Papież Franciszek - ciekawostki, kontrowersje, bzdury

OP
OP
M

Matrix

Guest
Papież pomaga kapitalizmowi paradoksalnie, bo uspakaja biednych, nieszczęśliwych nieporadnych i mówi, że są oni potrzebni na świecie, aby bogaci nauczyli się miłości, nie jest na pewno zainteresowany, aby wszyscy mieli dobrobyt na równym poziomie, dlatego kościół ma się źle w komunizmie, czy socjalizmie, bo jest wtedy niepotrzebny. Im więcej biedoty na świecie, tym lepiej dla Watykanu i dla gospodarki. Moja babcia mi mówiła, za komuny- zobaczysz jak będzie kapitalizm to księża będą mieli dobrobyt, i to się sprawdziło, lub dopiero wtedy jest kapitalizm, jak księża są potrzebni i potrzebne są kościoły.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
e5S41HR.png
 

Hitch

3 220
4 872
zobaczysz jak będzie kapitalizm to księża będą mieli dobrobyt, i to się sprawdziło, lub dopiero wtedy jest kapitalizm, jak księża są potrzebni i potrzebne są kościoły

Twoja babcia miała takie samo pojęcie o kapitalizmie, co prominenci na forum młodych komuchów.
 
OP
OP
M

Matrix

Guest
Twoja babcia miała takie samo pojęcie o kapitalizmie, co prominenci na forum młodych komuchów.
To dlaczego kościół był prześladowany za Stalina i Gomółki, jako główny winowajca i wiechrzyciel ?Kościół nie doceniał zdobyczy socjalizmu i go zawsze krytykował.

Pedofilia wśród kapłanów, jeżeli w ogóle istnieje już świadczy o tym, że to są kapitaliści, a nie socjaliści robiący alarm z tego powodu.
 

Hitch

3 220
4 872
Pedofilia wśród kapłanów, jeżeli w ogóle istnieje już świadczy o tym, że to są kapitaliści

A co ma, kurwa, pedofilia do kapitalizmu?! Myśl ty czasami zanim coś napiszesz. Jeżeli o czymś pedofilia świadczy to jedynie o tym, że księża to banda pierdolonych zboczeńców, którzy całymi dniami by tylko ściemniali staruszkom w kościółku, by potem na plebanii cwelić się na potęgę.
 
D

Deleted member 4151

Guest
Pedofilia wśród kapłanów, jeżeli w ogóle istnieje już świadczy o tym, że to są kapitaliści, a nie socjaliści robiący alarm z tego powodu.
Pedofilia w kościele istnieje tylko jest tuszowana. Prawdopodobnym powodem istnienia jej tam jest celibat ale to nie mnie osądzać.
To dlaczego kościół był prześladowany za Stalina i Gomółki, jako główny winowajca i wiechrzyciel ?Kościół nie doceniał zdobyczy socjalizmu i go zawsze krytykował.
Bo socjalizm z reguły jest antykościelny. A kościół nie lubi ich tylko z tego powodu. Jeśli wytniemy antyklerykalizm kościół ich lubi (patrz solidaryzm).
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
W ubiegłą środę papież Franciszek obiecał raj wszystkim zaangażowanym w czynienie dobrych uczynków, w tym ateistów. Po burzy, która przetoczyła się przez największe światowe media, Watykan wydał w tej sprawie oficjalny komunikat.

W odpowiedzi na zainteresowanie, które wywołał papież, głos zabrał ks. Thomas Rosica, rzecznik Stolicy Apostolskiej. Stwierdził on m.in., że "ateiści idą do piekła, jeśli nie akceptują Jezusa Chrystusa, jako Pana i Zbawiciela". Wytłumaczył również, że ci, którzy znają naukę Kościoła katolickiego "nie mogą zostać zbawienia dopóki, nie wprowadzą jej nauk w życie".

Więc chyba nici z mojego zbawienia :( Wiecie- papież jest nieomylną głową Kościoła Katolickiego, namiestnikiem Jezusa Chrystusa na ziemi, ale jak jebnie jakąś głupotę to przyjdzie pan rzecznik Watykanu i go naprostuje.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
To bardzo proste, Bóg się rozmyślił i tyle. Dał zbyt dobrą ofertę przez którą zabrakłoby miejsca w niebie, więc stwierdził, że wróci do starych zasad. Bóg nie krowa i zdanie zmienia.
 

hanys

Active Member
171
136
Popyt było o wiele za duży w stosunku do podaży, dlatego Watykan postanowił jednak wrócić do starych zasad gry, bo w innym wypadku mielibyśmy to samo co np. na kalifornijskich autostradach - zbyt mała cena lub w zasadzie jej brak spowodowałaby kongestie i wtedy wejście do nieba byłby o wiele trudniejsze dla tych co dalej będą płacić normalnie(nie ruchać przed ślubem i takie tam).
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Dwie sprawy:
1. Znalazł kto dokładną wypowiedź papy o tych ateistach? Bo ja w każdym serwisem na który wchodziłem spotykałem różniące się w szczegółach wersje, oczywiście opatrzone bogatym komentarzem, który mi na nic.

2. Jak to jest z tą nieomylnością papieży? Zrobiłem mały risercz i ile osób tyle opinii co do tego w których dokładnie wypowiedziach papież ma być nieomylny. Jedni uważają że wiążące dla doktryny jest wszystko co padnie z ust papieża a dotyczy wiary i jej zasad, a inni twierdzą, że nawet encykliki są tylko prywatnymi rozważaniami papieży a nieomylność działa tylko gdy głowa kościoła ogłasza jakiś dogmat.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Rzecznik też się myli, bo niewiedza o Jezusie zwalnia z obowiązku uznania go za zbawcę i wtedy możliwe jest zbawienie samymi dobrymi uczynkami. Bez sensu to (po co ten Jezus w takim razie?), ale tak mnie uczyli. Bez dokładnego cytatu papieża nie wiadomo czy chodziło mu o to co napisałem, czy serio zmienił główny dogmat.
 

Solitary Man

Człowiek raczej piwnicy
492
2 216
„Pan odkupił nas wszystkich przez krew Chrystusa – przypomniał Ojciec Święty. – Wszystkich, nie tylko katolików. A czy i ateistów? Tak, również ich. Wszystkich! I ta krew czyni nas dziećmi Bożymi pierwszej kategorii. Zostaliśmy stworzeni jako dzieci na obraz i podobieństwo Boże, a krew Chrystusa odkupiła nas wszystkich. I my wszyscy mamy obowiązek czynienia dobra. I myślę, że to przykazanie czynienia dobra to dobra droga do pokoju. Jeśli my, każdy z osobna, czynimy dobro drugim, spotykamy innych w czynieniu dobra i powolutku tworzymy tę kulturę spotkania, której tak bardzo potrzebujemy. «Ależ proszę księdza, ja jestem niewierzący, jestem ateistą!» Czyń dobro – tam się spotkamy!.

Tekst pochodzi ze strony
http://pl.radiovaticana.va/news/2013/05/22/papież_na_porannej_mszy:_głoszenie_zabijania_w_imię_boga_t/pol-694583
strony Radia Watykańskiego
Nie ma nic o zbawieniu, tylko o spotykaniu się w czynieniu dobra. Ale ja jestem słaby w odczytywaniu metafor.

A na wykopie znalazłem takie coś. Rzecznik tłumaczy naukę Kościoła, czyli to co napisał Madlock.
http://www.wykop.pl/ramka/1532845/czy-watykan-naprawde-sprostowal-papieza-manipulacja/
 
D

Deleted member 4151

Guest
Ech nie spełniam żadnego warunku więc piekło mam murowane. Napisałbym żebyście wzięli jaką flachę do tego piekła ale teraz jest ono stanem duszy więc z tego nici :(
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
Manipulacja lewackich mediów. Papież nigdy nie powiedziałby, że ateiści pójdą do nieba. Było by to sprzeczne z całą nauką Kościoła.
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
Czyli jakbym nagle postanowił zmienić upodobania kulinarne i zaczął przyrządzać carpaccio z małych dziewczynek to i tak już nie miałoby dla mnie żadnego znaczenia? Ateista wolontariusz = ateista gwałciciel? Oboje pójdą do piekła? Czy może ten pierwszy załapie się na czyściec?Nie pytam złośliwie, po prostu mnie to nurtuje.
 
Do góry Bottom