Podniebne podróże :)

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 669
Nie mam dużego doświadczenia, no ale latałam, i tu, i tam:) Trzy razy na koniec świata, tak nazwałam lot, który trwał ponad 20 godzin, z jedną przesiadką. No latanie na dłuższe dystanse jest dla mnie bardzo męczące. Ale chyba dla każdego. Poza tym krótkie loty, i takie mam dwa, bywa,że trzy razy w miesiącu.Lecę na krótko, ale muszę.:)
Od pierwszego lotu minęło już kilkanaście lat, ale ten pierwszy raz będę pamiętać zawsze.Jakieś niepokojące dźwięki, stukania, powodowały ogromne napięcie,strach, no cała drżałam:) ale wszystko już minęło, i zawsze mam nadzieję, że za sterem siedzą doświadczeni piloci, i czuwają nad wszystkim najlepsi pod słońcem kontrolerzy.
Kocham samoloty.:)Zbieram stare zdjęcia, pocztówki, no różne widoczki z samolotami.
Lubicie podniebne podróże? i jaki był ten Wasz pierwszy raz? No i proszę o zdjęcia.

GFqJLsn9KQXcaCNM4CwpDYAVG5bO8pUIaYXUU0-A3t9P=w1024-h780-no


maxresdefault.jpg


f4-phantom-wallpapers.jpg


6ZWL8Kp.jpg




 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 140
Mój pierwszy lot, głęboka komuna, An-24 na trasie Rzeszów-Koszalin. Takie coś:

histor2.jpg


Potem długo nic, długo nic. Trochę latam, choć niespecjalnie często, bo nie jestem fanem podróżowania. Albo inaczej, lubię zobaczyć czasem nowe miejsca, ale nie lubię, gdy mam to na głowie, czyli lecę sam, albo lecę jako "kierownik wycieczki", bo fobia społeczna sprawia, że tracę gdzieś sporo przyjemności. Na dodatek cała obecna oprawa tego procesu sprawia, że z latania nie ma żadnej przyjemności, więc latam tylko jeśli muszę.
 
U

ultimate

Guest
Leciałem dwa razy służbowo.Miałem rękę w gipsie i nie mogłem prowadzić samochodu.Nie lubię latać.Nie czuję drogi.Nie ma przyjemności podróżowania. Zawsze wybieram podróż samochodem (jako kierowca). Samochodem mogę nawet dookoła świata. Chcesz zdjęcia to masz Pou-du-ciel / Pchła Dnia/.
Mały, lekki samolot- 130 kg.Skonstruował go Francuz H. Mignet w latach 1930- tych. Często lądował awaryjnie w polu.Wtedy składał skrzydła i holował nawet za motocyklem do najbliższego warsztatu.

Flying_Flea_G-ADMH.jpg
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Ja młody, a do tego pierwszy raz leciałem dosyć późno jak na obecne czasy, bo w 2010, z Krakowa do Alicante za oszałamiające 12 zł :) Lubię ogólnie podróżować, ale samolot jest niezwykle nudny (poza startem i lądowaniem, albo przelotem nad szczególnie ładnym terenem podczas dobrej pogody), więc staram się spać podczas lotu, w przeciwieństwie do takich pociągów, które uwielbiam i cieszy mnie sama podróż.
Najmilej wspominam lot takim maluchem, do Zurychu:
Eurolot_De_Havilland_Canada_DHC-8-402Q_Dash_8.jpg
 
OP
OP
Kelsi

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 669
Trochę latam, choć niespecjalnie często, bo nie jestem fanem podróżowania
No aż tak bardzo nie jestem za podróżami samolotem,ale muszę.
W piątek też muszę, mam obowiązki, walentynką jestem.:)Ale dobrze chyba,że mamy takiego przewoźnika,no bo w jaki sposób dostać się nawet gdzieś blisko,na przykład do Brukseli, Paryża. Raz tylko jechałam autokarem, i nigdy więcej nie zdecydowałabym się,istny koszmar był, no ale to nie znaczy,ze zawsze tak jest, ale smutne wspomnienia pozostały, niestety.

Pou-du-ciel / Pchła Dnia/.

Ojejej,, super samolocik!, mogłabym być pilotem chyba?;)


Jeden z moich dalekich lotów, który bardzo dobrze wspominam, to był lot z Schiphol, tymi liniami:

z15123029Q,Samolot-Singapore-Airlines-na-Lotnisku-Chopina.jpg


Śliczne, bardzo miłe stewardesy -Singapore Girl.Podchodzą indywidualnie do każdego pasażera.

cute-sia-girl-15.jpg


No i przystojni piloci;)

sia-cc2.jpg



No ale dowiedziałam się, że ich szkolenia można nazwać tresurą, no straszny rygor.
Mają piękne, stylowe uniformy - sarong kebaya - nie zmienione od 40 lat, i wykonywane metodą batik.Przed startem pytają pasażerów o ulubione dania i napoje. Jeśli ktoś chce może zamówić sobie danie od światowych kucharzy, no ale trzeba zrobić to dużo wcześniej przed odlotem. No ale jeśli nawet się nie zamawia, to podają pyszne jedzenie.No należy im podziękować za naprawdę wspaniały, w miłej atmosferze lot, który dostarczył dużo wrażeń.




 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
OP
Kelsi

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 669
Arizona - The Boneyard, największe na świecie"cmentarzysko" maszyn armii amerykańskiej,zajmuje powierzchnię 11 kilometrów kwadratowych.

110-1024x699.jpg


Dla niektórych jest to ostatnia ich droga, część z nich to źródło części zamiennych, inne - uszkodzone- czekają na naprawę, no i są też te, które nie spełniają wymogów bezpieczeństwa.

74609.jpeg


56-1024x698.jpg


44-1024x682.jpg



Zespół Berlin nagrał tam klip to filmu "Top Gun"
 
OP
OP
Kelsi

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 669
Hughes H-4 Hercules (Świerkowa Gęś), samolot transportowy.

Hughes-H-4-Hercules-Spruce-Goose-In-Flight.jpg


Ponieważ brakowało aluminium i stali, projekt powstał przy użyciu drewna i płótna, i tylko w jednym egzemplarzu.A wszystko zaczęło się od projektanta lotniczego, przedsiębiorcy, Howarda Hughesa,
Jan19LN-articleInline.jpg


który był też pilotem.

hughes_h-4_spruce_goose__wierkowa_g_20120209_1503441670.jpg


Jedyny lot "Świerkowej Gęsi"




Historię Howarda Hughesa, i budowy samolotu, można obejrzeć w filmie "Aviator",w reżyserii Martina Scorsese.
https://en.wikipedia.org/wiki/Hughes_H-4_Hercules





Dodam jeszcze film o polskich pilotach, pierwszy raz obejrzałam, i bardzo mi smutno ..:(




 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
U

ultimate

Guest
Z archiwum polskiego lotnictwa.Otwarcie portu na Okęciu.
Na uroczystości był prezydent RP Ignacy Mościcki ,ministowie i księża. Prze budynkiem dworca lotniczego odprawiono mszę.Samoloty w 30 latach były bardzo małe.Zabierały tylko kilkunastu pasażerów.
z19992953IH,Uroczystosc-otwarcia-portu-lotniczego-na-Okeciu-w-.jpg







z19992858IH,Uroczystosc-otwarcia-portu-lotniczego-na-Okeciu-w-.jpg


z19993161Q,Uroczystosc-otwarcia-portu-lotniczego-na-Okeciu-w.jpg


z19993078IH,Ogromna-mapa-Europy-z-siatka-polaczen-lotniczych-z.jpg



z19993011IH,Otwarcie-linii-lotniczej-Warszawa-Ateny.jpg



z19960007IH,Samolot-Polskich-Linii-Lotniczych-LOT-Il-62-Mikolaj.jpg




22ae208c-a8ea-4d10-a2b3-af500003d11b.jpg




z19960156IH,Po-lewej-stewardesy-w-letnich-mundurach-lot-do-Egiptu.jpg



z19959983IH,A-z-Grecji-przywozilo-sie-metakse-fot-archiwum-rodziny.jpg



z19960083IH,Rok-1975-fot-archiwum-prywatne-Malgorzaty-Nowotnik.jpg
 
OP
OP
Kelsi

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 669
Bardzo dziękuję, cieszą mnie wszystkie komentarze i obrazki, ale jest mi smutno, no bo Ktoś powiedział,
że pod moimi "głupimi tematami zbierają się boty i trolle" :( i jest dużo pracy, żeby usunąć te boty.
No i dlatego nie piszę w moich wątkach.
 
Do góry Bottom