Piłka nożna i wszystko, co z nią związane

Wytypuj zwycięzcę EURO 2020:


  • Total voters
    1
  • Poll closed .

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
Robi, robi. Ale myślę, że z tą Superligą będzie jak z wprowadzaniem euro przez Polskę, ponieważ kluby się zobowiązały i formalnie nie mogą się wycofać z umowy bez uiszczenia kar za odstąpienie od niej. Pozostaje tylko sprawę odwlekać na święte nigdy lub do niej wrócić, gdy kibice ochłoną i przemyślą temat ponownie.

Informacje na temat planów utworzenia Superligi opublikował "Der Spiegel". Niemiecki dziennik ujawnił m.in., że choć niemieckie zespoły oficjalnie nie wyraziły poparcia dla Superligi, to ich nazwy figurowały w planach organizatorów.
W ujawnionych dokumentach opisywano m.in. plany dołączenia do nowych rozgrywek Bayernu Monachium oraz Borussii Dortmund. Oba zespoły były brane nawet pod uwagę przy planowaniu podziału zysków finansowych.
Okazuje się też, że zdecydowanie ponad inne kluby wybijały się zyski, jakie miały otrzymywać Real Madryt i FC Barcelona - co wyjaśnia, dlaczego oba kluby usilnie odmawiają zrezygnowania z utworzenia nowej ligi.

Gigantyczne kary za wycofanie się

Według "Spiegla" Barcelona i Real miały otrzymać dodatkowe 30 mln euro za każdy z pierwszych dwóch sezonów funkcjonowania nowej ligi. Z kolei mniej pieniędzy niż dla pozostałych zespołów miało spłynąć na konta Interu, AC Milan, Atletico Madryt oraz BVB.
Spore emocje budzi też zapis o karze finansowej dla klubów, które miałyby opuścić Superligę. Mowa tu o grzywnie w kosmicznej wysokości 130 mln funtów. Niewykluczone, że Florentino Perez, prezes Superligi, będzie domagał się tych pieniędzy od klubów, które zrezygnowały już z udziału w tworzeniu nowych rozgrywek.
Według dokumentów, niektóre kluby - jak Barcelona i Real - mogłyby liczyć nawet na zysk w wysokości 350 mln euro za sezon gry w Superlidze. Większość drużyn dostałaby około 250-300 mln euro. Na najniższy poziom zarobków, nieznacznie przekraczający 100 mln euro liczyłyby m.in. Inter i Atletico.

Perez na tym mógł zrobić dla klubów hiszpańskich interes życia tak naprawdę...
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750

cyklista

Well-Known Member
518
621
Augsburski sposób na Lewandowskiego?
Niemcy mają plan. "Musimy uratować rekord Muellera"

Markus Weinzierl w rozmowie z "Kickerem" zdradził plan na powstrzymanie Bayernu i Lewandowskiego. - Musimy zrobić wszystko, aby Lewandowski nie strzelił gola i aby uratować rekord Gerda Muellera, który był moim idolem w młodości - powiedział trener Augsburga.

Robert Lewandowski stoi przed historyczną szansą na pobicie rekordu Gerda Muellera z sezonu 197/72, gdy Niemiec zdobył 40 bramek. Polski napastnik Bayernu Monachium wyrównał ten wynik w ubiegłą sobotę, a 22 maja w ostatnim meczu sezonu z Augsburgiem będzie chciał go pobić, aby zapisać się nie tylko w historii Bayernu, ale całego Bundesligi.

Na temat najbliższego spotkania wypowiedział się również trener Augsburga Markus Weinzierl, który zamierza użyć wszelkich dostępnych środków, aby uniemożliwić Lewandowskiemu zdobycie bramki. Plan na mecz zdradził w rozmowie z "Kickerem". - Musimy zrobić wszystko, aby Lewandowski nie strzelił gola i aby uratować rekord Gerda Muellera, który był moim idolem w młodości. - ujawnił. I dodał: - Musimy przeciwstawić się Bayernowi. Rozważamy wiele opcji. Jedną z nich jest wpuszczenie na boisko piłkarza, który będzie biegał wszędzie za Lewandowskim.
Mecz Bayernu z Augsburgiem w sobotę 22 maja o godz. 15:30.
 

cyklista

Well-Known Member
518
621
Mnie śmieszy

DfMR_kyXkAEPh5H.jpg
1621609896050.png
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 040
Ciężko, żeby Messi dzierżył rekord Bundesligi, w której nigdy nie grał xd
Mueller nie strzelał karnych, ale za to Lewandowski potrzebował mniej meczów, żeby huknąć 41 goli. Gdyby nie kontuzja pod koniec sezonu, to pewnie i 45 by wpadło.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
Najbardziej mi się podoba zastosowanie rankingu znanego przede wszystkim z szachów.

Who are the favourites to win the European Football Championship and how might your favourite team perform? The KU Leuven DTAI Sports Analytics Lab executed a statistical simulation to answer these questions. Our simulation takes into account the results in historical games to estimates each team's skill level and predict the odds of each country's performance. The probabilities are based on 20,000 simulations and will be updated after each game.

Capture.PNG
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 690
Najbardziej mi się podoba zastosowanie rankingu znanego przede wszystkim z szachów.

Who are the favourites to win the European Football Championship and how might your favourite team perform? The KU Leuven DTAI Sports Analytics Lab executed a statistical simulation to answer these questions. Our simulation takes into account the results in historical games to estimates each team's skill level and predict the odds of each country's performance. The probabilities are based on 20,000 simulations and will be updated after each game.

View attachment 8560
Heh na początku zastanawiałem się co robi liga Polska nad Chorwacką, Rosyjską czy Czeską ale dopiero potem doczytałem. Polska to chyba tylko wyżej dlatego, że Lewandowski :)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
Już nie przesadzajmy, że Belgię wytypowali, bo mają tam uniwerek. W rankingu FIFA Belgia też od dłuższego czasu zajmowała czołowe lokaty, a teraz wciąż znajduje się na pierwszym miejscu. Ocena sił drużyn i ich szans wygląda bardzo podobnie, bo zbliżona jest też zapewne metoda tworzenia tej wyceny.

Tu najnowszy:


Z góry wiadomo, że wszelkie tego typu rankingi są nieodporne na najważniejszy w pucharach czynnik, czyli dyspozycję dnia. Ostatecznie nikogo nie obchodzi, czy jesteś w stanie grać równo na swoim poziomie przez 5 kolejnych lat, bo dla zdobycia trofeum kluczowy jest jeden miesiąc na turnieju.

Możesz tak jak Grecja zdobyć trofeum i niewiele zmienić w jakichkolwiek rankingach, grając następne cztery lata straszliwą kaszanę. A liczy się to, co jest w gablocie i we wspomnieniach.

Aktualizacja:
W symulacji turnieju dla Polski optymistycznie prorokują wyjście z grupy z drugiego miejsca i trafienie na tę najmniej wdzieczną część drabinki z frankofońskimi drużynami upatrywanymi na zwycięzców imprezy, o ile oczywiście przejdzie się zbliżoną poziomem Chorwację.

Polska.PNG

Natomiast mój stosunek wobec rankingów i próby określenia na papierze siły zespołów jest taki, że uznaję je za użyteczne jedynie do wytyczenia rzędów wielkości prezentowanego poziomu sportowego. Czyli z reguły zgadzam się z tym, że dane drużyny są z pierwszej, drugiej, trzeciej i kolejnej dziesiątki, natomiast sama przypisana kolejność w konkretnych dziesiątkach jest już w zasadzie niemożliwa do precyzyjnego określenia, tym bardziej w pojedynkach między sobą, gdzie dochodzą czynniki takie jak papier-nożyce-kamień stylów gry i tego jak kto komu leży taktycznie.

Dobrze jednak, gdy ranking reaguje odpowiednio na odwalaną manianę, taką jak spadek formy Niemiec, z którymi zaczęło się dziać już coś niedobrego, kiedy przegrali z Polnische Fussballwirtschaft. ;)
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 556
15 452
Tak czy inaczej, ELO się słabo nadaje do takiego rankingu. Reprezentacje stosunkowo mało grają między sobą, poza tym są to mecze różnej rangi itd. Jak szachista gra przeciwko szachiście, to raczej rzadko wystawia drugi skład swoich szarych komórek, przykładowo. Zmieniają się trenerzy, składy...

Tymczasem na oddsportal, gdzie uśrednia się stwki wielu buków:


1622814037557.png
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 750
Niemcy i Anglia tak wysoko?
Bez przesady - jak dla mnie przeszarżowane.

Myślę, że te kraje najbardziej zawiodą - pierwsi, bo zdecydowanie dołują i nie zbudują już żadnej drużyny, a drudzy - jak zwykle z powodu swoich kompleksów i braku utalentowanego pokolenia. No chyba, że Southgate weźmie tych 10 obrońców i zamuruje bramkę do finału.

Moje subiektywne wrażenie odczuwanej siły drużyn narodowych w mentalnej mapie futbolowej potęgometrii jest jednak bardziej zbieżne z tymi predykcjami Belgów niż buków, tym bardziej, że oni starali się jeszcze poza rankingiem Elo określić jakoś potencjał defensywny i ofensywny każdej drużyny.
 

piezol

Jebać życie
1 259
4 232
Wszystkim którzy twierdzą, że są w stanie (o wiele) lepiej oszacować wyniki wydarzeń sportowych, niż pajęcza sieć bukmacherów połączona z prawie wolnym rynkiem giełd bukmacherskich polecam kontakt z jakąś rodziną spoza polszy która może założyć konta na matchbooku/betfair, lub wyjazd samemu (lub 'wyjazd poprzez vpny', chociaż to dzisiaj będzie chyba trudne). Poddaję się jeśli ktoś będzie miał zysk przy 500 zakładach w okolicach oddsow 2.0

Tym tropem moglibyśmy zebrać kasę na Tą Jesień
 
Do góry Bottom