1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Pistolet z drukarki 3D

Dyskusja w 'Broń palna i przestępczość' zaczęta przez sierp, 30 Lipiec 2012.

 1. raiden00

  raiden00 megazord

  Posty:
  145
  Otrzymane Polubienia:
  183
  @Grzechotnik oczywiście. EDM jest jedną z dokładniejszych metod obróbki. Zarówno pod względem tolerancji kształtu jak i jakości powierzchni. Główną przewagą EDM nad technologiami tradycyjnymi (obróbką mechaniczną) jest brak kontaktu z powierzchnią obrabianą. Jak obrabiasz coś mechanicznie to w grę wchodzi szereg efektów termicznych (odkształcenia, niszczenie narzędzia) szczególnie gdy obrabiasz twarde materiały.
  Na EDM 0.001 mm tolerancji jesteś w stanie uzyskać na dobrych maszynach, z zachowaniem dobrej jakości powierzchni. Jak się postarasz zejdziesz i niżej, ale to już wchodzimy w mikroobróbkę i micro-EDM
  @kr2y510 właśnie chodzi o to, żeby obrabiać wcześniej już wzmocniony pręt, albo z twardego materiału, którego wzmacnianie można by odpuścić. Twardość dla EDM nie istnieje.
  Oczywiście produkcja guna byłaby tańsza gdyby mieć cały park maszynowy w garażu, jednak jest mało kto może sobie na to pozwolić :) EDMem możemy wyrzeźbić 'prawie wszystko', ograniczając tym samym liczbę koniecznych maszyn (kosztem energii elektrycznej ofc ;] )
   
 2. Grzechotnik

  Grzechotnik Well-Known Member

  Posty:
  994
  Otrzymane Polubienia:
  1 851
  Micro tolerancja wymiaru nie jest wymagana, prostoliniowość i brak odchyleń kształtu (brak bicia) jest. Jakie zmiany termiczne następują podczas obróbki elektroerozyjnej (nie odpuści zahartowanego żelaza to powierzchniowo)? Jakie tytuły (do dokształcenia się) polecasz?
  Patrząc na maszynki przemysłowe zaczynam rozumieć i pochwalać pomysł, "troszkę" lżejsze od obrabiarek skrawających są, drganiom przeciwstawiać się nie muszą, co w wypadku maszynek amatorskich, biurkowych jest dosyć istotne.
   
 3. raiden00

  raiden00 megazord

  Posty:
  145
  Otrzymane Polubienia:
  183
  Pozycji która by kompletnie przedstawiała EDM to chyba nie ma. W książkach odnośnie metod wytwarzania, temat zwykle liźnięty strasznie pobieżnie. Żeby coś więcej się dowiedzieć (szczególnie jeśli chodzi o nowe rozwiązania), trzeba przedzierać się przez masę mniejszych publikacji i patentów(tfu!).
  Realizacja ruchów posuwowych to nic wielkiego. Prostoliniowość i odchylenia kształtu głównie minimalizujesz na tym etapie. Niczym specjalnie się to nie różni od napędów w innych obrabiarkach. Konieczne jest tylko dość dokładne sprzężenie zwrotne od posuwu. EDM na tym polu ma tą przewagę, że nie trzeba się specjalnie martwić sztywnością i mocą napędów, bo siły obróbkowe nie występują.
  Cała hydraulika to też raczej nic wielkiego, wystarczy obieg cieczy i ewentualnie jakieś filtry.
  Problem pojawia się przy zasilaniu elektrod - to jest kwintesencja EDMu od której zależy w zasadzie wszystko :) Generator impulsów to najpilniej strzeżony 'fragment' firm produkujących obrabiarki tego typu.
  Strefa wpływów cieplnych zależy od energii impulsów i może być zmieniana 'w locie' (mniejsza energia == mniejsze nagrzewanie 'w głąb' == mniejsza wydajność). Szczegółów nie podam, ale w necie gdzieś widziałem kilka publikacji na ten temat.
   
 4. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 605
  Otrzymane Polubienia:
  14 614
  Nigdzie nie jest powiedziane, że jakaś technologia produkcji czegokolwiek jest jedyną znaną technologią. Konkretne technologie są powszechnie stosowane wyłącznie ze względu na koszta. W przypadku domowej produkcji broni, koszta jednostkowe nie są najważniejsze.

  Udam się. Jak spotkam znajomego który się między innymi tym zajmuje, to pogadam z nim.
   
  DEZ.informacja likes this.
 5. jkruk2

  jkruk2 A fronte praecipitium a tergo lupi

  Posty:
  833
  Otrzymane Polubienia:
  1 792
  Trochę offtop, ale chciałem przy okazji zapytać, być może mi podpowiecie coś. Chcę wybijać / wytwarzać złote i srebne monety, jak się za to zabrać?
   
 6. Sputnik

  Sputnik Szalony naukowiec

  Posty:
  461
  Otrzymane Polubienia:
  1 597
  Kolega raiden00 zapomniał dodać, że wraz ze wzrostem tolerancji spada szybkość procesu, ponieważ trzeba obniżyć energie wyładowania aby nie podtapiało okolicy. Więc wyrób takiej lufy przy tolerancji 0.001mm to kilka kilkanaście dni ciągłej pracy maszyny. Już chyba łatwiej szybciej i taniej kupić na fejkowe konto (i paczkomat) lufe z allegro, jakiś koleś kilka miesięcy temu sprzedawał PALETĘ gotowych luf docinanych na miarę w różnych kalibrach, wszystko z jakiejś zamkniętej fabryki w niemczech.
   
  Grzechotnik likes this.
 7. Grzechotnik

  Grzechotnik Well-Known Member

  Posty:
  994
  Otrzymane Polubienia:
  1 851
  Tak, zgadzam się. Wychodzę z założenia, że jeśli robić, to tak, żeby produkt końcowy był porównywalny z fabrycznym lub nawet lepszy. Rozwiertaki są drogie, ponieważ do ich wykonania potrzeba precyzyjnych (drogich) maszyn. Nie sposób tego zrekompensować obrabiarką biurkową. Swoją drogą, komorowe rozwiertaki też nie są tanie: http://www.komandos24.pl/lufy-do-broni-krotkiej-i-dlugiej-bez-komory/rozwiertaki-komorowe A te są tylko z HSSu...
  Jakbym ja chciał składać klamki pokątnie, to skupiłbym się tylko na tych częściach, których nie można kupić bez zezwolenia.

  Wykrojnik, stempel i matryca potrzebne na pewno będą, a w takim razie, to i kowadło i młotek. Jakie wymagania dotyczące powierzchni? Jak lustro (jak w numizmatach niektórych) to ciężko. Z blaszek kupnych chcesz to robić, czy samemu walcować?
   
 8. raiden00

  raiden00 megazord

  Posty:
  145
  Otrzymane Polubienia:
  183
  @Sputnik, a o obróbce zgrubnej i wykańczającej słyszał ? Zgrubnie jedziesz szybko, niedokładnie. Później wykańczasz dokładnie, wolniej, ale masz mniej materiału do usunięcia.
  EDM sprzed kilkunastu lat to zupełnie inna bajka niż dzisiaj. Dzięki rozwojowi energoelektroniki i algorytmów sterowania wydajność obróbki poszła mocno do przodu (i ciągle idzie :p)
   
 9. Cptkap

  Cptkap Well-Known Member

  Posty:
  668
  Otrzymane Polubienia:
  2 447
  Perth Mint sprzedaje blanki na monety (czy zdaje mi się określałoby się to mianem medalu w Twoim wypadku, bo tylko knaga może bić piniondz). Z tego, co słyszałem w jakimś filmiku od nich to oni te swoje blanki rozprowadzają do innych mennic a te już sobie wybijają z nich swoje monety.

  http://www.perthmint.com.au/minting_services_precious_metal_blanks_view.aspx

  Więc musiałbyś mieć tylko prasę, do wybicia monety/medalu.
   
 10. kawador

  kawador Merchant of Death Obsługa Forum

  Posty:
  13 053
  Otrzymane Polubienia:
  17 690
  Cody Wilson nie próżnuje. Co prawda, przegrał proces z rządem federalnym dot. rozpowszechniania w sieci cyfrowych projektów broni palnej do druku, ale już uderza chujków od innej strony - masowa produkcja pozbawionych numerów seryjnych komponentów do broni, w tym najbardziej newralgicznych elementów - komór spustowych. Tysiące sztuk już trafiło na rynek. Wywiad sprzed kilku dni:

   
  lernakow, kompowiec, Ciek and 5 others like this.
 11. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 605
  Otrzymane Polubienia:
  14 614
  Zaczęli walkę z lower receiver'ami robionymi na maszynach CNC. Jest już pierwszy skazany. Daniel Crowninshield dostał 41 miesięcy.
  Ars Technica » Man who used CNC mill to make untraceable guns sentenced to 41 months

  Under federal law, it is allowed to manufacture your own firearm (even with a CNC mill), but it is not allowed to do so for others without proper licensing.

  Starają się to zablokować jak tylko mogą.
   
 12. kawador

  kawador Merchant of Death Obsługa Forum

  Posty:
  13 053
  Otrzymane Polubienia:
  17 690
  Krzysiu, to nie jest tak, że oni nagle zaczęli walkę z komorami spustowymi. Zasady są znane od 1968 roku - nie możesz produkować komór spustowych dla innych, jeśli nie posiadasz federalnej licencji. Możesz dla siebie na własny użytek, ale nie na rynek. Z powodu tych ograniczeń w Ameryce powstały sklepy, wyposażone w odpowiednie obrabiarki, gdzie możesz przyjść, nacisnąć jeden przycisk, i maszyna wykona dla ciebie potrzebny komponent:   
  Gie, Tralalala, kr2y510 and 1 other person like this.
 13. Trigger Happy

  Trigger Happy Mądry tato Obsługa Forum

  Posty:
  2 949
  Otrzymane Polubienia:
  574
  Po co szukać tak daleko?

  http://www.walcownia.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=31&Itemid=154&lang=pl


  Robić lufę EDM? Pewnie to przyszłość, ale na razie w produkcji masowej zostaje wiertarka do długich otworów a potem honowanie.

  Ciekawostka - odkuwka prototypowa dla P-93

   
  Last edited: 22 Luty 2017
  Tralalala likes this.
 14. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  603
  Otrzymane Polubienia:
  1 669
  Shuty MP 1 - pistolet samopowtarzalny 9 mm Parabellum, strzelający z zamkniętego zamka swobodnego.   
  kr2y510 and Sputnik like this.
 15. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 096
  Otrzymane Polubienia:
  1 949
  Gangsterzy z Malmoe drukują własną broń

  "Podczas rewizji w mieszkaniu jednego z liderów tamtejszego światka przestępczego, policjanci dokonali niecodziennego odkrycia. Wśród rzeczy podejrzanego znaleziono wykonany prawie w całości z plastiku, krótki pistolet maszynowy. Według specjalistów, choć nietrwały, jest w pełni funkcjonalny. Jego korpus oraz niemal wszystkie części zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D."
   
  lernakow and kr2y510 like this.
 16. kawador

  kawador Merchant of Death Obsługa Forum

  Posty:
  13 053
  Otrzymane Polubienia:
  17 690
  Scena z 2 sezonu "Gomorry":

   
 17. Tralalala

  Tralalala Well-Known Member

  Posty:
  1 583
  Otrzymane Polubienia:
  1 898


  Jest nowy ghostgunner, tym razem pistolety.
   
 18. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  603
  Otrzymane Polubienia:
  1 669
  To samo można zrobić też ręcznie:  Oprócz szkieletów do Coltów 1911 i Glocków są jeszcze dostępne do Sigów P220, P229 i P320.
   
  Tralalala likes this.

Udostępnij Tą Stronę