Nowy wygląd forum

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
No, dziwnie dziwnie, wrażenie jakby wszystkiego było zbyt dużo, dużo. Ale to tak moze na początku, chociaż stary wygląd miał swój całkiem dobry klimat.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
A tak serio, to kolorystyka jest kwestią dopracowania - trzeba tylko znaleźć stosowne elementy w bardzo skomplikowanym zestawie parametrów.

Dla wszystkich zjebów, dostępny jest poprzedni wygląd. Wystarczy kliknąć na Flast Awesome Dark w lewym dolnym rogu i wybrać Libertarianizm.net.
 
C

Cngelx

Guest
Jedyne co mi się nie podoba w nowym motywie jest to, że część contentu leci z zewnętrznego serwera bootstrapcdn.com. Na razie nie dodaje wyjątku do RequestPolicy i wolałbym tego uniknąć.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
A mnie się nie podoba, że domyślnym krojem pisma jest jakiś jebany sans. Przy dłuższych wypowiedziach będzie się to kiepsko czytało a userzy niekoniecznie muszą mieć nawyk, aby zmienić fonta na innego.

Jako główny reprezentant frakcji TL:DR zdecydowanie stoję po stronie fontów z szeryfami, bo dla naszego interesu są one nieocenione. Spodziewam się, że po decyzji zostania przy sansach spadnie liczba długich, merytorycznych postów a przybędzie jeszcze więcej jednozdaniowców i krótkich pyskówek.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Akurat w Twoim przykładzie, część z szeryfami jest znacznie mniej czytelna, wystarczy porównać. Gdzieś czytałem, że z ekranu to się lepiej czyta jednak sanserify. Patrząc na przykład, muszę się z tym zgodzić.

Na razie nie dodaje wyjątku do RequestPolicy i wolałbym tego uniknąć.

To jest Twój problem. Nie wzruszyła mnie Twoja historia. Ciągnie z tego cedena fonty chyba i część kodu. I dobrze, bo się szybciej ładuje chyba dzięki temu.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Ale to jest głównie kwestia ciemnego tła. Nie wszystkie fonty są zaprojektowane, by radzić sobie z odwróconymi kolorami. Są też problemy z antyaliasingiem.

http://uxmovement.com/content/when-to-use-white-text-on-a-dark-background/
http://blog.tatham.oddie.com.au/2008/10/13/why-light-text-on-dark-background-is-a-bad-idea/

W kwestii sporu sans/serif w zasadzie mało jest definitywnych rozstrzygnięć:
http://alexpoole.info/blog/which-are-more-legible-serif-or-sans-serif-typefaces/

ale ponoć dla dyslektyków lepsze są sansy.
http://uxmovement.com/content/6-surprising-bad-practices-that-hurt-dyslexic-users/
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 427

Guest
Misie ciemne bardziej podoba. Jedynie te pomarańczowe panele przeszkadzają - są zbyt jaskrawe. Poza tym ok - przesiadam się na nowe.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Mi się czcionki sans bardziej podobają. Chociaż rzeczywiście, o ile to możliwe, wolałbym żeby posty miały czarne litery na jasnym tle.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Teraz wygląd forum nie jest wyjątkowy w porównaniu z innymi miejscami. Poprzedniego layoutu nie spotkałem na żadnej innej stronie, czy forum. Żeby nie było: ten obecny nie jest zły, lecz poprzedni wg mnie był lepszy.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Wygląda na to, że na nowym stylu nie mam buga z tekstem wyłażącym za ekran.

Edit: i teraz strona reaguje na zmianę wielkości okna.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Jest dostępna też jasna wersja tej skórki, ale tam na razie kolorystyka jest przypadkowa. Nie wiem kiedy i czy w ogóle będę z nią walczył, bo wolę ciemną wersję.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
To coś jak twoje posty. Taka zemsta.
no ale tresć moich postów możesz ignorować, ja chcąc czytać treść nie miałbym innej możliwości jak ignorowanie całego forum łącznie z treściami które bym chciał przeczytać...
wiec nie jest to, to samo...
ale dzięki za możliwość powrotu do starej kolorystyki, już se zmieniłem...
 
Do góry Bottom