Muza

D

Deleted member 6341

Guest

Mimo sprzeciwów Gilligan osobiście wybrał utwór Baby Blue zespołu Badfinger na piosenkę podczas finałowej sceny. W nocy po premierze odcinka wieńczącego serial pobrano ją z iTunesa ponad 5000 razy.



Pete Ham, główny wokalista i kompozytor zespołu Badfinger powiesił się w garażu na trzy dni przed swoimi 28 urodzinami.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pete_Ham
Tom Evans, gitarzysta basowy w 1983 roku, po ostrym sporze z gitarzystą Joeyem Mollandem o honoraria do " Without You ", Evans powiesił się w swoim ogrodzie. Ci, którzy go znali, stwierdzili, że nigdy nie popełniłby samobójstwa.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tom_Evans_(musician)

Badfinger (wielu upatrywało w nich następców Wielkiej Czwórki) rozpadł się po samobójstwie Ham w 1975 roku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
ps: W ramach odpoczynku, jedna z absolutnie najwspanialszych pop-jazzowych płyt wszechczasów. Jeśli ktoś tego nie zna, zazdroszczę możliwości posłuchania po raz pierwszy. Debiut Sade (konsumować tylko w pełnym świetle słonecznym, przy minimum 25 stopniach w cieniu i z Aperol Spritz w łapie ;))


Zaryzykowałem i odsłuchałem w pochmurny i wietrzny dzień. Taki jestem szalony.
Trudno nie znać Smooth Operator czy Your Love is King, natomiast cała płyta jest super przyjemna, delikatna. Sade do tej pory bardzo doceniałem, ale nigdy jakoś nie byłem oddanym fanem. A teraz się zakochałem.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Jak mnie to wczoraj wzięło z zaskoczenia w cotygodniowej playliście "Odkryj w tym tygodniu" to nawet pomyslałem, ze zabawne i niezłe.
Ale dziś już czar prysł. 3 minus za pomysł i staranie, poza tym słabe.

 
X

xawas

Guest
Rocka progresywnego to rzadko słucham - mam kilka utworów, ktore lubię. Teraz znalazłem Karmazynowego Króla w piosence D.Bowiego - Heroes i to z 2016r!

Z muzyków pamiętam tylko Frippa - nie wiem kto śpiewał w 1974 Starless - szczupły bardzo chłopak.Chyba to nie jest ten co wyżej śpiewa Heroes? - wiele lat minęło, każdy się zmienia.
 
X

xawas

Guest
Dzk. To będzie ten wokalista. Po nazwisku znalazłem jego zdjęcie - bardzo podobny.
ea2da741996d522c6126295c5bb845a7--john-wetton-king-crimson.jpg
 
Do góry Bottom