Nowy wygląd forum

C

Cngelx

Guest
To teraz wystarczy sprawdzać czy ktoś ma Open Sans Regular, żeby dowiedzieć się z dużym prawdopodobieństwem czy gość odwiedzający stronę to również użytkownik forum libertarian. :)
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Zapytałem twórcę o możliwość zdefiniowane innego zestawu czcionek defaultowych. Może się jakoś da.
 

Caleb

The Chosen
511
271
kupa straszna. Podczas wpisywania odpowiedzi mam jasnoszare tło i piszę jasnoszatymi literami. Więc nie widzę, co wpisuję. W związku z tym wybaczcie ewentualne l błędy.

Fajnie, że jest czarny i złoty, widzę tu jednak niebieskie przyciski. Przydałoby się więcej autorskiej grafiki. A tak wygląda jak kolejne forum walnięte od szablonu.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Jeśli ktoś używa NoScript'a, to ten domyślnie blokuje webfonty. Można to zmienić w ustawieniach obiektów osadzonych: "blokuj aplety @font-face".
Warto też sprawdzić jaka jest ustawiona domyślna czcionka w przeglądarce - powinna obsługiwać polskie znaki.

@tosiabunio w panelu w miejscu "primary font" i "secondary font" (screen) proponuję stos:
Kod:
"Open Sans", DejaVu Sans Condensed, Liberation Sans, Arial, sans-serif;
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Warto pamiętać, że niektórzy łączą się przez Tora i większość wodotrysków ma poblokowane.
Zmiana stosu czcionek powinna załatwić sprawę. DejaVu i Liberation jest dostępna na większości Linux/BSD a Arial jest chyba najpowszechniejszą czcionką generalnie. Są to czcionki podobnego kroju więc powinny w miarę dobrze zastępować Open Sans.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
A co, te istniejące webfonty są nie-unikodowe i nie mają polskich znaków? Można w ogóle dodać inne kroje pisma, rozszerzając wybór dostępnych?
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
A co, te istniejące webfonty są nie-unikodowe i nie mają polskich znaków? Można w ogóle dodać inne kroje pisma, rozszerzając wybór dostępnych?
Ciągnąc webfonty z google można ograniczyć zakres obsługiwanych znaków, żeby zmniejszyć wielkość plików. Możliwe, że domyślnie w angielskiej wersji skórki jest właśnie ciągnięta taka okrojona wersja Open Sans.
Trzeba wtedy podać w panelu link do wersji 'rozszerzonej' o latin-extended, która ma polskie znaki:
Kod:
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,400italic,700,700italic&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Spróbuję to dodać, nie chciałbym ingerować w same źródła stylu, bo to serious shit. Ale jeśli w panelu się uda, to poprawię ile się da.
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Preferencje_Firefox.jpg

*
Czcionka_Firefox.jpg
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
@tosiabunio, ja też nie, bo mam zainstalowany pełny Open Sans lokalnie więc u mnie działało cały czas ok. Muszą sprawdzić osoby, które miały problemy.

Stos na pewno działa, gdy zablokuję webfonty to łapie mi DejaVu. Osoby, które nie blokują webfontów i nie mają lokalnie Open Sans muszą potwierdzić, czy działa poprawnie.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
On nie działa, gdy jest na tym lekko jaśniejszym tle w stopce. Jak podjedzie wyżej, to działa. To jakieś dziwy.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
@tosiabunio
Z tym przyciskiem jest problem z z-indexami, ale nie wiem, czy to się da przez panel rozwiązać. Generalnie trzeba podnieść z-index div'a #headerMover na "2". Może jest jakieś miejsce w panelu gdzie można swój css dodać nie grzebiąc w plikach?

Indywidualnie można sobie w stylishu ustawić:
Kod:
/* poprawka 'back to top' */
  #headerMover {
  z-index: 2 !important;
  }
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
Mi się kolorystycznie podobają oba. Stary styl może wyglądał amatorsko, ale kolory miał okej. Ten wygląda zdecydowanie lepiej jako całość, ale wyobrażam sobie, że nie wszystkim akurat taki styl może przypaść do gustu.
 
Do góry Bottom