Pistolet z drukarki 3D

D

Deleted member 427

Guest
E tam, to jest zakaz drukowania broni palnej, a nie zakaz używania drukarek 3-D. Mogą se to w dupę wsadzić, żaden nigga z Philly się nie przejmie nową ofensywą legislacyjną tamtejszego magistratu. Ja czekam na pierwszego, co bezwzględnie zakaże sprzedawania/posiadania tych drukarek.
 
D

Deleted member 427

Guest
Cody Wilson podpisał z wydawnictwem Simon & Schuster’s Gallery umowę opiewającą na ćwierć miliona $$$. Niebawem ma powstać książka jego autorstwa o tworzeniu pistoletu 3D. Tytuł: "Wolność negatywna" ("Negative Liberty"). Autor wyjaśni w niej motywy, które pchnęły go do stworzenia broni, oraz przybliży czytelnikom meandry libertariańskiej myśli.
 

Hitch

3 220
4 877
Dlatego jeszcze trochę kocham Amerykę. W polszewii by zdechł z głodu szukając wydawnictwa, które wyda jego książkę i jeszcze by musiał wziąć dwa kredyty, żeby się dorzucić do realizacji :)

Tam nawet pisanie i wydawanie książek to jest przeogromny przemysł na wzór tego filmowego. To podejście, którego polactwo nie pojmuje i nigdy nie pojmie.
 

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 171
300$ za jednostrzałowy pistolet z plastikową komorą nabojową grubości 4mm? To chyba jakieś jaja, lepiej dopłacić dwa razy tyle i znajdzie się jakikolwiek pełni funkcjonalny pistolet i pudełko naboi. Widziałem filmik i to niby liberator strzela ale obstawiam, że po kilku/nastu strzałach się to rozpadnie jak lower receiver'y AR-15, choć może koleś strzelał pociskiem eleborowanym na mniejszą naważkę prochu.
Jest tyle książek na zatoce o budowaniu giwer, najprostrze/najtańsze jakie spotkałem to zip guny na 22LR albo obrzyn z rury wodnej 3/4 cala czyli kaliber 12, szkoda czasu zawracać na liberatora.
 

pampalini

krzewiciel słuszności
Członek Załogi
3 585
6 855
Drżyj, Obama. 3D printed batarang ;)

1467187_622516017785465_687635058_n.jpg
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 728
W Japonii został aresztowany Yoshitomo Imura, na co dzień pracownik naukowy, który przeprowadzał eksperymenty z bronią, drukowaną na drukarce 3D kupionej za $500. Yoshitomo Imura zaprojektował rewolwer Zig-Zag, opublikował jego plany w internecie oraz nakręcił filmy, na których prezentował swe dzieło w akcji. Właśnie te filmy ściągnęły na niego policję.
http://3dprint.com/3373/3d-printed-gun-arrest/



Film który ściągnął na niego organa państwa jest tu (silnik forum nie obsługuje serwisu Rumble):
https://rumble.com/viral/v1215577-3...-world-3d-zig-zag-revolver-made-in-japan.html
 
Ostatnia edycja:

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 466
Nowy projekt (no, nie taki nowy ale teraz go znalazłem): mały rewolwer typu pieprzniczka.
3d-printed-pepperbox-pistol.jpg

http://3dprintboard.com/showthread.php?321-Another-3D-Printed-Gun-The-Pepperbox-Pistol

Zaletą broni nad poprzednikami jest 5 (na innym rysunku 6 ale pewnie zrezygnowali) strzałów przy bardzo niewielkich wymiarach. Wadą jest konieczność większej ilości metalowych niedrukowanych elementów jak wzmocnienia lufy czy śrubki. Ale to raczej nie powinno być problem a drukowanie wszystkiego z plastiku stworzyłoby kolejnego kolosa.
Póki co widać projekt nietestowany, więc nie wiadomo czy działa.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 466
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 728
Ciekawostka. Jednostrzałowy Upper Receiver do AR-15 (FOSSCAD). Powoli idzie wszystko do przodu po naszej myśli.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 728
Ale WarFairy ma lepszy pomysł. Uważa że skoro nić pajęcza jest mocniejsza od żelaza, to można jej użyć jako budulca broni. Można cyfrowo kierować pająkami i użyć ich zamiast drukarki 3D.
ByRyslRCEAAOvvg.jpg
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 728
Ghost Gunner - to nowy projekt Defense Distributed. Jest to mała domowa maszyna CNC (<$1500), na której można zrobić wiele. Okazuje się, że dziś bez użycia metalu ciężko zrobić coś konkretnego, takiego co zagra rok'n'rolla konkretnym kalibrem.

Jak to się spopularyzuje, to wszyscy przeciwnicy swobodnego dostępu do broni palnej, będą srać w gacie.
https://ghostgunner.net/
 

pampalini

krzewiciel słuszności
Członek Załogi
3 585
6 855
Bankier.pl napisał wczoraj o Ghost Gunnerze:

Cody Wilson z Defense Distributed, twórca pierwszego pistoletu z drukarki 3D, znów gra na nerwach przeciwnikom dostępu do swobodnego posiadania broni. Niedawno zaprezentował swoje nowe dzieło – obrabiarkę Ghost Gunner, która jest w stanie stworzyć karabin. Zainteresowanych nie brakuje.

Ghost Gunner to obrabiarka CNC, która pozwala na wyprodukowanie w domu aluminiowej części karabinu AR-15. Do stworzenia broni nie potrzeba żadnej wiedzy technicznej, gdyż do obrabiarki dodawane jest odpowiednie oprogramowanie i instrukcja. Maszyna wytwarza kluczową część karabinu, której sprzedaż normalnie jest ściśle regulowana. Na niej też zwykle znajdują się numery seryjne. Pozostałe części karabinu można kupić bez żadnych ograniczeń jako części zapasowe.

Twórca rozpoczął sprzedaż w promocyjnych cenach: 999 i 1199 dolarów. Pierwsi nabywcy mogą spodziewać się przesyłek w okolicach świąt Bożego Narodzenia i w styczniu. Kolejne osoby dostaną sprzęt w ciągu pierwszego kwartału. W promocyjnych cenach sprzedano 210 obrabiarek. Do tego dodać należy 300 nabywców za 1299 dolarów. W tej chwili zamówić można już tylko miejsce w kolejce do zakupu sprzętu w kolejnej serii. Sama rezerwacja kosztuje 250 dolarów.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Hit-w-USA-zrob-sobie-karabin-w-domu-7218874.html
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 728
Cena Ghost Gunnera spadnie. Sama obrabiarka jest na otwartej licencji, wiec w każdej chwili inny producent będzie mógł ją skopiować i zrobić konkurencję Cody'emu zbijając cenę. Choć fani Cody'ego zapewne wybiorą czekanie lub droższy oryginał.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 728
@kawador
Komorę spustową - spoko. Ta maszyna jest w stanie zrobić niemal wszystko z metalu, za wyjątkiem długiej lufy i części które są robione z blach czy drutów (np. sprężyna). Równie dobrze może posłużyć do budowy wszystkich metalowych części niezbędnych do budowy małego rozpylacza z krótką lufą, zamiennika M10 czy Tek-9.

Update
Ja kwestię drukowania broni na dziś widzę tak, że drukowanie broni będzie się odbywało częściowo pośrednio. Drukarka 3D jest idealna, by wyprodukować na niej części do maszyny CNC, kształtniki lub elementy do budowy innych niezbędnych urządzeń do produkcji broni. Drukowane będą kolby, rękojeści, fragmenty obudowy, szyny mocujące lub niektóre elementy układu spustowego. Reszta będzie robiona na samodzielnie wykonanych maszynach CNC, w których na drukarkach 3D wydrukowane będą przekładnie, koła zębate, ślimacznice, uchwyty i inne drobne elementy. Do drążenia gwintowanych luf, będą używane osobne dedykowane maszyny, których elementy będą wydrukowane na drukarkach 3D. Do produkcji sprężyn i elementów z blachy, mogą być używane jednorazowe (lub małoseryjne) kształtniki też wydrukowane na drukarkach 3D. Tak wyprodukowana broń będzie mogła być lepsza, od typowej broni kupowanej w sklepach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom