1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Muza

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Trigger Happy, 31 Grudzień 2008.

1. szeryf17

szeryf17 "No reason it's a good reason"

Polubienia:
    1 706
  2. tomislav

tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

Polubienia:
    11 816
    Ernest, dostanę "Alchemy" na Gwiazdkę (blu). :) Ciekawe, zapodałeś IMO dwa najsłabsze nagrania z tego zajebistego koncertu. (edit: ok, "Tunel" się jednak motzno broni, ale "Expreso Love" - niewypał, taki rockendrollik srolik, ale i tak lepszy niż większość takich srolików)

Dziś wpadła mi w ucho - przez przypadek, bo radia słuchałem - kompozycja "Kiko" Dead Can Dance, którego nie ruszam poza "W Królestwie Umierającego Słońca". Przez pierwszych kilka minut "Kiko" to nic szczególnego, nic wielkiego, orientalny snuj, ale po tym jak Lisa kończy wokalizować, zaczyna się kawał wyjątkowo pięknej muzyki. Dokładnie od 5:32. Od tego momentu 10/10

Ostatnia edycja: 6 Styczeń 2016
  3. Łukash

Łukash Well-Known Member

Polubienia:
    392
    Nie no "Serpent's egg" kozacki. A " W królestwie ..." słucham często razem z "Spleen and ideal" .
    Zajebiście nastraja album "Spiritchaser" - mistrzowskie eksperymenty. Czasami przystanę na chwilę przed zestawem i nie mogę się nadziwić co oni tam wyprawiają :) ... ten album zawsze daje mi pozytywnego kopa do pracy.

4. tomislav

Polubienia:
    11 816
    Łukash, to znaczy jest tak: generalnie nie słucham za często Dead Can Dance, bo boję się głosu Lisy Gerard. Mam wrażenie, że to sama lodowata uosobiona Śmierć przed mikrofonem (ma głos nieprawdopodobny, fenomenalny, ale też mocno żałobny, jakiś trupi). Posłucham troszkę i styka.

edit: Nie muszę chyba dodawać, że finał "Mgły" Darabonta jest jaki jest, głównie ze względu na Lisę. Za każdym razem czuję się utytłany emocjonalnie po tym filmie.

Ostatnia edycja: 22 Grudzień 2015
    Łukash lubi to.
  5. tomislav

Polubienia:
    11 816
    Zestaw perkusyjny Neila Pearta. Neil już chyba nie pogra, kończy karierę. Ma jakieś problemy ze ścięgnem.

Przypomniała mi się historia, jak to Peart został przyjęty do Rush. Lee gadał, że usiadł se chłopek i zagrał tak, że buty im z nóg pospadały. Wielu potem nie pamiętało, że na albumie debiutanckim grał jakiś ... no właśnie, jak nie wyguglam, to sobie nie przypomnę.

edit: Natknąłem się na niezłą dźwiękowo wersję "Exit ... Stage Left", na której Neil był w absolutnie szczytowej formie, a tych kilka minut mnie zabija. To chyba jedyny hardkorowy Randysta wśród ściśle elitarnych perkusistów. OD 39 min. TO JAKIEŚ SZALEŃSTWO!

Ostatnia edycja: 8 Styczeń 2016
    Łukash lubi to.
  6. jkruk2

jkruk2 A fronte praecipitium a tergo lupi

Polubienia:
    2 105

Ostatnia edycja: 24 Grudzień 2015
  7. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 479
    Skąd te nutki od 0:24 do 0:34 mniej więcej, w "Tunnel of Love" powyżej??

edit: dobra, mam to. Don't let me be misunderstood Animalsów.

Ostatnia edycja: 24 Grudzień 2015
  8. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 644
    1984...
    MANOWAR - Sign of the Hammer

9. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    19 415
  10. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 644
    1986...
    TANKARD - Maniac Forces

sabat, snajper, osman oraz 1 użytkownik lubi to.
  11. ernestbugaj

ernestbugaj kresiarz umysłów

Polubienia:
    2 301
    "Alchemy" już przesłuchane? :) W porównaniu z wersją studyjną "Expresso Love" wypada przezajebiście, jest dużo szybsze, ma fajne tempo, które mnie od razu nosi. To chyba kwestia tego pozytywnego zaskoczenia, że wyszedł z tego taki prosty, pozytywny rockendrollowy srolik. Knopfler jeszcze bardziej powinien skakać na scenie przy takim kawałku. :)

12. tomislav

Polubienia:
    11 816
    Płytę znam od 20 lat z okładem, ale blu-ray odpaliłem na razie fragmentarycznie. Obraz skandalicznie zły, poziom vhs, zero obróbki, nikt nad tym nie pracował, za to dźwięk już znacznie lepszy, szczególnie "wyciągnięty" na pierwszy plan fender stratocaster Knopflera. Brzmi cudnie, co za gitara! Uwielbiam fendery, chyba najbardziej z wszystkich wioseł. Reszta muzyków nieco wygaszona, ale spoko. Nie słuchałem w całości, więc nie wiem, jak wypadł dźwiękowo Mel Collins na saksie. Zobaczymy. Wiedziałem, że obraz będzie skopany, ale od strony muzycznej, to jeden z najlepszych oficjalnych koncertów ever.

13. Antoni Wiech

Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

Polubienia:
    4 787
    Brytyjski HardCore

14. tomislav

Polubienia:
    11 816
  15. Till

Till Mud and Fire

Polubienia:
    2 209
    Heh, oglądałem kiedyś dokument o nim i wspominał jak go wyrzucili z kapeli w trakcie trasy. Kolesie z Hawkwind opowiadali, że to za maniany narkotykowe jakie odpierdalał, przez które nigdy nie można było na nim polegać, bo wolał naćpany leżeć w wyrku cały szatański dzień zamiast stawić się na próbę. W końcu miarka się przebrała, urządzili mu awanturę i pokazali drzwi. Potem była przebitka na Lemmy'ego, który z uśmiechem opowiadał jak po tym zdarzeniu wrócił do swojego miasta i gdy jego byli hawkwindowi koledzy koncertowali z dala od domu, on przeruchał dziewczynę każdego nich (jedną zresztą posuwał już wcześniej). Na końcu podsumował: "Zemsta jest słodka".

16. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 644
  17. vast

vast Well-Known Member

Polubienia:
    5 472

Lemmy tu pozamiatał na wokalu.

ultimate i workingclass lubią to.
  18. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 598
  19. szeryf17

szeryf17 "No reason it's a good reason"

Polubienia:
    1 706

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.