Lodzik, ciastka i inne słodkości

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Wyroby Karmello. Na Floriańskiej jest zajebista kawa mrożona i pyszne wyroby czekoladowe. Prócz tego lody, ale tylko z automatu, bo te z pudełek trzeba kroić boshem albo gorącym nożem. Przejadły mi się Grycany - za gęste, za twarde, a już całkiem zdębiałem gdy przeczytałem w składzie o syropie glukozowym.

Spośród ciast: wszystko co ma w sobie bitą śmietanę i biszkopt. Bez owoców, czerwonej i zielonej galaretki, aromatów i margaryny. Właściwie to ciasto może się dla mnie skończyć na biszkopcie i bitej śmietanie.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
A kawa do słodkości sie zalicza? Ja to nawet chyba jakimś nałogowcem jestem bo jak przynajmniej jednej na dzien nie wypiję to sie robie zły. Przy czym o kofeinę to chyba nie do końca chodzi, bo np Cola w zamian mi nie pomaga. Ostatnio wyczytałem, że w kawie są jakieś olejki które mogą uzależniać i to chyba jest to bo ja sie ślinię na sam zapach mocnej kawy. Ale dla kawoszy ciężkie czasy nadchodzą bo podobno w Brazylii susza straszna i zbory mocno w dół - rzekomo niedługo podskoczą ceny. Ciekawe też że ponoć przez fakt, że Chińczycy nauczyli sie pić kawe - której podobno normalnie nigdy nie piją - popyt ziaren przez nich jest dużo większy niż podaż co ma znacznie wywindować ceny niedługo - czytałem komunikat Starbunia, że czują sie zagrożeni i robią zapasy. Hmmm
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Szkoda mi kasy :) Ale chcę spróbować jak będzie okazja i bede miał kase do wywalenia czemu nie - specjalnie jednak nie kupię tylko ewentualnie jak sie trafi. Mam "listę" takich które musze wypróbować ale z czasem bo obecnie nie mam forsy.
 
R

Ronbill

Guest
Dlaczego? Przecież kawe można pić na miliard sposobów - ja sie uważam nawet za jakiegoś "smakosza" w tym sensie, że staram sie próbować kawe pod różnymi postaciami, z różnych gatunków

Jeśli pije kawę to tylko LaVazza i i Illy .
Zdecydowanie najlepszą kawą do parzenia w ekspresie jest moim zdaniem Illy.Gdyby jeszcze nie byla taka droga to juz w ogole by dobrze bylo ;)
 
OP
OP
D

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Na ten weekend zamierzam zrobić to cudo. Tarta de Santiago - ciasto pielgrzyma dla ostatnich obrońców cywilizacji.

Tarta-Santiago_4.jpg


Jakby ktoś zamierzał powielić mój pomysł to dorzucam przepis.
http://gebawniebie.blogspot.com/2012/11/migdaowa-tarta-de-santiago.html
http://suma-wszystkich-smakow.blogspot.com/2011/12/migdaowa-tarta-de-santiago.html
 
Do góry Bottom