Permanentna inwigilacja w praktyce

NoahWatson

Well-Known Member
1 280
3 158
https://motherboard.vice.com/en_us/...g-smart-city-toronto-despite-privacy-concerns
After nine months of closed-door negotiations, Google’s sister company Sidewalk Labs and public corporation Waterfront Toronto have signed an agreement to proceed with a controversial plan to create Toronto’s neighbourhood of the future. The new deal, released Tuesday, solidifies Sidewalk Labs’ $50-million investment to forge a final agreement to build “Sidewalk Toronto” on Quayside, a 12-acre plot of land on Toronto’s waterfront.

Sidewalk Toronto has been marketed as a high-tech community, prioritizing sustainability, safety, and affordability through innovative technology. Think autonomous vehicles, underground garbage robots, green energy infrastructure, snow-melting sidewalks, modular construction, wooden buildings, and more. The neighbourhood, built “from the Internet up,” will be underpinned by pervasive data collection through connected sensors and personal information that people would share to access customized programs and services.

Both Sidewalk Labs and Waterfront Toronto like to talk about how this data-driven neighbourhood will “improve quality of life” and “drive urban innovation” to help solve the urgent problems faced by cities around the world.

Privacy Expert Resigns From Alphabet-Backed Smart City Project Over Surveillance Concerns
A privacy expert tasked with helping a new smart city development protect the data privacy of residents has resigned over concerns that her guidelines would be largely ignored.

“I imagined us creating a Smart City of Privacy, as opposed to a Smart City of Surveillance,” Ann Cavoukian, the former privacy commissioner of Ontario, wrote in her resignation letter from Google sister company Sidewalk Labs, reports Global News.

https://www.businessinsider.com/ap-...es-3-directors-after-google-deal-2018-12?IR=T
TORONTO (AP) — The chairwoman of a government organization that signed an agreement with a Google affiliated company to create a smart-city development in Toronto says she and two other appointed board members have been fired.
 

WoKu

Anarchoautystyk
Członek Załogi
244
641
W razie gdyby ktoś miał wątpliwości to powyższy wpis na niebiezpieczniku to Prima Aprilis.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 893
25 483
Pentagon posiada laser identyfikujący ludzi po biciu serca
Dzisiaj, 30 czerwca (05:00)
Pentagon opracował nowy laser, który może identyfikować ludzi z dystansu na podstawie ich bicia serca.
Identyfikacja biometryczna nie jest niczym nowym w dzisiejszym świecie - rządy oraz władze korzystają z rozpoznawania twarzy czy też odcisków palców. Pentagon stworzył laser, który jest w stanie rozpoznać użytkownika poprzez jego bicie serca. Technologia znana jako Jetson wykorzystuje wibrometrię laserową do identyfikacji ruchu powierzchni na skórze - działa ona do 200 metrów.

Laser Pentagonu ma działać sprawnie poprzez cienkie ubrania. Grubsze tkaniny powodują zakłócenia oraz kłopoty z działaniem całego systemu. Opracowania wskazują, iż sam system posiada 95-procentową skuteczność.

Na ten moment nie wiadomo, do czego dokładnie Pentagon wykorzysta swoją technologię. Bardzo możliwe, że w przyszłości wyprze ona systemy rozpoznawania twarzy.
 

kompowiec

freetard
2 380
2 414
ziew...

"Zabezpieczenia" biometryczne = security through obscurity (może nie w ścisłym tego słowa znaczeniu ale wykraść dane biometryczne jest łatwiej niż hasło - zostawiamy więcej śladów) Droga i niedokładna technologia. Ale dobrze, niech sobie dalej wierzą że to jest droga do czegokolwiek, jedynie hajsu podatników na to szkoda.
 

tolep

five miles out
8 455
15 227
Złoto. Udostępnione setkom lub tysiącom krawężników, dostępne jako informacja publiczna, TOP SECRET.

Jaki jest następny level tajności po TOP SECRET?

This Is Palantir’s Top-Secret User Manual for Cops

Motherboard obtained a Palantir user manual through a public records request
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 565
Niedawno popełniłem wystąpienie w Teorii Chaosu "Bezpieczeństwo w sieciach telefonii komórkowej i technologii RFID"

https://www.bitchute.com/video/GeYj1kXLydc8/

pobieranie
Kod:
https://seed41.bitchute.com/Vbv3HoHWyx5A/GeYj1kXLydc8.mp4

Proszę o uwagi zarówno techniczne jak i merytoryczne.
Mamy zamiar nakręcić jeszcze z 10 odcinków.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 893
25 483
A gdzie można dostać te niklowe saszetki ekranujące telefony starego typu?

W sumie jeśli czegoś brakowało, to może takich porad typowo konsumenckich, przydatnych później do robienia zakupów i odnajdowywaniu wartościowych sprzedających.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 565
A gdzie można dostać te niklowe saszetki ekranujące telefony starego typu?
Np. na Aliexpress.
W innych chińskich sklepach też mają.

jeśli czegoś brakowało, to może takich porad typowo konsumenckich, przydatnych później do robienia zakupów
Dzięki, wezmę to pod uwagę.
Tylko jest problem z darmową reklamą, bo nie wiem jak to polecenie czegoś, u kogoś spieniężyć.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 893
25 483
Nie chodzi nawet o darmową reklamę, chociaż możesz się odezwać do jakichś poznanych już, zaufanych sprzedawców i ich zapytać, czy chcieliby, żebyś o nich wspomniał na tego rodzaju wykładach i naganiał klientelę, ale bardziej o jakieś porady związane z bezpieczeństwem - jak się nie naciąć, gdy chce się na przykład kupić produkt gdzieś formalnie zabroniony.

Podstawy handlu przedmiotami związanymi z kryptoanarchizmem, wycena ryzyka, etc. Jesteś kimś z doświadczeniem w tej mierze, a z tego co słyszę z tego filmiku, na takim wykładzie publiczność składa się z młodych ludzi, którzy pewnie dopiero entuzjastycznie wkręcają się w temat. Mógłbyś więc wziąć poprawkę na to, że mogą podejść z gorącą głową i napytać sobie głupio biedy.

Stąd przydałoby się ostrzec ich przed jakimiś prostymi, ale często popełnianymi błędami, których mogliby uniknąć, żeby ich zakupy przebiegły możliwie najbardziej bezproblemowo.
 

kompowiec

freetard
2 380
2 414
Proszę o uwagi zarówno techniczne jak i merytoryczne.
Mamy zamiar nakręcić jeszcze z 10 odcinków.
Drobna uwaga, jak puszczasz czyiś film to albo podłącz po telesync lub podczas montażu po prostu wytnijcie audio z oryginalnego filmu i wstaw.

Podczas odsłuchu twojego głosu jest również jakieś dziwne załamanie szumowe ale idzie się przyzwyczaić.

Natomiast mając uwagę do merytoryki, zabrakło detached header. To zabezpieczenie przed wykryciem samego istnienia szyfrowania które może być używany choćby w takich krajach jak UK. No wada jest taka że działa to wyłącznie na rodzinie unix, na BSD jest zdaje się to tak problematyczne że w zasadzie nie wiem czy komuś by się chciało. Pewnie ktoś się taki znajdzie.

ClamAV wywala stanowczo za dużo false positives - mnie uznał domyslnie zainstalowanego LibreOffice debiana za trojan. Lepiej ręcznie samemu sprawdzać integralność plików, logi oraz oprogramowaniem antyrootkit (ta, mówię o linuksie - skoro "antywirus to szpieg" to czemu nie używać windowsa, nie liczę do gier)

Oczywiście tematy które mógłbyś tu poruszyć jest tysiące i pewnie nie mogłoby się skończyć na marnych 10 odcinkach ale to tak mimochodem wspominam o takich które mi jako pierwsze przyszły do głowy podczas oglądania odcinka.

4 karty microSD to prawie jak RAID hahah
Dzięki za glinet! Znałem tylko turris ommia.

I pytanie gdzie się te prelekcje odbywają. Widzę że są o wiele lepsze od tego co tworzy niebezpiecznik czy sekurak, które proponują używanie VPN'ów - maszynki do zarabiania hajsu a z bezpieczeństwem nie mające nic wspólnego.
 
Ostatnia edycja:

Claude mOnet

Well-Known Member
1 028
2 310
Drobna uwaga, jak puszczasz czyiś film to albo podłącz po telesync lub podczas montażu po prostu wytnijcie audio z oryginalnego filmu i wstaw.
Problem jest, że to na Youtube nie przejdzie raczej (utwór zależny materiału copyrighted). Właśnie wstawiam zobaczymy jak z zniekształconym nagraniem się uda. Postaram się wrzucić na Bitchute wersję z oryginalnym dźwiękiem Kolonki.

Podczas odsłuchu twojego głosu jest również jakieś dziwne załamanie szumowe ale idzie się przyzwyczaić.
Niestety szum to wada mikrofonu - okazał się lekko popsuty, prawie 9 lat w użyciu (stąd wysoki poziom szumów).

Ps. Audycje będą raczej w formie rozmów z Krzysiem (z lub bez video), a nie wykładów. To było wsytąpienie w ramach spotkania fanów mojej audycji Teoria Chaosu.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 893
25 483
Nie taki diabeł straszny, jak go malują.

FBI nie może odblokować smartfona zamachowca z El Paso
13.08.2019 15:47
Bolesław Breczko

@Bolesław Breczko
Federalne Biuro Śledcze jest w posiadaniu telefonu, który prawdopodobnie należał do sprawcy masakry w El Paso, w której zginęło 9 osób. FBI nie może jednak odblokować smartfona.

Zastępca szefa FBI David Bowdich miał powiedzieć podczas telefonicznego briefiengu, że Biuro ma telefon, który prawdopodobnie należał do zamachowca – informuje amerykański The Hill. Telefon jest jednak zablokowany kodem PIN, a agentom nie udało się go złamać. Bowdich miał też powiedzieć, że jeśli sprawca tragedii użył 6- lub 8-cyfrowego PINu to jego złamanie może zająć "miesiące, a nawet lata".

Przypadek telefony zabójcy z El Paso może posłużyć, jako kolejny argument przeciwko szyfrowaniu danych elektronicznych i zabezpieczaniu urządzeń. Po strzelaninie w 2015 w San Bernardino w Kaliforni FBI wywierało publiczną presję na firmie Apple, aby ta pomogła w odblokowaniu iPhone'a należącego do sprawcy. Zanim Departament Sprawiedliwości przygotował odpowiedni pozew urządzenie odblokowała zewnętrzna firma pracująca z FBI.

Przedstawiciele obecnej amerykańskiej administracji wypowiadali się kilkukrotnie przeciwko masowemu szyfrowaniu end-to-end. Portal Politico informował w czerwcu, że wysocy rangą oficjele administracji Trumpa planowali zaproponowanie ustawy zakazującej tego rodzaju szyfrowania. Z kolei Prokurator Generalny USA William Barr powiedział, że szyfrowane wiadomości pozwalają działać kryminalistom bez przeszkód. Barr wyraził też opinię, że szyfrowanie danych jest ostatecznie "mierzone przy pomocy liczby ofiar przestępstw, którym można było zapobiec, gdyby służby miały dostęp do szyfrowanych danych".
Niech żyje cywilna kryptografia!
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 565

Według mnie to ściema. Oni celowo wypuścili takiego fake newsa, by deblie myślały, że są bezpieczne.

Rozważmy PIN 14 cyfrowy. Mamy cyfry od 0-9 i długość PIN od 1 cyfry do 14. Ile mamy kombinacji?
10
+100
+1000
+10000
+100000
...
+100000000000000
-------------
Razem = 111111111111110 (czternaście jedynek i na końcu zero)

log(111111111111110)/log(2)=46,65899642186810842819690466.......
No dobra, niech nawet hasło będzie kurwa ważyć 47 bitów.
Czy to jest dziś problem?
Przecież w takiej sytuacji wystarczy zrzut pamięci do laptopa, wysyłka do chmury i max. po godzinie mamy PIN.
Dla PIN-u 12 cyfrowego (wiele urządzeń nie dopuszcza dłuższego) mamy niemal równe 40 bitów. To jest zadanie na domowy komputer, szkoda chmury!
Tam nawet nie ma zbyt długiego hashowania, bo to urządzenie bateryjne, i każde logowanie takie jak w VeraCrypt zeżarło by sporo baterii i nikt by tego nie używał.

Dla mnie albo te psy są jełopami, albo robią ściemę dla durnych zbirów.
Służby dziś bez problemu łamią szyfry symetryczne do 80-bitów.
 

Prozac

Active Member
88
210
Zanim Departament Sprawiedliwości przygotował odpowiedni pozew urządzenie odblokowała zewnętrzna firma pracująca z FBI.

Według mnie to ściema. Oni celowo wypuścili takiego fake newsa, by deblie myślały, że są bezpieczne.

Rozważmy PIN 14 cyfrowy. Mamy cyfry od 0-9 i długość PIN od 1 cyfry do 14. Ile mamy kombinacji?

Nie zdziwiłbym się gdyby ta zewn. firma to kolega z NSA, który w przerwie na kawę wrzucił ten PIN do łamania.
 
Do góry Bottom