Podziel się zażenowaniem

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Tylko pozazdrościć władcy Białorusinom.
Moim zdaniem Łukaszenko to najlepszy prezydent ze wszystkich krajów Europy. Ja to już zauważyłem na początku tego wieku, jak ten zaczął skutecznie likwidować (częściowa odjebka) agenturę gryndera Sorosa i niedopuścił do majdanu na Białorusi, robiąc wokół ambasady USA wykopki, czyli roboty kanalizacyjno-drogowe połączone z chwilowymi zanikami energii.
 
D

Deleted member 6960

Guest
Wokół obrony koniecznej. Polska to nie Ameryka.



Polskie prawo stworzyło paranoiczne i budzące wątpliwości furtki w przepisach o obronie koniecznej - mówi prof. Wojciech Cieślak, specjalista w zakresie prawa karnego.

Inwalida jeżdżący na wózku jest stale okradany przez dzieci z jabłek. Nie ma telefonu, żyje sam, nie może ich powstrzymać. W końcu strzela, doprowadzając jedno z dzieci do trwałego kalectwa. Z formalnego punktu widzenia jest to obrona konieczna. Z moralnego punktu widzenia można mieć duże wątpliwości.

Mimo tych wątpliwości w ub. roku rozszerzono w Polsce granice obrony koniecznej.

Z bliżej nieznanych powodów uznano, że można nas amerykanizować. Stworzono więc dodatkowe, moim zdaniem paranoiczne, furtki w przepisach o obronie koniecznej.


Nowe prawo ograniczyło działania sądu. Wprowadzono m.in. przepisy mówiące, że nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu oraz odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo na przylegający do nich ogrodzony teren. Myślę więc, że panu oficerowi, który postrzelił dwóch młodych ludzi na swojej posesji nic nie grozi.

Dlaczego te "furtki" są złe?

Wymyślono je w celu przypodobania się gustom publiczności, kształtowanym przez amerykańskie filmy. Żyjemy w innych kulturach, tu nie trzeba z fuzją bronić samotnej farmy na prerii przed bandytami. Przenoszenie tamtejszych zasad na polski grunt, podobnie jak postulatu powszechnego uzbrojenia społeczeństwa, jest paranoiczne.

Pojawia się niepokojące przyzwolenie na agresję wobec innych osób.

Wśród komentujących strzelaninę we Wrzeszczu spora grupa chwali właściciela posesji za szybką i zdecydowaną reakcję.

To jest koszmarne. Strach budzą reakcje społeczne przyzwalające na tak szeroko pojmowaną obronę konieczną. Wielu osobom bliskie jest ukształtowanie sądownictwa w myśl zasady Charlesa Lyncha. On też w południowej Karolinie był sędzią.

 
D

Deleted member 6852

Guest
Agata MaksymilianaToday at 2:26 PM
Polacy to jednak pojebany naród, jestem w Auchan i są T Ł U M Y ! ! !
Koszyki wypchane po brzegi
Półki sklepów puste
Ja pierdole...
______
CiekToday at 3:37 PM
Starasz się ustalić czemu ci się ruchać nie chce?

______

MaksymilianaYesterday at 10:53 PM
Jakby jej nie było
To chuj mu w dupe i bym sprzedała
byle by spadał mi z oczu
To teksty podobne do Warsaw Shore
 
D

Deleted member 6564

Guest
@czandra Nie, no dobra. Usunęłam treść mojego postu bo się sama sobą zażenowałam. Matka mi daje jedzenie, daje mieszkać w swoim domu, płaci za internet, kupuje ubrania itp. Nie będę jej obgadywać. No ale ja ją zacytowałam po prostu, bo uznałam to co powiedziała za komiczne. No ale wiem że nie powinnam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Like
Reactions: Alu
D

Deleted member 6905

Guest
Słuchając ich wszystkich zaczynam mieć wielki żal... że nie ma w PL pełni praw reprodukcyjnych, bo widzę po nich jak bardzo by się przydały te nieograniczone prawa reprodukcyjne (bo tu chodzi zapewne o aborcję) :)
 
Do góry Bottom