Piłka nożna i wszystko, co z nią związane

Wytypuj zwycięzcę EURO 2020:


  • Total voters
    1
  • Poll closed .

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
W Ubekistanie Kult Przegrywizmu jest niemożliwy do opanowania.

Tak się wita przegrywa, piłkarza, który sknocił i wszystko zaprzepaścił: "Błaszczykowski jak gwiazda rocka. Tak przywitano Kubę"

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/...rzywitano-kube,1541394.html?playlist_id=19825
Może ma to związek z tym, że w dużej mierze dzięki niemu polsza doszła do ćwierćfinału? Pewnie inaczej przywitanoby milika, gdyby spieprzył karnego, ale ja się nie znam.
 

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Nie przegraliśmy w 120 minutach ani jednego meczu na tym turnieju, gdzie przed czterema laty było nas stać na remis z Grecją i Rosją i porażkę z Czechami, a osiem lat wcześniej na remis z Austrią i wpierdole od Niemców i Chorwacji.

Ogromny postęp tej drużyny jest zauważalny gołym okiem, eksperci zagraniczni i polscy zgodnie twierdzą, że to był dobry turniej Polaków i chwalą piłkarzy, którzy załatwili sobie występami we Francji zainteresowanie/oferty z różnych klubów. Wy z kolei idziecie linią rozumowania Maryli Rodowicz, która shejtowała zespół po odpadnięciu z Portugalią xD Myślę, że to idealnie obrazuje miałkość waszych opinii xD
 
A

Antoni Wiech

Guest
Nie lubię piłki nożnej, oglądam czasem tylko reprezentacje. Progres reprezentacji jest niezaprzeczalny. Wreszcie można oglądać mecze polskiej drużyny bez żenady. Nie biegali chaotycznie jak pojebani, jakby wpadli na boisku po ciężkim upaleniu jak to było w zasadzie w większości meczów po '89 roku. Postawiono na defensywę, to fakt, więc gra mogła nie być bardzo widowiskowa, ale to przyniosło efekty. Nazywanie Błaszczykowskiego przegrywem jest nieporozumieniem.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Najbardziej szmaciarska reprezentacja Portugalii, odkąd sięgam pamięcią, a i tak ciągle nie do przejścia dla Polski. Szwajcaria to maksimum polskich możliwości, choć i tak awans do 1/4 odbył się na zasadzie mega fuksa.

tumblr_o539pwjspQ1qesncyo3_400.gif


Wybitny turniej w wykonaniu jednej z najgorszych drużyn Euro. Dobrze, że odpadli. Szkoda, że nie razem z Portugalią - inną najgorszą drużyną mistrzostw.

P.S. Polonofilom Trynkiewiczowski chuj w dupę.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Sorry, ale zarówno Niemcy (56% possesssion) jak i Szwajcarzy (59% possession), a nawet Portugalia (54% possession), dominowali nad cebulacką drużyną jak nie na początku to pod koniec meczu, gdyby nie było karniaków, tylko gra do skutku to by przejebali mecz z Niemcami, Szwajcarią i Portugalią.
Po pierwsze posiadanie pilki traktowane jako decydujący parametr to żenada i śmiech na sali, po drugie różnica 10% to jest nic, po trzecie zrzut z oficjalnej appki uefa - 54% ale naszego posiadania.

Screenshot_2016-07-02-01-52-33_com.uefa.euro2016.png

po czwarte jeszcze jeden
Screenshot_2016-07-02-02-14-29_com.uefa.euro2016.png
 
Ostatnia edycja:

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Posiadanie piłki jest niczym, jeśli nie potrafi się tego posiadania przełożyć na sytuacje bramkowe. Przykład pierwszy z brzegu to Włosi, którzy taktycznie zmasakrowali Hiszpanów. Hiszpania 60% posiadania piłki, a Włosi wygrali 2-0 i mieli więcej okazji.

No ale to tylko kolega potwierdził, że nie wie zbyt wiele o piłce nożnej. :D

Jak Volvek wam mówi, że Polska zagrała dobry turniej, to trzeba słuchać, bo ten sport to mój chleb powszedni. :cool:
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Czy progres Polakuf jest.. Hmm mnie sie wydaje, że to raczej spadek formy najlepszych zespołów, tak jakby nie traktowali tego turnieju poważnie. Hiszpanie dali ciała, zmęczeni sukcesami. Niemcy grają na pol gwizdka, Angole turniejowo zawsze zresztą nie wytrzymywali, Portugalia szkoda gadać. Jednak jak ktoś powiedzial, każdy musi raz na jakiś czas ponosić porażki, żeby te drużyny mogły powymieniać stare składy, taktykę, trenerów i odrodzić sie z nową siłą.
Polacy sie wstrzelili ze swoim męczeniem wora w taki czas - na przykład jeśli jutro odpadną Francuzi, to w półfinale obok słabej Portugalii i Walii mamy Niemcy lub Włochy i Islandię. Padnę ze śmiechu jak będzie finał Walia - Islandia..
Ktoś mi tu chce coś wciskać o superpoziomie Polaczków?
 
Ostatnia edycja:

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
A ktoś gdzieś pisał o superpoziomie?

To są mistrzostwa Europy, a nie Puchar Wójta, żeby nie był traktowany poważnie, więc co nie wiem co za brednie próbujesz tu wciskać. :D
 
OP
OP
tomislav

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Stawiam dziś na Włochy. Jak zwykle zresztą. Chcę zobaczyć ponadto, jak Joachim w przypływie stresu dopuści się koprofagii.
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 248
Po pierwsze posiadanie pilki traktowane jako decydujący parametr to żenada i śmiech na sali, po drugie różnica 10% to jest nic, po trzecie zrzut z oficjalnej appki uefa - 54% ale naszego posiadania.

View attachment 1991

po czwarte jeszcze jeden
View attachment 1992
Opierałem się na Guardianie: https://www.theguardian.com/football/live/2016/jun/30/poland-portugal-euro-2016-live
Nie wiem kto się pomylił, raczej po tym co widziałem na własne oczy to UEFA.

Posiadanie piłki nie jest w żadnym wypadku decydującym parametrem ale:
1. inne parametry też są na naszą niekorzyść jak np. ilość oddanych celnych strzałow
2. 8% różnicy vs 4% w meczu Walii
3. Belgia przerypała bo po mimo posiadania piłki zrobiła jakieś błędy
4. w przypadku remisu jest to dosyć miarodajny wskaźnik bo oznacza, że któraś drużyna została zepchnięta do obrony
4,76. 10% to bardzo dużo jak by powiedział pan Janusz
 

Attachments

  • port-pol.png
    port-pol.png
    23 KB · Wyś: 7
Ostatnia edycja:

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Opierałem się na Guardianie: https://www.theguardian.com/football/live/2016/jun/30/poland-portugal-euro-2016-live
Nie wiem kto się pomylił, raczej po tym co widziałem na własne oczy to UEFA.

Posiadanie piłki nie jest w żadnym wypadku decydującym parametrem ale:
1. inne parametry też są na naszą niekorzyść jak np. ilość oddanych celnych strzałow
2. 8% różnicy vs 4% w meczu Walii
3. Belgia przerypała bo po mimo posiadania piłki zrobiła jakieś błędy
4. w przypadku remisu jest to dosyć miarodajny wskaźnik bo oznacza, że któraś drużyna została zepchnięta do obrony
4,76. 10% to bardzo dużo jak by powiedział pan Janusz
A ja bym polecał oprzeć się na meczu. Jeśli będę podawał w obronie to też nabiję podań i posiadania, barcelońskie "pykanie" po obwodzie zawsze dawało "barsie" ogromną przewagę w posiadaniu, a często nic z tego nie wynikało.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Opieranie się na meczach to akurat najgorszy argument, gdyż może z wyjątkiem pierwszych 15 minut, gdy jeszcze stać ich na jako takie bieganie za rozgrzewającym sie przeciwnikiem, reszta spotkania sprowadza sie do wybijania piłki na oślep z własnej połowy i murowania pola karnego, względnie faulowania przeciwnika wychodzącego na pozycje strzałowe.
Ot i cały kunszt "nowej reprezentacji".
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Opieranie się na meczach to akurat najgorszy argument, gdyż może z wyjątkiem pierwszych 15 minut, gdy jeszcze stać ich na jako takie bieganie za rozgrzewającym sie przeciwnikiem, reszta spotkania sprowadza sie do wybijania piłki na oślep z własnej połowy i murowania pola karnego, względnie faulowania przeciwnika wychodzącego na pozycje strzałowe.
Ot i cały kunszt "nowej reprezentacji".
Czyli nie oglądałeś tych meczy :D
 
OP
OP
tomislav

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Dziś Islandia, chcąc nie chcąc, reprezentuje białą rasę w spotkaniu z Francją, reprezentantem Afryki.

Zaszła więc konieczność kibicowania Islandii w geście solidaryzmu z białasami, gdyż ponieważ sam jestem biały i czuję wstępny dystans do ludzi o innym kolorze skóry, co w powszechnym ujęciu może być błędnie postrzegane jako rasizm. Niestety, pamiętam drużynę Francji, gdzie rodzynkiem był Jean Tigana i to było ok. Długo potem pojawiła się kolejna świetna drużyna z białasem, co by nie było, ZiZu i resztą świetnych piłkarzy. Obecnie Francja jest niemal całkiem czarna, czego nie rozumiem, bo to niby mistrzostwa Europy ja pierdolę.

I żeby nie było. Nie obstawiam państwa Islandii, obstawiam białą rasę, bo sam jestem biały. To jest dość proste do zrozumienia i jakże wspaniale oraz kojąco prymitywne.

f20120615_isltek-1-10.jpg


team-of-france-during-the-international-friendly-football-match-and-picture-id518079224
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
tomislav

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Wracając do wczorajszego meczu Niemcy-Włochy.

Czy Cosa Nostra zleciła już kogoś na pojeba Zazę?
 
Do góry Bottom