Przydatne programy

OP
OP
Mad.lock

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
AutoHotkey
http://www.autohotkey.com/
Ten program automatyzuje naszą klawiaturę, mysz i z tego co widzę potrafi robić proste polecania na windowsie (odpalić program, reagować na jego zamknięcie). Niestety, żeby używać, trzeba znać odpowiedni język skryptowy dla tego programu. Jest on prosty, ale trzeba go znać, albo kopiować gotowce, bo nic tu się nie wyklika, wszystko trzeba robić skryptami. Nie uruchamia się nawet samego programu, zawsze tylko plik ze skryptem, który uruchamia program.

Na razie znalazłem i przerobiłem na własne potrzeby skrypt, który zamienia wpisaną przeze mnie sekwencję "td" na dzisiejszą datę. Do tego odpowiedniki dla dat wczorajszej i przedwczorajszej. Zamiast frazy mógłbym też użyć dowolnego skrótu klawiaturowego.

Myślę też nad zrobieniu sobie półautomatycznego blokowania w grze Warband XD, ale nie znam jeszcze na tyle skryptu.

Na forum http://www.autohotkey.com/board/ jest tysiące tematów w działach ze skryptami.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Szukam programu do tworzenia postaci ludzkich. Chodzi mi o to, żeby była defaultowo postać człowieka i można edytować jego pozę. Coś kiedyś takiego miałem, ale nie mogę znaleźć. Wygooglałem program "makehuman" ale jest od do dupy - ma zakładkę do edycji pozy, ale jeszcze nie zrobili wsparcia programowego do niej (lol).
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Też go używam. Dodam, że programik jest Open Source, co dla mnie jest dość istotną kwestią przy wybieraniu oprogramowania.
 
OP
OP
Mad.lock

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Sumatra PDF, to jeden z programów, których brakuje mi na Linuksie. Czemu inni nie zrobią tak, że kursor przewija albo zaznacza w zależności od miejsca kliknięcia?
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 731
4 693
Sumatra da się uruchomić przez Wine. Ale raczej potrzeby nie widzę. Jak chcesz lżejszy masz Mupdf, jeśli cięższy Ci nie przeszkadza to jest Okular z Popplerem który ma chyba wszelkie możliwe bajery. Nie czaję dokładnie o co biega ale z pewnością Okular to ma :).
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Jednej rzeczy mi brakuje w Sumatrze - tabów. Często otwieram kilka PDFów na raz i bardzo by to ułatwiło ich przeglądanie. Jak dla mnie każdy program zdolny otwierać więcej niż jeden dokument na raz powinien je mieć. I nie - pasek zadań to nie to samo.
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Jeżeli ktoś nie może znieść Flash Playera w roli odtwarzacza filmów np. na youtube (itp), a jednocześnie nie przepada za odtwarzaczem HTML5 (który nie obsługuje formatów np. FLV czy H264) to istnieje możliwość podpięcia VLC Player jako domyślnego, osadzonego odtwarzacza youtube/vimeo/itd. w niemal dowolnej przeglądarce (Firefox, Chrome, IE, itd)

Zalety: (w porównaniu do Flash Playera/odtwarzacza HTML5)
-brak wycieków pamięci. Przykładowo - w FireFoxie (pod windozą) proces plugin-container.exe nie pożera już 1+ GB ramu podczas odtwarzania filmów. wtyczka wykorzystuje stale ok. 100-150MB pamięci RAM
-nie wykrzacza się, multum opcji konfiguracji
-50% niższe (relatywnie) obciążenie procesora przy odtwarzaniu filmów
-obsługuje wszystkie formaty i kontenery, kodeki są już wbudowane w VLC. Nie trzeba ściągać K-Lite Codec Pack, itp..
-brak reklam na YouTube itp.
-działa w przypadku streamów na żywo, można dowolnie skonfigurować wielkość bufora
-wygląd odtwarzacza można sobie dowolnie modyfikować (pliki CSS, itd)

Co należy zrobić, by móc skorzystać z wyżej opisanego rozwiązania:

1. ściągnąć i zainstalować najnowszy daily build VLC Player
:
32 bit: http://nightlies.videolan.org/build/win32/last/ (Windows+przeglądarka w wersji 32 bit)
64 bit: http://nightlies.videolan.org/build/win64/last/ (Windows+przeglądarka w wersji 64 bit)
(w.w, nowsze wersje mają sprawny VLC Web Plugin)
Linuxiarze/Unixiarze mają menedżery pakietów i porty, więc niech se sami szukają.. ;)
2. doinstalować dodatek do przeglądarki: grease monkey (firefox), tampermonkey (chrome/klony oparte o chromium), lub analogiczny (inne przeglądarki)
3. zainstalować skrypt VLCTube
i/lub ViewTube_GM (ten ostatni obsługuje filmy wideo nie tylko na youtube, ale i w serwisach: blip.tv, break.com, crackle.com, dailymotion.com, facebook.com, funnyordie.com, imdb.com, metacafe.com, veoh.com, vevo.com, videojug.com, viki.com, vimeo.com, yahoo.com.
Posiada za to wadę: dosyć spartański, domyślny wygląd osadzonego odtwarzacza VLC ;) )

Można korzystać z obu w.w. skyptów na raz. W tym wypadku należy jednak dokonać niewielkiej zmiany w konfiguracji: dodać regułkę wykluczającą adresy http://*.youtube.com/* w Addons->User Scripts, w ustawieniach ViewTube_GM, by się nie "gryzł" z VLCTube)

Jeżeli ktoś korzysta z dodatków/skryptów typu Youtube Center itp, które zmieniają wygląd stron na youtube.com - to powinien je dezaktywować/usunąć.

4. restart przeglądarki. To wszystko. Cała operacja zajmie kilka minut.

VLC Player osadzony (za pomocą skryptu VLCTube) na stronach youtube wygląda tak:
ibd2Jsj4oqaiSs.jpg


Konfiguracja wygląda tak (rozwijalna, po kliknięciu w ikonkę "narzędzi"):
iShiSE4srgqBG.jpg
 
Ostatnia edycja:

raiden00

megazord
160
278
@pLT : obczaj FreeCad. Program ciągle w budowie i jeszcze długa droga przed nim, ale daje radę. Z darmowych CADów 3D to najbardziej zaawansowany projekt z ogromnymi perspektywami. Jak dla mnie w przyszłości zaora komercyjne odpowiedniki.
Niestety nie wszystko działa zawsze tak jak powinno i warto na bieżąco zapisywać projekt xD

http://www.freecadweb.org/
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Ludzie, co ja dzisiaj znalazłem. Czytajcie liby uważnie, bo to da nam taką przewagę technologiczną nad innymi, że wprowadzimy akap już przyszłej jesieni.
Otóż istnieje aplikacja na Androida o nazwie Lucky Patcher - http://lucky-patcher.netbew.com/
Dzięki tej aplikacji będziecie mogli zcrackować inne aplikacje zainstalowane na waszym telefonie. Np. można jednym kliknięciem wyjebać reklamy z jakiejś aplikacji, albo odblokować płatną część. Niestety wymaga roota. I czytałem, że nie zawsze działa, ale ja sobie teraz odblokowałem jedną appkę i mi się micha cieszy :D Polecam.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
czemu na windowska czy linuksa mówi sie programy a przy androidzie są to appki? przecie to jedno i to samo... czy nie?
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
A do czego dałeś jej dostęp? Bo patrząc na sam typ aplikacji, to pewnie dane płyną szerokim strumieniem...
Tzn. chodzi ci do czego ta aplikacja ma dostęp czy jaką aplikację crackowałem? Appka korzysta z roota, więc ma dostęp do wszystkiego. Ostatnio odinstalowałem jakiś program zarządzający uprawnieniami, bo po prostu nie chciało mi się do każdej appki tego ustawiać, po drugie takie coś zamula telefon. Przyznaję, że jestem dość lekkomyślnym użytkownikiem, ale cóż. Prawda jest taka, że ja bardziej ufam tym hackerskim narzędziom niż programom typu Freeware.
A aplikacja jaką crackowałem to Stronglifts, na siłownię ;)
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 731
4 693
Jednej rzeczy mi brakuje w Sumatrze - tabów. Często otwieram kilka PDFów na raz i bardzo by to ułatwiło ich przeglądanie. Jak dla mnie każdy program zdolny otwierać więcej niż jeden dokument na raz powinien je mieć. I nie - pasek zadań to nie to samo.
Sumatra ponoć w najnowszej wersji 3.0 dostała taby.
 
  • Like
Reactions: Alu

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Dzięki za info, rzeczywiście. Niestety dostała również wkurwiający chromowaty interfejs (menu schowane w jednym przycisku itp)...
 
Ostatnia edycja:

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Co byście polecili do oczyszczenia Windowsa ze zbędnych plików? Od razu mówię, że znam się na Linuksie. Nie znam się bardzo na Windowsie, chociaż mam go zainstalowanego na dysku już pół roku, ale uruchamiam tylko od czasu do czasu. Ogólnie widzę, że mi mnóstwo plików w folderze AppData potworzyło i nie wiem po co. Ja tak na prawdę to zainstalowałem w ciągu pierwszego miesiąca potrzebne oprogramowanie, od tamtej pory tylko aktualizuję i nie instaluję programów, oprócz wyjątków jak program do usuwania śmieci, ale ten program wcale nie przyspieszył mi zbytnio systemu, zamiast tego usunął kilka plików potrzebnych programom.
 
Do góry Bottom