Polska - hoplofobia, broń palna

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Policja odebrała Durczokowi broń!
"W swoim sejfie Kamil Durczok przetrzymywał miniarsenał, w którego skład wchodziła: broń myśliwska, gazowa i bojowa! Broń Durczoka przechwyciła jednak do swojego depozytu policja. - Od dawna mam pozwolenie. Cała sprawa może mieć związek z zatrzymaniem mi ostatnio prawa jazdy - tłumaczy się w rozmowie z Super Expressem Kamil Durczok..."

Ps. Lewicujący dziennikarz, jednak nie hoplofob! Wiecie może co gadał na przestrzeni lat nasz znany dziennikarzyna nt. broni?
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Policja odebrała Durczokowi broń!
"W swoim sejfie Kamil Durczok przetrzymywał miniarsenał, w którego skład wchodziła: broń myśliwska, gazowa i bojowa! Broń Durczoka przechwyciła jednak do swojego depozytu policja. - Od dawna mam pozwolenie. Cała sprawa może mieć związek z zatrzymaniem mi ostatnio prawa jazdy - tłumaczy się w rozmowie z Super Expressem Kamil Durczok..."

Ps. Lewicujący dziennikarz, jednak nie hoplofob! Wiecie może co gadał na przestrzeni lat nasz znany dziennikarzyna nt. broni?

Jeśli to prawda, ze miał broń do ochrony osobistej od 20 lat to ciekawi mnie czy przez te 20 lat zgodnie z UOBiA był ponadprzeciętnie, stale i jeszcze jakieś tam zagrożony każdego dnia - to jest kurwa kuriozalne ta cała ustawa i uznaniowość i to dla gościa, który był twarzą TVN stacji, która kiedy to było tylko możliwe grzmiała na wszelkie możliwe sposoby o tym jak to broń w rękach polaków uczyniła by z nich krwawych morderców jak tylko dostawaliby ją w ręce.
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Jeśli to prawda, ze miał broń do ochrony osobistej od 20 lat to ciekawi mnie czy przez te 20 lat zgodnie z UOBiA był ponadprzeciętnie, stale i jeszcze jakieś tam zagrożony każdego dnia - to jest kurwa kuriozalne ta cała ustawa i uznaniowość i to dla gościa, który był twarzą TVN stacji, która kiedy to było tylko możliwe grzmiała na wszelkie możliwe sposoby o tym jak to broń w rękach polaków uczyniła by z nich krwawych morderców jak tylko dostawaliby ją w ręce.
Pamiętam, że w znanej książce Roberta Cialdini-ego było napisane o obwinianiu przez niektórych widzów nawet prezenterów pogody za złą pogodę i wysyłaniu im pogróżek z tego powodu. Pewnie Durczok też dostawał i nimi wykazywał zagrożenie.
Oczywiście nie bronię obecnego prawa. Do swobodnego dostępu do broni powinien mieć każdy pełnoprawny członek społeczeństwa bez badań i pozwoleń.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Poseł PiS: „Polacy chcą broni w domu i będą ją mieć. Ta zmiana jest w 100 procentach pewna”

Teraz głos w sprawie na Facebooku zabrał poseł Prawa i Sprawiedliwości. Stanisław Pięta przyznał, że zmiany w pożądanym kierunku idą bardzo wolno, ale „zmiana jest w stu procentach pewna”.

Proszę trzymać linię. To prawda, że b. wolno, ale posuwamy się w dobrym kierunku. Polacy chcą broni w domu i będą ją mieć. Przed nami nadal dużo pracy, ale zmiana jest w 100 % pewna – napisał Stanisław Pięta w komentarzu do postu Andrzeja Turczyna.

Broń w domu to wychowanie do odpowiedzialności całej rodziny, to kultura rycerska – tak bliska sercu każdego świadomego Polaka. Broń w domu to pretekst do rozmów o historii, waleczności i honorze. O tym wszystkim, czego nienawidzi kosmopolityczny lewak. Broń w domu i przeszkoleni domownicy to najpewniejsza gwarancja naszego bezpieczeństwa indywidualnego i zbiorowego. To racja stanu Rzeczypospolitej i dobrze rozumiany interes narodowy – dodawał poseł PiS.


Nie wierzę, że będą jakieś zmiany za PiS-u. W PiS jest 20% posłów, którzy chcieliby dostępu do broni dla Polaków. Tak jak ok. 20% jest za reformą podatkową, którą proponuje Centrum im. A. Smitha - młodsze pokolenie pisowców. Ale większość to leśne dziadki, na stanowiskach decyzyjnych same leśne dziadki, którzy mają peerelowską mentalność.
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
Już podobnie gadał taki jeden śmieszek. Też zmiana miała być pewna. Czuma się nazywał. Nawet w stołek ministra pierdział.
We wszystkich telewizjach o projekcie nawijał - o strzelbach bez pozwolenia do obrony miru domowego, o rodowodzie i cechach wspólnych ówczesnej uobia ze stalinowską. O skandalu jakim jest uznaniowość w wydawaniu pozwoleń. I co? I gówno.

Szkoda, bo jedak in plus ta jego ustawa była: pompki gładkolufowe i boczny zapłon na kartę broni - bez pozwolenia (niestety czarnoprochowe, gazówki, a nawet pneumatyki też). Reszta zabawek miała być na pozwolenie - po prostym egzaminie (wyrobienie pozwolenia na broń miało być liczone w dniach, a nie miesiącach jak dzisiaj), chyba że posiadało się przez 3 lata kartę broni - wtedy pozwolenie na samopowtarzalną z automatu. Do kal. 40mm - tak, każdy niekarany, mający pozwolenie, miał mieć prawo kupić armatkę samopowtarzalną do kalibru 40mm i amunicję od niej (z wyłączeniem pocisków z materiałem wybuchowym). Prawie AKAP. Do tego zniesienie uznaniowości, zniesienie podziału na kategorie wg przeznaczenia i najważniejsze: odebranie kurwom policyjnym wydawania pozwoleń na rzecz kurew samorządowych.

Sam miałem nadzieję na przyjęcie projektu, oczywiście ujebali go w zarodku. Także analogicznie od znanego powiedzenia: jak partia mówi, że rozbroi - to rozbroi, jak partia mówi, że uzbroi - to mówi. Nie miejcie złudzeń.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Czytając to, wnioskuję, że tu nie chodzi o broń osobistą jako o wyraz i źródło niepodległości i godności jednostki, tylko o jakąś kolektywną tresurę:

Broń w domu to pretekst do rozmów o historii, waleczności i honorze. O tym wszystkim, czego nienawidzi kosmopolityczny lewak. Broń w domu i przeszkoleni domownicy to najpewniejsza gwarancja naszego bezpieczeństwa indywidualnego i zbiorowego. To racja stanu Rzeczypospolitej i dobrze rozumiany interes narodowy
– dodawał poseł PiS.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Redaktor cały uchahany dopóki Cejrowski nie zapytał gdzie jest BOR, wtedy szybko zakończył :)
Dobrze, że coś wspomniał o własności a nie tylko przytakiwał jak fajnie, że Ziobro na coś pozwoli.
 
Ostatnia edycja:

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Pozytywny artykuł o dostępie do broni.

Poszerzyć dostęp do broni palnej. Argumenty zwolenników liberalizacji przepisów
W Polsce kilka lat temu głośno było o tragedii, do której doszło na strzelnicy w Chorzowie. „Kursant postrzelił instruktora” – głosiły nagłówki gazet, a przeciwnicy dostępu do broni bezrefleksyjnie wykorzystywali ten przypadek na potwierdzenie swoich argumentów. Rzecz w tym, że cała historia jest znacznie bardziej złożona. U Huberta Ch. biegły psycholog zdiagnozował schizoidalne zaburzenia osobowości. Zabójca przyznał ponadto, że planował ukraść broń, a następnie zastrzelić kilka osób w centrum Katowic. Dzięki interwencji uzbrojonego współwłaściciela strzelnicy udało się go zatrzymać w obrębie obiektu aż do momentu przybycia funkcjonariuszy. Z tej konkretnej sytuacji płynie więc jeden zasadniczy wniosek, w dodatku miażdzący dla przeciwników szerszego dostępu do broni – wszystko wskazuje na to, że krwawej masakrze w Katowicach zapobiegł nie kto inny, jak uzbrojony obywatel.

http://www.ideologia.pl/argumenty-zwolennikow-posiadania-broni-palnej/

p.s.Dlaczego ten wątek nie jest przypięty?
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
pawel-l napisał:
Dzięki interwencji uzbrojonego współwłaściciela strzelnicy udało się go zatrzymać w obrębie obiektu aż do momentu przybycia funkcjonariuszy.

Rafał Kawalec był na pogrzebie instruktora z ramienia ROMB. Napisał mi, że uzbrojony gospodarz obiektu był tamtego dnia nie tylko fizycznie obecny na miejscu, co należy uznać za szczęśliwy zbieg okoliczności, ale również jako jedyny właściciel strzelnicy na Śląsku posiadał zezwolenie na broń do ochrony osobistej, które z trudem wyżebrał od decydentów z komendy wojewódzkiej.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Przecież ten projekt ustawy jest chujowy. Testy psychologiczne co 5 lat. Łukasz Warzecha lubi to.

EDIT
Sugeruję się wpisami Warzechy na twitterze. Nie czytałem projektu. W artykule czytam, że wystarczą badania lekarskie.
 
Ostatnia edycja:

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
Ja nie oczekuję że obecna klasa polityczna wprowadzi wolny rynek w kwestii obrotu bronią bo tego typu zmian nikt nie przeforsuje, nawet Korwin z 40% poparciem (któremu jednak na uprawianiu polityki nie zależy).
Są umowy międzynarodowe, itp.
Jeżeli ten zapis jest warunkiem który np. powoduje że jednocześnie kilkanaście tysięcy osób w Polsce przestanie udawać olimpijczyków i sportowców tylko po to, żeby mieć broń i będzie mogła po zmianach normalnie ją nabyć i nią dysponować, bez konieczności uskuteczniania jakichś cyrków z zawodami, itp. czy np. jest to warunek który spowoduje całkowite wyeliminowanie uznaniowości, to osobiście mogę się na taki kompromis zgodzić.
Ja również nie oczekuje wprowadzenia wolnego rynku w tej kwestii, aż tak oderwany od rzeczywistości nie jestem. Tak samo nie oczekuje zignorowania dyrektywy unijnej, niemniej można wprowadzić zapisy, które pozwolą ją obejść w sposób mało uciążliwy: Czechy tworzą ustawę o organizacjach obronnych, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom unijnej dyrektywy o broni.
I bieńkowska, z resztą skurwysynów za nią stojących, może possać...
W tym projekcie tego nie uczyniono, mimo że połowa wnioskodawców, na czele z ich reprezentantem Józwiakiem, prezesem UPR, nazywa się "wolnościowcami". To jaką mam mieć opinię o tych gnidach i o tym projekcie?

Mimo wszystko zgadzam się, że byłby lepszy od obecnego prawa. Znosi większość uznaniowości, wprowadza prosty egzamin teoretyczny na pozwolenie podstawowe i łatwy egzamin ze strzelectwa dynamicznego na pozwolenie z prawem do noszenia w ukryciu (ale zdawany co 5 lat), odbiera wydawanie pozwoleń policji.

Jeśli chodzi o koniec udawania olimpijczyków to nic z twoich nadziei:
Pozwolenie podstawowe rozszerzone wydaje się osobie, która oprócz spełnienia wymogów określonych w ust. 1 przedstawi dodatkowo oświadczenie o czynnym uczestnictwie we współzawodnictwie sportowym, wymagającym używania broni, o której mowa w art. 7 ust. 1 pkt 6 lub 7, oraz potwierdzenie co najmniej 12-miesięcznego członkostwa w klubie o charakterze strzeleckim.

Na co ma być potrzebne takie pozwolenie rozszerzone?
6) samoczynną broń palną przerobioną na broń palną samopowtarzalną, z wyłączeniem broni legałnie posiadanej na podstawie dotychczasowych przepisów;
7) samopowtarzalna broń palna centralnego zapłonu:
a) broń krótka, umożliwiająca wystrzelenie więcej niż 21 nabojów bez przeładowania, jeśli zasilana jest z magazynka stałego o pojemności ponad 20 nabojów, albo ma podpięty magazynek wymienny o pojemności ponad 20 nabojów,
b) broń długa, umożliwiająca wystrzelenie więcej niż 11 nabojów bez przeładowania, jeśli zasilana jest z magazynka stałego o pojemności ponad 10 nabojów, albo ma podpięty magazynek wymienny o pojemności ponad 10 nabojów;
Czyli przyszli kolekcjonerzy muszą stać się sportowcami...

Przecież ten projekt ustawy jest chujowy. Testy psychologiczne co 5 lat. Łukasz Warzecha lubi to.

EDIT
Sugeruję się wpisami Warzechy na twitterze. Nie czytałem projektu. W artykule czytam, że wystarczą badania lekarskie.
Warzecha to debil - nie umie czytać ze zrozumieniem, a do tego cytuje nieaktualny projekt (przed autopoprawkami). Aktualne brzmienie:
2. Pozwolenie na broń wydaje się na czas nieokreślony, z wyjątkiem pozwolenia z prawem noszenia broni, które wydaje się na okres 5 lat, z zastrzeżeniem ust. 6.

[...]

6. W przypadku, gdy osoba posiadająca pozwolenie z prawem noszenia broni, dostarczy do organu właściwego w sprawach wydawania pozwoleń na broń przed upływem terminu ważności tego pozwolenia zaświadczenie o ponownym zdaniu egzaminu, o którym mowa w art. 15 ust. 1, pozwolenie to przedłuża się na okres kolejnych 5 lat liczonych od daty zdania egzaminu, bez dodatkowej opłaty.
Egzamin ten miałby polegać na prostej strzelance dynamicznej. 26 strona: http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/33B5C968DCAF3592C12581540027661A/$File/1692.pdf
 
Do góry Bottom