Muzyka poważna

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Nie jestem żadnym ekspertem ani koneserem w tej dziedzinie (jak w ogóle w dziedzinie muzyki) ale ostatnio lubię sobie posłuchać.
Działa na mnie kojąco. Wrzucajcie kawałki, które szczególnie lubicie.

 

Caleb

The Chosen
511
271
Nie widzę co za filmiki wklejacie, ale polecam suitę Peer Gynt E. Griega. Wgner był powyżej ;)
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Znana z filmu "V for Vendetta" uwertura "Rok 1812" P. Czajkowskiego.

W wersji filmowej:



A tutaj w wersji ciekawszej, ze świadomością nadciągającego nieubłaganie AKAPu, a mianowicie z odgłosami wystrzałów artyleryjskich (dla niecierpliwych, akcja zaczyna się około 12 minuty :) ):



Być może w niedalekiej przyszłości utwór ten doczeka się nowej aranżacji, przykładowo z odgłosami startujących z przydomowych ogródków rakiet balistycznych. Oby! Kto wie, niewykluczone, że powstanie nowy styl w muzyce, gdzie instrumenty muzyczne zostaną zastąpione czymś bardziej pożytecznym, jak np. tutaj, gdzie można posłuchać "Gwiaździstego Sztandaru" w wersji na .22:



Nurt "industrial" musi przecież mieć jakąś kontynuację.



Lubię tego gościa, zwłaszcza "Anthem" będący u mnie w kanonie utworów do słuchania gdy trzeba, a się nie chce :)

 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Wspaniały fragment filmowy, kiedy członkowie Gangu Olsena przedzierają się metodycznie przez kolejne ścianki działowe w filharmonii, a hałasy włamu synchronizują z "Uwerturą do Wzgórza Elfów". Niestety, nie udało mi się znaleźć całości, a jedyna jaką namierzyłem, to jakaś pojebana norweska wersja z norweskimi aktorami, więc wbijam tylko fragment wersji duńskiej z Ove Sprogoe oczywizda.

 
Do góry Bottom