Podniebne podróże :)

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Kiedyś pracowałem w korpo, gdzie był zakaz latania Aerofłotem jako linią zbyt niebezpieczną.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
zdziwił mnie widok sierpa i młota w ich logo
a co w tym dziwnego, założone za głębokiej komuny takie logo zrobili i po dekadach kiedy każdy poznał to logo po chuj zmieniać? w ekonomicznego punktu widzenia nie było by to racjonalne...
to spory koszt ino dlatego że komuś sie z komunizmem może kojarzyć...
są też inne loga sie występuje sierp i młot a nie ma to nic z czerwonym komunizmem wspólnego...
 
U

ultimate

Guest
Colomban Cri Cri - najmniejszy dwusilnikowy samolot na świecie. Świetny do rekreacyjnego latania.

YT9.png



CunderMassiveTurbine%20wOwner%202e45.jpg


 
U

ultimate

Guest
Chiny: dziewiczy lot C919.

Dziś po raz pierwszy wzbił się w powietrze wyprodukowany w Chinach samolot pasażerski C919. Maszyna jest przeznaczona dla 168 pasażerów,. Rywal amerykańskiego Boeinga 737 i europejskiego Airbusa A320.


8945840ac5bf3fa21daf9b491bfb78d2.jpeg



087b251ed2b1ecf8ce3096c7c5b8dd55.jpeg




e1e27a4a34bc60057c5593b265ad3814.jpeg



Ja bym do niego nie wsiadł.
 
U

ultimate

Guest
A ja chętnie bym latał i życzę im sukcesów.
Dla mnie to możesz i na miotle latać jeśli lubisz:D
A poważnie to wiem, że Chińczycy produkują wszystko, ale z jakością u nich kiepsko. A samolot to nie telefon.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Nie powiedziałbym, że z jakością kiepsko. Chyba powtarzasz stare i już nieaktualne stereotypy i slogany.
 
U

ultimate

Guest
Może ty lubisz powtarzać slogany, ja jestem daleki od tego. Każdy uczy się na błędach. Kupiłem kilka rzeczy i wszystko szybko się psuło.
Teraz omijam z daleka. I wszystko w temacie.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
I rozumiem, że dokładnie te same zasady, co w przypadku tych kilku rzeczy, mają zastosowanie do samolotów.
Brzmi rozsądnie.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Może ty lubisz powtarzać slogany, ja jestem daleki od tego. Każdy uczy się na błędach. Kupiłem kilka rzeczy i wszystko szybko się psuło.
Teraz omijam z daleka. I wszystko w temacie.
Kup markowe chińskie rzeczy. Płacisz trochę więcej, ale nadal w chuj mniej za europejskie, a jakość cię zaskoczy.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Może ty lubisz powtarzać slogany, ja jestem daleki od tego. Każdy uczy się na błędach. Kupiłem kilka rzeczy i wszystko szybko się psuło.
Teraz omijam z daleka. I wszystko w temacie.
Myszka komputerowa? laptop? monitor komputerowy? telewizor?
 
D

Deleted member 6341

Guest
Jeśli chodzi o samoloty pasażerskie najpiękniejszy był Concorde.
Znacznie mniej popularny jest radziecki konkurent Concorde’a : Tupolev Tu - 144. Jako pierwszy wzbił się w powietrze dwa miesiące przed inauguracyjnym lotem Concorde’a.
tu-144-tupolev-ru-289672-db624a2.jpg

Zanim Tu-144 wszedł do eksploatacji, jeden z prototypów samolotu postanowiono zaprezentować światu podczas francuskiego salonu lotniczego Paris Air Show. Doszło wówczas do tragicznego wypadku – Tu-144 rozbił się podczas pokazu, grzebiąc 6-osobową załogę
i osiem osób znajdujących się na ziemi.
https://gadzetomania.pl/5745,niezwykle-konstrukcje-cz-9-tu-144-radziecki-konkurent-concordea
 
D

Deleted member 6431

Guest
Bardzo dziękuję, cieszą mnie wszystkie komentarze i obrazki, ale jest mi smutno, no bo Ktoś powiedział,
że pod moimi "głupimi tematami zbierają się boty i trolle" :( i jest dużo pracy, żeby usunąć te boty.
To powiedz żeby się odczepił i już. W tym wątku też nabazgrali gadkami o kupnie chińszczyzny i jakoś moderator im nie napisał że to pierdololo i nie usunął jak moje posty bo pierdololo.

Z samolotów podoba mi się stary niebieski ptak Bugattiego 100P tak go nazywali z 1938 roku .
Bugatti marzył o pobiciu rekordu prędkości w powietrznym wyścigu ale II wojna światowa przeszkodziła w pracach. Bugatti ukrył samolot w pałacu w Ermenonville bo nie chciał żeby technologia dostała się w ręce wroga niedokończył go i zmarł.Jest w muzeum w USA. Ale w 2013 pilot Scott Wilson postanowił samolot odtworzyć to jest jego replika:
dbc825ed71249159c28701ca33aece4f_original.jpg


 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ja bym do niego nie wsiadł.
A ja tak.
Prawdopodobieństwo że skończy jak lot Malaysia Airlines 370 jest znacznie mniejsze. USA mogą sobie karcić poszczególne kraje robiąc takie numery z Boeingami. Chiny takich numerów na samych sobie nie robili i nie robią.
 
Do góry Bottom