Piłka nożna i wszystko, co z nią związane

Wytypuj zwycięzcę EURO 2020:


  • Total voters
    1
  • Poll closed .

kran

Well-Known Member
703
696
Wraca sprawa z "Lewym"

Brzęczek miał konflikt z Lewandowskim? Były reprezentant Polski szokuje: "Jurek nie powinien więcej powoływać Lewandowskiego"

- Robert Lewandowski nie gra tak jak w Bayernie? Przepraszam bardzo, jak ma grać, jak w Bayernie są najlepsi na świecie. Wydaje mi się, że bardzo dużą krzywdę zrobili Jurkowi dziennikarze.

Jurek coś krzyczał w kierunku Roberta Lewandowskiego na stadionie w Chorzowie. Do końca nikt nie wie jaka była prawda. Jeżeli rzeczywiście Lewy odwrócił się i powiedział coś złego do trenera, to Jurek powinien podjąć decyzję taką, że nie powinien więcej powoływać Roberta Lewandowskiego. Może by go zwolnili, ale zachowałby honor i byłby szanowany na całym świecie - mówi Maciej Terlecki, były reprezentant Polski.
https://sportowefakty.wp.pl/euro-20...im-byly-reprezentant-polski-szokuje-jurek-nie
Co to za sprawa z "Lewym"? Pierwszy raz czytam.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 726
Mnie śmieszy. Co ta Interia...?

000CCYZCJEDPH9VM-C122-F4.jpg

Aktualizacja:
W symulacji turnieju dla Polski optymistycznie prorokują wyjście z grupy z drugiego miejsca i trafienie na tę najmniej wdzieczną część drabinki z frankofońskimi drużynami upatrywanymi na zwycięzców imprezy, o ile oczywiście przejdzie się zbliżoną poziomem Chorwację.
No i już mamy korektę.
Capture.PNG
 

cyklista

Well-Known Member
518
621
– Nie rozumiem też, dlaczego Paulo Sousa nie zdjął Grzegorza Krychowiaka, choć widział, że porusza się on jak owad, który wpadł do słoika z miodem. Był spóźniony, człapał i Sousa powinien mu podziękować w 45. minucie. Albo i w 30. To są mistrzostwa, nie ma znaczenia, że ktoś się obrazi, liczy się tylko interes drużyny – przyznał w rozmowie z WP Sportowymi Faktami Hajto.


Co do Lewandowskiego, na pewno nie podobało mi się, że wchodzi w buty trenera, macha rękami, ma pretensje, zaczyna obwiniać innych zawodników. Moim zdaniem to działa destrukcyjnie na zespół. Po takim Kamilu Gliku to spływa, ale młodzi zawodnicy mogą takiej presji nie wytrzymać. Każdy powinien zająć się swoim kawałkiem gry, swoim poletkiem, a potem wtrącać się do innych. Nie oszukujmy się, kluczowi zawodnicy zagrali w tym meczu źle, znacznie poniżej oczekiwań, Lewandowski jest jednym z nich - zauważa Tomasz Hajto.

SportoweFakty wp.pl
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 726


View: https://www.youtube.com/watch?v=CqjGjstWkIg


Capture0.PNG

Moje jasnowidzenie okazało się być wyjątkowo kontrastowe, bo powiązane z ciemnowidzeniem. Sądziłem, że Belgowie jednak sobie z Włochami poradzą, ale skubani zagrali najlepszy mecz na tym turnieju - wyglądali na drużynę o dwie klasy lepszą a poobijany w poprzednich spotkaniach De Bruyne nijak nie napędził swojej drużyny.

Niemcy i Anglia tak wysoko?
Bez przesady - jak dla mnie przeszarżowane.

Myślę, że te kraje najbardziej zawiodą - pierwsi, bo zdecydowanie dołują i nie zbudują już żadnej drużyny, a drudzy - jak zwykle z powodu swoich kompleksów i braku utalentowanego pokolenia. No chyba, że Southgate weźmie tych 10 obrońców i zamuruje bramkę do finału.
Southgate dodreptał murując bramkę do finału, tracąc tylko jednego gola.

Ale powiedzmy to sobie jasno, Anglicy też mieli znacznie łatwiejszą część drabinki i poza meczem z Niemcami mogli się oszczędzać, grając praktycznie na stojąco i unikając dogrywek, które wykończyły pozostałych. Z drugiej strony: niezwykle ciekawa metoda w konsekwentnym trzymaniu się defensywnych zawodników przy wyborze pierwszego składu, żeby oszczędzać świeżość najbardziej ofensywnych graczy na ostatki z wymęczonymi rywalami. Myślałem, że to tylko plan na początek, a później wejdą lepiej zbalansowane składy, ale nie. Southgate gra tak przez cały turniej. To musi byc bardzo deprymujące dla przeciwnika.

Skoro to angielskie Euro, to w ramach podtrzymania klimatu można sobie przypomnieć "My Summer with Des".
Przegrywowo-wygrywowa komedyjka romantyczna, w której kobiety nie stają na przeszkodzie futbolowi, więc bardziej dla mężczyzn. ;)

A w finale?

Capture00.PNG

Nie sądzę.
To jest jednak mecz u siebie a Chellini z Bonuccim będą tam oddychać rękawami.
 

tolep

five miles out
8 550
15 439
Ech...
J2l3QQOd8pVbaDq8uCCvccRdWvFMDZKL.jpg

A karny dla Anglii się należał.

Faulował zawodnik z 24, wjechał swoją prawą przed lewą nogę Sterlinga, wytrącając go z równowagi. Być może Sterling coś dodał od siebie ale wjazd i karny był ewidentny.

Disklajmer: nie jestem kibicem Anglii, wręcz przeciwnie
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 726
Należał, ale nie ten. Wkleję z Discorda:



Sędziowanie w ogóle jest tragiczne na tym turnieju.
Mój ojciec nawet stworzył teorię spiskową wyjaśniającą, dlaczego mamy rekordową liczbę dogrywek:
Sędziowie są dobierani tak, żeby drukowali na remisy, aby UEFA więcej zarobiła z kontraktów reklamowych podczas transmisji. Dlatego też Kane nie dostał karnego w podstawowym czasie gry, bo Anglicy by to pewnie już dowieźli i by UEFA pinionszków tyle nie dostała. A tak to Gazprom, Volkswagen i inni muszą bulić wiyncyj!
nosacz2

Nie wiem, czy ta teoria ma sens, bo nie znam szczegółów umów handlowych i nie wiem, czy rozliczają się od minut wyświetlanych reklam, czy po prostu płacą z góry za cały mecz, niezależnie od tego czy jest z dogrywką czy bez.
Jeśli jednak długość spotkań i przerw reklamowych ma znaczenie, UEFA będzie miała jakąś tam zachętę do wybierania drukarzy.
A internety oczywiście powariowały.
Ludzie się zarzekają, że przez nurka Sterlinga będą teraz kibicować Włochom w finale. Włochom, którzy przecież są jeszcze większymi aktorami.
Dania i tak była emocjonalnie pompowana przez media cały ten czas wokół choroby Eriksena, że się słuchać tego nie dało. Ostatecznie to jest po prostu wykluczająca z turnieju kontuzja. Ale żeby sprzedać turniej, trzeba pograć na emocjach i wykreować legendy wokół konkretnych zdarzeń.
Duńczycy się trzymali jakoś przez jedną połowę a później nie istnieli. Gdyby doszli do finału, nie byłoby w tym meczu żadnej szansy na spektakl. Przystąpiliby do niego w roli wymęczonych po kilku dogrywkach chłopców do bicia dla Włochów. Fajnie, że pograli, ale w finale to ja jednak wolę oglądać klasyka wielkich piłkarskich nacji, które zagwarantują więcej jakości.

Czekajcie, zrobię sondę.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Lewy nie jest grywalny?


Lewandowski drugim najlepszym piłkarzem FIFA22. Mimo to gracze rzadko go wybierają.

Świetna gra Roberta Lewandowskiego, który bije ostatnio wszelkie możliwe rekordy w Bundeslidze i na własnych barkach ciągnie reprezentację Polski, nie uszła uwadze twórców gry FIFA 22. W najnowszej edycji popularnej gry karta Polaka będzie miała drugi najwyższy overall (92). Lepszym pochwalić będzie mógł się jedynie Lionel Messi, który otrzymał "oczko" więcej.

Świetne statystyki ogólne nie gwarantują jednak, że dany zawodnik będzie najlepszym wyborem do składu w grze. Najprawdopodobniej, tak jak w poprzednich edycjach, Lewandowski pozostanie niegrywalny.

Brak dryblingu

W Fifie od lat w ataku brylują gracze posiadający pakiet określonych cech. Lewandowski, w porównaniu do np. Cristiano Ronaldo, posiada lepsze liczby jeżeli chodzi o defensywę czy warunki fizyczne. To jednak nie są statystyki, których szukają gracze.

- Niestety, mimo że Lewandowski ma drugi najlepszy overall w grze, to nadal przegrywa on z takimi kartami jak Mbappe czy Ronaldo, którzy dysponują większym tempem i dryblingiem, co jest kluczowe w każdej edycji gry FIFA - tłumaczy nam Adrian "Kamyk HD" Kamiński.


Choć Robert Lewandowski co roku się rozwija i dodaje do swojego arsenału zagrań nowe umiejętności, to nigdy nie był kojarzony jako demon prędkości. Oczywiście, nikt nie zarzuca mu ślamazarności, jednak gdy mówimy o prawdziwych sprinterach w świecie piłki, to "Lewy" raczej nie jest tym, który przyjdzie nam do głowy jako pierwszy. To kolejny kłopot Polaka w grze FIFA.

- Jeżeli miałbym do wyboru, czy zagrać Lewandowskim, czy szybkim zawodnikiem, który ma jednak tylko 80 overalla, to wybrałbym tę drugą opcję. Tempo to coś, czego po prostu brakuje Lewemu - ocenia "Kamyk HD".

 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 726
W piłce nożnej demokracja też się raczej nie sprawdza. A jak zachwalano model decyzyjny socios w czasie panowania tiki-taki, że to bezpieczniejsze niż rządy jakichś Abramowiczów, którzy się zaraz znudzą i zniszczą kluby...

Dyrektor generalny FC Barcelona Ferran Reverter przedstawił wyniki audytu wewnątrz klubu. "Duma Katalonii" ma gigantyczne długi, a przyczynę tego stanu rzeczy nowy zarząd upatruje w zbyt wysokich wydatkach na wynagrodzenia.

Podczas konferencji prasowej Reverter podawał wiele szokujących liczb. Jak oznajmił, jeszcze w marcu klub miał blisko 1,4 miliarda euro długu.
Za przyczynę tego stanu rzeczy obwinił działania byłego zarządu, który sprowadzał piłkarzy, nie licząc się z ich ceną oraz wynagrodzeniami. W ciągu zaledwie trzech lat (od 2017 do 2020 roku) wydatki na wynagrodzenia w Barcelonie wzrosły ze 159 mln euro na 673 mln euro.
- Kiedy kupowano piłkarzy, nie myślano, czy będzie możliwość ich opłacenia. Tego samego dnia, gdy pozyskano Griezmanna, zdano sobie sprawę, że nie ma na niego pieniędzy. Szukano kredytu na 85 mln euro. Podobnie było z Coutinho - powiedział na konferencji dyrektor generalny Barcelony.
- Zalegamy z zapłatą 1,482 miliarda euro - ujawnił.

FC Barcelona ma ogromne kłopoty finansowe

Do tego klub w ciągu dwóch lat stracił około 100 mln euro z powodu pandemii (wpływy z biletów, tournee). Do tego Reverter powiedział o znikających dokumentach.
- Odkryliśmy poważne braki w dokumentacji. Śledztwo sądowe wciąż trwa - stwierdził dyrektor Barcelony.
Pozytywną informacją dla kibiców Barcelony jest fakt, że przepisy umożliwiają Barcelonie przeprowadzanie transferów do klubu, choć jedynie w zakresie tzw. Finansowego Fair-Play. W tej chwili budżet transferowy klubu wynosi jedynie około 20 mln euro.
Ja się tam cieszę, że mam tych Jankesów, którzy przynajmniej wiedzą co robią, nie ulegając marudzeniu kibiców, że znowu puste okno transferowe zaliczyliśmy, bo FSG skąpi na transfery i tylko hajs z klubu wyciąga. A transfer Coutinho do Barcelony to był marketingowy majstersztyk tej dekady.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Były piłkarz m.in. Manchesteru United oraz Norwich City, Philip Mulryne przyjął święcenia na księdza.
Mulryne przyjął święcenia z rąk arcybiskupa Josepha Augustine'a Di Noia – współpracownika ostatnich trzech papieży w tym Jana Pawła II.






View: https://www.youtube.com/watch?v=FFDuBK51iu4&t=1s
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Bayern Monachium wyeliminowany z Pucharu Niemiec! Tego nikt się chyba nie spodziewał.

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 5:0 (3:0)
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Sześcioletni Arat Hosseini "nowym Messim" ?
Jego ojciec robi wszystko, aby syn stał się następcą Leo Messiego.

1641760386131.png




View: https://www.youtube.com/watch?v=iSZn2e69R5Q




Ciekawe, czy umiejętności chłopaka są wynikiem talentu, czy katorżniczej pracy.
 
Ostatnia edycja:

kran

Well-Known Member
703
696
Polska zmiażdżona w Brukseli. bolesna lekcja futbolu, To była demolka!!!!! Polacy przegrali aż 1:6
 

Sorasil

Well-Known Member
160
487
Anglicy mają silną i najbardziej rozreklamowaną ligę świata i regularnie od ponad 50 lat marzą o trofeach :p
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Reprezentacja Polski to drużyna z łapanki.


- My po prostu nie umiemy grać w piłkę. Ta drużyna jest z łapanki. Kogo złapiemy na korytarzu, tego wystawiamy. Belgowie grali z nami w Warszawie w dziada, utrzymując się w pierwszej połowie przy piłce ponad 70% czasu. A myśmy przecież grali z 12 zawodnikiem, czyli polską publicznością - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Jan Tomaszewski, medalista MŚ 1974.

Część komentatorów próbuje tłumaczyć słabsze momenty kadry, wskazując na zmęczenie długim i wyczerpującym sezonem. Wielu zawodników na czerwcowe zgrupowanie przyjechało prosto z urlopu.
- Nie mogę zrozumieć, że nasi zawodnicy narzekali na zmęczenie - irytuje się Tomaszewski. - Czyli co, Belgowie w ogóle w tym półroczu nie grali i przyjechali tylko na mecz z Polską? A co by było, gdyby w drugim meczu grał de Bruyne i kilku zawodników z pierwszego składu? Rozjechaliby nas.

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/reprezenta...e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 
Do góry Bottom