1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Podniebne podróże :)

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Kelsi, 8 Luty 2016.

1. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 749
    Kiedyś pracowałem w korpo, gdzie był zakaz latania Aerofłotem jako linią zbyt niebezpieczną.

2. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 665
    a co w tym dziwnego, założone za głębokiej komuny takie logo zrobili i po dekadach kiedy każdy poznał to logo po chuj zmieniać? w ekonomicznego punktu widzenia nie było by to racjonalne...
    to spory koszt ino dlatego że komuś sie z komunizmem może kojarzyć...
    są też inne loga sie występuje sierp i młot a nie ma to nic z czerwonym komunizmem wspólnego...

sabat, wah, snajper oraz 2 uzytkowników lubi to.
  3. ultimate

ultimate Guest

Colomban Cri Cri - najmniejszy dwusilnikowy samolot na świecie. Świetny do rekreacyjnego latania.

4. aluzci

aluzci Well-Known Member

Polubienia:
    7 062
    Zajebisty. Latałbym.

5. szeryf17

szeryf17 "No reason it's a good reason"

Polubienia:
    1 755
    Mój pierwszy raz był na koszt króla Belgii deportowany zostałem;)

6. szeryf17

szeryf17 "No reason it's a good reason"

Polubienia:
    1 755
  7. ultimate

ultimate Guest

Blériot XI z silnikiem o mocy 25 KM. To na nim w 1909 roku jego konstruktor Louis Blériot przeleciał ponad Kanałem La Manche i dostał za to 25 tys. franków. W locie pokazany od 1:12.

8. ultimate

ultimate Guest

Chiny: dziewiczy lot C919.

Dziś po raz pierwszy wzbił się w powietrze wyprodukowany w Chinach samolot pasażerski C919. Maszyna jest przeznaczona dla 168 pasażerów,. Rywal amerykańskiego Boeinga 737 i europejskiego Airbusa A320.

Ja bym do niego nie wsiadł.

kr2y510 lubi to.
  9. Hanki

Hanki Secessionist

Polubienia:
    3 370
    A ja chętnie bym latał i życzę im sukcesów.

wah i bombardier lubią to.
  10. ultimate

ultimate Guest

Dla mnie to możesz i na miotle latać jeśli lubisz:D
    A poważnie to wiem, że Chińczycy produkują wszystko, ale z jakością u nich kiepsko. A samolot to nie telefon.

11. Hanki

Hanki Secessionist

Polubienia:
    3 370
    Nie powiedziałbym, że z jakością kiepsko. Chyba powtarzasz stare i już nieaktualne stereotypy i slogany.

12. ultimate

ultimate Guest

Może ty lubisz powtarzać slogany, ja jestem daleki od tego. Każdy uczy się na błędach. Kupiłem kilka rzeczy i wszystko szybko się psuło.
    Teraz omijam z daleka. I wszystko w temacie.

Eli-minator lubi to.
  13. Hanki

Hanki Secessionist

Polubienia:
    3 370
    I rozumiem, że dokładnie te same zasady, co w przypadku tych kilku rzeczy, mają zastosowanie do samolotów.
    Brzmi rozsądnie.

14. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 418
    Kup markowe chińskie rzeczy. Płacisz trochę więcej, ale nadal w chuj mniej za europejskie, a jakość cię zaskoczy.

15. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 632
    Myszka komputerowa? laptop? monitor komputerowy? telewizor?

16. ultimate

ultimate Guest

Koniec drugiej wojny światowej obfitował w niezwykłe projekty niemieckich inżynierów. Jednym z nich był samolot zasilany koksem.
    Konstruktorem był Alexander Lippisch. ZaprojektowaŁ w 1944 roku Lippisch P13a.

Hans dorzuć koksu bo spadamy:D

sabat, snajper i Kelsi lubią to.
  17. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 596
    Znacznie mniej popularny jest radziecki konkurent Concorde’a : Tupolev Tu - 144. Jako pierwszy wzbił się w powietrze dwa miesiące przed inauguracyjnym lotem Concorde’a.
    Zanim Tu-144 wszedł do eksploatacji, jeden z prototypów samolotu postanowiono zaprezentować światu podczas francuskiego salonu lotniczego Paris Air Show. Doszło wówczas do tragicznego wypadku – Tu-144 rozbił się podczas pokazu, grzebiąc 6-osobową załogę
    i osiem osób znajdujących się na ziemi.
    https://gadzetomania.pl/5745,niezwykle-konstrukcje-cz-9-tu-144-radziecki-konkurent-concordea

18. sabat

sabat Well-Known Member

Polubienia:
    1 248
    To powiedz żeby się odczepił i już. W tym wątku też nabazgrali gadkami o kupnie chińszczyzny i jakoś moderator im nie napisał że to pierdololo i nie usunął jak moje posty bo pierdololo.

Z samolotów podoba mi się stary niebieski ptak Bugattiego 100P tak go nazywali z 1938 roku .
    Bugatti marzył o pobiciu rekordu prędkości w powietrznym wyścigu ale II wojna światowa przeszkodziła w pracach. Bugatti ukrył samolot w pałacu w Ermenonville bo nie chciał żeby technologia dostała się w ręce wroga niedokończył go i zmarł.Jest w muzeum w USA. Ale w 2013 pilot Scott Wilson postanowił samolot odtworzyć to jest jego replika:

Ostatnia edycja: 9 Lipiec 2019
    nazimno i kr2y510 lubią to.
  19. sabat

sabat Well-Known Member

Polubienia:
    1 248
    A znasz Boeing 307 Stratoliner z 1938 roku ??? Pierwszy mial kabine ciśnieniową i latac mogl na wysokości blisko 8000 metrów. To była maszyna! Fotele rozkładane a na ścianach blazeria na podłodze dywany

wah, Madmar318 i FatBantha lubią to.
  20. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 008
    A ja tak.
    Prawdopodobieństwo że skończy jak lot Malaysia Airlines 370 jest znacznie mniejsze. USA mogą sobie karcić poszczególne kraje robiąc takie numery z Boeingami. Chiny takich numerów na samych sobie nie robili i nie robią.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.