Pistolet z drukarki 3D

T

Tralalala

Guest
Bardzo dobrze, że jest na otwartej licencji. Jak jest w Polsce z legalnym dostępem do tych części których nie może wykonać? Jeszcze pozostaje kwestia amunicji.
 

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 171
Przecież nawet na allegro polskim w "sport i turystyka" są lufy do kilkunastu kalibrów wystarczy kilka kliknięć, nie dawno koles sprzedawał do kal 9mm lufy na centymetry, wychodziło podobnie jak kupno używanej urżniętej lufy :), większość tego co tam jest to pozostałości po starym niemieckim zakładzie zbrojeniowym. Łusek i pocisków tam tez jest od huja a na yt jest filmik jak zregenerować zużyte spłonki przy pomocy kapiszonów z jarmarku(i dawało rade).
Jak już było mówione to problemem jest komora nabojowa.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 727
@Sputnik
Ja bym lufy nie kupował na Allegro, zostaje ślad. Takie transakcje są monitorowane, a sprzedawcy mogą być podstawieni. Ja przypuszczam, że maszynka która nawierci pręt i go nagwintuje, może kosztować z $500. Dalszą obróbkę można zrobić na maszynie CNC.
 
  • Like
Reactions: Alu
D

Deleted member 427

Guest
Dimitros Karras zawsze mega spoko. Cody i jego "Ghost Gun" to, jak wiadomo, konkurencja dla Ares Armor, a Karras zamiast hejtować tylko wspiera młodszego kolegę:

"I’m extraordinarily happy that Wilson was able to get a product like this out to market and that he’s as far along as he is. It’s what is needed in the community right now. The Second Amendment is consistently under attack. It’s very important that people have the ability to be self-sufficient and to progress not regress."

http://arstechnica.com/tech-policy/...tal-semi-automatic-rifle-just-got-crazy-easy/
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 790
Już pierwszy wyroki...

Japończyk skazany za wydrukowanie pistoletu na drukarce 3D
karslo
21.10.2014 , aktualizacja: 21.10.2014 14:20
28-letni Yoshitomo Imura z Kawasaki został skazany dziś na dwa lata więzienia za wydrukowanie plastikowego pistoletu na drukarce 3D. Były pracownik naukowy Instytutu Technologicznego w Shonan jest oskarżony o złamanie przepisów dotyczących posiadania i produkowania broni, informuje The Japan News.

Imura pierwszym skazanym za drukowanie broni

Według japońskiej prokuratury Imura w zeszłym roku wydrukował co najmniej dwa plastikowe pistolety, które były sprawne. Jest pierwszą osobą, która została skazana za wydrukowanie broni.

Imura został aresztowany w maju po umieszczeniu w internecie filmów i zdjęć z druku broni. Policja skonfiskowała pięć plastikowych pistoletów z jego domu w Kawasaki.

Sędzia: "Występek szczególnie błędny"

Według sędziego występek Imury był szczególnie "błędny", bo jego metoda produkcji broni mogła być łatwo naśladowana, a procedura została rozpowszechniona w internecie. - Obnosił się ze swoją wiedzą i tym samym próbował osłabić kontrolę broni - powiedział sędzia.

Film zamieszczony przez Imurę w sieci przed rokiem pokazuje etapy tworzenia plastikowego pistoletu "Zig Zag". Broń jest w stanie wystrzelić sześć kul o kalibrze 38 mm, jak podaje portal Wired.

To nie pierwsza wydrukowana broń

Imura jest pierwszym skazanym, ale nie jest pierwszą osobą na świecie, która wydrukowała broń. Pierwszy sprawny pistolet wydrukowany na drukarce 3D został zaprezentowany w 2013 roku przez Defense Distributed.

To alternatywna organizacja projektująca broń z Teksasu, która wcześniej wyrażała poparcie dla Imury.
"Występek szczególnie błędny"? Pierdol się, popaprańcu w todze czy w czym tam łazicie. Najgorsze, że tam w kulturze wstydu za takie słowa Imura pewnie wsadzi sobie wydrukowaną w drukarce 3D katanę w brzuch.
 
D

Deleted member 427

Guest
Nie jestem zdziwiony ani werdyktem, ani szybkością, z jaką został wydany. Przypominam, że za wystrzelenie naboju z nielegalnie posiadanej broni grozi tam kara pozbawienia wolności od trzech lat do dożywocia. Japonia to absolutnie numer jeden spośród hoplofobicznych enklaw na tej planecie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 727
Pół roku temu pisałem o Ghost Gunnerze. Dostawy pierwszych partii opóźniły się, ale już są realizowane. Jakby kogoś interesowała dokumentacja i oprogramowanie Ghost Gunnera, to może je sobie pobrać. Ghost_Gunner_v1.zip
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 872
12 259
Ktoś z was ma może jakieś doświadczenia z długopisami 3d? Warto to kupić, czy przereklamowane? No i jak z żywotnością? :)
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
@Sputnik
Ja bym lufy nie kupował na Allegro, zostaje ślad. Takie transakcje są monitorowane, a sprzedawcy mogą być podstawieni. Ja przypuszczam, że maszynka która nawierci pręt i go nagwintuje, może kosztować z $500. Dalszą obróbkę można zrobić na maszynie CNC.
$500? Wątpie żeby starczyło na wiertło i komplet dłuższych rozwiertaków z węglika pod dany kaliber. Ręcznych, nie maszynowych...
Lufa to najtrudniejszy w produkcji element broni palnej. Lepiej już zamawiać z allegro, niż nie mieć skupienia na 100 metrach.
 

raiden00

megazord
160
278
Najlepszą opcją do wykonywania lufy w warunkach domowych byłaby biurkowa obrabiarka EDM (https://en.wikipedia.org/wiki/Electrical_discharge_machining), którą można obrabiać materiały przewodzące prąd elektryczny, niezależnie od ich twardości. Najlepiej byłoby większość takiego guna wykonać na EDM, w całości z twardego materiału.
Problem jest taki, że puki co maszyny EDM są dość sporych rozmiarów i sporych kosztów. Ale spoko, pracuje nad wprowadzeniem EDM pod strzechy xD
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 727
EDM może zrobić dziurę, może zrobić gwint, może nawet zrobić logo w środku lufy, ale mnie się wydaje, że jakiś proces rozwiercania być musi. Ja nie robiłem w metalu ale wiem, że jeśli metal ma być odporny na jakieś działanie, to w procesie produkcyjnym należy go poddać takiemu działaniu. Czyli jak coś ma być odporne na skręcanie, to podczas produkcji należy to skręcić, jak ma być odporne na rozciąganie, to podczas produkcji należy to rozciągać itd. W przypadku lufy najtaniej by było, gdyby maszyna wpierw zrobiła komplet jednorazowych rozwiertaków, nie koniecznie z węglika, które zostaną użyte do rozwiercania lufy.
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
@raiden00, jesteś w stanie po elektrodrążeniu uzyskać odchyłki kształtu chociaż zbliżone do tych po toczeniu (na średniej klasy sprzęcie)? Bardzo bym się zdziwił.
@kr2y510 już za to totalnie odleciał proponując wykonywanie rozwiertaków na biurkowej obrabiarce. Ja proponuje wziąść beczkę bimbru i udać się na tygodniowe "przyuczenie" do porządnego warsztatu obróbki skrawaniem, wtedy szybko znikną takie pomysły...
 
Do góry Bottom