1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Podziel się zażenowaniem

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez nowy.świt, 5 Kwiecień 2013.

1. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    17 873
    Wiecie, tak wygląda kultura.

Kultura żebrania.

pawlis, wah, Doman oraz 6 uzytkowników lubi to.
  2. Doman

Doman Well-Known Member

Polubienia:
    3 836
    Filmik jest zacny, ale lepiej oglądać go z muzyczką z Benny Hilla albo przeciwnie - z czymś mega patetycznym.

3. Eli-minator

Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

Polubienia:
    1 515
    Mieszkać w konserwie, puszce po słodzonych ananasach czyli jak komuniści wyobrażają sobie Pałac w Niebie. Oczywiście amerykański SkyLab i zwłaszcza nieduży radziecki Salut 1 nie były aż tak wiele większe. Ale, na litość boską, to było prawie pół wieku wcześniej i te obiekty nie miały słowa "pałac" w nazwie. Pewien rekord wielkości Tiangong-1 jednak pobił. Był to największy obiekt w historii, którego deorbitacja była niekontrolowana. Ten śmieć ostatecznie zasyczał i zatonął w Pacyfiku, ale potencjalnie mógł zabić dużo ludzi.

Ostatnia edycja: 27 Maj 2018
    xawas, wah i Doman lubią to.
  4. Doman

Doman Well-Known Member

Polubienia:
    3 836
    Trafiłeś na mojego konika. Za żenadę uważam, że ludzie wydają 3 rzędy wielkości więcej na zbrojenia niż na eksplorację kosmosu. Co za plugawy, niski, krótkowzroczny, agresywny gatunek.

Chińczycy i tak dokonali ogromnego postępu. W latach 70 to przecież było dno. Dostali sporo technologii w czasach przyjaźni z Sowietami (Hongbing pisze, że w latach 50 w Chinach było tylko czterdziestu geologów), ale popierdoleniec Mao dużo zepsuł swoimi super-pomysłami. Ja bym nie był wobec nich tak surowy. Surowym trzeba być wobec USA i EU które mając ogromny kapitał intelektualny, materialny i społeczny trwonią go na socjal i na wojsko (NATO = 80% wydatków wojskowych świata), a nie chcą inwestować w kolonizację kosmosu. Wobec Rosji nie będę surowy, bo przemiany z lat 90 wyeliminowały ją z grona poważnych graczy. RIP ZSRR :D Sputnika, stację Mir, Buran i nacisk na USA by robić coś w kosmosie to Wasza zasługa towarzysze.

Co do deorbitacji, to pewnie w przyszłości powstanie coś takiego jak zrzucanie z orbity bomb oddziałujących energią kinetyczną (kilka ton to już sporo). Jednak będą to obiekty gęste, a stacja orbitalna ma małą gęstość i w związku z tym małą siłę niszczycielską (i może się rozpaść w locie). Poza tym losowo wybrany fragment Ziemi to praktycznie zawsze pustkowia, więc luzik. :) Można jebnąć losowo. Masz większą szansę, że w tej chwili zachodzi proces molekularny dający ci w tym momencie raka złośliwego niż gdyby ta stacja miała spaść akurat na Twój dom.

xawas, wah i Eli-minator lubią to.
  5. Doman

Doman Well-Known Member

Polubienia:
    3 836
    Wchodzę na TVP i tam fRODO, RODOwicz itd. dochodzę do listy zaufanych partnerów. Większości z nazwy nie kojarzę. Mam się po prostu zgodzić by mieli dostęp do moich danych? Całe te RODO to szopka. Nie chce mi sie sprawdzać kto to jest np. adtech.com. Kto to kurwa sprawdzi? Żenada. Nie ma żadnej ochrony tylko klikasz, że się zgadzasz. Całe RODO sprowadziło się do zwiększenia biurokracji.
    1. Setup Ad.com
    2. btrll.com
    3. spotxchange.com
    4. spotx.tv
    5. tremorhub.com
    6. springserve.com
    7. genieesspv.jp
    8. emxdgt.com
    9. teads.tv
    10. districtm.io
    11. freewheel.tv
    12. atemda.com
    13. aolcloud.nnet
    14. advertising.com
    15. adtech.com
    16. sovrn.com
    17. openx.com
    18. lijit.com
    19. improvedigital.com
    20. ibillboard.com
    21. gumgum.com
    22. emxdgt.com
    23. aol.com
    24. admixer.net
    25. Adform
    26. AdOcean Ltd
    27. Appnexus
    28. ContextWeb Inc.
    29. Criteo
    30. Gemius
    31. Google
    32. GroupM
    33. IndexExchange
    34. MEC SP. Z O.O
    35. Meetrics
    36. Moat
    37. Netsales
    38. Netsprint (Content Stream)
    39. Nextclick
    40. Nielsen
    41. Novem
    42. OnAudience.com
    43. OpenX
    44. PubMatic
    45. RTB House
    46. Rubicon Project
    47. Sizmek Inc.
    48. Smart Adserver
    49. Spicy Mobile
    50. The Trade Desk Inc.
    51. Tradedoubler
    52. Tradetracker
    53. Way2Traffic
    54. Xaxis, Inc

6. Staszek Alcatraz

Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

Polubienia:
    6 971
    Norweski gigant naftowy Statoil zmienił nazwę na Equinor, żeby nie kojarzyć się z ropą naftową. Nazwa ma teraz kojarzyć się z lewackim pierdololo o równowadze (w przyrodzie?). Teraz będą wydobywać surowiec z którym nie chcą się kojarzyć....

Statoil zmieni nazwę na Equinor, co ma oznaczać "norweską równowagę"

Nowa nazwa - Equinor - stanowi kombinację przedrostka "equi" (w języku angielskim początek m.in. słów "równość" i "równowaga") oraz "nor" - wskazującego na norweskie korzenie spółki, a władze koncernu podkreślają, że są dumni ze swojego pochodzenia.

"Rząd wspiera propozycję władz koncernu"

Zmiana nazwy zostanie zaproponowana akcjonariuszom na walnym zgromadzeniu spółki 15 maja. Norweski rząd, który jest większościowym udziałowcem spółki, wspiera propozycję i już zapowiedział, że będzie głosował za jej wprowadzeniem.

Zarząd decyzję o zmianie nazwy tłumaczy również chęcią rozszerzenia zasięgu działalności poza przemysł naftowy i gazowy. W oświadczeniu przyznano, że "choć nazwa Statoil służyła firmie przez blisko 50 lat i pomogła wyrobić światową markę, to przyszedł czas na zmiany".

"Nazwa odzwierciedla nadchodzące zmiany"

- Nazwa Equinor odzwierciedla bieżące i nadchodzące zmiany. Wspiera bezpieczną, niskoemisyjną strategię, którą nakreśliliśmy w ubiegłym roku - argumentuje prezes spółki Jon Erik Reinhardsen.

Spółka będzie kontynuować działalność w branży naftowo-gazowej, ale zaangażuje się również w energetykę odnawialną. Do 2030 roku Statoil - już jako Equinor - będzie przeznaczała na ekologiczne inwestycje do 20 proc. nakładów.

W 2012 roku Statoil sprzedał sieć stacji paliw w Skandynawii i krajach wschodniej Europy kanadyjskiej firmie Alimentation Couche-Tard Inc. ("Couche-Tard). Nowy właściciel zmienił szyld na stacjach na Circle K. w ramach konsolidacji swoich detalicznych marek: Statoil, Mac's i Kangaroo Express w jedną globalną.

Kampania reklamowa wspierająca zmianę nazwy (rebranding) była wówczas realizowana pod hasłem "Nowa nazwa. Ci sami ludzie".

Doman, luke27, xawas oraz 3 uzytkowników lubi to.
  7. woolybully

woolybully Active Member

Polubienia:
    206
    Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie:

12:28

wah i Staszek Alcatraz lubią to.
  8. Doman

Doman Well-Known Member

Polubienia:
    3 836
    Niecałe 5 minut pyty.pl na IV kongresie kobiet obfitowało w liczne prowokacje. Tutaj jest ponad 10 minut i nic. Jaok mnie rozczarował. Jedyny żart jaki zapamiętałem to "serki homoseksualizowane".

luke27, Claude mOnet i kr2y510 lubią to.
  9. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    19 486
    Mnie też. Ja bym na dzień dobry zagadał do "frakcji misiaczków" - Czyli, dzieci lubią misie, a misie lubią dzieci, Tak?

wah, inho, luke27 oraz 2 uzytkowników lubi to.
  10. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    17 873
    Wiecie co Elon Musk robi, gdy nie wynajduje przystanków autobusowych?

Odradza kupowania produkowanych przez siebie samochodów. :)

wah i Staszek Alcatraz lubią to.
  11. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 569
  12. kompowiec

kompowiec Open Source Boy

Polubienia:
    1 407
    PHI!
    oJXkO2u.jpg
    możecie wierzyć, lub nie ale wszystko odznaczyłem :p

kr2y510 lubi to.
  13. Staszek Alcatraz

Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

Polubienia:
    6 971
    Wchodzę do monopola, przede mną wybiega prowadząca sklep, na oko 35-letnia kobieta i mówi podniesionych nieco głosem do stojących nieopodal nieletnich dziewczyn "nie za młode jesteście?". Jedna gruba, druga szczupła i nawet ładna. Przyglądam się uważnie sytuacji. Okazuje się, że "wynajęły" starszego żula, żeby kupił im piwo. Dziewczyny miały jakieś 14-15 lat i chciały spróbować alkoholu na wakacjach. Schematy myślenia "dorosłych" nic a nic nie zmieniają się od czasów mojej młodości. Założę się, że ta pani ze sklepu dałaby dupy po wypiciu paru piw komu popadnie, ale uważa, że jest bardziej odpowiedzialna od tych dziewczyn. Ja jak miałem 14 lat to też parę razy się nawaliłem z kumplami i nie wyrosłem na patola, więc o co tym ludziom kurwa chodzi?

Claude mOnet lubi to.
  14. T.M.

T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

Polubienia:
    3 391
    Może po prostu boją się konsekwencji prawnych?

https://www.eporady24.pl/zlamanie_zakazu_sprzedazy_alkoholu_nieletnim,pytania,6,80,5821.html

Jak miałem ~15 lat, to w okolicy był jeden sklepik, który większość utargu zgarniał na sprzedaży alkoholu żulikom (tanie piwo, jabole). Sprzedawali też alko bez dowodu. Oczywiście zaopatrywaliśmy się tam często z kumplami. Pewnego razu nawaliliśmy się zbyt ostro po takich zakupach i kolegę nakryli rodzice. Podczas rodzicielskiego przesłuchania nie wytrzymał presji i zeznał, gdzie sprzedali nam alko. Sklepikowi cofneli licencję na sprzedaż %, a wkrótce później spadł z rowerka. Kumpel nie miał życia, bo znów trzeba było prosić o zakupy żuli pod Biedronką, a oni zawsze brali piwo za tę usługę ;)

15. libertarianin.tom

libertarianin.tom akapowy dogmatyk

Polubienia:
    5 429
    Ostatnimi laty moj niegdys ulubiony portal bryluje w zanujacych artykulach. Ja jeszcze moge zdzierzyc anty-imigracyjne pierdololo ale tego typu wypowiedzi na LewRockwell.com to juz kurwa przegiecie paly:

"Capitalism only works for the few. It no longer works for the many.

On national security grounds Trump should respond to Ford’s announcement of offshoring the production of Ford Focus to China by nationalizing Ford. Michigan’s payrolls and tax base will decline and employment in China will rise. We are witnessing a major US corporation enabling China’s rise over the United States. Among the external costs of Ford’s contribution to China’s GDP is Trump’s increased US military budget to counter the rise in China’s power.

Trump should also nationalize Apple, Nike, Levi, and all the rest of the offshored US global corporations who have put the interest of a few people above the interests of the American work force and the US economy. There is no other way to get the jobs back. Of course, if Trump did this, he would be assassinated."

https://www.lewrockwell.com/2018/08/paul-craig-roberts/who-does-america-belong-to/

To jeszcze jest strona akapowa czy juz kwartalnik starego nacjo-socjalisty?! Ja pierdole...

16. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 495
    anti-state • anti-war • pro-market

17. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 701
  18. aluzci

aluzci Well-Known Member

Polubienia:
    6 905
  19. pawlis

pawlis Samotny wilk

Polubienia:
    7 294
    Ktoś płacze, że wstrętne TVPiS nie transmituje na żywo pogrzebki wielkiej wojowniczki o wolności, Kory (nie siedzę w temacie, ale na pewno ktoś mi uzmysłowi, że z Kory średnia była wojowniczka):

luke27, Doman i inho lubią to.
  20. ernestbugaj

ernestbugaj kresiarz umysłów

Polubienia:
    2 308
    To PiS zabił Korę!

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.