Muzyka poważna

Caleb

The Chosen
510
264
Nie widzę co za filmiki wklejacie, ale polecam suitę Peer Gynt E. Griega. Wgner był powyżej ;)

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 639
11 706
Znana z filmu "V for Vendetta" uwertura "Rok 1812" P. Czajkowskiego.

W wersji filmowej:

A tutaj w wersji ciekawszej, ze świadomością nadciągającego nieubłaganie AKAPu, a mianowicie z odgłosami wystrzałów artyleryjskich (dla niecierpliwych, akcja zaczyna się około 12 minuty :) ):

Być może w niedalekiej przyszłości utwór ten doczeka się nowej aranżacji, przykładowo z odgłosami startujących z przydomowych ogródków rakiet balistycznych. Oby! Kto wie, niewykluczone, że powstanie nowy styl w muzyce, gdzie instrumenty muzyczne zostaną zastąpione czymś bardziej pożytecznym, jak np. tutaj, gdzie można posłuchać "Gwiaździstego Sztandaru" w wersji na .22:

Nurt "industrial" musi przecież mieć jakąś kontynuację.

Lubię tego gościa, zwłaszcza "Anthem" będący u mnie w kanonie utworów do słuchania gdy trzeba, a się nie chce :)

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 449
Wspaniały fragment filmowy, kiedy członkowie Gangu Olsena przedzierają się metodycznie przez kolejne ścianki działowe w filharmonii, a hałasy włamu synchronizują z "Uwerturą do Wzgórza Elfów". Niestety, nie udało mi się znaleźć całości, a jedyna jaką namierzyłem, to jakaś pojebana norweska wersja z norweskimi aktorami, więc wbijam tylko fragment wersji duńskiej z Ove Sprogoe oczywizda.

Do góry Bottom