Piwne klimaty

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Bawi mnie to całe kreowanie marki jako mega kobiecej, niezależność, siła itd. A materiały foto można pokazywać jako wzorzec patriarchatu :p
 
D

Deleted member 4683

Guest
Jakby jakiś browar zechciał zapłacić to bez problemu służę swoimi bakteriami spod napleta
 
D

Deleted member 6341

Guest
Dzień Piwa i Piwowara uczczę piwkiem, które ma swoje 9,5%. Westmalle Tripel 0,33 l.
Niestety tylko jedną butelkę mam.
small_Westmalle-Trappist-Tripel-FRONT.jpg
 

snajper

Well-Known Member
376
1 523
Wódki nie piję, ale piwo lubię. Czeski Primator jest dobrym piwkiem Smakuje mi też litewskie Butautu. Jednak z uwagi na wysoką cenę sięgam po nie rzadko.Od czasu do czasu przy jakiejś specjalnej okazji się napiję, Kto nie zna to polecam. Spróbować warto, jednak ta cena.
 
D

Deleted member 4683

Guest
Coraz więcej tych "rzemieślniczych browarów" to w rzeczywistości rozlewnie które jedynie etykietują swoim logo i naklejką piwo hurtowo kupowane od browarów przemysłowych.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Coraz więcej tych "rzemieślniczych browarów" to w rzeczywistości rozlewnie które jedynie etykietują swoim logo i naklejką piwo hurtowo kupowane od browarów przemysłowych.
Pierwsze słyszę o takim zjawisku. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem i o żadnym tego typu przypadku mi nie wiadomo, tym bardziej biorąc pod uwagę to, jakie receptury i jakie style warzone są przez rzemieślników, a jakie przez koncerny, oraz wielkość tanków w browarach koncernowych, gdzie po prostu tak małe warki, jakie warzone są przez rzemieślników, nie miałyby żadnego - przede wszystkim finansowego - uzasadnienia.

Masz może jakieś szczegóły?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 4683

Guest
Inspekcja którą obsługuję zajmowała się tym procederem w Kujawsko-Pomorskim. Jak chcesz to w poniedziałek dowiem się więcej, w tym na temat konkretnych browarów i marek.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Nie sądzę, by @Jaranek nie wiedział, czym jest i na jakiej zasadzie funkcjonuje browar kontraktowy.
Z jego wypowiedzi wyraźnie wynika, iż chodzi o proceder rozlewania piw koncernowych jako tych kraftowych, tj. sprzedawania dokładnie tego samego produktu w różnych opakowaniach i pod różnymi nazwami. A o czymś takim nie słyszałem i - jak zaznaczyłem - wydaje mi się to z kilku powodów wręcz nieprawdopodobne.

Ale chętnie poznam jakieś szczegóły.
 
D

Deleted member 4683

Guest
Niestety napierdoliłem głupot. Okazało się, że sprawa dotyczyła browarów kontraktowych ale nie chodziło o zafałszowanie piwa tylko o to czy takie firmy mogą posługiwać się nazwą "browar" która powszechnie kojarzona jest z zakładem wytwarzającym piwo. Właśnie na tym ( a nie na zafałszowaniu samego produktu ) miałoby polegać naruszenie interesu konsumentów. Jednak finalnie stanęło na tym, że nie bardzo możemy przypierdolić się do nazwy pod jaką działa przedsiębiorca ( firmy ) która nie jest przecież nazwą produktu. Peszek. To by było na tyle. Przepraszam za zamieszanie idę jebnąć baranka w ściane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Niestety napierdoliłem głupot. Okazało się, że sprawa dotyczyła browarów kontraktowych ale nie chodziło o zafałszowanie piwa tylko o to czy takie firmy mogą posługiwać się nazwą "browar" która powszechnie kojarzona jest z zakładem wytwarzającym piwo. Właśnie na tym ( a nie na zafałszowaniu samego produktu ) miałoby polegać naruszenie interesu konsumentów. Jednak finalnie stanęło na tym, że nie bardzo możemy przypierdolić się do nazwy pod jaką działa przedsiębiorca ( firmy ) która nie jest przecież nazwą produktu. Peszek. To by było na tyle. Przepraszam za zamieszanie idę jebnąć baranka w ściane.
Ale plotka już poszła... Teraz pewnie jest kolportowana na piwnych forach...
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Generalnie to nie przepadam za piwem, ale tego nie mogłem sobie odmówić. Drogie (puszka 0.5l za 7zł) i dobre, choć nie jest wybitne. Zachęcam do degustacji.
http://www.absinth.cz/product/cannabis-beer/cannabis-beer
jy4-500ml-V2.png
Niedawno byłem w Wilnie i próbowałem tego z kranu:
beer_248005.jpg

Było nawet spoko, fajne na upał, niezbyt ciężkie, pozostawiało przyjemny konopno-oleisty posmak. Do Polski przywiozłem za to https://ocen-piwo.pl/cannabis-pussviesis-alus--s1-n10100 z marketu, ale nie było tak ciekawe.
 
Do góry Bottom