1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Nowy wygląd forum

Temat na forum 'Forum Libertarian / Polskie Wiki Wolnościowe' rozpoczęty przez tosiabunio, 29 Styczeń 2015.

1. Szynka

Szynka Złota szynka wolnego rynku.

Polubienia:
    1 856
    Podpis pod avatarem:
    libnet2.png
    Shoutbox:
    libnet3.png

Jakby to powiedział boni: "to nie jest normalne!!"

father Tucker lubi to.
  2. Alu

Alu Well-Known Member

Polubienia:
    7 143
    To nie jest zmiana wielkości, to inny font. Najprawdopodobniej font zdefiniowany w skórce z jakiegoś powodu nie obsługuje polskich liter w niektórych konfiguracjach.

3. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 821
    U mnie działa:

4. tomislav

tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

Polubienia:
    11 843
    Tosia, a te już elegancko przygaszone musztardowe paski działów głównych, dałoby się zaokrąglić na krawędziach? Myślę, że spoko by to wyglądało.

5. tosiabunio

Polubienia:
    12 821
    Już widać. To był problem większości formularzy.

6. tosiabunio

Polubienia:
    12 821
    Na pewno, ale ja nie umiem. To jakaś wyższa szkoła jazdy w CSS.

7. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    18 982
    Nie musisz czekać - ja mam wgląd w przyszłość, zatem znam wyroki wolnego rynku zanim one zapadną i wcześniej od niego jestem w stanie dokonać rozstrzygnięć. Nie musisz czekać - musisz tylko wspierać mój centralny rząd. :p

8. tomislav

tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

Polubienia:
    11 843
    Po uja gadka o decyzjach rynkowych, kiedy jest wybór spośród skórek? Rynek już zdecydował - możesz wybrać.

9. inho

inho Well-Known Member

Polubienia:
    3 484
    pliki css są cachowane więc nie wiem w którym pliku ale jak znajdziesz ".nodeList .categoryStrip"
    to dodaj "border radius":
    Kod:
    .nodeList .categoryStrip {
    border-radius: 4px;
    }

tomislav lubi to.
  10. Wernyhora

Wernyhora New Member

Polubienia:
    0
    @tosiabunio Pokazuję, bo "pic or didin't happen": [​IMG]

Sądziłem, że wszyscy tak mają, ale najwyraźniej to kwestia systemu operacyjnego, bo Ubuntu ma inne czcionki. Chociaż to też dałoby się CSS'em załatwić, żeby w razie braku czcionki używał jakiejś sensownej.

Co ciekawe podczas pisania wiadomości ten błąd się nie pojawia. Dopiero w wysłanych postach jest dziwnie.

11. tosiabunio

Polubienia:
    12 821
    Och, żeby to było takie proste. Muszę znaleźć w takim specjalnym PDF, gdzie ten categoryStrip jest definiowany w opcjach stylu (w panelu admina). Tak zmieniam (udało się) i patrzę, czy dobrze, bo czasem coś przykrywa. Wtedy analizuję narzędziami Chrome i szukam dalej.

Z jednej strony fajnie, bo nie grzebię w plikach CSS, ale nie jest to czasem łatwe.

12. tosiabunio

Polubienia:
    12 821
    Zgadza się. Chyba najwięcej pretensji mają posiadacze różnych Linuxów. Trudno, sami chcieli, to tak mają. Nie wiem dlaczego u nich te czcionki nie działają. Może, bo Linux.

13. Grzechotnik

Grzechotnik Well-Known Member

Polubienia:
    1 994
    We FreeBSD to samo. :p

Cngelx lubi to.
  14. inho

inho Well-Known Member

Polubienia:
    3 484
    Można sobie ręcznie doinstalować najpopularniejsze czcionki, żeby w miarę możliwości uniknąć webfontów. Na przykład z http://www.fontsquirrel.com/ ściągnąć:
    Open Sans, Oswald, Noto Sans, Noto Serif, PT Sans, PT Serif, Roboto, Droid Sans, Droid Serif, Lato

Solitary Man lubi to.
  15. father Tucker

father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

Polubienia:
    5 583
    Brzydkie czcionki to nie tyle problem OSa, co rozdzielczości/powiększenia obrazu. np.:

16. inho

inho Well-Known Member

Polubienia:
    3 484
    To jest problem z czcionką. Główna czcionka nie posiada polskich znaków i przeglądarka dociąga je sobie z innej czcionki, która takie znaki posiada ale jest innej wielkości.

17. Mad.lock

Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

Polubienia:
    4 592
    Ubuntu 14.4. Na TorBrowserze i Firefoksie font mam jednolity bezszeryfowy, czyli chyba normalnie. Możliwe, że przez to, że cośtam doinstalowałem na początku wg przepisów typu "X pierwszych czynności po zainstalowaniu systemu"

18. pawel-l

pawel-l Ⓐ hultaj

Polubienia:
    6 490
    Pod windows 2000 czcionki też szaleją...

19. Mad.lock

Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

Polubienia:
    4 592
    Cholera, jednak u mnie polskie znaki też są innym fontem. Nie zauważyłem od razu, bo u mnie są tej samej wielkości, pogrubienie i pochylenie działa i w sumie podobne, tylko szeryfowe, a ja nie zwracam za bardzo uwagi na takie pierdoły. WIęc jednak problem techniczny istnieje.

20. Tralalala

Tralalala Guest

Wczoraj miałem takiej samej wielkości (albo mnie wzrok zrobił w chuja) dzisiaj już nie mam. Mint + ff bez dodatków.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.