużej.
To akurat nie ma większego znaczenia. Kompilacja programu w Pythonie nie jest tożsama z kompilacją programu w C, C++, czy Pascalu. Ta kompilacja powoduje jedynie, że program jest "w jednej kupie", ale nadal jest wewnętrznie interpretowany. Natomiast jeśli idzie o port OpenBSD, to PoW jest napisane w C. Tylko że to niezbyt przyspiesza, bo nie ma większego znaczenia, czy biblioteka SSL jest wywoływana z Pythona czy z binarek C, a to na nią spada obciążenie.
Co do szybkości, to wpierw po uruchomieniu i wygenerowaniu tożsamości należy poczekać na synchronizację bloków (zakładka "Stan sieci"). Potem program chodzi lekko i w miarę szybko.

update
Ja ten program śledzę od początku i moim zdaniem od tej wersji, program ten nadaje się do użycia.
 
Ostatnia edycja:

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
To akurat nie ma większego znaczenia. Kompilacja programu w Pythonie nie jest tożsama z kompilacją programu w C, C++, czy Pascalu. Ta kompilacja powoduje jedynie, że program jest "w jednej kupie", ale nadal jest wewnętrznie interpretowany. Natomiast jeśli idzie o port OpenBSD, to PoW jest napisane w C. Tylko że to niezbyt przyspiesza, bo nie ma większego znaczenia, czy biblioteka SSL jest wywoływana z Pythona czy z binarek C, a to na nią spada obciążenie.
Co do szybkości, to wpierw po uruchomieniu i wygenerowaniu tożsamości należy poczekać na synchronizację bloków (zakładka "Stan sieci"). Potem program chodzi lekko i w miarę szybko.
W zasadzie to tylko się domyślam co mogło pójść nie tak i być może jestem w błędzie, bo nie znam Pythona. W każdym razie program wtedy (2,3 lata temu - nie pamiętam) nie działał poprawnie na Linuksie - Debianie albo Ubuntu, nie pamiętam.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
jakich addonow do przegladarek uzywacie?
u mnie na chrome
sessionbuddy -zeby zapisywac linki
full page screen capture -do robienia screenow jak masakruje lewaka
zenmate -vpn
avira browser safety -ostrzega mnie przed niebezpiecznymi stronami
ublock orgin - zeby nie bylo reklam
auto hd settings -zeby nie ustawiac za kazdym razem na yt ze hd chce
disconnect -zeby mnie nie szpiegowano
hover zoom -zeby po najechaniu kursorem miniaturke pokazywal sie pelny obrazek
tłumacz google -zaznaczasz tekst i automatycznie ci wyswietla jego tlumaczenie
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
większość aplikacji pythonowych instaluje się za pomocą pip...
Robiłem zgodnie z ówczesnymi instrukcjami na stronie, które kazały ściągnąć kod źródłowy i uruchomić w interpreterze Pythona. O ile programować w Pythonie nie umiem (pomimo tego zrobiłem kiedyś ze dwa proste, kilkulinijkowe skrypty w Pythonie na wyczucie i korzystając z przykładów), to jednak wiem jak uruchamiać takie programy. Program się uruchomił, nie wyrzucał błędów, ale po prostu czekałem kilkadziesiąt minut na wysłanie wiadomości.
W każdym razie w ciągu dni sprawdzę jak to działa teraz, ale na OpenBSD, bo nie mam Gnu/Linuksa od tych nawiedzonych Stallmanów.
 
Ostatnia edycja:

kompowiec

freetard
2 567
2 622
bo się na tym nie znam a instrukcja na stronie jest garbata...
Garb to Ci wyrósł na forum, te dwie metody są proste jak budowa cepa, nie ma innych opcji w przypadku apek pythonowych. pip to praktycznie to samo co apt-get :rolleyes:

Program się uruchomił, nie wyrzucał błędów, ale po prostu czekałem kilkadziesiąt minut na wysłanie wiadomości.
Z pythonem jest tak, że w kwestii szybkości jest on gdzieś pośrodku - odczuwalnie wolniejszy od c++ i szybszy od javy. Do tego dochodzą jeszcze framerworki jeśli się komuś czegoś nie chciało od nowa pisać.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Chciałem polecić fajny Windowsowy deinstalator - nie jest otwarty (takiego nie znalazłem, jak ktoś ma niech zarzuci)
- ale po kilku miesiącach używania jestem bardzo mile zaskoczony. Jest lekki, i usunie całkowicie wszelki syf powstały po nieudanej, zawieszonej albo niechcianej instalacji, łącznie z usunięciem wszelkich pozostałosci z rejestru.
Ku mojemu zaskoczeniu, gdy pewnego razu przypadkiem zainstalowałem jakiś malware toolbar dodany do softu ten program całkowicie go zdeinstalował, choć nie zrobił tego deinstalator programu. Póki co daje mu 10/10
http://www.iobit.com/en/advanceduninstaller.php
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Chciałem polecić fajny Windowsowy deinstalator
Ale trzeba go mieć już w czasie instalacji programów które potem nim deinstalujemy, żeby monitorował zmiany poczynione przy instalacji?

Tak poza tym, z wiekiem staję się przeciwnikiem tego typu narzedzi 3rd party do grzebania w systemie.
 
Do góry Bottom