Podziel się zażenowaniem

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 142
nie wierz w takie bajki ;) w praktyce żaden z nich tego nie chce
właśnie opieram sie kilkudziesięcioletnim doświadczeniem praktycznym...
we wsi skąd pochodze, chętnie by ustalali kto co może budować na swoim, że strefa uzdrowiskowa jest ok, że ok jest jak władza dyktuje aptekom godziny otwarcia, że miasto musi inwestować w turystyke i wszyscy sie muszą stosować do tego i wiele innych...
to że to komuniści to akurat prawda, ale w pozytywnym sensie
komuniści w pozytywnym sensie to ino jak lądują w piecu jako naturalne odnawialne źródło energii...
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 249
wśród prostytutek poznałam najbardziej radykalne socjalistki jakie widziałam
Zboczenie zawodowe, lubią być ruchane w dupę. Państwo czy klient, co za różnica?

500 zł to fikcja, ludzie się szybko zorientują, że w rzeczywistości jest to transfer socjalny do klasy średniej kosztem klas niższych.
Phi? Posrało? To klasa średnia i klasa aspirująca do klasy średniej płaci najwięcej podatków. Największymi beneficjentami tego programu będzie patologia i jakaś bardzo niewielka część zamożniejszej klasy średniej związanej z pisem (terlikowskie, putry itp), która ma po 3-4+ dzieci.
partii Razem, którzy są etatystami już tylko formalnie (istnieje tam silna frakcja libertariańska).
Jaja se kurwa robisz? Libertariańska? Może jeszcze anarchokapitalistyczna?
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 712
wśród prostytutek poznałam najbardziej radykalne socjalistki jakie widziałam
To albo to były pasztety, albo durne cipy, a najprawdopodobniej jedno i drugie.
Ja nie spotkałem w nigdy życiu ładnej prostytutki (czy innej sexworkerki), o socjalistycznych czy komunistycznych poglądach. Owszem na początku lat 90-tych prostytuowały się nawet panny wyjebane z psiarni i bezpieki, ale ich lewicowość była jedynie rytualna.
 
A

Antoni Wiech

Guest
aluzci tym razem ma rację. Też miałem wątpliwości, ale jest tak jak on pisze. Po pierwsze to jest piosenka z kabaretowego programu puszczanego na ZDF, czyli publicznej niemieckiej tv.

http://www.zdf.de/ZDFmediathek/kanaluebersicht/1921504#/kanaluebersicht/1921504

Dodatkowo:

Na początku klipu pokazana jest horda protestująca przeciw dziecku arabskiemu. Nie sądzę, że prawaki byliby aż tak bezczelni żeby propsować oficjalnie atakowanie dziecka.

Kolejna sprawa, na którą była zwrócona uwaga: freedom of speech. Prawaki by przypisywali to lewicy? Nie ma takiej opcji.

Te wstawki z weganami i cyklistami to jest satyra jak postrzegają ich prawaki (mniej więcej tak jak Lis na marszu KODu powiedział: witam was komuniści, złodzieje, ludzie gorszego sortu). Być może jest to nawet odwołanie bezpośrednie do wypowiedzi Waszczykowskiego.

No i podpis pod klipem:

The world is going completely nuts! Europe feels threatened by 0.3% refugees, the USA are about to elect a man, of who no one really knows who is pulling the strings under the toupee and just as if that was not bad enough, Germany of all nations has to disabuse the world of how to behave morally right. I mean GERMANY! They did not even win one single world war in history! [wytłuszczenie moje]

Stwierdzenie, że źle, że Niemcy nie wygrali nawet jednej wojny światowej a są zmuszeni pokazywać innym nacjom co jest moralnie właściwe nie pasuje do satyry prawackiej zupełnie.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Ja pierdole, człowieku... W refrenie masz taki tekst: "We are compasionate, we are reasonable, we are peacful" a na wideo horda lewactwa leci ze spuszczonymi psami na szarych i brudnych nacjololo. Ironic? Dalej: "We are proud of not being proud". Później bachor, po tej niby tolerancyjnej stronie, wyklina niemą opozycję i rzuca w nich książką Kanta. Lecą wersy "freedom of speech", "unity" a na wideo żyd przytula araba... Na sam koniec "we are Germany" a na ostatnim ujęciu stoją z flagami unii zamiast z flagami Niemiec.

Na początku klipu pokazana jest horda protestująca przeciw dziecku arabskiemu. Nie sądzę, że prawaki byliby aż tak bezczelni żeby propsować oficjalnie atakowanie dziecka.

Czemu nie mogliby być tak bezczelni? No i chyba nie zrozumiałeś, że w piosence nawalają zarówno na prawactwo i lewactwo...

Kolejna sprawa, na którą była zwrócona uwaga: freedom of speech. Prawaki by przypisywali to lewicy? Nie ma takiej opcji.

A skąd założenie, że musieli zrobić to wyłącznie albo prawaki albo lewaki? Piosenkę mogli zrobić apolityczni reptylianie. I nie wiem zbytnio o co ci chodzi z tym freedom of speech. Nacjonaliści stoją z widłami ale są pasywni, za to lewaki atakują i próbują ich przegonić, rzucają ziemniakami. To przecież ewidentna satyra na autorytarną lewicę, która rzekomo szczyci się wartościami takimi jak wolność słowa, ale tylko wtedy, kiedy im się podoba.

Te wstawki z weganami i cyklistami to jest satyra jak postrzegają ich prawaki (mniej więcej tak jak Lis na marszu KODu powiedział: witam was komuniści, złodzieje, ludzie gorszego sortu). Być może jest to nawet odwołanie bezpośrednie do wypowiedzi Waszczykowskiego.

Ja pierdole, to równie dobrze mogę powiedzieć, że kabaret dudek i skecz majster to satyra jak państwowe zawody były postrzegane przez wolnorynkowców... Na zasadzie "patrzcie co wolnorynkowcy myślą o socjalizmie, co im się wydaje, głupiutcy oni, przecież wszyscy wiemy, że tak nie jest na prawdę". Tylko że wtedy to byłby zwykły strzał w stopę...
 
A

Antoni Wiech

Guest
Ja pierdole, człowieku...
Nie podniecaj się tak, bo Ci żyłka w bańce pęknie..

I sprawdź sobie co piszą o tym angielskie media:

https://theintercept.com/2016/04/01...-mocking-turkeys-erdogan/?comments=1#comments

"It is a music video mocking xenophobic German nationalists who were caught on video in February hurling insults at terrified Muslim refugees, and chanting, “We are the People!”

A jakbyś stwierdził (co się pewnie stanie), że media gadają bzdury, to masz z nim (gościem co zrobił ten klip) wywiad, gdzie ciśnie po Pegidzie:

http://www.focus.de/kultur/kino_tv/...-mir-spass-idioten-zu-aergern_id_4530829.html

Co oczywiście nie musi oznaczać, że nie ciśnie beki z lewaków, ale na to są małe szanse.

edit:

A tutaj co piszą na ten temat rodzimi lewacy:

http://swiat.newsweek.pl/be-deutsch...iemczech-kpia-z-szydlo,artykuly,382995,1.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 791
8 462
Nie podniecaj się tak, bo Ci żyłka w bańce pęknie..

I sprawdź sobie co piszą o tym angielskie media:

https://theintercept.com/2016/04/01...-mocking-turkeys-erdogan/?comments=1#comments

"It is a music video mocking xenophobic German nationalists who were caught on video in February hurling insults at terrified Muslim refugees, and chanting, “We are the People!”

A jakbyś stwierdził (co się pewnie stanie), że media gadają bzdury, to masz z nim (gościem co zrobił ten klip) wywiad, gdzie ciśnie po Pegidzie:

http://www.focus.de/kultur/kino_tv/...-mir-spass-idioten-zu-aergern_id_4530829.html

Co oczywiście nie musi oznaczać, że nie ciśnie beki z lewaków, ale na to są małe szanse.

edit:

A tutaj co piszą na ten temat rodzimi lewacy:

http://swiat.newsweek.pl/be-deutsch...iemczech-kpia-z-szydlo,artykuly,382995,1.html
Jednak jak patrzę na ryj autora tej piosenki to zmieniam zdanie. Jest lekka polewka z lewackich Niemców, ale przede wszystkim jest pro multi-kulti i przeciw prawakom. No i wszystko tam jest dosłownie. W życiu bym nie pomyślał, że satyryk może tak z autosparodiować swoje poglądy.

urn-newsml-dpa-com-20090101-150206-99-06836-large-4-3.jpg
 
Ostatnia edycja:

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Jednak jak patrzę na ryj autora tej piosenki to zmieniam zdanie. Jest lekka polewka z lewackich Niemców, ale przede wszystkim jest pro multi-kulti i przeciw prawakom. No i wszystko tam jest dosłownie. W życiu bym nie pomyślał, że satyryk może tak z autosparodiować swoje poglądy.

Nooo, złapałem się na tym. W tym przypadku to w ogóle nie jest już satyra, mindfuck. Karykatura satyry.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Ileś tysięcy ludzi nie ma dostępu do kibla. Od czego są krzaki :)?

Nie wiedziałem, gdzie dać. Łekologiczny, postępowy Zahód w porównianiu do jak zwykle trującej Polandii:

Niemieckie elektrownie trują najmocniej w Europie. Szokujące wyniki niezależnego audytu

Okazuje się, że to nie polskie lecz niemieckie elektrownie węglowe są najmocniej trującymi środowisko siłowniami w całej Europie! Zgodnie z opublikowanym przez "Suddeutsche Zeitung" raportem, aż 4 na 5 elektrowni o najwyższym poziomie emisji CO2 w UE znajduje się na terytorium Niemiec! Tymczasem nasi zachodni sąsiedzi wytykają, że to my spalamy za dużo węgla i emitujemy przy tym do atmosfery zbyt wiele gazów cieplarnianych. Czyżby drzazgę dostrzegli w oku innego, a w swoim belki nie widzieli?

Niemiecki dziennik "Suddeutsche Zeitung" opublikował raport brytyjskiej organizacji na rzecz ochrony klimatu "Sandbag" na temat najbardziej trujących elektrowni węglowych w Europie. Okazuje się, że aż 4 na 5 elektrowni o najwyższym poziomie emisji CO2 w UE znajduje się na terytorium Niemiec! Wszystkie cztery elektrownie emitują łącznie w ciągu roku 100,8 mln ton CO2. Raport ten został stworzony na podstawie danych dostarczonych przez Komisję Europejską, więc trudno uznać, że jest on nieobiektywny.

W kontekście powyższego warto przypomnieć, że zdaniem naszych zachodnich sąsiadów spalamy za dużo węgla i emitujemy przy tym zbyt wiele gazów cieplarnianych. Uprawiana w tej sprawie propaganda jest na tyle silna, że to Polskę (a nie Niemcy) w powszechnym odczuciu uważa się za największego truciciela w Europie. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Okazuje się, że to niemiecka gospodarka spala o wiele więcej węgla niż polska (Niemcy: 240 mln ton; Polska: 152 mln ton), a poziom emisji CO2 na osobę jest tam znacznie wyższy niż w naszym kraju (Niemcy: 10,4 tony/1 os.; Polska: 8,6 tony/1 os.).

Kiedy zatem słyszymy z ust niemieckich polityków lub dziennikarzy, że to Polska jest "największym trucicielem w Europie", to wiedzmy jedno - jest to najzwyklejsze w świecie kłamstwo, którego celem jest zdjęcie z naszego zachodniego sąsiada odium najmocniej zatruwającej środowisko gospodarki na starym kontynencie.
 
Do góry Bottom