Przydatne programy

MaxStirner

Well-Known Member
2 781
4 723
A umie zedrzeć http://ninateka.pl/filmy?PersonCodename=piotr-szulkin cztery pierwsze dostępne do końca marca?

Sorry, dopiero teraz zauważyłem wpis, i potestowałem, bo używam innego rozszerzenia od dawna i sprawdziłem czy zedrze z tej strony - zdarło i to w kilku containerach do wyboru
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/video-downloadhelper/ na chroma chyba tez jest
Ważne - aby pokazał możliwość pobierania, trzeba najpierw zacząć odtwarzanie. Po chwili można przerwać, ale najpierw trzeba zacząć żeby wykrył wideo
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 781
4 723
Chciałem zareklamować BitLorda - a raczej opisać ciekawe zjawisko z tym klientem.
Niby zwykły klient torrentowy jakich mnóstwo, w dodatku paczka spora coś około 70mb (okazuje sie, że nie zżera zasobów tylko wciska bez sensu jakiegoś playera chyba VLC wypakowacz plików itp), ale ja nie o tym.
Otóż na dobrychprogramach ktoś go polecił, jak klienta który wszedzie wyrabia maksymalną predkość i łączy oraz odnajduje maksymalną liczbe peerów. Wziąłem to jako głupi slogan jakiegoś fanboja, ale z racji polowania od dłuższego czasu na kilka martwych torrentów dałem mu szanse.
Wszystkie zdechłe torrenty powstały (wczesniej od lat używałem z przerwami qbittorrent, tixati i czasem utorrent)
i ściągneły sie w kilka godzin (jeden potrzebował ok 1,5 doby ale wstał). W każdym założyłem dodatkowe trakery z aktualizowanej listy opentrackerów na githubie - wcześniej jednak także tak robiłem i nic to nie dawało.
Aby to potwierdzić, nastepnie pobierałem duże pliki z niewieloma seedami i leeczami, torrenty połmartwe. Robiłem to równoczesnie na dwóch, trzech klientach. QBT Bitcomet czy Tixati miały zbliżone wyniki - Bitlod dawał predkości nawet 5 razy wyższe niż średnia (po wyłączeniu pozostałych).
Nie dzieje sie tak zawsze, ale na moje oko 60% przypadków, potestujcie jak ktoś ma wolne łącze, lub kłopoty z pobraniem torrenta. Bitlord wydaje sie być oparty o zwykły libtorrent taki sam jak wszedzie, do tego ma te zbędne bajery, skąd taki efekt - nie kumam absolutnie. Ciekawi mnie czy ktoś ma podobne doswiadczenia.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 794
Jeszcze na Windowsie korzystałem z BitCometa, który podobnie jak BitLord był bardzo krytykowany, a gdzieniegdzie na prywatnych trackerach banowany...

 

MaxStirner

Well-Known Member
2 781
4 723
@FathBantha - o ile pierwszej części nie kwestionuję (cheating) bo po prostu sie nie znam na tyle by móc to sprawdzić, o tyle drugą (że jest nadmiernie banowany) można sprawdzić i jest fałszywa - zasadniczo wszystko ściąga sie szybciej, zwłaszcza na padłych torrentach mających kilka/kilkanaście seed/leech.
Nie ograniczam uploadu na rzadkich plikach i długo seeduję, mam wyseedowane zwykle kilka, kilkanaście razy wiecej od pobranego, chyba że BL tu także robi mnie w konia
Ale dzięki za info - w takim razie na zwykłym pliku wracam do qt. Ale przy zdychającym korzystam z BL, bo wiele razy potwierdziłem że działa skuteczniej, kiedy inni nie dają rady.
Rzuciło mi sie w oczy że ma złą prase - jeden reddit oskarża go o malware większość nazywa soft shitem ale wielokrotne skany antymalwarami nic nie wykazują a facet nie pisze skąd pobrał binarke. W lewym górnym rogu jest wyszukiwarka usenetu, to wszystko co mogłoby tu wejść
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 794
Na linuchu jednak Tixati jest znacznie wygodniejszy... A tu taka ciekawostka od jego twórców...

Autorzy Tixati otworzyli zdecentralizowaną sieć P2P: Fopnu
14.08.2017 17:01
Autorzy programu Tixati, pracującego z protokołem BitTorrent, zaprojektowali własną sieć bezpośredniej wymiany plików – Fopnu. Połączenia są realizowane przez UDP i szyfrowane, ponadto sieć jest całkowicie zdecentralizowana. Na razie nie ma wielu użytkowników, ale wydaje się być praktyczna, jeśli zależy nam na wymianie plików w zdecentralizowanej sieci.

Fopnu nie ma żadnych serwerów ani trackerów, a indeksowanie udostępnionych plików odbywa się tylko lokalnie, bez przechowywania w węzłach sieci. Podobnie wygląda obsługa wyników wyszukiwania, które nie są nigdzie przekazywane i widzi je jedynie klient szukający konkretnych plików. Podobnie jak w klientach eMule, tu również można znaleźć pliki i foldery określonego typu w zasobach innych użytkowników. Ponadto połączenia są całkowicie szyfrowane, do czego wykorzystuje się system kluczy publicznych, także działający bez centralnej bazy. Użytkownik połączony z Fopnu może w każdej chwili wygenerować sobie nowy klucz i zmienić nazwę użytkownika, a także wybrać inne foldery z plikami do udostępniania.


Fopnu wykorzystuje tylko protokół UDP z kodowaniem korygującym, dzięki czemu nie ma potrzeby nawiązywania połączeń zwrotnych. Z kolei system tokenów pozwala równomiernie podzielić łącze przy udostępnianiu. Transfery są bezproblemowe i szybkie, a wzorem starszych rozwiązań, jak DC czy Soulseek, Fopnu także ma wbudowany czat. W pokojach można komunikować się z innymi użytkownikami, co daje nieco inne możliwości współpracy przy wymianie plików, niż BitTorrent.

Fopnu powstawał przez kilka lat, oficjalnie ruszył pod koniec lipca. Klienty są na razie dostępne dla Windowsa (także w wersji bez instalacji) i Linuksa.

Warto też wspomnieć o Tixati, na którym wzorowany jest klient Fopnu. To prosty klient sieci BitTorrent, wydany niedawno w wersji 2.55. Interfejs programu trąci myszką, ale pod nim kryją się spore możliwości pobierania i udostępniania z użyciem plików .torrent albo odnośników. Ostatnia aktualizacja przyniosła między innymi możliwość wklejenia odnośników bezpośrednio do programu (Ctrl+V) i poprawki kompatybilności kanałów RSS i komunikacji z trackerami. Optymalizacja rozwiązywania nazw, obsługi błędów i synchronizacji ma znacznie poprawić wrażenia z korzystania z Tixati.

 

MaxStirner

Well-Known Member
2 781
4 723
Ja potestuję, z i na polski może i słabe ale np z francuskiego czy niemieckiego na angielski może przydatne
Przyjrze sie w wolnej chwili. Pamiętam czasy gdy Google te dziesięć pietnaście lat temu dawało podobne wyniki
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 781
4 723
Nie znamy algorytmów które dla każdej pary języków wyglądają inaczej. Taki soft powinien mieć tendencje rozrostowe wraz ze wzrostem dostępnego korpusu. Google ma potężne możliwości harvestingu więc korpus większy. Kto wie może oni faktycznie mają lepsze algorytmy a polskie sample to po prostu nie priorytet.
Będe zaglądał czy sie poprawia
 
Do góry Bottom