Nowy wygląd forum

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
To nie jest zmiana wielkości, to inny font. Najprawdopodobniej font zdefiniowany w skórce z jakiegoś powodu nie obsługuje polskich liter w niektórych konfiguracjach.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
U mnie działa:

oKPnPp4.png
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Tosia, a te już elegancko przygaszone musztardowe paski działów głównych, dałoby się zaokrąglić na krawędziach? Myślę, że spoko by to wyglądało.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Ja bym zaczekał, aż rynek zdecyduje.
Nie musisz czekać - ja mam wgląd w przyszłość, zatem znam wyroki wolnego rynku zanim one zapadną i wcześniej od niego jestem w stanie dokonać rozstrzygnięć. Nie musisz czekać - musisz tylko wspierać mój centralny rząd. :p
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Po uja gadka o decyzjach rynkowych, kiedy jest wybór spośród skórek? Rynek już zdecydował - możesz wybrać.
 

Wernyhora

New Member
3
0
@tosiabunio Pokazuję, bo "pic or didin't happen":
10956192_944047362280095_643037743_n.jpg


Sądziłem, że wszyscy tak mają, ale najwyraźniej to kwestia systemu operacyjnego, bo Ubuntu ma inne czcionki. Chociaż to też dałoby się CSS'em załatwić, żeby w razie braku czcionki używał jakiejś sensownej.

Co ciekawe podczas pisania wiadomości ten błąd się nie pojawia. Dopiero w wysłanych postach jest dziwnie.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
pliki css są cachowane więc nie wiem w którym pliku ale jak znajdziesz ".nodeList .categoryStrip"

Och, żeby to było takie proste. Muszę znaleźć w takim specjalnym PDF, gdzie ten categoryStrip jest definiowany w opcjach stylu (w panelu admina). Tak zmieniam (udało się) i patrzę, czy dobrze, bo czasem coś przykrywa. Wtedy analizuję narzędziami Chrome i szukam dalej.

Z jednej strony fajnie, bo nie grzebię w plikach CSS, ale nie jest to czasem łatwe.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Sądziłem, że wszyscy tak mają, ale najwyraźniej to kwestia systemu operacyjnego

Zgadza się. Chyba najwięcej pretensji mają posiadacze różnych Linuxów. Trudno, sami chcieli, to tak mają. Nie wiem dlaczego u nich te czcionki nie działają. Może, bo Linux.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Można sobie ręcznie doinstalować najpopularniejsze czcionki, żeby w miarę możliwości uniknąć webfontów. Na przykład z http://www.fontsquirrel.com/ ściągnąć:
Open Sans, Oswald, Noto Sans, Noto Serif, PT Sans, PT Serif, Roboto, Droid Sans, Droid Serif, Lato
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
To jest problem z czcionką. Główna czcionka nie posiada polskich znaków i przeglądarka dociąga je sobie z innej czcionki, która takie znaki posiada ale jest innej wielkości.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Ubuntu 14.4. Na TorBrowserze i Firefoksie font mam jednolity bezszeryfowy, czyli chyba normalnie. Możliwe, że przez to, że cośtam doinstalowałem na początku wg przepisów typu "X pierwszych czynności po zainstalowaniu systemu"
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Cholera, jednak u mnie polskie znaki też są innym fontem. Nie zauważyłem od razu, bo u mnie są tej samej wielkości, pogrubienie i pochylenie działa i w sumie podobne, tylko szeryfowe, a ja nie zwracam za bardzo uwagi na takie pierdoły. WIęc jednak problem techniczny istnieje.
 
T

Tralalala

Guest
Wczoraj miałem takiej samej wielkości (albo mnie wzrok zrobił w chuja) dzisiaj już nie mam. Mint + ff bez dodatków.
 
Do góry Bottom