Przydatne programy

Presario

Active Member
129
251
Nie twierdzę że nie, tylko zwracam uwagę że oni sami linkują do repo Mozilli jako zalecaną metodę, bo w przeciwnym wypadku przeglądarka przy próbuje instalacji takiego dodatku z niezaufanego źródła będzie (słusznie) cała świecić na czerwono... Użytkownik, który instaluje przez te dwa linki, tak naprawdę instaluje więc od Mozilli.

Popularne dodatki jak te nie są problemem. One i tak będą przeportowane na nowy format. Problemem są niepopularne, które przeportowane nie będą i które macie zamiar instalować w starym formacie. One nie mają githuba, ani swoich stronek. I po wycofaniu się Mozilli nikt ich też nie będzie sprawdzał.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 140
Właśnie skorzystałem, bo kupiłem lapka używkę jeszcze z Windows 7. I bum, mam 10. Choć ja akurat mam BizSparka, więc ma Windowsy za darmo tak czy inaczej, ale i tak wygodniej było automatem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 698
https://azet12.github.io/KAD/

Nie wiem na ile to jest coś warte, ale chyba zawsze warto mieć coś dodatkowego do surfowania po rodzimym podwórku, aby bronić się przed atakami cyber-Januszy...
Ja tam wybrałem inną opcję. Można ręcznie dodać filtry do blokera DNS na Androida (DNS66, ADB...) lub wgrać ją ręcznie do DNS Proxy (u mnie Acrylic DNS).
Kod:
https://github.com/azet12/KADhosts/blob/master/KADhosts.txt
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 698
NewPipe - lekki i otwarty klient YT na Androida
https://newpipe.schabi.org/
https://f-droid.org/packages/org.schabi.newpipe/

HookTube - stronka www gdzie oglądamy filmy i kanały z YT, bez skryptów Google i zadawania durnych pytań o politykę prywatności. Jest możliwość pobrania filmu przez sieć Tor.
https://hooktube.com/
By oglądać jakiś film lub kanał wystarczy wpisać tę samą końcówkę co w adresie YouTube. Np.:
Kod:
https://youtube.com/watch?v=XYZxyzABC
https://hooktube.com/watch?v=XYZxyzABC
lub zamiast "you" wpisać w adresie "hook"

NSFW YouTube - podobny serwis jak wyżej, tylko dla filmów NSFW. Można pobierać filmy.
https://www.nsfwyoutube.com/
Można też obchodzić hasła:
http://www.nsfwyoutube.com/youtube-bypass-login
 
OP
OP
Mad.lock

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Dodatek do Firefoksów i Chrome'ów:
OneTab

Dodaje button, którym można wszystkie otwarte karty zamienić na jedną kartę, w której te dawne karty są obecne jako linki. Czyli pierwsza karta w przeglądarce zaczyna pełnić rolę linkarni. Jest to intuicyjne, oszczędza pamięć, likwiduje problemy, które pojawiają się, gdy ma się otwartych zbyt wiele kart.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 698
Ostatnio leżąc oglądam więcej różności z YT na Androidzie i androidopodobnych. Zrobiłem przegląd odtwarzaczy do YT i najbardziej przypadł mi do gustu SkyTube.
https://skytube-app.com/
Jest wersja otwartoźródłowa i darmowa i jest też wersja płatna podobno lepsza.
Ta otwarta jest IMO najlepsza ze wszystkich FOSS.
https://github.com/ram-on/SkyTube/
Pobieramy z F-Droid lub FOSSDroid.
https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=free.rm.skytube.oss
https://fossdroid.com/a/skytube.html
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 698
 1. Jitsi Meet na urządzenia mobilne ma już w pełni otwarty kod.
  https://jitsi.org/jitsi-meet/
  https://f-droid.org/packages/org.jitsi.meet/
  https://fossdroid.com/a/jitsi-meet.html
  Jest też wersja na iPhony:
  https://apps.apple.com/us/app/jitsi-meet/id1165103905

 2. Suntimes to program do podawania wschodów i zachodów słońca oraz Księżyca. Podaje też fazy Księżyca. Ma bardzo ładne widgety. Zainstalowałem go znajomej fotografce, bo program podaje precyzyjnie złotą godzinę (https://pl.Wikipedia.org/wiki/Złota_godzina).
  https://f-droid.org/packages/com.forrestguice.suntimeswidget/
  https://fossdroid.com/a/suntimes.html
 
Ostatnia edycja:

kompowiec

freetard
2 567
2 620
Czemu nie jami? Z tego co testowałem, wspiera SIP + ma osobny własny protokół P2P zarówno do wiadomości i rozmów audio/wideo i na ten moment jest praktycznie otwartoźródłową duplikacją skype (skype też wspiera SIP choć odpłatnie). Niestety wciąż nie ma kompatybilności między protokołami ale twórcy obiecują że kiedyś tam będzie, więc żywię nadzieje że zaimplementowaliby coś pokroju P2PSIP do jej obsługi.

Z tego co widze jitsi na telefon oferuje WYŁĄCZNIE rozmowy audio/video, czym więc miałby się różnić od takiego np. Linphone i wręcz tysięcy pierdyliardów komunikatorów SIP? Pod tym względem jest wręcz bardziej od nich ograniczony, w linphone mogę sobie wybrać jakość rozmowy by dostosować ją do swojego internetu nawet jeśli będę w danej chwilii na lejku. Jak dla mnie to szmelc w tej chwilii. Bo jedyne ustawienia w jitsi meet to:
wyświetlana nazwa
email
adres url serwera
rozpocznij z wyciszonym dźwiękiem
rozpocznij z wylączonym obrazem
disable native call integration
disable p2p mode

no bieda :(

wersja na desktop jest znacznie bardziej dopracowana.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 698
Jak kogoś wkurwiają Kontakty z Androida to fajna w codziennym użyciu jest alternatywa. Lubię ten program, bo można w nim ukryć kontakty z kart SIM, zarówno wszystkie jak i wybrane, czyli różne gówno (muzodajnie, hujodajnie, pizdousługi, tv...) wciskane na chama przez operatorów i często bez możliwości usunięcia z karty SIM.
Program jest spolszczony.

https://f-droid.org/packages/opencontacts.open.com.opencontacts/
https://fossdroid.com/a/open-contacts.html

Autor: Tibor Kaputa
 

pL_T

Member
16
40
Ostatnio testowałem Hauk

Może to być całkiem ciekawe rozwiązaniem dla osób, które potrzebują monitorować pozycje jakiegoś urządzenia z Androidem w czasie rzeczywistym bez niepotrzebnego udostępniania tej informacji stronom trzecim. Z moich testów wynika, że nie jest to zbyt profesjonalnie zrobiony projekt, ale z drugiej strony fajnie, że w ogóle ktoś coś takiego stworzył.
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Sandboxie is now an open source tool!
For more details, and to download the open source release visit https://www.sandboxie.com/.

Na koncie GitHub DavidXanatos pojawiły się pierwsze skompilowane wydania https://github.com/DavidXanatos/Sandboxie

Problemem jest wymagane przez Windows podpisywanie sterowników, ale na razie działa podpisywanie ich jakimś certyfikatem, który od pewnego czasu swobodnie krążył po Internecie.

DavidXanatos napisał:
The SbieDrv.sys driver must be signed, and since the appropriate certificates are prohibitively expensive, I head to use a leaked code signing certificate I found laying around the Internets.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 725
Dla wszystkich nocnych moli cyberprzestrzeni - Dark Reader.

Podmienia jasne tła stron internetowych na ciemne, dostosowuje kolory czcionek. Jeśli ktoś woli, dodatkowo może ręcznie wyregulować poziom sepii lub przefiltrować obraz z okna przeglądarki do skali szarości.

Poza ustawieniami globalnymi wtyczka może zapisywać nasze wytyczne dla poszczególnych stron internetowych.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 713
4 689
Swieży (na ten moment) skrypt debloatujący pod Win11. O ile istnieje ich sporo pod Win10 to na 11 nie działają najlepiej, dlatego specjalny pod 11 też sie przyda. Oby był czzesciej aktualizowany niż raz na 6 miesięcy
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 713
4 689
Po latach używania odkrylem ze zdziwieniem że Jdownloader pobiera filmy z YT i to bez ograniczenia rozdzielczości czyli 4k też. Co więcej - po wybraniu menu z prawokliku i najechaniu na ikonke youtuba pokazuje sie dodatkowe podmenu "variants" które pozwala np pobrac samo audio
 
Do góry Bottom