Piłka nożna i wszystko, co z nią związane

Wytypuj zwycięzcę EURO 2020:

• Total voters
    1
  • Poll closed .

kran

Active Member
183
196
Wraca sprawa z "Lewym"

Brzęczek miał konflikt z Lewandowskim? Były reprezentant Polski szokuje: "Jurek nie powinien więcej powoływać Lewandowskiego"

- Robert Lewandowski nie gra tak jak w Bayernie? Przepraszam bardzo, jak ma grać, jak w Bayernie są najlepsi na świecie. Wydaje mi się, że bardzo dużą krzywdę zrobili Jurkowi dziennikarze.

Jurek coś krzyczał w kierunku Roberta Lewandowskiego na stadionie w Chorzowie. Do końca nikt nie wie jaka była prawda. Jeżeli rzeczywiście Lewy odwrócił się i powiedział coś złego do trenera, to Jurek powinien podjąć decyzję taką, że nie powinien więcej powoływać Roberta Lewandowskiego. Może by go zwolnili, ale zachowałby honor i byłby szanowany na całym świecie - mówi Maciej Terlecki, były reprezentant Polski.
https://sportowefakty.wp.pl/euro-20...im-byly-reprezentant-polski-szokuje-jurek-nie
Co to za sprawa z "Lewym"? Pierwszy raz czytam.

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 334
23 520
Mnie śmieszy. Co ta Interia...?

000CCYZCJEDPH9VM-C122-F4.jpg

Aktualizacja:
W symulacji turnieju dla Polski optymistycznie prorokują wyjście z grupy z drugiego miejsca i trafienie na tę najmniej wdzieczną część drabinki z frankofońskimi drużynami upatrywanymi na zwycięzców imprezy, o ile oczywiście przejdzie się zbliżoną poziomem Chorwację.
No i już mamy korektę.
Capture.PNG

cyklista

Well-Known Member
518
383
– Nie rozumiem też, dlaczego Paulo Sousa nie zdjął Grzegorza Krychowiaka, choć widział, że porusza się on jak owad, który wpadł do słoika z miodem. Był spóźniony, człapał i Sousa powinien mu podziękować w 45. minucie. Albo i w 30. To są mistrzostwa, nie ma znaczenia, że ktoś się obrazi, liczy się tylko interes drużyny – przyznał w rozmowie z WP Sportowymi Faktami Hajto.

Co do Lewandowskiego, na pewno nie podobało mi się, że wchodzi w buty trenera, macha rękami, ma pretensje, zaczyna obwiniać innych zawodników. Moim zdaniem to działa destrukcyjnie na zespół. Po takim Kamilu Gliku to spływa, ale młodzi zawodnicy mogą takiej presji nie wytrzymać. Każdy powinien zająć się swoim kawałkiem gry, swoim poletkiem, a potem wtrącać się do innych. Nie oszukujmy się, kluczowi zawodnicy zagrali w tym meczu źle, znacznie poniżej oczekiwań, Lewandowski jest jednym z nich - zauważa Tomasz Hajto.

SportoweFakty wp.pl

Ostatnia edycja:

FatBantha

Członek Załogi
8 334
23 520

View: https://www.youtube.com/watch?v=CqjGjstWkIg

Capture0.PNG

Moje jasnowidzenie okazało się być wyjątkowo kontrastowe, bo powiązane z ciemnowidzeniem. Sądziłem, że Belgowie jednak sobie z Włochami poradzą, ale skubani zagrali najlepszy mecz na tym turnieju - wyglądali na drużynę o dwie klasy lepszą a poobijany w poprzednich spotkaniach De Bruyne nijak nie napędził swojej drużyny.

Niemcy i Anglia tak wysoko?
Bez przesady - jak dla mnie przeszarżowane.

Myślę, że te kraje najbardziej zawiodą - pierwsi, bo zdecydowanie dołują i nie zbudują już żadnej drużyny, a drudzy - jak zwykle z powodu swoich kompleksów i braku utalentowanego pokolenia. No chyba, że Southgate weźmie tych 10 obrońców i zamuruje bramkę do finału.
Southgate dodreptał murując bramkę do finału, tracąc tylko jednego gola.

Ale powiedzmy to sobie jasno, Anglicy też mieli znacznie łatwiejszą część drabinki i poza meczem z Niemcami mogli się oszczędzać, grając praktycznie na stojąco i unikając dogrywek, które wykończyły pozostałych. Z drugiej strony: niezwykle ciekawa metoda w konsekwentnym trzymaniu się defensywnych zawodników przy wyborze pierwszego składu, żeby oszczędzać świeżość najbardziej ofensywnych graczy na ostatki z wymęczonymi rywalami. Myślałem, że to tylko plan na początek, a później wejdą lepiej zbalansowane składy, ale nie. Southgate gra tak przez cały turniej. To musi byc bardzo deprymujące dla przeciwnika.

Skoro to angielskie Euro, to w ramach podtrzymania klimatu można sobie przypomnieć "My Summer with Des".
Przegrywowo-wygrywowa komedyjka romantyczna, w której kobiety nie stają na przeszkodzie futbolowi, więc bardziej dla mężczyzn. ;)

A w finale?

Capture00.PNG

Nie sądzę.
To jest jednak mecz u siebie a Chellini z Bonuccim będą tam oddychać rękawami.

tolep

five miles out
8 268
14 651
Ech...
J2l3QQOd8pVbaDq8uCCvccRdWvFMDZKL.jpg

A karny dla Anglii się należał.

Faulował zawodnik z 24, wjechał swoją prawą przed lewą nogę Sterlinga, wytrącając go z równowagi. Być może Sterling coś dodał od siebie ale wjazd i karny był ewidentny.

Disklajmer: nie jestem kibicem Anglii, wręcz przeciwnie

FatBantha

Członek Załogi
8 334
23 520
Należał, ale nie ten. Wkleję z Discorda:

Sędziowanie w ogóle jest tragiczne na tym turnieju.
Mój ojciec nawet stworzył teorię spiskową wyjaśniającą, dlaczego mamy rekordową liczbę dogrywek:
Sędziowie są dobierani tak, żeby drukowali na remisy, aby UEFA więcej zarobiła z kontraktów reklamowych podczas transmisji. Dlatego też Kane nie dostał karnego w podstawowym czasie gry, bo Anglicy by to pewnie już dowieźli i by UEFA pinionszków tyle nie dostała. A tak to Gazprom, Volkswagen i inni muszą bulić wiyncyj!
nosacz2

Nie wiem, czy ta teoria ma sens, bo nie znam szczegółów umów handlowych i nie wiem, czy rozliczają się od minut wyświetlanych reklam, czy po prostu płacą z góry za cały mecz, niezależnie od tego czy jest z dogrywką czy bez.
Jeśli jednak długość spotkań i przerw reklamowych ma znaczenie, UEFA będzie miała jakąś tam zachętę do wybierania drukarzy.
A internety oczywiście powariowały.
Ludzie się zarzekają, że przez nurka Sterlinga będą teraz kibicować Włochom w finale. Włochom, którzy przecież są jeszcze większymi aktorami.
Dania i tak była emocjonalnie pompowana przez media cały ten czas wokół choroby Eriksena, że się słuchać tego nie dało. Ostatecznie to jest po prostu wykluczająca z turnieju kontuzja. Ale żeby sprzedać turniej, trzeba pograć na emocjach i wykreować legendy wokół konkretnych zdarzeń.
Duńczycy się trzymali jakoś przez jedną połowę a później nie istnieli. Gdyby doszli do finału, nie byłoby w tym meczu żadnej szansy na spektakl. Przystąpiliby do niego w roli wymęczonych po kilku dogrywkach chłopców do bicia dla Włochów. Fajnie, że pograli, ale w finale to ja jednak wolę oglądać klasyka wielkich piłkarskich nacji, które zagwarantują więcej jakości.

Czekajcie, zrobię sondę.

Do góry Bottom