Ocena Jana Pawła II przez libertarian

MaxStirner

Well-Known Member
2 730
4 693
gdyby gospodarka się nie wywaliła i pozwoliła ludziom żyć na poziome na tyle wysokim, żeby się nie buntowali, to pielgrzymka, dialogi i nawoływania mogłyby się odbywać co tydzień, a i tak nic by to nie zmieniło

Zgoda - sytuację prosperującej gospodarki mamy obenie w Chinach i nawoływania nic nie pomagają

Ale to nie wyklucza faktu że gdyby np w Chinach istniał sprawny polityk w typie Gorbaczowa do rewolucji by nie doszło. Być może jest tak że właśnie brak takiej jednostki zdolnej pokazać wyjście uniemożliwia tam zmianę.

Stan duchowy ludzie mają głęboko w pupie
Też zgoda - zwłaszcza mają go gdzieś gdy mają duchową wolność co widać dzisiaj w Polsce.

i odwołują się niego, gdy jest im źle

Absolutna zgoda - przecież napisałem: "W sytuacjach kryzysu takie wsparcie jest ważne."
Znam Chińczyka z Falun Gong którego znajomi zginęli za to że byli w tym ruchu. I giną dalej. Ewidentnie ucisk wzmaga potrzebę duchowych poszukiwań. Duchowość jest wtedy punktem oparcia jak i punktem oporu. I tu Wojtyła się przydał.

Poza tym jednak wiele osób poszukuje duchowości niezależnie czy są wolni czy nie. I takim osobom papież też jest potrzebny.
 
Wprawdzie nie da się dowieść że papież obalił komunizm ale nie można też udowodnić że go nie obalił(...)

noobs.jpg
 
D

Deleted member 427

Guest
Czy zachowały jakieś wypowiedzi komunistów, które można zacytować, a które dowodziłyby, iż wysoko postawieni aparatczycy obawiali się Wojtyły i wpływu, jaki może on wywrzeć na masy?
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
fajnie, ale czy mógłbyś nam przybliżyć symbolikę baranka na plecach?

Niestety nie mam pojęcia co oznacza baranek na plecach :) . Jako, że najprostsze wyjaśnienia są zazwyczaj najlepsze, stawiam na to, że papa ogrzewa sobie nim kark :D .
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Plecy symbolizują lud pracujący miast i wsi, a baranek na nich urzędnika / księdza, którego warto na swoich plecach nieść bo to przecież lekkie, a takie milusińskie. Ogrzeje gdy człowiek zmarznie,zapewni życie pozagrobowe i w ogóle, a jedyne czego chce to jechać za free na czyiś plecach :)
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Piter1489 napisał:
fajnie, ale czy mógłbyś nam przybliżyć symbolikę baranka na plecach?

Niestety nie mam pojęcia co oznacza baranek na plecach :) . Jako, że najprostsze wyjaśnienia są zazwyczaj najlepsze, stawiam na to, że papa ogrzewa sobie nim kark :D .Ciek napisał:
Plecy symbolizują lud pracujący miast i wsi, a baranek na nich urzędnika / księdza, którego warto na swoich plecach nieść bo to przecież lekkie, a takie milusińskie.

dzięki :)
 

Sotion

New Member
24
5
kawador napisał:
Czy zachowały jakieś wypowiedzi komunistów, które można zacytować, a które dowodziłyby, iż wysoko postawieni aparatczycy obawiali się Wojtyły i wpływu, jaki może on wywrzeć na masy?

Jak najbardziej. Niedługo wyjdzie książka Leszka Szymowskiego dotycząca komunistycznych szpiegów, esbeków i sowieckich kapusiów w Watykanie za czasów Jana Pawła II. Miałem okazję ją czytać - pełno tam cytatów z sowieckich dokumentów i zacytowanych samych komunistów, którzy "kierunek watykański" uważali za najważniejszy, jeśli chodzi o agenturę - ponieważ lali w portki z powodu tego, co papież może zrobić/powiedzieć i jaką lawinę wywołać.

Także odpowiedź raczej brzmi: tak.

Pozdrawiam.
 

crack

Active Member
784
110
MichalD napisał:
Jan Paweł II uchodzi w Polsce za naczelny i nieprzebity autorytet moralny, a jakakolwiek jego krytyka jest dla wielu środowisk nieakceptowalna - często same próby jej podjęcia spotykają się z agresją i ostracyzmem.

Lewacy zarzucają temu papieżowi "wspieranie prawicowych reżimów", umożliwienie "klerykalizacji Polski" czy też nienowoczesne podejście do spraw aborcji oraz antykoncepcji, natomiast osoby z drugiej strony oskarżają go o popieranie postulatów socjalistycznych.

A co sądzą o papiezu Janie Pawle II libertarianie? Czy waszym zdaniem Jan Paweł II jest postacią bardziej pozytywną, czy bardziej negatywną?

Zachęcam do dyskusji.

Ja sądze mniej więcej to co lewacy i prawacy :) Czyli wychodzi libertarianizm :)
Natomiast wkurwia mnie to, że jakakolwiek krytyczna dyskusja o tym panu na argumenty kończy się u oponentów pieniactwem i ostracyzmem. Nie twierdzę, że JP2 to samo zło, może tam jakieś pozytywne cechy miał, ale ogólnie oceniam jego postać negatywnie. Po jego śmierci fasadowy katolicyzm nieco się zmniejszył.


Lewactwo rozmodlone odbierze ci dragi, później lewactwo ateistyczne broń, później znowu zmiana na rozmodlonych …

Lewactwo rozmodlone również odbierze mi broń... w 9/10 przypadków tak będzie.
 

Hikikomori

少し変態
538
318
Abstrahując trochę (ale tylko trochę) od tematu: co sądzicie o cenzopapie, czyli fotomontażach i filmikach z wmontowaną twarzą JPII, którymi epatują polskie anony? Że wrzucę jeden z łagodniejszych:Dobry banger swoją drogą.:cool:
 
Ostatnia edycja:

Hikikomori

少し変態
538
318
Ja dostrzegam pewne paralele z Pasją nieznalskiej, czy Piss Christ Andresa Serrano, tylko podane bez pseudointelektualnego pierdolenia typu:

Pasja, która w żaden sposób nie była związana z religią czy wiarą, a dotyczyła wyłącznie obecnej w naszej kulturze namiętności do uzbrajania męskości w mięśnie podczas uporczywych ćwiczeń w siłowniach, została błędnie potraktowana jako atak na największe świętości.
[align=right]-nieznalska[/align]

No i nie ciągną subsydiów od Ministerstwa Kultury.
 

Voy

Active Member
386
242
To jest masakra co robi ten portal wykop.pl
Wulgarni (i gimnazjalni) libertarianie, oto, jak się skończyła popularyzacja Hayeka i Misesa wśród młodzieży...
not sure if trolling, więc wytłumaczę:
cenzopapa wywodzi się z karachan.org (polski odpowiednik 4chana). Tamtejsze anony założyły sobie za punkt honoru dopierdalanie papieżowi, Magikowi (temu z paktofoniki) i jednocześnie sprawianie wrażenia że to wrzucają ludzie z wykopu i (ostatnio) z kwejka
 

Alice23

New Member
75
2
Wojtyła stał na czele najbardziej okrutnej i zamorydystycznej organizacji totalitarnej w dziejach, przy której wszystkie Hitlery, Staliny i Pol Poty są niczym. Osobiście bronił gwałcicieli dzieci, a jego chore, katolickie poglądy przyczyniły się do cierpień milionów ludzi.

Matrix napisał:
Jak to był socjalistą ? Jak był krytykowany przez tygodnik NIE Urbana.

To czy ktoś był krytykowany przez NIE ma być wyznacznikiem antysocjalizmu danej osoby? W takim razie największym prawicowcem i antysocjalistą w dziejach musi być pan Napieralski, chyba nikt tak nie oberwał, jak on.

Matrix napisał:
Jak to był socjalistą jak krytykował aborcję.

A co ma chuj do wiatraka?
 

Sotion

New Member
24
5
Alice23 napisał:
Wojtyła stał na czele najbardziej okrutnej i zamorydystycznej organizacji totalitarnej w dziejach, przy której wszystkie Hitlery, Staliny i Pol Poty są niczym. Osobiście bronił gwałcicieli dzieci, a jego chore, katolickie poglądy przyczyniły się do cierpień milionów ludzi.

Wybacz, z całym szacunkiem - ale ktokolwiek, kto ma choć minimalne pojęcie o świecie i historii, tuż po przeczytaniu "sensacyj" o "najbardziej okrutnej i zamordystycznej" (swoją drogą - nie żebym się czepiał, ale powinno być raczej "najokrutniejszej") "organizacji totalitarnej w dziejach", jaką jest (tam-taramtam-tam-tam!!!) Kościół katolicki, porzuci ze śmiechem politowania czytanie reszty postu. Więc choćby były tam nie wiem jakie mądrości, to taki wstępniak dyskredytuje jego autora na całej linii i sprowadza dyskusję do poziomu przedszkola.

Organizacji Kościoła katolickiego na przestrzeni wieków można wiele zarzucić - naprawdę wiele - jeszcze więcej konkretnym przedstawicielom Kościoła - ale żeby napisać taki stek bzdur, że "Hitlery, Staliny i Pol Poty" są niczym przy owym mitycznym "okrucieństwie Kościoła" - to chyba było życia nie przeżyć, nawet skrawka historii nie poznać i nie czytać niczego prócz "Faktów i Mitów".

Dyskusja na poziomie "brzydki Kościół, same pedofile i gwałciciele, spasieni czarni chowają pod sutannami skradzione skarby Żydów, templariuszy i Marsjan, a w Watykanie trzymają broń masowej zagłady, zdelegalizować!!!" to może i przystoi na jakichś forach Ruchu Palikmiota, ale tutaj...? Bez przeginki, zarejestrowałem się na Forum Libertarian, bo zawsze trzymało poziom, nawet w czasie rozmów o ujebywaniu łbów i utylizowaniu do piątego pokolenia włącznie ;)


Wracając do sedna: JP II może być baaardzo różnie oceniany przez libertarian, bo chociaż zdarzało mu się (niestety raczej symbolicznie) zjechać reżymy komunistyczne czy pogrozić sandinistom w Nikaragui, to starał się rozmawiać, a nawet dogadywać z różnymi komuszymi pomiotami i innymi cwelchujkami (słowo zapożyczone z tego forum, już je wpisałem do własnego słownika :D) - a infiltracja Watykanu i poddanie jego polityki wpływom komuchów i "nowej postępowej lewicy", która się wówczas rodziła, znacznie wzrosły. Pytanie, czy to DZIĘKI JP II czy też raczej MIMO jego osoby na Stolicy Piotrowej.

Zresztą, polecam niedawno wydaną książkę Leszka Szymowskiego o szpiegach wokół Jana Pawła II (tytuł to chyba "Agenci SB kontra Jan Paweł II", wydawnictwo Penelopa - ale książka, od razu mówię, nie ogranicza się ani do samych agentów SB, ani do samej osoby JP II). Sporo dokumentów, cytatów z akt esbeków - wyraźnie widać, kto, a przede wszystkim - na jaką skalę - chciał robić i robił z Watykanu środek do kolportowania komunizmu.
A jeśli idzie już nie o samego JP II, ale w ogóle Watykan w XX w. i jego dobrą/złą rolę z perspektywy wolnościowców - to oczywiście nieśmiertelny Józef Mackiewicz i jego "Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy" i "Watykan w cieniu krzyża" - nie pozostawia suchej nitki na urzędowaniu Jana XXIII i Pawła VI - tylko podaje fakty, cytaty, żelazne, logiczne argumenty, a nie teksty w stylu "brzydki, zły Kościół jest jeszcze brzydszy niż Hitlery, Staliny i Pol Poty" :D

Pozdrawiam.
 

Alice23

New Member
75
2
Sotion napisał:
Dyskusja na poziomie "brzydki Kościół, same pedofile i gwałciciele, spasieni czarni chowają pod sutannami skradzione skarby Żydów, templariuszy i Marsjan, a w Watykanie trzymają broń masowej zagłady, zdelegalizować!!!" to może i przystoi na jakichś forach Ruchu Palikmiota, ale tutaj...?


Kogo cytujesz? O czym mówisz? Z kim rozmawiasz? Tabletki wziąłeś?
 

Sotion

New Member
24
5
Alice23 napisał:
Kogo cytujesz? O czym mówisz? Z kim rozmawiasz? Tabletki wziąłeś?

Rozumiem, że bez pojazdów osobistych, a za to z minimum merytoryki nie damy rady, co ;) ?

Nikogo nie cytuję. Porównuję POZIOM początku Twojego poprzedniego postu właśnie do takich przykładowych wypocin smutnych antyklerykałów, którzy dla odstresowania się lubią sobie trochę kląć na Kościół jak Niesioł na opozycję.

Twój tekst:
Alice23 napisał:
Wojtyła stał na czele najbardziej okrutnej i zamorydystycznej organizacji totalitarnej w dziejach, przy której wszystkie Hitlery, Staliny i Pol Poty są niczym
równa się pod względem poziomu, merytoryki i zgodności z faktami tekstowi:
"brzydki Kościół, same pedofile i gwałciciele, spasieni czarni chowają pod sutannami skradzione skarby Żydów, templariuszy i Marsjan, a w Watykanie trzymają broń masowej zagłady, zdelegalizować!!!".

Porównianie. Taka figura stylistyczna ;)

Teraz wyraziłem się jasno?

Pozdrawiam..
 
Do góry Bottom