1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Pistolet z drukarki 3D

Temat na forum 'Broń palna i przestępczość' rozpoczęty przez sierp, 30 Lipiec 2012.

 1. raiden00

  raiden00 megazord

  Posty:
  158
  Polubienia:
  238
  @Grzechotnik oczywiście. EDM jest jedną z dokładniejszych metod obróbki. Zarówno pod względem tolerancji kształtu jak i jakości powierzchni. Główną przewagą EDM nad technologiami tradycyjnymi (obróbką mechaniczną) jest brak kontaktu z powierzchnią obrabianą. Jak obrabiasz coś mechanicznie to w grę wchodzi szereg efektów termicznych (odkształcenia, niszczenie narzędzia) szczególnie gdy obrabiasz twarde materiały.
  Na EDM 0.001 mm tolerancji jesteś w stanie uzyskać na dobrych maszynach, z zachowaniem dobrej jakości powierzchni. Jak się postarasz zejdziesz i niżej, ale to już wchodzimy w mikroobróbkę i micro-EDM
  @kr2y510 właśnie chodzi o to, żeby obrabiać wcześniej już wzmocniony pręt, albo z twardego materiału, którego wzmacnianie można by odpuścić. Twardość dla EDM nie istnieje.
  Oczywiście produkcja guna byłaby tańsza gdyby mieć cały park maszynowy w garażu, jednak jest mało kto może sobie na to pozwolić :) EDMem możemy wyrzeźbić 'prawie wszystko', ograniczając tym samym liczbę koniecznych maszyn (kosztem energii elektrycznej ofc ;] )
   
 2. Grzechotnik

  Grzechotnik Well-Known Member

  Posty:
  990
  Polubienia:
  1 989
  Micro tolerancja wymiaru nie jest wymagana, prostoliniowość i brak odchyleń kształtu (brak bicia) jest. Jakie zmiany termiczne następują podczas obróbki elektroerozyjnej (nie odpuści zahartowanego żelaza to powierzchniowo)? Jakie tytuły (do dokształcenia się) polecasz?
  Patrząc na maszynki przemysłowe zaczynam rozumieć i pochwalać pomysł, "troszkę" lżejsze od obrabiarek skrawających są, drganiom przeciwstawiać się nie muszą, co w wypadku maszynek amatorskich, biurkowych jest dosyć istotne.
   
 3. raiden00

  raiden00 megazord

  Posty:
  158
  Polubienia:
  238
  Pozycji która by kompletnie przedstawiała EDM to chyba nie ma. W książkach odnośnie metod wytwarzania, temat zwykle liźnięty strasznie pobieżnie. Żeby coś więcej się dowiedzieć (szczególnie jeśli chodzi o nowe rozwiązania), trzeba przedzierać się przez masę mniejszych publikacji i patentów(tfu!).
  Realizacja ruchów posuwowych to nic wielkiego. Prostoliniowość i odchylenia kształtu głównie minimalizujesz na tym etapie. Niczym specjalnie się to nie różni od napędów w innych obrabiarkach. Konieczne jest tylko dość dokładne sprzężenie zwrotne od posuwu. EDM na tym polu ma tą przewagę, że nie trzeba się specjalnie martwić sztywnością i mocą napędów, bo siły obróbkowe nie występują.
  Cała hydraulika to też raczej nic wielkiego, wystarczy obieg cieczy i ewentualnie jakieś filtry.
  Problem pojawia się przy zasilaniu elektrod - to jest kwintesencja EDMu od której zależy w zasadzie wszystko :) Generator impulsów to najpilniej strzeżony 'fragment' firm produkujących obrabiarki tego typu.
  Strefa wpływów cieplnych zależy od energii impulsów i może być zmieniana 'w locie' (mniejsza energia == mniejsze nagrzewanie 'w głąb' == mniejsza wydajność). Szczegółów nie podam, ale w necie gdzieś widziałem kilka publikacji na ten temat.
   
 4. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 027
  Polubienia:
  20 004
  Nigdzie nie jest powiedziane, że jakaś technologia produkcji czegokolwiek jest jedyną znaną technologią. Konkretne technologie są powszechnie stosowane wyłącznie ze względu na koszta. W przypadku domowej produkcji broni, koszta jednostkowe nie są najważniejsze.

  Udam się. Jak spotkam znajomego który się między innymi tym zajmuje, to pogadam z nim.
   
  DEZ.informacja lubi to.
 5. jkruk2

  jkruk2 A fronte praecipitium a tergo lupi

  Posty:
  828
  Polubienia:
  2 129
  Trochę offtop, ale chciałem przy okazji zapytać, być może mi podpowiecie coś. Chcę wybijać / wytwarzać złote i srebne monety, jak się za to zabrać?
   
 6. Sputnik

  Sputnik Szalony naukowiec

  Posty:
  482
  Polubienia:
  1 879
  Kolega raiden00 zapomniał dodać, że wraz ze wzrostem tolerancji spada szybkość procesu, ponieważ trzeba obniżyć energie wyładowania aby nie podtapiało okolicy. Więc wyrób takiej lufy przy tolerancji 0.001mm to kilka kilkanaście dni ciągłej pracy maszyny. Już chyba łatwiej szybciej i taniej kupić na fejkowe konto (i paczkomat) lufe z allegro, jakiś koleś kilka miesięcy temu sprzedawał PALETĘ gotowych luf docinanych na miarę w różnych kalibrach, wszystko z jakiejś zamkniętej fabryki w niemczech.
   
  Grzechotnik lubi to.
 7. Grzechotnik

  Grzechotnik Well-Known Member

  Posty:
  990
  Polubienia:
  1 989
  Tak, zgadzam się. Wychodzę z założenia, że jeśli robić, to tak, żeby produkt końcowy był porównywalny z fabrycznym lub nawet lepszy. Rozwiertaki są drogie, ponieważ do ich wykonania potrzeba precyzyjnych (drogich) maszyn. Nie sposób tego zrekompensować obrabiarką biurkową. Swoją drogą, komorowe rozwiertaki też nie są tanie: http://www.komandos24.pl/lufy-do-broni-krotkiej-i-dlugiej-bez-komory/rozwiertaki-komorowe A te są tylko z HSSu...
  Jakbym ja chciał składać klamki pokątnie, to skupiłbym się tylko na tych częściach, których nie można kupić bez zezwolenia.

  Wykrojnik, stempel i matryca potrzebne na pewno będą, a w takim razie, to i kowadło i młotek. Jakie wymagania dotyczące powierzchni? Jak lustro (jak w numizmatach niektórych) to ciężko. Z blaszek kupnych chcesz to robić, czy samemu walcować?
   
 8. raiden00

  raiden00 megazord

  Posty:
  158
  Polubienia:
  238
  @Sputnik, a o obróbce zgrubnej i wykańczającej słyszał ? Zgrubnie jedziesz szybko, niedokładnie. Później wykańczasz dokładnie, wolniej, ale masz mniej materiału do usunięcia.
  EDM sprzed kilkunastu lat to zupełnie inna bajka niż dzisiaj. Dzięki rozwojowi energoelektroniki i algorytmów sterowania wydajność obróbki poszła mocno do przodu (i ciągle idzie :p)
   
 9. Cptkap

  Cptkap Well-Known Member

  Posty:
  683
  Polubienia:
  2 746
  Perth Mint sprzedaje blanki na monety (czy zdaje mi się określałoby się to mianem medalu w Twoim wypadku, bo tylko knaga może bić piniondz). Z tego, co słyszałem w jakimś filmiku od nich to oni te swoje blanki rozprowadzają do innych mennic a te już sobie wybijają z nich swoje monety.

  http://www.perthmint.com.au/minting_services_precious_metal_blanks_view.aspx

  Więc musiałbyś mieć tylko prasę, do wybicia monety/medalu.
   
 10. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 266
  Polubienia:
  19 707
  Cody Wilson nie próżnuje. Co prawda, przegrał proces z rządem federalnym dot. rozpowszechniania w sieci cyfrowych projektów broni palnej do druku, ale już uderza chujków od innej strony - masowa produkcja pozbawionych numerów seryjnych komponentów do broni, w tym najbardziej newralgicznych elementów - komór spustowych. Tysiące sztuk już trafiło na rynek. Wywiad sprzed kilku dni:

   
 11. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 027
  Polubienia:
  20 004
  Zaczęli walkę z lower receiver'ami robionymi na maszynach CNC. Jest już pierwszy skazany. Daniel Crowninshield dostał 41 miesięcy.
  Ars Technica » Man who used CNC mill to make untraceable guns sentenced to 41 months

  Under federal law, it is allowed to manufacture your own firearm (even with a CNC mill), but it is not allowed to do so for others without proper licensing.

  Starają się to zablokować jak tylko mogą.
   
 12. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 266
  Polubienia:
  19 707
  Krzysiu, to nie jest tak, że oni nagle zaczęli walkę z komorami spustowymi. Zasady są znane od 1968 roku - nie możesz produkować komór spustowych dla innych, jeśli nie posiadasz federalnej licencji. Możesz dla siebie na własny użytek, ale nie na rynek. Z powodu tych ograniczeń w Ameryce powstały sklepy, wyposażone w odpowiednie obrabiarki, gdzie możesz przyjść, nacisnąć jeden przycisk, i maszyna wykona dla ciebie potrzebny komponent:   
 13. Trigger Happy

  Trigger Happy Mądry tato Członek Załogi

  Posty:
  2 948
  Polubienia:
  802
  Po co szukać tak daleko?

  http://www.walcownia.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=31&Itemid=154&lang=pl


  Robić lufę EDM? Pewnie to przyszłość, ale na razie w produkcji masowej zostaje wiertarka do długich otworów a potem honowanie.

  Ciekawostka - odkuwka prototypowa dla P-93

   
  Ostatnia edycja: 22 Luty 2017
  Tralalala lubi to.
 14. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 334
  Polubienia:
  5 474
  Shuty MP 1 - pistolet samopowtarzalny 9 mm Parabellum, strzelający z zamkniętego zamka swobodnego.   
  kr2y510 i Sputnik lubią to.
 15. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 518
  Polubienia:
  3 388
  Gangsterzy z Malmoe drukują własną broń

  "Podczas rewizji w mieszkaniu jednego z liderów tamtejszego światka przestępczego, policjanci dokonali niecodziennego odkrycia. Wśród rzeczy podejrzanego znaleziono wykonany prawie w całości z plastiku, krótki pistolet maszynowy. Według specjalistów, choć nietrwały, jest w pełni funkcjonalny. Jego korpus oraz niemal wszystkie części zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D."
   
  lernakow i kr2y510 lubią to.
 16. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 266
  Polubienia:
  19 707
  Scena z 2 sezonu "Gomorry":

   
 17. Tralalala

  Tralalala Guest  Jest nowy ghostgunner, tym razem pistolety.
   
 18. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 334
  Polubienia:
  5 474
  To samo można zrobić też ręcznie:  Oprócz szkieletów do Coltów 1911 i Glocków są jeszcze dostępne do Sigów P220, P229 i P320.
   
  Tralalala lubi to.
 19. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 027
  Polubienia:
  20 004
  Zwycięstwo! Tymczasowe, ale zwycięstwo.

  Pistolet z drukarki 3D? Amerykański rząd wprowadza nowe przepisy. Każdy obywatel będzie mógł sam produkować broń

  Amerykański Departament Stanu zawarł porozumienie z aktywistami na rzecz broni, które pozwala obywatelom na produkcję broni z wykorzystaniem drukarek 3D w domu. Oczywiście podniosły się już głosy oburzenia, że wydrukowana broń może stanowić zagrożenie.

  Chodzi porozumienie rządu z Codym Wilsonem, pochodzącym z teksasem aktywistą na rzecz prawa do posiadania broni. Jego zdaniem druga poprawka nie powinna dotyczyć jedynie możliwości posiadania broni, ale także jej produkcji w domu.

  Rządowe porozumienie zezwala na legalne udostępnianie w Internacie planów do produkcji broni przy użyciu drukarek 3D. Zwolennicy prawa do broni palnej twierdzą, że jest do olbrzymi cios w lobby walczące o „prohibicję broni palnej”, a niektórzy zapowiedz początek „ery broni palnej ściąganej z Internetu”.

  Zmiana przepisów oburzyła przede wszystkim Demokratów, którzy często domagają się zaostrzenia już obowiązującego prawa. Od 1 sierpnia każdy kto ma drukarkę 3D, która kosztuje około 2 tysięcy dolarów, będzie mógł wyprodukować własną broń.​
   
  nuri i FatBantha lubią to.
 20. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 266
  Polubienia:
  19 707
  Ale pojebany i nieprawdziwy tytuł.

  Amerykanie zawsze mogli sami budować broń palną w domowym zaciszu i zawsze (odkąd pojawiły się drukarki 3D) mogli ją drukować. Pozew DOJ dotyczył czegoś zupełnie innego i jednej konkretnej firmy, która - w rozumieniu urzędników federalnych - partycypowała w międzynarodowym handlu bronią poprzez udostępnianie zagranicą drukowalnych schematów, co stanowiło niby pogwałceniu regulacji ITAR (skrót od International Traffic in Arms Regulations). Innymi słowy, nawet gdyby Cody i DD przegrali proces, Amerykanie w dalszym ciągu mogliby legalnie ściągać i drukować elementy broni. Dezinformacja w mediach jest tak monstrualna, że łeb rozjebany.

  Czytać:

   
  nuri, Gekon, kr2y510 oraz 2 uzytkowników lubi to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.