Piractwo to kradzież?

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
@kompowiec ty jesteś znawcą. Co w zamian Adobe Digital Editions?
Zależy do czego ci to potrzebne. Jezeli jako manager biblioteki to calibre, jeżeli tylko czytnik to Koreader a na Windowsie Sumatra. Są sklepy z ebookami które tego wymagają, ale chyba z polskich ani jeden, a poza tym ten DRM można łatwo złamać przez pewną wtyczke do Calibre (tak działa na przykład DRM na Internet Archive i od dawna jest złamany). Wiem, że jak sie wypożycza ebooki przez biblioteki które umożliwiają pożyczanie na czytniki, to też używają Adobe DRM i wtedy trzeba mieć zainstalowane w celu pobrania i odczytania klucza.
 
261
216
Zależy do czego ci to potrzebne. Jezeli jako manager biblioteki to calibre, jeżeli tylko czytnik to Koreader a na Windowsie Sumatra. Są sklepy z ebookami które tego wymagają, ale chyba z polskich ani jeden, a poza tym ten DRM można łatwo złamać przez pewną wtyczke do Calibre (tak działa na przykład DRM na Internet Archive i od dawna jest złamany). Wiem, że jak sie wypożycza ebooki przez biblioteki które umożliwiają pożyczanie na czytniki, to też używają Adobe DRM i wtedy trzeba mieć zainstalowane w celu pobrania i odczytania klucza.
Właśnie pobrałem jakiegoś ebooka z Internet Archive w formacie acsm i chciałem czymś to odpalić.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Tu jest aktualnie rozwijany fork tej wtyczki (kilka innych już upadło)
Przykładowy opis użycia (są ich dziesiątki, starczy wygooglać)


View: https://www.reddit.com/r/Piracy/comments/l9exis/how_to_download_books_from_archive_org_and_how_to/
Jak ci sie nie chce to poproś na forum Libgena (przestrzegają swoistej netykiety, zastosuj sie do zasad opisanych w topicu o requestowaniu książek, bo cie oleją - w skrócie musisz napisac najpierw krótki ogólny post z jakiej tematyki będziesz requesty robił, max jedna książka na tydzień, tylko książki dostepne elektronicznie z wyjątkiem HathiTrust i GoogleBooks (sprawdzasz w katalogu Worldcat czy jest wersja elektroniczna), książka musi miec tytuł, autora rok wydania, wydawnictwo i isbn)
Z tym, że jeśli requestujesz z internet archive to z reguły starczy im podac sam link i grzecznie poprosić. W pół godziny, do godziny czy dwóch ktoś to wstawi.
EDIT: WAŻNE! Przed requestem sprawdz czy książki już tam nie ma, i nie tylko Libgen ale Anna's Archive, Zlibrary, Twirpx może inne też. Z tym problem jest taki, że one sie czesto pokrywają, ale równie czesto wcale nie i są w różnym stopniu synchronizacji wiec warto sprawdzic wszystkie osobno. Requestowanie książki która już tam jest to abominacja.
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Widzialem już wyliczenia, ile to jest objętoścowo jakby całość zebrać i wsadzić na libgen. Mysle że są ludzie co nad tym pracują. Ale i tak bylby to koniec dodawania nowych skanów, a finansowo pewnie Kahle już by nie wyrobil gdyby posypaly sie pozwy Masakra.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Widzialem już wyliczenia, ile to jest objętoścowo jakby całość zebrać i wsadzić na libgen. Mysle że są ludzie co nad tym pracują. Ale i tak bylby to koniec dodawania nowych skanów, a finansowo pewnie Kahle już by nie wyrobil gdyby posypaly sie pozwy Masakra.
Dodam, że chyba doszło to do skutku, na dziś cały Internet Archive jest na Annas Archive (na libgen jeszcze nie). Mimo to nadal nie wszystko, nie wiem czemu ale raz na ruski rok trafi sie tytuł, którego u Anny nie ma. Nie wiem dlaczego, skoro robli to automatycznie jakimiś skryptami scrapowali jak leci, to nie powinno być brakow. Wg mnie Anna ma obecnie jakieś 95% IA. Anna ma imponujący wynik, listuje na dziś 25, 5 miliona tytułów bez duplikatów
 
Do góry Bottom